maraTON SZTUKI 24h vol. 8

17 maja 2024 r. godz. 9.00 – 18 maja 2024 r. godz. 9.00

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku może pochwalić się wieloma ciekawymi realizacjami projektów.

Od ośmiu lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Fotograficzno – Filmowego JA, który konfrontuje talenty z całej Polski.

Wyjeżdża na Plenery artystyczne, które integrują młodzież uczącą się w szkole podczas wykonywania zadań artystycznych. Bywa we Włoszech i Paryżu realizując praktyczne lekcje z Historii Sztuki.

Wreszcie – także od ośmiu lat – organizuje maraTON SZTUKI: są to dwadzieścia cztery godziny spędzone w szkole podczas różnych warsztatów artystycznych. To projekt cykliczny – w tym roku już ósmy, który promuje Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.

Integruje on przyszłych uczniów, którzy są zainteresowani nauką w szkole i uczniów uczęszczających już do Liceum. Jest to również okazja by poczuć klimat szkoły i poznać nauczycieli przedmiotów artystycznych. Każda edycja to inny temat przewodni i różni Partnerzy Projektu.

W tym roku do wspólnego działania zaprosiliśmy młodzież z Fundacji PRZYSTAŃ.

Zapraszamy do udziału uczniów ósmych klas, którzy są zainteresowani nauką w naszym Liceum Sztuk Plastycznych. Przewidujemy m.in. PASTISZ dzieł malarskich, który zostanie zwieńczony wystawą w przestrzeni miejskiej, rysunkowe i malarskie studium modela, wykład z Historii Sztuki oraz wykonanie muralu.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA

zgłoszenia: Kinga Zaborowska 728 944 591