Uratuj zwierzę

„Kto jest okrutnym w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.”
A. Schopenhauer

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2 TF wyszli z inicjatywą pomocy dla Schroniska dla Zwierząt w Słupsku.

Ilość zwierzątek w tym miejscu jest ograniczona, co więcej wcale nie maleje. Dlatego postanowiliśmy zachęcić wszystkich miłośników czworonogów do rozważenia adopcji przemiłych zwierzaczków.

Niektórzy z nich czekają z utęsknieniem na dom od dawna, inni są zupełnie nowi i nie do końca rozumieją, jak będzie wyglądało ich życie. Ale z pewnością każdy piesek oraz kociak nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego nie może zamieszkać u kogoś i poświęcić cały swój wdzięk nowym właścicielom. Każdy z nich tęsknie za nowym domem i zapewne jest gotów zostać wiernym przyjacielem człowieka.

Adopcja to dla bezdomnego czworonoga szansa na wymarzony dom. Jeżeli zastanawiasz się nad powiększeniem rodziny o zwierzaka, wybierz adopcję zamiast kupna!

Pamiętaj , że bierzesz na siebie odpowiedzialność za żywą istotę, która czuje, kocha, cierpi i tęskni

Każdy z nich liczy na wspólną zabawę, ciepły dom i oddaną przyjaźń.

Zachęcamy do zapoznania się i do otwierania serc na te przemiłe czworonogi.

Każdy marzy o własnym domu!

Adres: Sportowa 73a, 76-200 Słupsk

ASLAN to większy psiak urodzony ok. 08-2016 roku. Początkowo niedostępny, nieufny- aktualnie przy stabilnym psychicznie i konsekwentnym opiekunie bardzo fajny i karny pies. W kontaktach z psami raczej ciapa- niby potrafi coś pokazać, ale koniec końców przy silniejszych psychicznie psach to on jest najsłabszym ogniwem. Bardzo fajny pies dla aktywnych dorosłych. Preferowany raczej bez dzieci, ew. z nastolatkami. Zdecydowanie potrzebuje więcej czasu by zaufać. Choć piękny to dość wymagający. Nie akceptuje szybkich i bezpośrednich ruchów w swoją stronę oraz głaskania w okolicach głowy. Pies z dużym potencjałem. Kocha łapać piłki, aportować. Uwielbia wycieczki do lasu na długiej lince 🙂

LESZY to pies w w typie labradora urodzony ok 2019 roku. Dominant do innych psów- ma zdecydowanie silny charakter natomiast w momencie gdy inny pies mu się poddaje lub nie dąży do konfliktu- jest w stanie być przez niego zaakceptowany  Silny psiak, wymagający sporo ruchu  Człowieka uwielbia. Wychodząc na spacery potrafi się tak bardzo cieszyć, że zdarzy mu się bawić smyczą i ją podgryzać. Cudowny psiak do pracy, za smaczki z chęcią nauczy się podstawowych zasad posłuszeństwa.

AZA średniej wielkości suczka urodzona ok. 2015 roku. Wycofana i bojaźliwa sunia. Da się ją jednak lubić i wyjść na spacer- szanując jednak jej decyzje dot. postoju, zwolnionego tempa itp. Potrzebuje przewodnika z ogromną ilością cierpliwości i najlepiej doświadczonego w psach wycofanych, niezsocjalizowanych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że lepiej poradzi sobie u boku stabilnego i dobrze socjalizowanego psa.

MUMU to sunia urodzona ok 2020 roku, ważąca lekko ponad 10 kg z głową przed kolano. Oszukiwać nie będziemy: MUMU to sunia, która zdecydowanie nie ma dobrych wspomnień z człowiekiem. Lęk i strach kazał jej czasem nawet pokazać zęby… Teraz jest już z nią trochę lepiej. Denerwują ją zbyt ekspresyjne i nachalne psy, nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy ale daje się już głaskać i po dłuższej chwili jest w stanie się uspokoić i troszkę czerpać przyjemności z miziania za uchem. Ale jeszcze trochę pracy nas czeka, by wykrzesać z tej drobinki wszystko co najlepsze. Preferowany domek spokojny, cierpliwy, wiedzący jak długo może potrwać praca z psem wycofanym.

DINGO to urodzony ok. 2012 roku większych rozmiarów psiak. Kolejny nasz podopieczny zwrócony z adopcji po kilku latach… Całe szczęście szybko odnalazł się w schroniskowej rzeczywistości. Dingo przy dominujących psach jest typem niekonfliktowym, jednak gdy to on okazuje się najsilniejszym osobnikiem potrafi pokazać rogi 😀 Raczej spokojny i stonowany psiak, swoje wcześniejsze życie wiódł na podwórku, zatem w mieszkaniu nie wiemy jak się odnajdzie.

VULKAN – średniej wielkości świetny pies w typie owczarka urodzony ok 2019 roku. Nieziemsko inteligentny, bardzo mocno nastawiony na człowieka, szuka w nim wsparcia. Jego imię w 100% odzwierciedla temperament tego psa. Mocno się ekscytuje, fiksuje i nakręca. Czasem ciężko poradzić mu sobie z emocjami. Z psami w boksie się dogaduje, na spacerze widząc innego czworonoga wokalizuje i nie wiemy jakie ma zamiary. Vulkan zdecydowanie najbardziej odnajdzie się w domu, w którym ktoś chce coś z nim robić- praca węchowa, umysłowa, wysiłek fizyczny- to coś czego ten pies potrzebuje. Ze względu na ekspresję i siłe preferowany raczej dom bez małych dzieci.

RAWI ur. ok 2011r. Mniejszych rozmiarów szorstkowłosy psiak. Pocieszny, spokojny, niekonfliktowy staruszek. Uwielbia kontakt z człowiekiem, z innymi psami raczej nie ma problemu. Kotów niestety nie akceptuje.

NEWTON urodzony ok 2010 roku średniej wielkości psiak. Pozytywny, otwarty do człowieka, mimo wieku chętny na aktywność fizyczną. Uroczy psiak, idealny dla starszej osoby. Łasy na smakołyki.

KOVU to nasz uroczy większych rozmiarów misiek, urodzony ok. 2020 roku. Spokojny, dostojny, niekonfliktowy wobec innych psów. Dogaduje się z koleżanką z boksu, nie jest typem dominanta. Choć spory i silny to nie wykorzystuje tego wobec wyprowadzającej osoby. Dostając swobodę na spacerze korzysta z wolności na smyczy ile tylko się da 🙂 Pocieszny i cichy psiak 🙂

JODA to urocza większych rozmiarów sunia urodzona ok 2020 roku. Pocieszna, lubiąca kontakt z człowiekiem. Kolegów w boksie poustawiała i to ona jest alfą w stadzie. Czyli mocna babeczka do psów- do człowieka zaś ideał. Młoda, energiczna, świetnie odnajdzie się w aktywnym domu. W boksie dość szczekliwa- zwłaszcza gdy ekscytuje się przed spacerem. Inteligentna, z dużym potencjałem do pracy umysłowej 🙂

KILLER to urodzony ok 2018 roku owczarek niemiecki długowłosy. Killer mimo swojego imienia wcale nie jest takim zabijaką. Fajny owczarek, być może źle prowadzony wcześniej- uwielbia interakcje z człowiekiem, zabawy z piłką, długie spacery, jazda autem – to są jego największe atrakcje. Oczywiście jest też dość łakomy więc musimy uważać na jego sylwetkę ale miłośników owczarków, doświadczonych zapraszamy do poznania tego zjawiskowego psa.

Pies miał epizod adopcyjny – w domu tymczasowym udało się wypracować u psa zostawanie na miejscu, gdy domownicy wychodzili. Pies ma jednak tendencję do nadmiernej obrony domowników przed odwiedzającymi. Potrafi również przekierować swoją agresję na opiekuna. Zalecany dom doświadczony w trudniejszych psach, w szczególności w owczarkach, ewentualnie do adopcji jako pies podwórkowy z odpowiednimi warunkami.

MINOS urodzony ok. 10-2017 średniej wielkości psiak. Ulubieniec naszej wolontariuszki Natalii. Może mieć delikatny problem w nawiązaniu relacji z mężczyznami. Pocieszny psiak, potrafiący kilka komend. Uwielbia w trakcie spaceru poleżeć w trawce ze swoim ulubionym wolontariuszem prosząc o głaski.

CYGAR to większy psiak urodzony ok. 2013 roku. Fajny pies względem człowieka- otwarty, raczej odważny. Z psami zaś bywa różnie. Z większymi jest w stanie się dogadać choć ukazuje się jako dominant- zaś mniejsze mogą być traktowane jako coś na co trzeba zapolować. Ostatnie miesiące pokazały, że niestety Cygar zmienił się na minus względem interakcji z innymi psami. Stąd też preferujemy dom bez innych zwierząt.

HUNTER urodzony ok 2017 roku- przedstawiciel rasy myśliwskiej. Pewny siebie, nie dający sobie w kaszę dmuchać, uwielbiający węszyć pies. Z ludźmi nie ma problemu, z psiakami bywa różnie. W związku ze zwrotem adopcji preferujemy dom bez dzieci, dom konsekwentny chcący pracować z psem- spełniający jego potrzeby ruchu, węszenia itd.

GAIA to ok 8 miesięczna suczka odebrana interwencyjnie ze wsi pod Słupskiem. Suczka znającą swój boks tylko w nim czuje się swobodnie, bezpiecznie i jest w stanie cieszyć się do człowieka. Poza nim i bez psiego kumpla rozpłaszcza się jak żaba i ciężko z nią nawiązać kontakt. Zdecydowanie potrzebuje sporo czasu jeżeli chodzi o aklimatyzację. Preferowany, a wręcz wymagany dom z innym psem, który da jej wsparcie i pozwoli się otworzyć.

MERY Urodzona ok 2021 roku ŚREDNIEJ WIELKOŚCI SUNIA. Cudowna, delikatna, a zarazem troszkę zwariowana. Zza schroniskowych krat jest w stanie zauroczyć każdego. Wysuwa łapki, pyszczek i tak bardzo prosi o kontakt, że aż serce sie kraje. Chętnych na młodziutką i delikatną sunię zapraszamy do kontaktu. Preferowany dom bez małych dzieci i innych zwierząt. Suczka jest energiczna i silna, wymaga szkolenia i ogłady. Lubi zabawę zabawkami.

DELFIS to średniej wielkości psiak urodzony ok 2021 roku. Lubi interakcje z człowiekiem. Szalony i potrzebujący dużo ruchu oraz szkolenia. Świetnie odnajdzie się w aktywnym domu. Do innych psów zdarza się dominujący.

DORIS malutka kudłata sunia urodzona ok 2018 roku. Mimo małych rozmiarów nie daje się stłamsić przez większe psy. Wcześniej mieszkałą w strasznych warunkach na dworze. Może być tak, że nie odnajdzie się w domu więc jeżeli ktoś myśli o jej adopcji na podwórko musi zapewnić o niebo lepsze warunki niż te, z których do nas przyszła. Uwielbia człowieka i jest łakoma na smaczki.

ESPI – cudowna, niespełna roczna suczka z ogromnym potencjałem. Potrafi dużo komend, uwielbia ruchu. Jest jednak jeden problem- nie potrafi zostawać sama w domu. Mimo wielu prób wcześniejszego domu suczka wykazywała ogromny lęk separacyjny. Przy obecności ludzi to oszlifowany diament <3 Szukamy dla niej aktywnego domu, w którym zawsze ktoś będzie. Dogada się z psem podobnych rozmiarów.

JUPI – Kolejny psiak, który według nas jest ideałem. Lubi towarzystwo dzieci, kocha dorosłych. Lubi jazdę autem, jest spokojny, posłuszny choć czasem trochę niewybiegany 🙂 Świetnie dogaduje się z kolegą z boksu.

LAJOS – pies znajdujący się w niechlubnej 10tce najdłużej przebywających u nas psów… Średniej wielkości, od zawsze w kolorze stalowym (nie, to nie siwizna!), pocieszny cudak. Co jeszcze robi w schronisku? Tego nie wie nikt… Z pewnością jego wolontariuszka zapewni wam, że LAJOS jest psem idealnym- a jak pokocha was tak jak naszą ADĘ, to nikt inny nie będzie się dla niego liczył! To wpatrzenie w przewodnika jest niesamowite. Oddanie, przywiązanie, przy tym niesamowite posłuszeństwo i karność tym bardziej rodzą pytania co ten psiak jeszcze u nas robi… Oczywiście wypracowanie takiej relacji jak z wolontariuszem będzie wymagało czasu- ale zapewniamy, że DA SIĘ.

LEONEK urodzony ok 2019 roku. Pies w typie BOERBOEL. Nadal czeka na kogoś z doświadczeniem kto podoła jego sile i temperamentowi. Choć spokojny i stonowany potrafi pokazać czasem rogi. Preferowany dom bez dzieci i innych zwierząt.

TOSHIBA to świetna i bardzo inteligentna ok 7 letnia suczka w typie owczarka. Jej inteligencja, może być niestety wadą bo agentka jest w stanie otwierać sobie drzwi. Raczej niekonfliktowa do psów. Silna, wymagająca lekkiej ogłady. Świetnie sprawdzi się w aktywnym domu.