Pierwsze miejsce w Pomorskim Międzyszkolnym Konkursie Znajomości Języka Angielskiego dla Techników!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż nasz uczeń z klasy 4 TID Mateusz Dyśko zajął pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Techników, który odbył się 14.04.2023 w Gdyni.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy w etapie szkolnym konkursu uzyskali najlepsze wyniki wśród 51 zgłoszonych uczestników z różnych klas:
Julia Łabudda – klasa 4TID
Mateusz Dyśko – klasa 4TID
Wojciech Fornal – klasa 4TID.

W Gdyni 39 przedstawicieli z różnych szkół z całego Pomorza rywalizowało w drugim etapie konkursu. Etap międzyszkolny składał się z części pisemnej oraz ustnej. Nie było łatwo! Uczniowie musieli się wykazać ponadprzeciętną wiedzą językową, znajomością zarówno codziennego słownictwa jak i zaawansowanych form gramatycznych.

Zabrakło nam naprawdę niewiele (różnica 1 punktu !!!), aby cała trójka z Drzewniaka znalazła się w finale konkursu. W części finałowej naszą szkołę dumnie reprezentował Mateusz Dyśko, wygłaszając przemówienie na wylosowany temat.

Jak przystoi informatykowi – rozwalił SYSTEM! i zajął zaszczytne PIERWSZE miejsce! Ogromne brawa należą się dla wszystkim uczestników konkursu reprezentujących ZST – wykazali się ogromną wiedzą i kreatywnością! Pokazali, że warto próbować i sprawdzać swoje umiejętności.

Wniosek jest jeden – warto próbować i czasami wyjść ze swojej strefy komfortu, żeby doświadczyć czegoś nowego i motywującego do działania! Zachęcamy do dalszych udziałów w konkursach!

Ogromne podziękowania za pomoc w opiece nad uczniami w Gdyni dla p. Kingi Kobzdej-Ptak.
Szkolny koordynator konkursu
Olena Moroń