maraTON SZTUKI 24h vol. 7

21 kwietnia 2023 r. godz. 9.00 – 22 kwietnia 2023 r. godz. 9.00

Maraton Sztuki

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku może pochwalić się wieloma ciekawymi realizacjami projektów.

Od siedmiu lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Fotograficzno – Filmowo – Rzeźbiarskiego JA, który konfrontuje talenty z całej Polski.

Wyjeżdża na Plenery artystyczne, które integrują młodzież uczącą się w szkole podczas wykonywania zadań artystycznych.

Bywa we Włoszech i Paryżu realizując praktyczne lekcje z Historii Sztuki.

Wreszcie – także od siedmiu lat – organizuje maraTON SZTUKI: są to dwadzieścia cztery godziny spędzone podczas różnych warsztatów artystycznych. To projekt cykliczny – w tym roku już siódmy, który promuje Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.

Integruje on przyszłych uczniów, którzy są zainteresowani nauką w szkole i uczniów uczęszczających już do Liceum. Jest to również okazja by poczuć klimat szkoły i poznać nauczycieli przedmiotów artystycznych.

Każda edycja to inny temat przewodni i różni Partnerzy Projektu.

Zapraszamy do udziału uczniów ósmych klas, którzy są zainteresowani nauką w naszym Liceum Sztuk Plastycznych. W tym roku przewidujemy m.in. PASTISZ w przestrzeni miejskiej zwieńczony wystawą w przestrzeni miejskiej, rysunkowe i malarskie studium modela, wykład z Historii Sztuki oraz wykonanie muralu.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA

zgłoszenia: kinga.zaborowska@drzewniak.slupsk.pl katarzyna.tomasiak@drzewniak.slupsk.pl