maraTON SZTUKI 24h vol.5 znów ON-LINE

Plakat maratonu sztuki vol. 5

maraTON SZTUKI to dwadzieścia cztery godziny spędzone twórczo w szkole podczas różnych warsztatów artystycznych. To projekt cykliczny – w tym roku już piąty, który promuje Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.

Integruje on przyszłych uczniów, którzy są zainteresowani nauką w szkole i uczniów uczęszczających już do Liceum. Jest to również okazja by poczuć klimat szkoły i poznać nauczycieli przedmiotów artystycznych.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne jest otwarte dla każdego, kto znajduje w sobie wewnętrzną potrzebę wyrażania siebie.

Czwarta edycja maraTONu SZTUKI 24h była inna. Pandemia spowodowała, że odbył się on ON-LINE. Uczniowie musieli sami, w warunkach domowych sprostać zadaniu wykonania Pastiszu czyli artystycznej interpretacji dzieła malarskiego. Edycja ta jednak okazała się ogromnym sukcesem, a całość zwieńczyła przepiękna wystawa, którą można było oglądać przez parę miesięcy na Skwerze im. Pierwszych Słupszczan w Słupsku.

Teraz okazuje się, że i ten maraTON SZTUKI 24h vol.5 znów odbędzie się ON-LINE.

Zapraszamy więc Uczniów Szkół Podstawowych, którzy wybierają się do Liceum Sztuk Plastycznych do udziału w tej twórczej zabawie.

Zapraszamy również Uczniów naszego Plastyka by jak co roku ich nie zabrakło !

Zadaniem jakie trzeba wykonać jest PASTISZ – czyli interpretacja dzieła malarskiego.

Jesteśmy przekonani, że TWÓJ PASTISZ będzie SUPER !!!

Pastisze będą publikowane na Facebooku szkoły i na stronie Internetowej.

Potem ilość lajków zdecyduje o wskazaniu Zwycięzcy.

Pierwszy Zwycięzca będzie ze Szkoły Podstawowej – otrzyma on upominek i fory na egzaminie wstępnym do Liceum Sztuk Plastycznych.

Drugi Zwycięzca – będzie wybrany spośród naszych Uczniów i on otrzyma także upominek oraz celującą ocenę cząstkową z przedmiotów artystycznych.

Nasi Belfrowie wybiorą też najlepszy Pastisz pod względem artystycznym.

Uwaga: należy napisać w treści wiadomości o zgodzie na publikację wizerunku na stronie internetowej szkoły i Facebooku.

Na PASTISZE czekamy do 31 maja 2021 r.

Zdjęcia należy przesyłać na adres e-mail kinga.zaborowska@drzewniak.slupsk.pl

Liczymy na Waszą kreatywność !!!

CZAS START.