Szkolny Klub Książki

Szkolny Klub Książki – odsłona trzecia.

Wokół poetyckiej twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.

27 listopada 2020 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza. Tym samy wybitny poeta, scenarzysta i dramaturg dołączył do grona artystów i ludzi kultury, których działalność została uhonorowana w ten szczególny sposób.

W 2021 roku przypada również setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Stanisława Lema. Postanowiliśmy zatem, w ramach cyklicznych spotkań Szkolnego Klubu Książki, przybliżyć twórczość dwóch poetów reprezentujących Pokolenie Kolumbów – Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Ze względu na sytuację epidemiczną dzisiejsze spotkanie odbyło się w trybie zdalnym, ale dzięki nowoczesnym technologiom udało się nam zapoznać z biografią Tadeusza Różewicza, a nawet odbyć wirtualny spacer po wystawie prac plastycznych i rękopisów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W spotkaniu wzięła udział klasa IV Liceum Plastycznego oraz klasa II TOM (po szkole podstawowej)Miło jest nam również zakomunikować, że niedługo uruchomimy na szkolnym profilu Facebooka specjalną „zakładkę” dotyczącą działań podejmowanych w ramach Szkolnego Klubu Książki. Który z pisarzy będzie „podmiotem” naszych kolejnych spotkań??? Wypadałoby pochylić się nad twórczością Cypriana Kamila Norwida lub Stanisława Lema…

Jesteśmy jednak otwarci na Wasze, drodzy uczniowie i czytelnicy, sugestie i oczekiwania.

Poloniści Zespołu Szkół Technicznych