Słupska Olimpiada Młodzieży

Podczas Słupskiej Olimpiady Młodzieży 05.10.2021 roku startowali uczniowie naszej szkoły. ZST reprezentowali Oliwia Gontarz, Karolina Skwierawska, Julia Majewska, Katarzyna Kutz, Agata Kaźmierczak, Martyna Tokarczyk, Kacper Krefta, Ignacy Wawierowicz, Wiktor Lewandowski, Maciej Donaj, Maciej Leśniewski. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko co mogli zajmując dobre miejsca w swoich konkurencjach.

Multimedalistą Słupskiej Olimpiady został Ignacy Wawierowicz, który startował w konkurencji pchnięcia kulą zajmując 1 miejsce z wynikiem 12,75 m. Kulą 6 kilogramową, którą pchał po raz pierwszy w swojej karierze. Jest to dobry prognostyk na kolejny sezon. Natomiast brązowy medal Ignacy zdobył w konkurencji rzut oszczepem 700g z wynikiem 43,72 m.

Warto wspomnieć, że Ignacy tydzień wcześniej zajął 5 miejsce w całej Polsce w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

Wszystkim startującym serdecznie Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych zawodach ✊🏻