Tapicer

Od 1 września 2022 roku otwieramy nowy kierunek kształcenia – Tapicer. Kształcenie będzie się odbywać pod patronatem dużej, prężnie działającej firmy  Maripol Meble Polska. Współpracę chcemy realizować w sposób najlepszy z możliwych –  łącząc kształcenie zawodowe z biznesem.

Logo frmy Maripol

Posiadamy doświadczoną kadrę nauczycielską, która już teraz skutecznie kształci w zawodzie. 

Po ukończeniu szkoły, osobom odpowiednio zmotywowanym firma gwarantuje zatrudnienie. Podwójną korzyścią dla naszych uczniów będzie to, że ucząc się zawodu będą także uczyli się specyfiki pracy na konkretnych meblach. Będą solidnie przygotowani pod kątem jakości, wyczucia detalu, sposobu tapicerowania. Dzięki temu bardzo szybko odnajdą się w normalnej pracy. Jednocześnie lepiej poznają firmę i załogę, lepiej się zasymilują, nawiążą przyjaźnie. Od strony finansów mają gwarancję bardzo wysokich zarobków, obecnie tapicer z doświadczeniem zarabia w Maripol Meble Polska przeciętnie ponad 7 000 zł.

Ogólna informacja o zawodzie:

Uczeń kształcący się w zawodzie tapicer będzie przygotowany do wykonania zadań w zakresie kwalifikacji:

DRM.05. Wykonywanie wyrobów tapicerowanych

dzięki, której zdobędzie wiedzę i umiejętności do:

  1. wykonywania wyrobów tapicerowanych i prac dekoratorskich,
  2. wykonywania napraw i renowacji wyrobów tapicerowanych.

Profil absolwenta:

Tapicer w swojej pracy wykorzystuje różnego rodzaju materiały i tkaniny. Sam dobiera odpowiednie materiały, biorąc pod uwagę konkretny mebel, ale też sugestie klienta, jeśli taka ma miejsce. Zajmuje się pracami dekoracyjnymi związanymi z urządzaniem wnętrz mieszkalnych. W swojej pracy korzysta z narzędzi ślusarskich i stolarskich, zszywaczy pneumatycznych a także z maszyn służących do szycia, przeszywania oraz cięcia materiałów tapicerskich.

Osoby po ukończeniu szkoły w zawodzie tapicer są bardzo cenione i poszukiwane przez pracodawców. Absolwent może prowadzić własną firmę tapicerską i renowacji starych mebli tapicerowanych.

Możliwość dobrej edukacji i zatrudnienia:

Praca w zawodzie tapicera wykonywana jest w budynku, w małych firmach zajmujących się naprawą i renowacją mebli tapicerowanych lub średnich bądź dużych firmach produkujących meble i wyroby tapicerowane oraz w firmach produkujących samochody. W zależności od wielkości firmy ma formę indywidualną bądź zespołową.

Realizacja zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych:

Maripol Meble Polska Sp. z o.o. Kobylnica.
Zespół Placówek Oświatowych w Słupsku; ul. Koszalińska 5.