Odebrały nagrody!

25 kwietnia 2022 r. o godzinie 11:30 w Sali Senatu w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witamy w Archiwum”.

Nie mogło nas tam zabraknąć:
I miejsce: Milena Łaba 1 LSP
II miejsce: Marysia Kurowska 1 LSP
III miejsce: Marta Suliga 3 LSP5

Wyróżnienia:
Zuzanna Szmajda 3 LSP
Karolina Gunerka 3 LSP

nauczyciel: Kinga Zaborowska

Konkurs organizowany był przez Uniwersytet Szczeciński oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie. Honorowy patronat objął prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Powstał z myślą o młodym pokoleniu artystów, dla którego cenne są nowe wyzwania. Była to okazja, by odczarować starą wizję postrzegania i wprowadzić młodego ducha w otaczającą nas rzeczywistość.

Było to atrakcyjne wyzwanie dla młodych adeptów sztuki, umożliwiające im rozwój i twórcze odkrycia. Celem konkursu było przedstawienie pojęcia jakim jest „Archiwum” w sposób tradycyjny np. poprzez ukazanie siedziby wybranego archiwum lub w sposób mniej konwencjonalny i być może nieoczywisty, ograniczony jedynie wyobraźnią artysty. Prace miały na celu rozbudzenie ciekawości osób, które jeszcze „Archiwum” nie odwiedziły, mają one do niego zapraszać. Uczennice otrzymały fantastyczne nagrody, między innymi tablety graficzne. Miały także okazję by zwiedzić Archiwum Państwowe w Szczecinie, zobaczyć i dotknąć „Kosmografiję” – najstarszy podręcznik astronomii z 1886 roku oraz posłuchać ciekawych prelekcji.

Dziękujemy Organizatorom za ciepłe przyjęcie, piękne nagrody, profesjonalne wręczenie nagród a Laureatkom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!