Archiwum 2014-2015


Podziękowania

Wygraliśmy POCIĄG DO KULTURY!

Nasza szkoła zwyciężyła w pierwszej edycji plebiscytu "Pociąg do kultury" zorganizowanego przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku
W roku szkolnym 2013/2014 w konkursie wzięło udział 31 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki. "Drzewniak" wygrał w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne i Uczelnie Wyższe. Zdobyliśmy największą ze wszystkich ilość punktów - 3890. Otrzymaliśmy miano Maszynisty Kultury i statuetkę przechodnią (w obecnym roku szkolnym też się musimy postarać).
Dodatkowo w szczególny sposób wyróżniono uczniów a zarazem wolontariuszy Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej za najaktywniejsze uczestnictwo na wystawach w BGSW oraz na warsztatach w Pracowni Obrazu i Dźwięku w CAT. Serdeczne podziękowania za pomoc we współorganizowaniu działań galerii i wsparcie dokumentalne wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie zostały złożone: Paulinie Zagórskiej, Adrianie Smolińskiej, Kamili Rużyło, Karolinie Giłce, Klarze Iwanisik, Kornelowi Wypyszewskiemu i Piotrowi Laskowskiemu.
Adam Mroczek
Fot. Janusz WrońskiDzień Przedsiębiorczości

"Dzień przedsiębiorczości" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program uzyskał honorowy patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. W tym roku odbyła się XI edycja Dnia Przedsiębiorczości. Nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu już po raz siódmy. Program realizowało 75 uczniów klas trzecich technikum z naszej szkoły, którzy odbyli kilkugodzinne praktyki w 59 różnych firmach z naszego regionu. Uczennica klasy III TF Agata Krasnowska wzięła udział w konkursie na fotoreportaż. Szkolnym koordynatorem była Pani Jolanta Suchańska.
Dnia 11 marca 2015 roku odbędzie się XII edycja programu, w której weźmiemy udział.


Nagroda Rady Europy

Słupsk otrzymał prestiżową Nagrodę Rady Europy. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach związanych z wręczeniem wyróżnienia, które odbyły się w dniach 5 - 6 września 2014 roku. DRZEWNIAK wyjątkowo włączył się w uroczystości - dekorowaliśmy platformę samochodu, który był ozdobą "Parady radości
Adam Mroczek


Prezentacja firmy Sadolin

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Beatą Jeż, Siostrą Moniką i Panem Marcinem Masłowskim uczestniczyli w prezentacji na terenie firmy Fimal w Słupsku. Pokaz dotyczył preparatów zabezpieczających i impregnujących drewno. Młodzież miała okazję zapoznać się z asortymentem firmy Sadolin. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas II Si, III TD i IV TD. Nasi przyszli maturzyści czyli klasa IV TD, jako najbardziej doświadczona miała okazję własnoręcznie wypróbować środki ochrony drewna. Zabezpieczali skrzynię na kwiaty oraz budkę lęgową dla ptaków, która została powieszona na terenie naszej szkoły na drzewie.


17 września 2014 - Dzień Sybiraka

Życie Polaków - z miast i osiedli
Na Ziemiach Wschodnich rozsianych:
Z łąk nad Wilejką, z borów Podola,
Z Wołynia pól buraczanych -
Cierniem, nie różą, było usłane
W upływającym stuleciu.
Los w czasie wojny - Drugiej Światowej
Nie szczędził Kresowych Dzieci:
Piotrka - z Nieświeża,
Jóźka - ze Lwowa,
Z Wilna - Tereski i Ziutka,
Z Grodna - Grażynki,
Antosia - z Brześcia,
Maniusia - spod Nowogródka.

Wdarli się do nich nocą żołdacy
Na krzywdę i na ból ślepi -
I wysiedlili wraz z rodzinami
W Sybiru lasy i stepy...
A tam, w Sybirze - nędza, katorga, - (fragment wiersza M. Jonkajtysa "Kresowe dzieci")


75. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę nasza szkoła obchodziła w sposób szczególny: wychowawcy klas przeprowadzili tematyczne lekcje wychowawcze, uczniowie klas pierwszych poznali i uczcili pamięć Bohaterów Dębów Pamięci, mieli również możliwość obejrzenia okolicznościowej wystawy.


Ponad 40. osobowa grupa uczniów, pod kierunkiem p. profesor Lilianny Lipnickiej, przygotowała i zaprezentowała Sybirakom koncert, który odbył się w Słupskim Ośrodku Kultury i był częścią miejskich uroczystości z okazji Dnia Sybiraka.
Sybiracy i goście mieli możliwość wysłuchać pieśni o losach sybirackich, piosenek z przesłaniem - o ojczyźnie, prawdzie, miłości, pojednaniu, radości życia oraz wysłuchać fragmentów wierszy Mariana Jonkajtysa - poety z tułaczych dzieci Golgoty Wschodu.
Na wielu twarzach Sybiraków można było zauważyć łzy wzruszenia, a po zakończeniu koncertu wykonawcy i pani profesor Lilianna Lipnicka usłyszeli wiele słów podziękowań za pamięć, prawdę i profesjonalizm w wykonaniu. Słowa podziękowania p. Jerzy Lisiecki, prezes Związku Sybiraków w Słupsku skierował do obecnych na uroczystości: pana Bogdana Musznickiego, dyrektora szkoły oraz p. Izabeli Mroczkowskiej-Bujak, wicedyrektor szkoły.
Miło nam zakomunikować, że podczas tej uroczyści pani profesor Lilianna Lipnicka otrzymała Srebrną Odznakę Zasłużonego dla Związku Sybiraków.

W koncercie "Wspomnienie o tułaczych dzieciach" wystąpili:
z klasy I OS: Bogucka Ewelina, Bonelska Julia, Jachimowicz Sandra, Stachura Kornel
z klasy ITF: Kaszkur Monika, Koprowicz Martyna, Pikuła Patrycja, Samotyja Patrycja
z klasy II TOR: Butkiewicz Natalia, Koba Karolina, Szłapka Mateusz, Weiholz Milena
z klasy II TDS: Bylina Aleksandra, Krukowiecki Arkadiusz, Kryściak Magdalena, Melchert Karolina,
Szymański Mateusz
z klasy II TF: Bruh-Dzielińska Karolina, Dehmel Aleksandra, Iwaniak Bartosz, Michniewicz Michalina , Samsel Daria
z klasy III T DS: Lipiński Mateusz, Repke Małgorzata, Szczerba Pamela, Tatarynowicz Klaudia
z klasy III TF: Bogucka Aleksandra, Kołtun Angelika, Konecki Arkadiusz, Trzaskoma Dominika
z klasy III TI: Gamułka Dawid, Gałka Patryk
z klasy IV TF: Kornelia Fedorczyk-Cabrera
z klasy IV TI: Akin Adrian, Jurczak Łukasz, Maciukiewicz Przemysław, Sadowski Ernest
z klasy IV TDO: Szymon Mateja
oraz : Kaszowska Karolina (absolwentka, śpiew), Śmiechowski Jerzy (absolwent, śpiew i fortepian), Złotkowska Joanna ( osoba współpracująca, fortepian i śpiew)
Współpraca:
Nagłośnienie na próbach, montaż scenografii - Szymon Rosołowski i Krzysztof Budynek
Pan profesor Mariusz Gorzeń i pan profesor Krzysztof Smoliński


NAJLEPSI W ZAWODZIE - stypendyści AJ - Fabryka Mebli


Dnia 22 września 2014 roku w Urzędzie Miasta Słupska nasi uczniowie - najlepsi w zawodzie: technik technologii drewna i stolarz - otrzymali stypendia ufundowane przez AJ - Fabrykę Mebli. Czeki wręczyli Pani Aneta Magdziarek - przedstawiciel AJ Fabryka Mebli i Pan Andrzej Kaczmarek - wiceprezydent Miasta Słupska. Stypendyści to:
Paweł Pągowski - klasa IV Tdo,
Mateusz Lipiński - klasa III Td/s,
Patryk Stenka - klasa II Td/s.


Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Podchody językowe

W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy, przygotowane przez Szkolny Klub Europejski i zespół nauczycieli obcych pod kierunkiem pani Anetty Bengier. Pierwszy konkurs polegał na zaproponowaniu najpiękniejszego słowa w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim i uzasadnieniu wyboru. W kategorii języka angielskiego zwyciężył Jan Zelek z klasy III TOR, według którego najpiękniejsze angielskie słowo to "topless". W kategorii języka rosyjskiego zwyciężyła Daria Samsel z klasy II TF, która zaproponowała słowo "swaboda".
W konkursie "Podchody językowe" wzięły udział wszystkie klasy I-III technikum, reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Każda z drużyn miała do pokonania trasę, na której znajdowały się punkty kontrolne, rozmieszczone w różnych miejscach w szkole. Na każdym z punktów na uczestników czekało zadanie do wykonania, między innymi: zaśpiewanie piosenki w języku obcym, ułożenie zdań z rozsypanki i ich przetłumaczenie, kalambury językowe. I miejsce zajęła klasa III TF, II miejsce - klasa III TI, a III miejsce - klasa II TI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy !


Dzień Edukacji Narodowej

Galeria z obchodów Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w naszej szkole dnia 14 października 2014 roku.


Pierwsze koty za płoty

15. października odbyła się pierwsza sesja fotograficzna, w której uczestniczyli uczniowie klasy II TS oraz II FI. "Styliści" zaprezentowali wykreowane przez siebie stroje, "fotografowie" zaś mieli okazję spróbować swoich sił w przyszłym zawodzie.
W roli modeli wcielili się: Weronika Brückner, Dorota Ślusarz, Magdalena Kryściak, Karolina Melchert, Monika Selonka, Erwin Nowak i Krystian Pawłowski. Fotografowali: Sylwia Wielikdzień, Marta Łagun, Kinga Dzięcielewska, Michał Knych i Karol Sawka.


Akcja "Fotoedukacja"

Nasza szkoła uczestniczy w Akcja (foto)edukacja, której organizatorem jest portal Szeroki Kadr.

Program edukacyjny "Akcja (foto)edukacja" został przygotowany z myślą o młodzieży szkolnej z różnych zakątków Polski, aby wyrównać ich dostęp do wiedzy fotograficznej. Mamy nadzieję zachęcić także nauczycieli do rozwoju twórczych zainteresowań ich uczniów. Chcemy, by udostępnione bezpłatnie ramach akcji materiały edukacyjne oraz instruktażowe dla nauczycieli, inspirowały, uczyły i motywowały do rozwoju kreatywności i umiejętności w obszarze fotografii.

Na czym polega konkurs

Każda lekcja zakończona jest pracą domową, która polega na wykonaniu określonych zdjęć. Zarejestrowana szkoła może nadesłać fotografie wykonane przez swoich uczniów (od 5do 15 zdjęć) i tym samym zgłosić je do konkursu. Prace oceniane są zarówno w kategorii grupowej jak i indywidualnej. Co miesiąc, szkoła która nadeśle najlepszy pakiet zdjęć, zostanie nagrodzona warsztatami z uznanym fotografem, a także weźmie udział w konkursie na nagrodę główną - wyposażenie pracowni w sprzęt fotograficzny. Uczeń, którego prace zgłoszone zostaną w kategorii indywidualnej, ma szansę zdobycia sprzętu fotograficznego oraz stypendium naukowego w wysokości 11 111 zł brutto. Szkoła, której uczniowie wygrają najwięcej edycji w ciągu roku szkolnego 2014/2015 otrzyma wyposażenie pracowni fotograficznej o wartości 15 000 zł brutto.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie http://www.szerokikadr.pl
Opiekun: Janusz Wroński


Fot. Janusz Wroński


Sukces na konkursie recytatorskim z języka niemieckiego

W dniu 21 października nasze uczennice Klaudia Tatarzycka i Wiktoria Marszałek wzięły udział w konkursie recytatorskim z języka niemieckiego organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych we współpracy ze Słupskim Związkiem Ludności Pochodzenia Niemieckiego. Z radością informujemy, że dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę i zdobyły:
Klaudia Tatarzycka II miejsce oraz nagrodę rzeczową Wiktoria Marszałek wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy jednocześnie uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku, gdyż można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również zdobyć ciekawe nagrody.


Halloween

Ostatniego dnia października było w szkole trochę strasznie, magicznie i filmowo. Można było spotkać postaci z horrorów i innych przebierańców. Odbyła się też aukcja dyń, przygotowanych przez klasy II TOR i I fi, wybory najlepiej przebranej klasy (wygrała IV TDO) i uczniów, zwyciężyły Karolina Barabasz i Agnieszka Sokołowska. Zdjęcia – Patryk Leśniewski i Mateusz Mielewczyk z II TF.


Wycieczka stylistów

W ramach współpracy z Politechniką Koszalińską, dniu 5 listopada 2014 roku, wszyscy uczniowie uczący się w zawodzie technik stylizacji odzieży odwiedzili Instytut Wzornictwa. Styliści mieli okazję zobaczyć różne pracownie w których uczą się studenci i uczestniczyć w zajęciach z projektowania ubioru w pracowni krawieckiej.


"Wspólnie dbamy o środowisko"

|7 listopada 2014 roku w auli Akademii Pomorskiej zostały ogłoszone wyniki konkursu "Wspólnie dbamy o środowisko", którego organizatorem było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku.
Ogromne zainteresowanie uczestników konkursem spowodowało zmianę zasad i konieczność przeprowadzenia form etapowych w celu wyłonienia najlepszych prac w trzech kategoriach : praca plastyczna, techniczna i fotografia. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje prace w kategorii fotografia. Spośród 500 uczestników prace trójki naszych uczniów znalazły się w grupie 49 nagrodzonych (wszystkie kategorie).
I miejsce zdobyła KAROLINA KOBA - kl. II Tor - opiekun prof. Aleksandra Adler, wyróżnienia przypadły : MARCIE KWAŚNIK - kl. II Tor - opiekun prof. Aleksandra Adler oraz PRZEMYSŁAWOWI WO¬NIAKOWI - kl. I Ti - opiekun prof. Laryssa Kumorowska.
Sukces Naszych uczniów tym bardziej cieszy, że po raz kolejny są oni laureatami tego konkursu, a nagrody, ufundowane przez organizatora zachęcają do dalszych starań : I miejsce - tablet i gadżety firmowe, wyróżnienia - bony pieniężne i gadżety reklamowe PGK.
Serdecznie gratulujemy !


Rajd nocny

Dnia 15.11.2014 roku (sobota) odbył się kolejny już Rajd Nocny organizowany przez słupski oddział PTTK. Tym razem trasa została wytyczona na terenie Lasku Północnego. Prowadziła ona od Stadionu 650- lecia aż do granic dawnego lotniska w Redzikowie. Rajd zakończył się ogniskiem w Lasku Północnym. Długość trasy to około 10 km. Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej, form aktywnego wypoczynku oraz integracja młodzieży szkolnej. Atrakcją oprócz wędrówki przez ciemny las było ognisko i pieczone kiełbaski. Rajd trwał nieco ponad 3 godziny. W sumie wzięło w nim udział ponad 300 osób z czego 20 uczniów naszej szkoły. Oprócz miłego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu udało nam się spalić trochę kalorii, które co niektórzy szybko uzupełnili pysznymi kiełbaskami i pachnącym chlebkiem. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Dorota Nagórska i Jolanta Suchańska - opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego "Klub Aktywnych".


Wirtualna adopcja psa

Dnia 21 listopada 2014 klasa III TOR wirtualnie adoptowała psa ze słupskiego schroniska. Uczniowie wykazali się ogromną empatią oraz miłością do zwierząt. Koszt takiej adopcji to 30 zł. miesięcznie. Pieniążki wpłaca się na konto schroniska, są one przeznaczone na ogólne potrzeby związane z utrzymaniem psów, takie jak nowe boksy, budy, leki, obroże i smycze, miski itp. Uzyskując status wolontariusza można pieska zabierać na spacery oraz dokonywać zabiegów pielęgnacyjnych. Klasa III TOR jest pierwszą klasą w szkole oraz pierwszą wśród słupskich szkół ponadgimnazjalnych, która wirtualnie adoptowała zwierzę. Zachęcamy uczniów innych klas do wsparcia zwierząt ze słupskiego schroniska.

Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona
grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.
Wychowawca klasy III TOR Małgorzata Krzywińska - Koniczuk


Sekrety enigmy - warsztaty historyczne.

Dnia 25 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne "Sekrety enigmy" - które przygotowali i poprowadzili: pani Monika Wójcicka i pan Mateusz Jasicki z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie 8 klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi oraz Technikum. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali krótkich pogadanek historycznych oraz obejrzeli prezentacje multimedialne: "I Ty możesz zostać szyfrantem" i Enigma, a następnie rozwiązywali zadania, przygotowane przez prowadzących.
Młodzież wykazała bardzo duże zainteresowanie, aktywnie uczestniczyła w zajęciach, czyli został spełniony ich cel: zainteresowanie historią, kształtowanie świadomości i pamięci historycznej o polskim udziale w II wojnie światowej.
Warsztaty odbyły się z inicjatywy pani profesor Lilianny Lipnickiej.


Awans do II etapu (wojewódzkiego)w konkursie ZUS-u.

W poniedziałek, 17 listopada 2014 r., odbył się I etap (szkolny) konkursu wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wzięło w nim udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce.
Z wielką przyjemnością informuję, iż drużyna naszych uczniów, w składzie Wiktoria Marszałek (III TF), Adam Żelazny (III TI) i Adrian Kostuch (IV TI) została zakwalifikowana do II etapu (wojewódzkiego), który odbędzie się 16 marca 2015 r. Jesteśmy drugą drużyną w Słupsku, wyprzedziła nas tylko drużyna z ZSEiT i czwartą w województwie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów-Jolanta Suchańska (opiekun SKP).


Gala Wolontariatu

W dniu 6 grudnia 2014 roku w Teatrze Impresaryjnym w Słupsku odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. Za aktywność i zaangażowanie w działalność wolontarystyczną Szkolny Klub Wolontariusza „Panaceum” otrzymał podziękowanie i nagrodę. Dyplomy wręczone zostały również wyróżniającym się członkom Klubu. Oto oni:

1. Grzegorz Sander II TOR
2. Tomasz Poniewierski III TOR
3. Klaudia Żołnierczyk III TOR
4. Katarzyna Krupska III TOR
5. Lukrecja Dembińska II TF
6. Daria Samsel II TF
7. Marta Dybowska II TF
8. Natalia Łykus II TF
9. Mateusz Kędziora III TDS
10. Kinga Głuszek III TDS
11. Monika Tucholska III Fi
12. Aniela Pater III Fi
13. Maja Żulewska II TDS
14. Monika Selonka II TDS
15. Agnieszka Masia II TDS
16. Magda Kryściak II TDS
17. Kamila Bzukała III TF
18. Alina Pietrzycka III TFMikołajki w szkole

Mikołaj i śnieżynki odwiedzili w piątek 5 grudnia naszą szkołę. Wszystkie "grzeczne dzieci" otrzymały drobne upominki. Zdjęcia - Wojtek Szpak III TF


Liderzy Europy

W środę 10.12.2014 r pięcioosobowa grupa uczniów, w składzie: Dominika Kamykowska, Anna Klasa, Ewa Borowińska, Bartosz Iwaniak, Krystian Tkaczyk reprezentowała naszą szkołę w rozgrywkach o finał międzynarodowej gry strategiczno - ekonomicznej "Liderzy Europy". Rozgrywki odbywały się w ZSEiT w Słupsku i wzięło w nich udział osiem zespołów, w skład których wchodzili uczniowie klas drugich. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce, uznając wyższość drużyn z ZSEiT w Słupsku (I miejsce), I LO w Słupsku (II miejsce) i II LO w Słupsku (III miejsce). Serdecznie gratuluję uczniom, zwłaszcza że przygodę z ekonomią i przedsiębiorczością zaczną dopiero w przyszłym roku szkolnym, tj. w klasie trzeciej. Dziękuję za zaangażowanie i walkę do końca - Jolanta Suchańska-opiekun SKP.


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

To już kolejne nasze spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Słupska. Nasi goście jak co roku przyjechali do nas ze swoimi pracami wykonanymi własnoręcznie. Zachwycili nas pięknymi świątecznymi stroikami i cudownymi aniołami. Zarówno dla nich, jak i dla nas, te coroczne spotkania są niezwykle emocjonujące.
Każdy z nas posiada swój potencjał, który w większym, czy mniejszym stopniu stara się wykorzystać. Goście pokazali nam, czym zajmują się na co dzień i co daje im radość. Ludzie mniej sprawni potrzebują wsparcia drugiego człowieka, a terapeuci z warsztatów przy ul. Długosza 22 w Słupsku, wspaniale potrafią aktywizować swoich podopiecznych do wykorzystania własnej inwencji twórczej.
Kiermasz świąteczny odbył się na zaproszenie pedagogów szkolnych: p. Joanny Gałązki i p. Beaty Jeż


Jasełka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warcinie odwiedzili przed świętami naszą szkołę, na zaproszenia księdza Dariusza Więcka. Ponad czterdziestu młodych aktorów, w bardzo interesujący sposób, przedstawiło "Jasełka". W naszej szkole pojawił się również Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi podarkami.
Galeria zdjęć prof. Krzysztofa TomasikaGaleria zdjęć Patryka Leśniowskiego z klasy II Tf.


Koncert kolęd

W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich koncert kolęd przygotowany przez s. Monikę Siarkę oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zdjęcia Michał Wierzbicki IV TF.


Szkolny Finał WOŚP

W czwartek 08.01.2015r. odbył się w Drzewniaku Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki brzmiał: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Imprezę prowadzili uczniowie klasy III TF: Michał Sawicki, Angelika Kołtun oraz Arek Konecki. Licytacje przeplatały się z występami muzycznymi duetu Mateusza Mielewczyka i Kuby Stachurskiego oraz występem zespołu System ze szkoły tanecznej Top Toys. Usłyszeliśmy również interpretację piosenki Peron w wykonaniu Eweliny Boguckiej. Dzięki hojności publiczności zebraliśmy sporą sumę 701.22 zł. Najwyższą cenę osiągnęła koszulka koszykarza Roberta Tomaszka z jego autografem, którą podarował nam Pan Marcin Pluta. Wszystkim darczyńcom i uczestnikom bardzo dziękujemy!!!
Z orkiestrowym pozdrowieniem

Nasi szkolni wolontariusze wzięli w niedzielę 11.01.2015r. udział w miejskiej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niesprzyjającej pogody dzielnie kwestowali w ramach 23 Finału WOŚP Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza
Marzena Gogol Dorota Kalota


Mistrzostwa Szkoły w Ćwiczeniach Siłowych.

Dnia 21 stycznia o godzinie 14.30 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Ćwiczeniach Siłowych.
Do rywalizacji zgłosiło się 12 chłopców. Po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor Grażynę Zienkiewicz rozpoczęto zmagania.
Zawody były złożone z trzech ćwiczeń :
1. Wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 80 % masy ciała
2. Podciąganie na drążku nachwytem
3. Pompki
Po godzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
1 miejsce - Arek Podolski 3TD
2 miejsce - Maciej Mydło 1 TI
3 miejsce - Daniel Soboń 1 SI
W nagrodę laureaci otrzymali Drewniane Sztangi wykonane przez uczniów szkoły oraz koszulki i suplementy diety od Krystiana Matuszewskiego ze sklepu Na Mase. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w organizacje Mistrzostw.
Ze sportowymi pozdrowieniami Marcin Pluta i Daniel Kot


Złota Kielnia

Dnia 17 stycznia 2015 roku odbył się XLIV Ogólnopolski Turniej ZŁOTA KIELNIA - TORUŃ 2015. W eliminacjach szkolnych brały udział klasy I - III Si (stolarz) Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Do finału w Toruniu zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy III Si. Są to: Abramowicz Paweł i Michał Lange. Uczniowie nasi godnie zmagali się w kategorii "wytwarzanie wyrobów drzewnych" . GRATULUJEMY !!!


I miejsce siatkarzy w finale SOM.

W dniach 25 i 26 lutego w ZSEiT odbył się finał A piłki siatkowej chłopców w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna osiągnęła ogromny sukces wygrywając zawody i osiągając najwyższe trofeum po wielu latach. W zawodach brały udział drużyny ZSB, ZSEiT, ZSA oraz nasza szkoła. W trakcie turnieju pokonaliśmy 2:0 ZSB, oraz 2:0 ZSEiT. W emocjonującym meczu z ZSA, który decydował o zdobyciu I miejsca, wygraliśmy po tiebreaku 2:1 (19:25, 29:27, 15:9).

Naszą drużynę reprezentowali:
Franc Kacper Ifd
Dawidowicz Fabian IV Td
Chwarzyński Sebastian I Fd
Pupka-Lipiński Łukasz I Fd
Gul Jakub II Ti
Kępa Kamil III Td
Sadowski Piotr III Tor
Klafka Igor I Ti
Janik Dominik Ifd

W trakcie eliminacji, które odbyły się w styczniu w naszej szkole pokonaliśmy 2:0 ZSI oraz 2:0 II LO. Naszą drużynę czeka wyjazd do Człuchowa na półfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców. Opiekunem zespołu jest Daniel Kot. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!
II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej

W dniu 27 lutego w bibliotece szkolnej odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, zorganizowanego przez Szkolny Klub Europejski pod kierunkiem pani Elżbiety Saby. W Konkursie wzięły udział klasy I OS, I TI, II TF i III TF. Drużyny musiały wykazać się wiedzą na temat Austrii i odpowiedzieć na pytania dotyczące geografii, historii, kultury i ustroju polityczno-gospodarczego tego kraju. Najwięcej punktów i I miejsce zdobyła klasa I TI, reprezentowana przez Seweryna Szpota, Damiana Purzyckiego i Macieja Mydło. Najlepiej przygotowane były zaś uczennice z klasy II TF (Anna Klasa, Daria Samsel i Lukrecja Dembińska), które różnicą zaledwie 0,5 punktu w stosunku do klasy I TI zdobyły II miejsce. III miejsce przypadło klasie III TF (Kinga Blum, Dominika Trzaskoma, Angelika Kołtun), a miejsce IV - klasie I OS (Aleksandra Jędrzejewska, Magdalena Stoltman, Patrycja Zajenkowska).


Apel o Żołnierzach Wyklętych

1 marca jest obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych od roku 2011. Od tego też roku nasza szkoła aktywnie angażuje się w upamiętnianie niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych żołnierzy, których czyn zbrojny i działalność antykomunistyczna po II wojnie światowej są słabo znane lub zafałszowane.
W tym roku została zaprezentowana wystawa oraz uroczysty apel, w czasie którego zaprezentowano zarówno uczestników walki niepodległościowej, jak też realia, w jakich takie postaci jak Laluś, Łupaszka, Inka, Ogień, Felek czy Witold mierzyli się z narastającą agresją oprawców komunistycznych i jaką w konsekwencji cenę przyszło im zapłacić.
W pracach poprzedzających obchody uczestniczyli uczniowie I i II TOR-u, a całość przygotowali prof. Aleksandra Adler i prof. Radosław Sorbian.
Autorami zdjęć są Patryk Leśniewski oraz Mateusz Mielewczyk z klasy II TF.


Porozumienie z Akademią Pomorską

26 lutego podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych w Słupsku a Instytutem Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Celem porozumienia jest podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia młodzieży oraz zachęcenie uczniów ZST w Słupsku do kontynuowania nauki na poziomie wyższym na kierunkach ścisłych. W ramach porozumienia uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Fizyki AP w Słupsku. Zajęcia odbywać się będą na terenie AP oraz ZST w Słupsku. W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie, którzy realizują zakres rozszerzony z fizyki. Pierwsze zajęcia na AP już się odbyły. Uczestniczyło w nich łącznie 10 uczniów z klasy I TI i II TI. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Inicjatorem i szkolnym koordynatorem jest Pani Jolanta Suchańska. Zdjęcia wykonał Pan Krzysztof Tomasik.


Konkurs plastyczny "Tęcza"

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza" organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej Pokolenie przy współpracy merytorycznej Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Oto Laureaci:
1. Karolina Koba II TOR - I miejsce - Fotografia
2. Piotr Sadowski III TOR - Wyróżnienie - Monotypia

Dyplomy uznania otrzymali:
1. Tomasz Poniewierski III TOR
2. Daria Rosołek III TOR
3. Kaja Dzidzienko III TOR
4. Joanna Bartlewska II TOR
5. Klaudia Owczarek III TF
6. Wiktoria Marszałek III TF
7. Wojciech Szpak III TF
8. Adrianna Smolińska III TF
9. Greta Pietrzala II TF
10. Patryk Leśniewski II TF
11. Ewa Borowińska II TF

Dodatkowo dyplomy uznania otrzymały P. Katarzyna Tomasiak i P. Kinga Zaborowska za przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!


Koszykówka chłopców

W dniu 3.03.2015 w naszej szkole rozgrywane były zawody w ramach SOM w koszykówce chłopców. Pierwszy mecz z PM LO został rozstrzygnięty na naszą korzyść wynikiem 32-20. Kolejnym rywalem na parkiecie był ZSP nr.1 który po wcześniejszym zwycięstwie nad PM LO (73-14) walczył o pierwsze miejsce w grupie. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny 32-80. Tym samym nasza szkoła zajęła drugie miejsce w grupie awansując do finału B.
Skład drużyny ZST: Sadowski Piotr, Wilkowski Robert, Krukowski Arkadiusz, Szostakiewicz Adrian, Szymański Mateusz, Franc Kacper, Chwarzyński Sebastian, Purzycki Damian.
Ze sportowymi pozdrowieniami Daniel Kot, Marcin Pluta


Relacja z V Festiwalu Drzewniaka

W czasie imprezy dla gimnazjalistów uczniowie i nauczyciele w oryginalny sposób przedstawili ofertę edukacyjną swojej szkoły. W szkole odbyły się warsztaty fotograficzne, reklamowe, informatyczne, stylizacji odzieży i drzewne. Były też pokazy mody, fitness, projekcje filmów uczniów tej szkoły.
Sukces na Międzypowiatowym Festiwalu Kultury Europejskiej

Miło nam poinformować, że Dawid Karnacewicz - uczeń klasy III TI - został laureatem XIII Międzypowiatowego Festiwalu Kultury Europejskiej Słupsk 2005, zorganizowanego przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Praca konkursowa Dawida (serwis www dotyczący Chorwacji) , wykonana pod kierunkiem pani Elżbiety Saby, została najwyżej oceniona przez jury konkursu. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 27 marca 2015r. Gratulujemy !


II miejsce w "Teraz Woda"

Dnia 19 marca 2015 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej przy słupskiej oczyszczalni ścieków odbyła się XII edycja konkursu Teraz woda. Temat przewodni konkursu Myśl o świecie, działaj w powiecie - racjonalne wykorzystanie zasobów przyrody. Naszą szkołę reprezentował 4-osobowy zespół uczniów z klasy I TFD w składzie: Jagoda Miloch, Oliwia Skowrońska,Kacper Franc oraz Łukasz Pupka Lipiński pod opieką Laryssy Kumorowskiej. Zespół musiał wykonać 4 zadania konkursowe: napisać pracę badawczą, dokonać jej prezentacji, wykonać plakat tematyczny oraz odpowiedzieć na 50 pytań konkursowych dotyczących ekologii. W ogólnej klasyfikacji nasz zespół uplasował się na III miejscu, natomiast w konkurencji wiedzy ekologicznej okazał się najlepszy! W nagrodę uczestnicy konkursu otrzymali tablety, książki oraz gadżety ufundowane przez Wodociągi Słupsk. Dodatkowo szkoła otrzymała mikroskop z możliwością podłączenia do komputera a opiekun dysk wymienny 500 GB. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w konkursach.
Beata Kumorowska.II MIEJSCE NASZYCH SIATKARZY W CZŁUCHOWIE

W dniu 30.03.15 reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej uczestniczyła w półfinale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych,które odbyły się w Człuchowie.Powiat człuchowski reprezentował-Zespół Szkół Sportowych z Człuchowa,powiat bytowski-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Łodzieży,powiat słupski-nasza szkoła Zespół Szkół Technicznych.Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.W pierwszym meczu nasi chłopcy ulegli drużynie gospodarzy 2-0,natomiast drugi mecz z drużyną z Łodzieży pewnie wygraliśmy 2-0.Ostatecznie w całych zawodach zajęliśmy II miejsce,a zwyciężyła drużyna z Człuchowa.Naszą drużynę reprezentowali;
Franc Kacper
Dawidowicz Fabian
Chwarzyński Sebastian
Pupka Lipiński Łukasz
Gul Jakub
Kępa Kamil
Maciukiewicz Przemysław
Opiekunem zespołu jest Daniel Kot.SERDECZNE GRATULACJ


Kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych.

Jak co roku przed świętami wielkanocnymi w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny z pracami wykonanymi własnoręcznie przez niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, przebywających przy ul. Długosza 22 w Słupsku.
Nasi goście przyjechali do nas z pięknymi świątecznymi stroikami i ozdobami na świąteczny stół wielkanocny. Na kiermaszu były kolorowe pisanki, zajączki, kurki, kartki i inne przedmioty. Na wystawionych stołach można było znaleźć nietypowe prezenty dla bliskich. Prace niepełnosprawnych cieszyły się dużą popularnością i z pewnością były pięknym świątecznym upominkiem lub uświetniły rodzinne spotkanie.
Kiermasz świąteczny odbył się na zaproszenie pedagogów szkolnych:p.Joanny Gałązki i p.Beaty Jeż


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS STOLARSKI

Dnia 20 kwietnia 2015 roku odbył się V OGÓLNOPOLSKI KONKURS STOLARSKI w Słupsku.
Ideą corocznych zmagań uczniów ze szkół drzewnych było podniesienie rangi zawodów stolarz i technika technologii drewna, jak również umożliwienie uczniom w tej otwartej rywalizacji fair play, zaprezentowanie wysokiego poziomu zdobytej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności stolarskich. Celem konkursu było nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami i szkołami kształcących w zawodach technik technologii drewna i stolarz.
Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny kształcące w zawodach technik technologii drewna i stolarz. Są to: Stanka Patryk klasa II Td i Brach Patryk z Technikum Nr 3 w Słupsku, oraz Lange Michał klasa III Si i Abramowicz Paweł III Si z Zasadniczej Szkoły Zawodowej
z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Słupsku.
Ogólnopolska komisja konkursowa doceniając wiedzę i umiejętności naszych uczniów przyznała naszej szkole dla Patryka Stenki - II miejsce i Michała Lenge - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
VIII Ogólnopolski Konkurs Stolarski - DIAMENTOWA PIŁA

Dnia 25 kwietnia 2015 roku odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Stolarski "DIAMENTOWA PIŁA 2015". Po raz kolejny odnieśliśmy w Bydgoszczy sukces.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny kształcące w zawodach technik technologii drewna i stolarz. Są to: Stanka Patryk klasa II Td i Karol Bąk I Td z Technikum Nr 3 w Słupsku, oraz Błażej Frączak klasa II Si i Adam Gnatowski II Si z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Słupsku.
Ogólnopolska komisja konkursowa doceniając wiedzę i umiejętności naszych uczniów przyznała uczniowi Patrykowi Stence - II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Zakończenie szkoły klas maturalnychFotogaleria z zakończenia:


SŁUPSKI CHŁOPCZYK

W ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim Nr 19 im. Słupskiego Chłopczyka mieszczącego się przy ulicy Norwida 4 nasi styliści uszyli strój dla przedszkolaków wzorowany na ubiorze słynnego bohatera etykiety serka wytwarzanego niegdyś w Słupsku.
Zobaczcie efekt końcowy.


Wernisaż wystawy fotografii uczniów klasy IV TF.

29 kwietnia 2015 roku w Spichlerzu Richtera otwarto wystawę fotografii uczniów Drzewniaka z klasy IV TF pod tytułem „Zobacz nas”. Zaprezentowane prace powstały w czasie nauki w naszej szkole. Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.


Wyjazd na praktyki zawodowe do Niemiec

W niedzielę 10 maja, w ramach projektu "Informatyka bez granic", 20 uczniów drugiej klasy technikum informatycznego wyjeżdża do Niemiec na 2-tygodniowe praktyki zawodowe dotyczące montażu i obsługi sieci informatycznych. Oprócz zajęć praktycznych uczniowie będą poznawać kulturę i historię Saksonii oraz pojadą na dwa dni do Berlina.
Wyjazd na praktyki został poprzedzony 50-godzinnym kursem języka niemieckiego zawodowego, warsztatami z doradztwa zawodowego, odbyło się również spotkanie opiekunów projektu z rodzicami i młodzieżą. Wszystkie działania w projekcie zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.


Obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Drzewniaku


28 kwietnia w szkole odbyły się targi projektów edukacyjnych „Działaj – nie czekaj”. Targi były jednym z 35 realizowanych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (jedynym w Słupsku), przedsięwzięciem promującym aktywną postawę młodzieży w życiu społecznym i zawodowym oraz wiedzę na temat międzynarodowych programów edukacyjnych. Celem projektu było zapoznanie lokalnej społeczności, na przykładzie działalności Zespołu Szkół Technicznych, z możliwościami rozwoju jakie za sobą niesie udział w programie Erasmus+ oraz Polsko-Litewskim Funduszu Wymiany Młodzieży, uzmysłowienie korzyści i wpływu projektów na szkołę, nauczycieli i uczniów oraz zachęcenie władz lokalnych do promowania oddolnych inicjatyw młodzieżowych.
Podczas targów można było zapoznać się szczegółowo z realizowanymi projektami (wnioskowaniem, realizacją pomysłu i rezultatami), porozmawiać z koordynatorami, uczestnikami, obejrzeć zdjęcia, oryginalne dokumenty (w tym Certyfikaty, Europass Mobilność), dowiedzieć się jak nawiązać międzynarodowe kontakty, tworzyć sieć partnerstw. Z dużym zainteresowaniem gości spotkała się bezpośrednia relacja z Hiszpanii uczennicy technikum technologii odzieży – Pameli Szczerby - która opowiedziała o trwających właśnie w Kordobie praktykach. Dzięki łączom internetowym uczestnicy targów mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w andaluzyjskich zakładach pracy, jak młodzież spędza czas wolny oraz zobaczyć gdzie mieszkają uczniowie. Dodatkowo młodzież Drzewniaka przygotowała dla gości poczęstunek składający się z lokalnych specjałów kuchni litewskiej, niemieckiej, angielskiej i hiszpańskiej oraz mini warsztaty – mój pomysł na międzynarodowy projekt. W targach udział wzięło ponad 120 osób.


III miejsce w konkursie o Witkacym.

W dniu 28.04.2015 zostały rozdane nagrody w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego Witkacy i ja organizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Jednym z nagrodzonych został uczeń naszej szkoły Patryk Leśniewski uczeń klasy II TF. W ramach konkursu zgłosił trzy prace w postaci fotograficznej, z czego prace pod tytułem: Czarna wdowa oraz Zegarmistrz światła zajęły III miejsce w kategorii prace fotograficzne, szkoły ponadgimnazjalne.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, herbu Nieczuja (pseudonim Witkacy) oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Witkacego, jak i interpretacją jego prac plastycznych. Więcej informacji na stronie organizatora konkursu. Jeszcze raz gratulujemy Patrykowi. Opiekun Katarzyna Tomasiak.


Pielgrzymka maturzystów.

W dniu 22 kwietnia odbyła się pielgrzymka dla maturzystów. W tym roku celem pielgrzymowania były Góra Chełmska i Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz Góra Polanowska. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, odwiedzili pustelnię oraz napili się źródlanej wody zdrowia.


Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "EUREKA"

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy II TI Jakub Bąbelek w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "EUREKA" zdobył 24 punkty i otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik. Do dyplomu z wyróżnieniem zabrakło tylko 2 punktów. Tuż za Jakubem sklasyfikowany został Mateusz Ryfa również z klasy II TI, który zdobył 23 punkty.
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka" odbył się 11 marca 2015 r. Wzięło w nim udział 26 uczniów. Klasę I TI reprezentowało 3 uczniów, klasę II TI 22 uczniów i klasę III TI 1 uczeń. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań oraz udzielenie odpowiedzi na jedno pytanie opisowe, które w tym roku brzmiało: "Podaj znane ci przykłady wykorzystania maszyn prostych w życiu codziennym".
W części testowej można było zdobyć 30 punktów, a za pytanie opisowe maksymalnie 8 punktów.
Opiekunem i szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Jolanta Suchańska.
GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


Wystawa prac uczniów Drzewniaka w Domu Seniora

W Dziennym Domu Pomocy "Bezpieczna przystań" w Słupsku można oglądać wystawę prac naszych uczniów "Portret seniora". Zdjęcia powstały rok temu. Uczniowie z klasy 2 fi (obecna 3 fi) wykonali fotograficzny portret zbiorowy pensjonariuszy domu "Bezpieczna przystań". Dodatkowym celem tej kilkudniowej sesji fotograficznej, poza nauką zawodu fotografa, była również integracja międzypokoleniowa.
Adam Mroczek
Zdjęcia: Mateusz Mielewczyk


Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 16 maja (sobota) odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Skład drużyny medalowej:

Karolina Bruh-Dzielińska - klasa II Tf
Ania Klasa - klasa 2 Tf
Maciej Klimek - klasa 2 Tor
Aleksandra Szymańska - klasa 1 fi
Michalina Michniewicz - klas 2 Tf

Serdecznie gratulujemy !!!


Praktyki w Hiszpanii.

Ekipa z Drzewniaka w Telewizji Słupsk. Pan Janusz Wroński, Wiktoria Marszałek, Angelika Kołtun oraz Pamela Szczerba dzielą się wrażeniami z dwutygodniowych praktyk zawodowych w hiszpańskiej Cordobie.
- ME GUSTA ESPANA!


Pokaz mody w ratuszu

W dniu 16 maja 2015 roku z okazji Nocy Muzeów odbył się pokaz mody naszych stylistów. Zobaczcie stroje, które przygotowaliśmy.


Praktyki w Niemczech.


Klasy technik informatyk objęte patronatem.

Miło nam poinformować, że udało nam się podpisać porozumienie dotyczące objęcia patronatem klas o profilu technik informatyk z jednymi z większych firm komputerowych w Słupsku. Są to: ZetNet - dostawca usług internetowych oraz centrum serwisowe - MadMax. Mamy nadzieję, że współpraca z firmami przyniesie korzyści zarówno dla uczniów jak i pracodawców. Zobaczenie "na żywo" prawdziwej serwerowni, czy możliwość pracy z najnowszymi narzędziami stosowanymi podczas montażu sieci informatycznych będzie dobrym uzupełnieniem dla wiadomości, które posiadają nasi uczniowie.
Serwis elektroniczny

W dniu 3 czerwca grupa uczniów pierwszej klasy technikum informatycznego miała okazję zobaczyć jakie możliwości naprawy elektroniki daje dobrze wyposażone i zorganizowane centrum serwisowe. Mimo, że żaden z nich nie miał okazji samodzielnie spróbować swoich sił jako serwisant, to zaprezentowany nam sprzęt zrobił na nas wielkie wrażenie.
Porozumienie podpisane z firmą MadMax jest początkiem szerszej współpracy szkoły z firmą, która chętnie w najbliższym czasie udostępni swoje pomieszczenie dla pozostałych uczniów klas informatycznych.


Dary dla schroniska

W ubiegłym tygodniu zawieźliśmy zebrane dary na rzecz słupskiego schroniska dla zwierząt. Bardzo dziękujemy za udział naszym uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji. Pracownicy schroniska wyrazili wyrazy wdzięczności za przekazane rzeczy i jednocześnie zachęcają do pracy woluntarystycznej. Już od 15 go roku życia można pomagać w schronisku np. wychodzić na spacery z psami (dzięki takiemu oswojeniu łatwiej zwierzaka przekazać do adopcji). Zachęcamy chętnych do współpracy ze schroniskiem.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 roku uroczyście zakończyliśmy zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Małgorzata Kaja I Tfd
Oliwia Skowrońska I Tdf
Alicja Gilla I Fi
Karina Szostko II Fi
Kinga Dzięcielewska II Fi
Marta Łagun II Fi
Tomasz Chaciński II Ti
Agata Michoń II Tds
Jagoda Orłowicz II Tds
Monika Stemplewska II Tor
Natalia Rejt II Tor
Lukrecja Dembińska II TF
Ewa Borowińska II TF
Marta Dybowska II TF
Anna Klasa II TF
Patryk Gafka III Ti
Sebastian Czyplis III Ti
Patryk Myszkowski III Ti
Dawid Karnacewicz III Ti
Tomasz Poniewierski III Tor
Patrycja Bilenda III TF
Klara Iwanisik III TF
Adrianna Smolińska III TF
Alicja Straszak III TF
Wojciech Szpak III TF
Martyna Jaroszewicz III TF
Wiktoria Marszałek III TF
Dyplomy dla najlepszych sportowców otrzymali:
Kamil Franc I Tfd
Daria Spera II Tor
Ewa Borowińska II TF
Aleksandra Dybowska III Tor
Marta Dybowska II TF
Oliwia Rosołowska I Tfd
Alicja Straszak II TF
Robert Wilkowski III Tor

Podsumowano też plebiscyt na najlepszą klasę Drzewniaka, po raz drugi wygrała klasa II TF. Szczegółowa punktacja znajduje się w dzienniku Librus, w zakładce „ogłoszenia”.

Zdjęcia: Patryk Leśniewski II TF


Zakończenie szkoły ZSZ

Zakończenie szkoły dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej przypadło w tym roku na 26 czerwca. Tego dnia uczniowie klas III Fi i III Si po raz ostatni pojawili się w murach szkoły, która przez ostatnie trzy lata była dla nich bezpieczną przystanią w jednym tylko epizodzie grubego tomu ich życia.
Dyrekcja szkoły, CKP - u, rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy pożegnali absolwentów. Najlepsi z nich zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami Sapere Aude Dawid Mączka i Mateusz Filiczkowski z III Fi.
W imieniu absolwentów społeczność szkolną pożegnała Martyna Hoffmann. Całość uświetnił muzycznie Aleksander Knychała (oboje z III Fi).

Drodzy absolwenci!
Mamy nadzieję, że chwile, które tu wspólnie spędziliśmy zostaną w Waszej pamięci i podobnie jak my, będziecie je mile wspominać.
Życzymy Wam z całego serca pomyślnie zdanych egzaminów, zdobycia atrakcyjnej pracy oraz spełniania się we wszystkich sferach Waszych zainteresowań i pasji. Aby spełniały się wszystkie Wasze marzenia, a także by dokonywane przez Was codzienne wybory w przyszłości zaowocowały dobrem i szczęściem.

Powodzenia w dorosłym życiu!


Drzewniak zwycięzcą II edycji plebiscytu "POCIĄG DO KULTURY"

18 czerwca 2015 roku, w Galerii Kameralnej odbyło się podsumowanie drugiej edycji plebiscytu "Pociąg do kultury". Konkurs kierowany był do wszystkich placówek oświaty w Słupsku i Ustce - od przedszkola po uczelnie wyższe i UTW. Celem było zebranie jak największej ilości punktów, które przyznawane były za wszelkiego rodzaju aktywność i uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. W roku szkolnym 2014/15 w plebiscycie wzięło udział ponad 20 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki. Wiele placówek wykazało się wielkim zaangażowaniem. Dla zwycięskich placówek Galeria przygotowała przejściowe statuetki "Maszynisty kultury". Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach.
- Kategoria - Przedszkole Miejskie nr 15 w Słupsku (45 punktów)
- kategoria II - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce (202 punkty)
- kategoria III - Zespół Szkół Technicznych (Drzewniak) w Słupsku (490 punktów).

Serdecznie gratulujemy !!!


Wymiana młodzieży

W dniach 24.07.2015-01.08.2015 odbyła się 10 w historii naszej szkoły edycja Międzynarodowej Wymiany Młodzieży. Środki do jej realizacji pozyskane zostały ze środków Unii Europejskiej, z programu Erasmus+ (Akcja kluczowa: KA1 - Mobilność edukacyjna) Tytuł realizowanego projektu w tym roku to: Różne odcienie wrażliwości w fotografii. Beneficjentami była grupa uczniów naszej szkoły, którzy gościli w Słupsku grupę młodzieży z Niemiec, z Flensburga oraz z Anglii, z Carlisle. W ramach prowadzonych działań młodzież miała okazję poznać kulturę i zwyczaje krajów partnerskich, wspólnie wykonywać zadania praktyczne, na przykład z zakresu fotografii, oraz doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Koordynatorką projektu była Katarzyna Chojnowska, zaś liderem polskiej grupy Kinga Kobzdej-Ptak.Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014