Archiwum 2012-2013


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

nia 28 czerwca o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pan Bogdan Musznicki wręczył nagrody książkowe najlepszym uczniom oraz dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkursach organizowanych w szkole. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody najlepszym sportowcom szkoły. Uczniowie oraz grono pedagogiczne podziękowało również Pani Elżbiecie Kryńskiej za wiele lat pracy w szkole oraz życzyło dużo zadowolenia na zasłużonej emeryturze. Wszystkim uczniom naszej szkoły oraz pracownikom życzymy spokojnych i ciekawych wakacji.

Zakończenie szkoły klas ZSZ

20 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkoły dla uczniów ostatnich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi. W dniu tym naukę zakończyli uczniowie klas: fotograf oraz koszykarz-plecionkarz. Życzymy im wszystkiego najlepszego na egzaminach zawodowych.

Wręczenie nagród - „Postaw na zdrowy styl życia”

12 czerwca 2013r. w naszej bibliotece odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Postaw na zdrowy styl życia”. Na spotkanie zaprosiliśmy 6 laureatów konkursu z gimnazjów ze Słupska i powiatu słupskiego wraz z opiekunami. Pani wicedyrektor Izabela Mroczkowska- Bujak wręczyła laureatom nagrody i dyplomy oraz zaprosiła gości do wzięcia udziału w indywidualnej sesji fotograficznej przygotowanej przez p. Rafała Szamockiego. Konkurs miał na celu popularyzację aktywnego, zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień i został zorganizowany przez pedagogów szkolnych: p. Joannę Gałązkę, p. Beatę Jeż i p. Marzenę Pietruk – Żytkowską. Nagrodzone i wyróżnione prace są eksponowane na naszej stronie internetowej oraz umieszczone zostaną w kalendarzu profilaktycznym na rok 2014 wydanym przez szkołę. Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom konkursu.Nasi uczniowie na festiwalu filmowym w Poznaniu

Uczniowie klasy I TF, Kamila Rużyło, Kornel Wypyszewski oraz nauczyciel p. Adam Mroczek, 7 i 8 czerwca 2013 r. gościli w Poznaniu na 4. Festiwalu Filmów Młodzieżowych „ -18”. Uczestniczyli m.in. w warsztatach charakteryzacji, tworzenia efektów specjalnych oraz pokazach filmów młodych twórców z całej Polski. To było bardzo ciekawe doświadczenie.Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…”

W dniach 12 i 13 czerwca 2013 r. miał miejsce doroczny zjazd Związku Sybiraków – członków Oddziału w Słupsku, podczas którego nasza młodzież przedstawiła koncert. W ubiegłym roku młodzi wykonawcy zaprezentowali piosenki wileńskie i lwowskie. W tym roku, w programie wykorzystano różne utwory z bardzo bogatej twórczości Mariana Hemara – z urodzenia lwowiaka, z wyboru warszawiaka, w czasie II wojny światowej żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i urzędnika rządu emigracyjnego. Sybiracy wysłuchali pięknych piosenek sentymentalnych i satyrycznych, obejrzeli również skecze. Młodzież zadbała o scenografię i stroje z dwudziestolecia międzywojennego, co miało duży wpływ na wytworzenie klimatu epoki , klimatu przedwojennych kabaretów i kawiarni. Łzy wzruszenia, uśmiech na twarzach i wiele podziękowań – tak najkrócej można opisać wrażenia jakie towarzyszyły Sybirakom – odbiorcom tego koncertu. W koncercie wystąpili: Gamułka Dawid i Gałka Patryk z kl. ITI, Bogucka Aleksandra i Marszałek Wiktoria z kl. ITF, Szczerba Pamela i Tatarynowicz Klaudia z kl. IDS, Akin Adrian, Jurczak Łukasz, Michalak Marcin, Maciukiewicz Przemysław i Wiczkowski Wojciech z kl. II TI, Zielkowska Malwina, Zielonka Aleksandra i Lesiecka Agata z kl. III TOR, Goral Przemysław, Sabina Adrian, Skirzewski Michał i Ryba Hubert z kl. III TI oraz Marta Zientarska z kl. III TF. Za nagłośnienie odpowiedzialny był Budynek Krzysztof z kl. IDS. Zdjęcia: Wiktoria Marszałek ITF. Pomysł koncertu, wybór utworów oraz przygotowanie młodzieży to zasługa pani profesor Lilianny Lipnickiej.

Wycieczka do Karlskrony

W dniach 26-28 maja 2013 roku szkolny zespół ekologów w składzie: Kasia Krupska, Natalka Żulińska, Tomek Poniewierski i Jan Zelek wraz z opiekunem Beatą Kumorowską zwiedzali Karlskronę. Wycieczkę do tego malowniczego, szwedzkiego miasteczka zespół wygrał w konkursie ekologicznym " Teraz Woda", zorganizowanym przez słupskie Wodociągi. Przeprawa promem Stena Line trwała 12 godzin. Na promie korzystaliśmy z rozmaitych atrakcji. Można było poszaleć na dyskotece, trochę przegrać lub wygrać w kasynie czy też zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym. Niezapomniany pozostanie również wschód słońca na Bałtyku.Podczas całodziennego zwiedzania Karlskrony zobaczyliśmy między innymi: stary rynek, ratusz, kościoły różnych wyznań, nabrzeże królewskie, Muzeum Marynarki Wojennej, targ rybny, zabytkowe stare miasto oraz popłynęliśmy na jedną z 33 wysp, na których leży Karlskrona- Aspo. Mieliśmy również okazję jeść największe i najpyszniejsze lody na świecie :-) Poznaliśmy również dość zawikłaną historię tego miasta. Zachęcamy do udziału w rozmaitych konkursach i wygrywania takich nagród:-)

Konkurs plastyczny „Postaw na zdrowy styl życia” rozstrzygnięty !

4 czerwca 2013r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs „Postaw na zdrowy styl życia”, zorganizowany w ramach szkolnego programu profilaktycznego „Lider zdrowego życia”. Naszym celem była popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień wśród uczniów gimnazjów z terenu miasta i powiatu słupskiego oraz szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs plastyczny wpłynęły 44 prace z 6 szkół gimnazjalnych. Jury w składzie p. Natalia Buka, p. Beata Jeż, p. Adam Mroczek i p. Rafał Szamocki przyznało następujące miejsca: Miejsce I - Natalia Hajka kl. 3a, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Słupsku, opiekun p. Ewa Kleban
Miejsce II - Fabian Żyła kl. 3c, Gimnazjum w Kępicach, opiekun p. Alicja Dworakowska
Miejsce III - Weronika Kalinowska kl. 1b, Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach, opiekun p. Magdalena Żywicka
Wyróżnienia
Kamila Biernacka kl. 1a, Gimnazjum w Kępicach, opiekun p. Alicja Dworakowska
Daria Kupisińska kl. 2b, Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach, opiekun p. Magdalena Żywicka
Kuba Orynicz kl. 3d, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Słupsku, opiekun p. Ewa Kleban
Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na naszej stronie internetowej oraz umieszczone zostaną w kalendarzu profilaktycznym na rok 2014 wydanym przez szkołę.
Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami na spotkanie, podczas którego wręczone zostaną dyplomy raz nagrody. Dodatkowo dla uczniów zaplanowana została sesja fotograficzna w szkolnej pracowni fotograficznej. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2013r. o godz. 9.30 w bibliotece szkolnej ZST. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania i gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w naszej bibliotece.

Etiuda filmowa „Incubus”

Etiuda filmowa „Incubus” – autorstwa uczniów naszej szkoły, Kamili Rużyło i Kornela Wypyszewskiego (I TF) z udziałem Pani Kingi Kobzdej – Ptak oraz Karoliny Krajewskiej (II TF), została zakwalifikowana do sekcji konkursowej 4. Festiwalu Filmów Młodzieżowych -18, który odbędzie się 7 i 8 czerwca 2013 w I LO w Poznaniu. W trakcie Festiwalu, który jest największą w Polsce tego typu imprezą filmową skierowaną do młodzieży zostanie pokazanych około 40 filmów krótkometrażowych młodych autorów z całej Polski, a uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach, projekcjach, wykładach i spotkaniach z profesjonalistami. Gratulujemy!

Konkurs poezji rosyjskiej

Dnia 21 marca 2013 roku uczennice Ilona Wisłocka (1Tor) oraz Karolina Baksalerska (1Tf) reprezentowały naszą szkołę w konkursie poezji rosyjskiej zorganizowanym przez Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku. Anetta BengierXIII Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

17 maja 2013r. obchodziliśmy XIII Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W naszym mieście zorganizowano Marsz godności, wzięło w nim udział kilkuset uczestników, którzy przeszli ulicami Słupska, kierując się do Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie odbył się festyn. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był pokaz mody ekologicznej, pod nazwą EKO MODA przygotowany przez p. Natalię Bukę. Stroje na pokaz przygotowali uczniowie z klasy I Technikum Stylizacji Odzieży. Projekty i stroje wykonane zostały przez uczniów z różnych materiałów takich jak: folia, kapsle, papier, płyty CD oraz plastikowe butelki. Nasze modelki w pięknych ekologicznych strojach wzbudziły ogromne zainteresowanie, na szczególne uznanie zasługuje ich pomysłowość.IV edycja Konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”

26 kwietnia 2013 zakończyła się IV edycja Konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”. W finale powiatowym w Słupsku, nasze dwie uczennice zostały wyróżnione, a były to: Daria Rogoza (rysunek węglem) i Agata Skomorowska (fotografia). Gratulujemy ! W tegorocznej edycji Konkursu brały również udział uczennice: Aneta Rogaczewska (poezja), Aleksandra Bogucka (śpiew), Patrycja Kułak (fotografia). Organizatorami Konkursu są: Regionalne Stowarzyszenie Naukowo Edukacyjne w Tczewie, Centrum Kultury i Sportu Sp. z o.o. w Gdańsku, a współorganizatorami: Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku i Starostwo Powiatowe w Malborku. Celem Konkursu jest wyszukiwanie i promowanie utalentowanej i kreatywnej młodzieży.Medal "Pro Patria"

Dnia 11 maja Pani Liliana Lipnicka została uhonorowana medalem "Pro Patria". Medal jest nadawany przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Serdecznie gratulujemy.Film udostępniony dzięki uprzejmości www.gp24.pl

Dzień Przedsiębiorczości

W dniu 17 kwietnia 2013 roku uczniowie trzech klas wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości sprzyjającemu podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:
- odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.


73. rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Nie zobaczysz matko syna ChodĽ byś oczy wypatrzyła ChodĽ byś co dzień rannym świtem Na skraj drogi wychodziła! Jego ręce zatrzymane Nie będą już nic robiły Jego usta przysypane Nie będą już nic mówiły

„Nie zobaczysz matko syna” - tak zatytułowany był koncert, który odbył się z okazji 73 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, a który był hołdem pamięci złożonym dla zamordowanych z rozkazu Józefa Stalina prawie 22 tys. polskich oficerów i podoficerów Wojska Polskiego, przedwojennej Policji Państwowej, wybitnych Polaków – przedstawicieli polskiej inteligencji. Młodzież uczciła też pamięć o polskich zesłańcach – Sybirakach, którzy trafili na „nieludzką ziemię”.

Gośćmi koncertu byli: pan Edward Zdzieborski - Zastępca Prezydenta Miasta Słupska, pani Bogna Winiarczyk – wicedyrektor Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu UM w Słupsku oraz: grupa Sybiraków z panem Jerzym Lisieckim – Prezesem Zarządu Oddziału w Słupsku na czele. Tradycyjnie przybyli też potomkowie Bohaterów Dębów Pamięci: państwo: Barbara i Aleksander Aziukiewiczowie i pani Krystyna Wnęk.

Po koncercie głos zabrali: pani Krystyna Wnęk i pan Edward Zdzieborski, którzy podziękowali występującej młodzieży i pani prof. Liliannie Lipnickiej za jego przygotowanie, za to, że w szkole dba się o pamięć o Zbrodni Katyńskiej i pamięta o losach Sybiraków, oraz za to, że koncert w swej treści i wykonaniu był znakomicie przygotowany. Słowa uznania przekazał również pan Bogdan Musznicki – dyrektor szkoły.

Po koncercie wykonawcy i goście przeszli na skwer szkolny, gdzie złożyli hołd pamięci Bohaterom Dębów Pamięci.Młodzież, która występowała w koncercie, również przygotowała i wykonała oprawę artystyczną Uroczystości Miejskiej z okazji rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Cmentarzu Komunalnym pod Krzyżem Katyńskim.

W obu uroczystościach wystąpili uczniowie: Anna Bedzyk, Paulina Dudkowska, Pamela Szczerba, Klaudia Tatarynowicz, Dawid Gamułka, Aleksandra Bogucka, Klara Iwanisik, Angelika Kołtun, Piotr Laskowski, Michał Sawicki, Karolina Krajewska, Paulina Krajewska, Adrian Akin, Łukasz Jurczak, Ernest Sadowski, Wojciech Wiczkowski, Dominik Dwulit, Kacper Krzemiński, Hubert Ryba, Adrian Sabina, Michał Skirzewski, Karolina Kaszowska, Jerzy ¦miechowski. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli Krzysztof Budynek i Szymon Kostrubiec. Serwis fotograficzny: Arkadiusz Szewczyk i Michał Wierzbicki.

Współpraca z firmą AJ

Nasza szkoła od lat współpracuje z Firmą "AJ Fabryka Mebli" spółka z o.o dynamicznym i odnoszącym sukcesy Producentem Oryginalnego Wyposażenia ? mebli i ich komponentów. Uczniowie zdobywający zawód technika technologii drewna regularnie odbywają tam praktyki zawodowe, a najlepsi otrzymują roczne stypendia ufundowane przez firmę i gwarancję zatrudnienia. ZdobądĽ ciekawy i dający wielkie możliwości rozwoju zawód!!! Więcej informacji na stronie fabryki www.ajfabrykamebli.pl

Zakończenie szkoły klas maturalnych

W dniu 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. W tym dniu pożegnaliśmy po raz ostatni absolwentów liceum ogólnokształcącego. Po raz pierwszy szkołę skończyli również uczniowie, którzy uczyli się w technikum organizacji reklamy. Przed maturzystami teraz już tylko matura i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, na których życzymy im połamania pióra.

III Festiwal Drzewniaka - film

Sukces w konkursie "Diamentowa Piła 2013"

Dnia 19 kwietnia 2013 roku odbył się Okręgowy Konkurs Stolarski „DIAMENTOWA PIŁA 2013”. Poraz kolejny odnieśliśmy w Bydgoszczy sukces. II miejsce zajął Mateusz Lipiński uczeń klasy I Td/s, natomiast miejsce III Michał Lange uczeń klasy I si. Gratulujemy sukcesu, liczymy na więcej, gdyż finalistami konkursu są uczniowie klas pierwszych.

Konkurs Historyczny "Krąg"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRˇG", który realizowany był w dwóch formach - testu i pracy indywidualnej. Zarówno wysokie wyniki testu, jak też poziom prac wykonanych na konkurs zdobyły uznanie Komitetu Organizacyjnego, czego potwierdzeniem są dyplomy przyznane najlepszym uczestnikom, a zostali nimi: Julia Gunsz - kl. II Tor, Sebastian Sarach - kl. IV Ti, Agata Konecka - II Tor, Malwina Zielkowska - III Tor, Mateusz Lipiński - I Tds. Dyplom za zaangażowanie i wkład pracy otrzymała również prof. Aleksandra Adler - nauczycielka odpowiedzialna za przygotowanie uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Konkurs "Malowane ¦wiatłem"

Mamy przyjemność poinformować, że w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Malowane światłem" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku dwoje naszych uczniów zdobyło dwa pierwsze miejsca. Są to Agata Krasnowska z II TF oraz Wojtek Szpak z I TF. Jury w składzie: Mirosław Węsiora - artysta fotografik - przewodniczący, Joanna Kowalska - artysta plastyk - nauczyciel w Pałacu Młodzieży, koordynator Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej, Mirosław Sobolewski - artysta plastyk, przyznało nagrody i wyróżnienia w kategorii 17-21 lat: I miejsce - Agata Krasnowska, Technikum nr 3 w Słupsku II miejsce - Wojciech Szpak, Technikum nr 3 w Słupsku GRATULUJEMY zwycięzcom. Poniżej można zobaczyć prace Agaty i Wojtka."Teraz Woda"

21. 03. 2013r odbył się X finał konkursu ekologicznego "Teraz woda", zorganizowany przez Wodociągi Słupsk. Temat przewodni dotyczył zrównoważonego rozwoju. Naszą szkołę reprezentował 4-osobowy zespół uczniów z klasy I TOR w składzie: Katarzyna Krupska, Natalia Żulińska, Tomek Poniewierski i Jan Zelek, pod opieką Beaty Kumorowskiej. Zespół musiał wykonać 4 zadania konkursowe: pracę badawczą związaną z tematem przewodnim konkursu, 5 fotografii tematycznych, prezentację pracy badawczej oraz udział w quizie wiedzy ekologicznej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i otrzymała nagrody: wycieczka do szwedzkiej Karlskrony w maju, aparat fotograficzny dla szkoły i drobne upominki dla uczestników.

Akcja "Góra grosza"

Rajd "Zimowy" na powitanie wiosny

Nazwaliśmy przekornie ten rajd - ZIMOWY - choć miał się odbyć się NA POWITANIE WIOSNY. W scenerii głębokiej, mroĽnej i śnieżnej zimy 23 marca młodzież z naszej szkoły, z klas IV TI, II TF i I Si wraz z prof. Katarzyną Koch-Gadowską wyruszyła na rajd pieszy drogami nad Słupia, do Niewiarowa, Siemianic i Ryczewa, aby odnaleĽć wiosnę. Niestey, mimo słonecznego dnia i orszaku kolorowych Marzann nie udało się nam jej odnaleĽć. Nieco zmarznięci i zmęczeni, wróciliśmy po rajdzie do domów, z nadzieją, że może wkrótce do nas zawita:)) Zdjęcia z rajdu wykonała Kinga Szymerowska z kl.II TF.

Glossa 2013

Nasza szkoła została zgłoszona do VI Ogólnopolskiego konkursu językowego na kartkę z pamiętnika, organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Glossa www.glossa.pl. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Uczestnicząc w konkursie będziesz miał okazję udoskonalić swoją znajomość języka, zdobyć prestiżowy dyplom uczestnictwa w konkursie, zaprezentować swoją pracę tysiącom młodych ludzi, a także wygrać atrakcyjne nagrody: między innymi wyjazdy zagraniczne na intensywne ursy językowe. Zgłoszenia do konkursu do dnia 31 marca 2013 r.

Barwy Wolontariatu

W dniu 2 marca 2013 roku w Warszawie odbyła się Gala Wolontariatu kończąca Ogólnopolski Konkurs „Barwy Wolontariatu" 2012. Wśród dziesięciu wyróżnionych finalistów znalazła się Pani Dorota Kalota opiekująca się od ośmiu lat Szkolnym Klubem Wolontariusza „Panaceum”. Uroczystość odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej, Bronisława Komorowskiego.

Konkurs "Zaczarowane zakątki Słupska"

Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów z terenu Słupska i powiatu słupskiego do udziału w konkursie ?Zaczarowane zakątki Słupska?. Inicjatywa ta spotkała się z szerokim poparciem środowiska lokalnego, honorowym patronem konkursu został Prezydent Miasta Maciej Kobyliński a medialnym ?Głos Pomorza oraz Radio Koszalin Redakcja w Słupsku?. Więcej informacji i regulamin można znaleĽć tutaj.

English Love Song Contest

ozśpiewane obchody święta zakochanych weszły już na stałe odo kalendarza imprez naszej szkoły. 7 lutego 2013 uczniowie uczcili Walentynki biorąc udział w anglojęzycznym konkursie piosenki o miłości "English Love Song Contest" przygotowanym przez klasę 3 TF, p.Annę Dadurę i p.Olenę Moroń. W tym roku obok wokalnie uzdolnionych uczniów drzewniaka do walki o pierwsze miejsce stanął muzycznie utalentowany nauczyciel przedmiotów zawodowych. Decyzją jury pierwsze miejsce w kategorii uczniowie przypadło Dominice Aleksandrowicz z klasy 3 TF oraz grupie wokalnej z klasy 1 TF, drugie miejsce zajęli wykonawcy z klasy 3 LO i 2 TOR. Występ pana Krzysztofa Smolińskiego okazał się być bezkonkurencyjny i otrzymał pierwsze miejsce w kategorii nauczycieli. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!

Podziękowanie za wspólne granie

Studniówka 2013

Dnia 1 lutego, na niespełna 100 dni do matury, odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa studniówkowa. Uczniowie, którzy w tym roku zdawać będą egzamin dojrzałości bawili się tego wieczoru w murach Aureusa. Impreza była chyba udana, co można zobaczyć po uśmiechniętych minach wszystkich tych, którzy tego dnia chcieli się bawić. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy "śpiewająco zdanych egzaminów". Zdjęcia wykonał Arkadiusz Szewczyk.

LipDub Drzewniaka

Bardzo miło nam udostępnić wam wszystkim końcowy efekt naszej wspólnej pracy z dnia 25 stycznia. Miłego oglądania.

Międzyszkolne eliminacje w bowlingu.

W ubiegły wtorek na torach kręgielni MK Bowling odbywały się szkolne eliminacje w bowlingu. Stawką tych zawodów jest reprezentowanie Słupska w dalszych rozgrywkach międzymiastowych, otrzymanie profesjonalnego sprzętu i możliwości trenowania na kręgielni przez cały rok. Drużyna naszej szkoły (pod opieką prof. Katarzyny Koch-Gadowskiej) składająca się z 20 uczniów i uczennic z różnych klas, rozegrała łącznie 48 gier, co pozwoliło wyłonić najlepszych uczniów. Wśród dziewcząt są to: Górecka Natalia z kl.III TF - 124 -pkt., Krasnowska Agata z kl.II TF - 113 pkt., Błażukiewicz Anna z kl.II TF - 104 pkt. oraz wśród chłopców - Bachuryński Eugeniusz z kl. III LO - 112 punktów.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

(…) Czas wybaczyć, czas wybaczyć, mówią, że czas już nie rozpoznasz po pół wieku popiół to czy kurz. Wszystko im wybaczcie teraz nic nie zrobią już. Tylko pamięć kto rozstrzela, uśpi gazem mózg.(…)

27 stycznia jest Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a jego obchody wpisane są w tradycję naszej szkoły, dlatego 24 stycznia 2013 miał miejsce koncert, pt. "Odebrano Wam życie, dziś dajemy Wam tylko pamięć". W jego trakcie przypomniano tragiczne i dramatyczne losy więĽniów KL Auschwitz – Birkenau, szczególnie pochylając się nad losem dzieci żydowskich, romskich i polskich. Wspomniano o rabunku dzieci i ich germanizacji, o jedynym w okupowanej Polsce obozie koncentracyjnym dla dzieci i młodzieży, o dzieciach Zamojszczyzny i małych warszawiakach – powstańcach, którzy po upadku Powstania Warszawskiego i wypędzeniu ze stolicy trafili do tej największej fabryki śmierci.
Wykonawcy nie zapomnieli również o najmłodszych ofiarach stalinowskiego ludobójstwa oraz o dziecięcych ofiarach tragedii wołyńskiej.

Materiały archiwalne i filmowe, a szczególnie wspomnienia świadków - przypomniały do czego może doprowadzić przyzwolenie na istnienie systemów totalitarnych – nazistowskiego i komunistycznego, jakie skutki niesie polityka rasizmu i dyskryminacji. Mądre w swej treści i pięknie wykonane pieśni –były refleksją nad tragicznym losem człowieka, zadumą nad okrucieństwem wojny, pokłonem pamięci nad najbardziej bezbronnymi jej ofiarami – dziećmi i młodzieżą.

Wykonawcy przekazali również do całej społeczności szkoły i gości Koncertu przesłanie o tym, żeby w życiu kierować się wartościami, szczególnie: szacunkiem i braterską miłością do drugiego człowieka, tolerancją, bezinteresownością, reagowaniem na wszelkie przejawy zła – aby być przyzwoitym człowiekiem.

Koncert był poruszającym przeżyciem, a wielu widzów nie kryło łez.
Gośćmi koncertu byli: pan Edward Zdzieborski – Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Słupska, pani Bogna Winiarczyk – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, przedstawiciele Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu, Związku Sybiraków, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz bardzo liczna grupa członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Słowa podziękowania organizatorom Dnia Pamięci przekazali: Pan Edward Zdzieborski, Pan Dyrektor Bogdan Musznicki i Marta Zientarska – Przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Koncert przygotowała p. profesor Lilianna Lipnicka oraz uczniowie: Bogucka Aleksandra, Iwanisik Klara, Konecki Arkadiusz, Laskowski Piotr, Marszałek Wiktoria, Sawicki Michał, Straszak Alicja, Tarka Karolina, Kołtun Angelika, Gałka Patryk, Gamułka Dawid, Żelazny Adam, Mucha Paulina Klasa, Pilarska Paulina, Akin Adrian, Jurczak Łukasz, Sadowski Ernest , Mateja Szymon, Sabina Adrian, Skirzewski Michał, Dwulit Dominik, Goral Przemysław, Ryba Hubert, Jankowski Łukasz, Turzyński Konrad, Kaszowska Karolina, Marcinkowska Justyna, Siwiec Anita, Zblewska Patrycja oraz Daria Rogaza , Paweł Rejt i Paweł Pągowski.


Współpracujący nauczyciele to panowie profesorowie - Mariusz Gorzeń i Krzysztof Smoliński.

29 stycznia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyła się prezentacja koncertu dla uczniów i nauczycieli ze szkół miasta Słupska oraz powiatu słupskiego, co jest również tradycją naszej szkoły.

LipDub w Drzewniaku

Poniżej przedstawiamy krótki materiał filmowy z tego co działo się w naszej szkole w piątek 25 stycznia. Zobaczcie jak się potrafimy zorganizować, a przy tym świetnie bawić.

Raport z ewaluacji szkoły

Szanowni Państwo
rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych

W grudniu 2012 roku w szkole przeprowadzana była ewaluacja zewnętrzna w zakresie efektów kształcenia i zarządzania szkołą. Kontrolę przeprowadzali ewaluatorzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Wnioski ewaluacyjne świadczą o wysokim i bardzo wysokim poziomie (literki A i B) spełniania wymagań stawianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkołom. Zachęcam do zapoznania się z raportami ewaluacyjnymi.

Raport Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3
Raport Technikum Nr 3

Bogdan Musznicki

Zimowy rajd pieszy

W bardzo mroĽną sobotę 19 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas II TF, III TI i IV TI wraz z prof.Katarzyną Koch-Gadowską uczestniczyli XXII Pieszym Rajdzie Zimowym. Odbywał się on malowniczymi trasami Parku Krajobrazowe, brzegiem rzeki Łupawy, między Łebieniem i Damnem. Podziwialiśmy elektrownię wodną, Pałac w Damnie, a na mecie rajdu w gościnnej szkole podstawowej przywitała nas maskotka gminy Damnica-Damniś, pod którego postacią ukryła się Patrycja Kara z klasy III TF. Po gorącym posiłku i rozegraniu szeregu konkursów w których nagrodzone zostały Dajer Roksana z kl. II TF i Setna Malwina z kl. IV TI, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do Słupska. Zdjęcia, które wykonała Monika Sarach można zobaczyć klikając w zdjęcie poniżej.

Wielka Orkiestra ¦wiątecznej Pomocy 2013

13 stycznia 2013 roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w 21 Finale WO¦P, który odbywał się pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Od samego rana wolontariuszom dopisywały humory. Zobaczcie, jak było…

Gala Wolontariatu

14 grudnia 2012 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „ Panaceum” uczestniczyli w jubileuszowej, piętnastej Gali Wolontariatu. Impreza odbyła się w Filharmonii Sinfonia Balitica przy ulicy Jana Pawła II w Słupsku. Uroczystość była okazją do podsumowania działalności Klubu i wyróżnienia samego Klubu oraz najaktywniejszych wolontariuszy.

WKU rekrutuje

W dniu 13 grudnia 2012r w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas programowa najwyższych (III LO a/b, IV Td, IV TOR, II fi) z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku Zajęcia poprowadził kpt. Piotr Jagodziński oraz p. Wojciech Wrzesiński i p. Marta Mielcarek. Tematyka spotkania dotyczyła rekrutacji do Narodowych Sił Rezerwy oraz do wyższych uczelni wojskowych. Uczniowie zapoznani zostali z wymogami, jakie musi spełnić kandydat bądĽ kandydatka, aby zostać przyjętym do służby wojskowej. Więcej informacji (dla zainteresowanych) można zdobyć osobiście w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Słupsku, przy ul. Boh. Westerplatte 8 lub pod numerem telefonu 59 8458822. Spotkanie zorganizowała pani pedagog Joanna Gałązka.

Szkolny Klub Wolontariusza "Panaceum"

W naszej szkole już ósmy rok działa Szkolny Klub Wolontariusza. Co pewien czas organizowane są szkolenia na których wolontariusze zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w ich niełatwej, ale jakże satysfakcjonującej pracy. Ostatnie kursy dla Liderów Wolontariatu odbyły się w Kościerzynie, a dla pozostałych wolontariuszy w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku. Zobaczcie fotorelacje ....

¦więto Bibliotek Szkolnych

Dnia 7 grudnia obchodziliśmy w szkole Międzynarodowe ¦więto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji na uczniów i pracowników szkoły czekało kilka niespodzianek. Na auli wyrosło pełne życzeń drzewko szczęścia. Każdy mógł zerwać jedną z zawieszonych na nim kapsułek i sprawdzić jakie wskazówki i rady na przyszły rok (i całe życie) ma dla niego los. Ponadto można było poszperać w skrzyniach z książkami i znaleĽć za darmo coś ciekawego do poczytania, a także posłuchać poezji śpiewanej ze szkolnego radiowęzła. Podobnie jak w poprzednim roku nad aulą zawisły sznury poezji.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2012 roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza "Panaceum" przygotowali gazetkę szkolną, plakaty, ulotki informacyjne i ciasto. Opiekunami Klubu są panie:Dorota Kalota i Marzena Gogol.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego dnia mają na celu: przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączaniu ich w życie społeczne. Coraz więcej krajów zobowiązuje się do ochrony i promowania praw osób niepełnosprawnych. Obchody tego Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie ludzkiego życia. W naszej szkole mamy klasy integracyjne, które umożliwiają kontynuowanie edukacji i zdobycie zawodu uczniom niepełnosprawnym. W Zasadniczej Szkole Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 zdobywają wiedzą uczniowie niepełnosprawni ucząc się zawodu koszykarz – plecionkarz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i stolarz. Drugi rok wspólnej nauki dowiódł, że można przełamywać wszelkie bariery i w sposób naturalny uczyć się tolerancji, wrażliwości, wyrozumiałości i serdeczności.

Konkurs z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Zajęcia z języka obcego zawodowego

W ramach Projektu: "Pomorskie - dobry kurs na edukację" duża grupa uczniów została objęta dodatkowymi zajęciami z języka angielskiego i języka niemieckiego zawodowego. Dodatkowe lekcje wspierają uczniów w biegłym posługiwaniu się niełatwym językiem zawodowym w zawodach: technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik technologii drewna i fototechnik. Lektorkami prowadzącymi zajęcia były panie: Olena Moroń, Katarzyna Chojnowska, Kinga Kobzdej-Ptak i Anetta Bengier. Koordynatorem szkolnym całego projektu jest pani Dorota Kalota.

Wystawa "Zabytek w exlibrisie"

W dniu 22 paĽdziernika członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunką panią Elżbietą Sabą zwiedzali wystawę "Zabytek w exlibrisie z kolekcji Mariana Sikory ze zbiorów Muzeum w Koszalinie". Wystawę zorganizowało Towarzystwo Opieki nad zabytkami w ramach obchodów Dni Dziedzictwa Europejskiego oraz z okazji 50-lecia pracy zawodowej i społecznej Stanisława Szpilewskiego. Na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie mogli podziwiać exlibrisy o tematyce związanej z zabytkami.

Europejskie Czwartki

Z inicjatywy Arkadiusza Szewczyka - przewodniczącego SKE - w naszej szkole organizowany jest konkurs międzyklasowy "Europejskie Czwartki". W wybrane czwartki każdego miesiąca wyznaczona klasa przybliża kulturę i obyczaje jednego z krajów Unii Europejskiej. Klasy zdobywają będą punkty w kategoriach: muzyka, ubiór, dekoracja, degustacja, merytoryka, inwencja własna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2013r. Irlandzki Czwartek Pierwsza prezentacja - przygotowana przez klasę II TF w dniu 11 paĽdziernika - dotyczyła Irlandii. Na przerwach można było usłyszeć? irlandzką muzykę, skosztować? irlandzkich wypieków, a szkolna aula - inaczej niż na co dzień? - przystrojona była flagami irlandzkimi. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Ritą Sobe mieli na sobie ubrania w zielonym, białym i pomarań?czowym kolorze. Każdy z uczniów otrzymał także zieloną koniczynkę jako symbol Irlandii. Wiedzę o geografii tego kraju można było utrwalić? dzięki planszy z mapą fizyczną Irlandii, a nad wszystkim czuwał Leprechaun - skrzat irlandzki - wykonany przez Monikę Sarach.

Włoski Czwartek W dniu 18 paĽdziernika klasa I TO zaprezentowała Włochy. Po szkole przechadzało się trzech młodzian wystylizowanych na starożytnych Rzymian, którzy częstowali cappucino i babeczkami upieczonymi według włoskiego przepisu. Na auli rozbrzmiewały włoskie melodie, a o tym, że Włochy to kolebka kultury europejskiej przypominała dekoracja - element starożytnego portalu. Szwedzki Czwartek W dniu 8 listopada klasa I TF przygotowała prezentację Szwecji. Przy "szwedzkim stole" można było spróbować? specjałów skandynawskiej kuchni. Wszystko przy przebojach Abby i na tle żółto-niebieskich baloników. Motyw flagi szwedzkiej pojawił się także na wielu uczniowskich uś?miechniętych buziach.

"Pomorskie - dobry kurs na edukację"

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy" w dniach od 12 do 16 listopada 2012 roku odbył się "Kurs obsługi kasy fiskalnej". Uczestniczące w nim dziewczęta nabrały umiejętności sprawnej obsługi kasy oraz uzyskały stosowny certyfikat.

Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września Szkolny Klub Europejski zorganizował obchody Europejskiego Dnia Językowego. W ramach lekcji angielskiego i niemieckiego klasy malowały plakaty promujące wielojęzyczność Europy i zachęcające do nauki języków obcych. Największym zaangażowaniem wykazali się licealiści z IIILO, którzy "pobili na głowę" inne klasy zarówno pod względem liczby oddanych plakatów, jak i ich wartości estetyczno-merytorycznej. Na wyróżnienie zasłużyła także ciekawa kompozycja uczniów z klasy I TF. Z najciekawszych plakatów utworzono wystawę w bibliotece szkolnej.

Uwaga - NADWAGA

W dniu 22 listopada w naszej szkole miały miejsce zajęcia warsztatowe z edukacji zdrowotnej dla uczniów klas pierwszych. W czasie zajęć odbyła się prezentacja dotycząca zdrowych nawyków żywieniowych w ramach ogólnopolskiej akcji - "UWAGA-NADWAGA organizowanej przez Centrum Dietetyczne Naturhouse. Uczniowie poznali zasady zdrowej diety, sposoby komponowania prawidłowego jadłospisu i konsekwencje wynikające z nieprawidłowego odżywiania. Mieli również możliwość zbadania własnego BMI specjalnym przyrządem oraz ocenienia czy mają nadwagę. Wiedza wyniesiona z tych zajęć pozwoli przyjrzeć się krytycznie naszemu codziennemu menu i skorygować je dla zdrowia. Zajęcia zorganizowała prof. Katarzyna Koch-Gadowska, a prelekcję wygłosiła pani Emilia Gołębiowska z firmy Naturhouse. Dziękujemy.

¦więto Niepodległości

12 listopada obchodzono n naszej szkole uroczystość ¦więta Niepodległości. Uczniowie klas II i III Tor, I Tds i IIII Loa zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne "Drogi do wolności". W programie znalazły się m. in. wiersze J. Kofty, J. Hohn, M. Grechuty, L. Staffa, K.K Baczyńskiego, J. Słowackiego, całość uzupełniły piosenki G. Turnaua, J. Wójcickiego, P. Kuluize, Chłopców z Placu Broni, P. Gintrowskiego, Perfectu, Sztywnego Palu Azji. Program przygotowała Aleksandra Adler.

Ława obywatelska

Dnia 18 paĽdziernika w naszej szkole odbyło się spotkanie regionalne pt. "Ława obywatelska". Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach projektu "Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III".


65-lecie szkoły

26 paĽdziernika 2012 roku odbyły się uroczyste obchody 65-lecia szkoły. Był to dzień, w którym wszyscy absolwenci szkoły mogli przyjść do budynku, w którym się kiedyś uczyli i przypomnieć sobie jak to było kilka a nawet kilkadziesiąt lat temu. Byli absolwenci mieli okazję wejść na każdą lekcję, która odbywała się w tym czasie i powspominać czasy kiedy to oni siedzieli w szkolnych ławkach.

Wycieczka do Swołowa

Klasa technikum stylizacji odzieży wybrała się do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Odbyła się tam lekcja pt. "Opowieści barwną nitką tkane - tkactwo pomorskie". Organizatorami wyjazdu były Panie Natalia Buka, Dorota Kalota i Dorota Nagórska.

Zamotki

„W poszukiwaniu pasji” pod takim tytułem odbyła się w dniu 17 paĽdziernika 2012r. jesienna sesja z udziałem szkolnych stylistek odzieży w ramach warsztatów twórczości, które prowadzi p. Beata Jeż. Uczennice z klasy I Tds- Technikum stylizacji odzieży tworzyły własne i niepowtarzalne zamotki- dzianinowe naszyjniki, które są alternatywą dla typowych chust czy szalików na jesień. Zamotki to forma biżuteryjno – odzieżowa łącząca naszyjnik z szalem, która w zależności od kreatywności twórcy staje się bardzo oryginalnym dzianinowym dodatkiem do stroju. Uczestniczki warsztatów: Małgorzata Repke, Aleksandra Pytel, Angelika Pietrzak i Klaudia Tatarynowicz stały się właścicielkami własnoręcznie wykonanych dzieł, które wykonywały pod okiem p. Anny Stander – specjalistki rękodzieła artystycznego. Warsztaty twórczości w naszej szkole odbywają się w każdą środę w sali nr 16 w godz. 15.00-16.00. Kolejne spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z ozdabianiem przedmiotów codziennego użytku, przy pomocy papierowych serwetek tzw. techniką Decoupage.

Zdjęcia w magazynie

Miło nam poinformować, że prace jednej z naszych uczennic Agaty Skomorowskiej z klasy 2 fi - fotograf zostały zamieszczone w branżowym kwartalniku dla makijażystów i charakteryzatorów MAKE-UP trendy. Jest to doskonały przykład na to jak posiadając talent, chęć do nauki można się realizować zawodowo i spełniać swoje marzenia. Serdecznie gratulujemy.

Nauczyciel Roku w Słupsku jest w naszej szkole !

13 paĽdziernika w sali Nowego Teatru w Słupsku obyła się uroczysta gala wręczenia Słupskich NiedĽwiedzi Edukacji, organizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta Słupska. Nauczyciele nominowani byli w sześciu kategoriach: Słupski NiedĽwiedĽ Nauk Zawodowych, Słupski NiedĽwiedĽ Nauk Przyrodniczych, Słupski NiedĽwiedĽ Nauk Humanistycznych, Słupski NiedĽwiedĽ Nauk Lingwistycznych, Słupski NiedĽwiedĽ Nauk ¦cisłych, Słupski NiedĽwiedĽ Sportu. Spośród osób, które wygrały w poszczególnych kategoriach, młodzi radni wybrali również Nauczyciela Roku 2012. Bardzo miło nam poinformować, że Pani Lilianna Lipnicka dostała Słupskiego NiedĽwiedzia Nauk Humanistycznych oraz, a może przede wszystkim została uznana za Nauczyciela Roku 2012.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 paĽdziernika odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas ceremonii dyrektor szkoły, Pan Bogdan Musznicki, wręczył nagrody dyrektora szkoły dla pracowników pedagogicznych oraz pracowników administracji i obsługi. Następnie swoje nagrody, DRZAZGI, wręczyli uczniowie. I tak w poszczególnych kategoriach wygrywali: Nauczyciel najbardziej kreatywny - Pani Aleksandra Adler, Nauczyciel o największym poczuciu humoru - Pani Małgorzata Krzywińska- Koniczuk, Najbardziej elegancki nauczyciel "TOP MODEL" - Pan Krzysztof Tybulewicz, SUPER DRZAZGA - Pani Lilianna Lipnicka. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w obecnym roku szkolnym.

Wiemy i pamiętamy o 17 września 1939 r.

W 73. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę odbyła się szkolna uroczystość, w miejscu bardzo symbolicznym i ważnym dla społeczności naszej szkoły. Na skwerze Bohaterów Dębów Pamięci zebrała się młodzież i nauczyciele, którzy odśpiewali hymn państwowy, a następnie wysłuchali wystąpienia pani profesor Lilianny Lipnickiej, która przypomniała o okolicznościach i dramatycznych skutkach napaści Armii Czerwonej na Polskę. Uczniów klas pierwszych zapoznała z sylwetkami Bohaterów Dębów Pamięci – ofiarami stalinowskiej polityki w czasie II wojny światowej. Następnie – w imieniu całej społeczności szkoły - pan dyrektor Bogdan Musznicki i uczniowie: Adrianna Smolińska i Kornel Wypyszewski złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą Bohaterów Dębów Pamięci. Aktowi temu towarzyszył utwór na trąbkę „Jak to na wojence…”. Potem chwilą ciszy uczczono pamięć o wszystkich ofiarach sowieckiej agresji. Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Dyrektor, który zwrócił uwagę na obowiązek pamiętania o zbrodniach na narodzie polskim, o gehennie rodzin katyńskich i sybirackich oraz o tym, że kultywowanie tej pamięci jest zapisane w tradycji szkoły, za co zresztą nasza szkoła została przez Związek Sybiraków wyróżniona Honorową Odznaką Związku. Po szkolnej uroczystości grupa młodzieży (klasa III TI) i poczet sztandarowy wraz z panem dyrektorem Bogdanem Musznickim i panią profesor Lilianną Lipnicką uczestniczyli w miejskiej uroczystości Dnia Sybiraka.

Rozpoczęcie roku szkolnego.

Dnia 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pan Bogdan Musznicki powitał uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a także nowych nauczycieli, którzy od tego roku będą uczyć w naszej szkole.

Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego 2012/2013.

Zmiana nazwy szkoły !

Od dnia 1 września 2012 roku nasza szkoła zmienia nazwę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych na Zespół Szkół Technicznych w Słupsku. Mamy nadzieję, że wszystkie zmiany, które w wakacje miały miejsce w szkole włącznie ze zmianą nazwy będą się Wam, uczniom, podobały. Kolejną zmianą jest również dodanie szkoły ZST w Słupsku na Facebook-a. Wystarczy po prawej stronie kliknąć Lubię to! i na bieżąco wiedzieć co się w szkole działo, dzieje i będzie działo.Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014