W dniu 29.11.2022 uczestniczyliśmy w międzyszkolnej konferencji "Dzielimy się dobrymi praktykami-Erasmus+", która odbyła się w ZSE im Noblistów Polskich w Słupsku.
Z przyjemnością zaprezentowaliśmy efekty naszych działań w ramach projektu Europa kształci oraz wymieniliśmy się doświadczeniami dotyczącymi zagranicznych partnerów oraz sposobu realizacji projektów, podzieliliśmy się wrażeniami z mobilności edukacyjnych. Przy oprawie technicznej prezentacji niezastąpiona była pomoc uczestnika projektu ucznia
klasy 4 TID Mikołaja Supiety. Za dokumentowanie przebiegu uroczystości odpowiadali nasi najlepsi fotografowie, uczniowie klasy 4 TF Julia Wartacz i Filip Zarzycki. Prezentacja rezultatów została dokonana przez koordynatora projektu p. Olenę Moroń.
Wystawa prac naszych uczniów wykonanych podczas realizacji praktyk zawodowych w Grecji i Niemczech w ramach projektu Europa kształci współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Erasmus+ nadal trwa w Drzewniaku!
Zapraszamy:)
Upowszechnianie i utrwalanie rezultatów trwa!
W dniu 14.06.2022 w ZST odbyły się warsztaty upowszechniające i utrwalające rezultaty uczniów biorących udział w projekcie Europa kształci realizowanego i współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskie Erasmus+
Uczniowie brali udział w tworzeniu materiałów promocyjno- informacyjnych upowszechniających rezultaty projektu. Były to torby z nadrukiem metodą sitodruku z logo projektu. Uczestnicy projektu zaangażowali uczniów z naszej szkoły do wspólnego tworzenia materiałów. Uczniowie klas informatycznych i technik reklamy byli zaangażowani w tworzenie logo, fotografowie odpowiadani za układ graficzny, wszyscy uczestniczyli w praktycznych warsztatach pod czujnym okiem niezastąpionej p. Katarzyny Tomasiak.
Uczniowie stworzyli przepiękne torby, prezentujące zarówno zdobytą wiedzę, techniki jak i satysfakcje z udziału w projekcie. Torby będą przypominać wszystkim o pięknych chwilach związanych z udziałem w praktykach zawodowych w Niemczech i Grecji.
Fot. Adam Mroczek
Praktyki zawodowe w Niemczech i Grecji dawno się skończyły, natomiast uczestnicy projektu nadal są zaangażowani w działania projektowe. Udostępniamy rezultaty i szerzymy informacje o naszych sukcesach. 11.03.2022 na ul. Wojska Polskiego w Słupsku powstała wystawa fotograficzna jako efekt udziału uczniów Drzewniaka w projekcie "Europa kształci" realizowanego i współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Projekt EUROPA KSZTAŁCI, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej ,,Erasmus+". Wręczanie Certyfikatów Europass Mobility.
Projekt EUROPA KSZTAŁCI, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej ,,Erasmus+". Film prezentuje dwutygodniowe praktyki zawodowe w Atenach dla 56 uczniów Drzewniaka z klas o profilach technik fotografii i multimediów oraz technik reklamy
W dniu dzisiejszym odbyła się Konferencja podsumowujaca praktyki zawodowe oraz uroczyste wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom w ramach projektu Erasmus+ Europa Kształci. Certyfikaty odebrali uczniowie klas Technik informatyk, Technik Reklamy oraz Technik Fotografii i Multimediów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
W dniu 26.11.2021 odbył się wywiad telewizyjny w lokalnej telewizji TV Słupsk. W wywiadzie brali udział koordynator projektu Olena Moroń, uczestnicy projektu : Iwona Mikulska kl 3 TR, Natalia Brzezinśka kl 2TF oraz Mikołaj Supieta kl 3 TI.
Podczas wywiadu zostały poruszone kwestie celów projektu, źródła finansowania, miejsca odbywania praktyk jak również zdobytych efektów i umiejętności podczas mobilności uczniów. Uczniowie opowiadali o czynnościach wykonywanych podczas praktyk zawodowych, o korzyściach płynących z udziału w projekcie. Wśród wymienionych zalet było zdobycie nowych doświadczeń, odkrycie kultury i tradycji państw goszczących, a przede wszystkim podniesie kwalifikacji zawodowych, otrzymanie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie, zdobycie certyfikatów Europass Mobilność.
Dzisiaj odwiedziliśmy Radio Gdańsk. Opowiadaliśmy o naszych praktykach w Grecji i w Niemczech.
W wywiadzie brali udział koordynator projektu Olena Moroń, uczestnicy projektu : Iwona Mikulska kl 3 TR, Julia Wartacz kl 3TF oraz Mikołaj Supieta kl 3 TI.
Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku wrócili z dwutygodniowych praktyk zawodowych.
W ramach projektu „Europa kształci” uczniowie trzech kierunków wyjechali do Grecji i Niemiec. Uczestnicy projektu udzielili wywiadu w Kanal 6- lokalnej telewizji (LINK)
2021-10-27
Informuję, że w dniu 29.10.2021 (piątek) odbędą się spotkania informacyjne poprzedzające wyjazd na praktyki zawodowe do Grecji.
Spotkania odbędą według następującego harmonogramu
!. Grupa TF (klasy 3T/5 oraz 2TF) godz. 16.00- opiekunowie p. Kinga Kobzdej Ptak oraz p. Rafał Szamocki
2. Grupa TF (klasy 4T, 3T/g, 3TF/5) -godz. 17.30- opiekunowie p. Anna Dadura i p. Adam Mroczek)
3. Grupa TOR/TR (wszyscy) wtorek 02.11 godz. 16.00- opiekunowie p. Katarzyna Chojnowska i p. Katarzyna Tomasiak
Na spotkaniu zostaną omówione kwestię związane z wyjazdem, praktykami, będą podpisywane szereg dokumentów, dlatego bardzo proszę zaopatrzyć się w długopis oraz dokument tożsamości , którym uczeń będzie posługiwał się podczas podróży.
Spotkania odbędą się w sali 9.
Obecność uczniów wraz z rodzicami jest obowiązkowa.
Koordynator projektu
Olena Moroń
23.10.2021
Trwają przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe do Grecji w ramach projektu Europa kształci - Erasmus+.
Gratulujemy uczniom, którzy odbyli praktyki zawodowe w Niemczech (Vitalis) Betreungsgesellschaft Modelprojekte mbH- 32 osoby z klas technik informatyk) i otrzymali pozytywną ocenę praktyk, Certyfikaty zaświadczające udział w projekcie, Certyfikaty z z miejsc praktyk wraz z wymienionymi efektami kształcenia, dokument Europass Mobility -dokument potwierdzający okres szkolenia, zorganizowanego w ramach wyjazdu zagranicznego oraz zyskali z pewnością dużo wrażeń.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzić Berlin, Drezden Lipsk i Schkeudidz, fabrykę BMW, zabytki regionu saksonskiego.
Pomimo okresu pandemicznego i problemów z tym związanych, wyjazd na praktyki w końcu się udał, a uczniowie byli pod NAJLEPSZĄ opieką naszych opiekunów:
grupa 1: p. Elżbieta Saba i Radosław Sorbian
grupa 2: p. Elżbieta Saba i Krzysztof Smoliński
Gratujemy naszym praktykantom oraz BARDZO dziękujemy niezawodnym opiekunom! Dziękujemy również wszystkim osoba wspierającym nas w okresie przygotowań- nie było łatwo, dlatego każde dobre słowo się liczy:)!
Dziękujemy uczniom szczególnie zaangażowanym w dokumentowanie przebiegu mobilności- rezultaty ich pracy widzimy w szkole (filmy, fotorelacje prezentacje).
Przed nami Grecja (Ateny) w okresie mobilności : 08.11-19.11.2021
Grupa 1 TOR/TR- opiekunowie : p. Katarzyna Chojnowska i Katarzyna Tomasiak
Grupa 2 TF (4TF, 3TF)- opiekunowie : p. Anna Dadura i Adam Mroczek
Grupa 3 TF (3TF i 3TF)- opiekunowie : p. Kinga Kobzdej-Ptak i Rafał Szamocki
Trzymamy kciuki i życzymy owocnych praktyk!
Koordynator projektu
Olena Moroń
Dzień dobry.
Informuję, że w piątek 22.10.2021 o godz. 8.50 w sali 8 odbędą się warsztaty przygotowujące do praktyk zawodowych w ramach projektu Europa kształci- "Jak radzić ze stresem w sytuacjach trudnych?"
Warsztaty są organizowane dla grupy TF- uczniów z klas 2 i 3 TF (oraz tych komu nie udało się uczestniczyć w zajęciach we wcześniejszych terminach).
Dzień dobry!
Przypominam, że wszyscy uczestnicy projektu są zobowiązani do posiadania karty EKUZ podczas udziału w praktykach zawodowych w Grecji.
Kartę EKUZ można wyrobić również drogą mailową: Uzyskaj EKUZ za pośrednictwem ePUAP
Krok 1: Zaloguj się do ePUAP
1. Wejdź na stronę: https://epuap.gov.pl/.
2. Zaloguj się do platformy ePUAP.
3. Z katalogu spraw wybierz „Zdrowie”.
Krok 2:Wypełnij wniosek online
1. Wybierz „Wydanie karty EKUZ w związku z pobytem czasowym za granicą” lub „Wydanie katy EKUZ w związku z wykonywaniem pracy za granicą”.
2. Wypełnij wniosek i wybierz „Dalej”.
3. „Podpisz” wniosek.
4. Jeśli potrzebujesz oznakowania EKUZ naklejką z tekstem w alfabecie Braille’a, dodaj informację „Karta dla osoby niewidomej (niedowidzącej)”.
5. Podaj adres, na jaki mamy wysłać EKUZ.
Krok 3:Wyślij wniosek online • Masz 18 lat, jesteś uczniem, studentem lub na studiach doktoranckich i masz ubezpieczenie jako członek rodziny?
Do wniosku dołącz kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inne zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. •
Wniosek o EKUZ rozpatrzymy w ciągu 5 dni roboczych, a od czerwca do września – w ciągu 10 dni roboczych.
UWAGA! W przypadku złożenia wniosku za pośrednictwem ePUAP EKUZ zawsze wysyłamy na wskazany adres.
Jeśli masz pytania związane z wydawaniem EKUZ skontaktuj się Telefoniczną Informacją Pacjenta 800-190-590
Pozdrawiam
Olena Moroń
19.10.2021
Informuję, że w terminie 08-19.11.2021 56 uczniów naszej szkoły (24 uczniów z klas TOR/TR oraz 32 z TF ) oraz 6 opiekunów będą uczestniczyć w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Atenach (Grecja) w ramach projektu "Europa kształci" realizowanego i współfinansowanego z funduszy Unii Europejskie programu Erasmus+ (Kształcenie i szkolenia zawodowe)
Bilety są kupiony- lecimy z Berlina (Brandenburg) 07.11.2021
Grupa TOR (24 uczniów + 2 opiekunów) wylatuje o godz. 7.10- linia lotnicza Ryanair. Bagaż rejestrowany 20 kg + bagaż podręczny (maks. 45 x 36 x 20 cm)
Grupy TF (32 uczniów + 2 opiekunów) godz. 7.30- linia lotnicza EasyJet -bagaż rejestrowany 23kg + bagaż podręczny 40cm x 25cm x 20cm
Wszyscy razem dojeżdżamy do Berlina autokarem spod szkoły.
Dokładną godzinę wyjazdu oraz wszelkie szczegóły będą podane na spotkaniu poprzedzającym wyjazd (termin spotkania podam później)
Ze strony organizacji przyjmującej mamy prośbę dotyczącą zabrania ze sobą laptopów (przynajmniej 1 na 2 osoby)- grupa TOR;
natomiast grupa TF- aparaty fotograficzne. Bardzo proszę o informację zwrotna do mnie, kto będzie w stania zabrać ww sprzęt ze sobą.
Uczniowie będą zakwaterowani w centrum Aten (starówka).
Miejsce zakwaterowania :
Grupy TF: Small Funny World Hostel
Adres: Kalamiotou 25, Athina 10560
Grupa TOr : Athens Backpackers Hostel
Adres: Makri 12, Athina 11742
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam
Dzień dobry!
Udało się zrealizować praktyki zawodowe dla 32 uczniów z klas technik informatyk przy współpracy z partnerem z Niemiec: Vitalis Betreungsgesellschaft fur Modellprojekte mbH.
Nasz dotychczasowy partner z Bułgarii z powodów pandemicznych nie był w stanie zapewnić realizacje zaplanowanych działań, dlatego byliśmy zmuszeni wystąpić o zmianę organizacji przyjmującej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Agencję Narodową nawiązaliśmy współpracę z nową organizacją z siedzibą w Atenach: TravelEdventures Greece.
Na dzień dzisiejszy został ustalony termin mobilności dla wszystkich trzech grup:
07.11-20.11.2021
Miejsce praktyk : Ateny (Grecja)
Uczestnicy projektu:
Grupa 1- uczniowie w klas 2TR, 3TR, 3 TOR, 4 TOR -24 osoby + 2 opiekunów
Grupa 2- uczniowie z klas 3TF/g, 3 TF/5, 2 TF, 4 TF- 16 osób + 2 opiekunów
Grupa 3- uczniowie z klas 2 TF, 3 TF/5- 16 osób + 2 opiekunów
Jesteśmy na etapie uzgodnienia programu praktyk oraz zakupu biletów lotniczych.
Lista uczniów biorących udział w projekcie jest dostępna na tablicy ogłoszeń.
We wtorek 19.10.2021 odbędą się warsztaty kulturowe :” Poznajemy kulturę i tradycję Grecji. Ciekawostki.”
Zajęcia dla grupy uczniów z klas TOR/TR: godz. 13.10 sala 15
Zajęcia dla grupy uczniów z klas TF: godz. 14.05 sala 15
Przypominam o konieczności posiadania karty EKUZ ( Europejska karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), którą można wyrobić w Słupsku na ul. Poniatowskiego 4.
Każdy uczestnik projektu musi posiadać ważny dokument tożsamości ( paszport lub dowód osobisty) oraz paszport covidowy/negatywny wynik/ zaświadczenie o przebytej chorobie) niezbędny do przekroczenia granicy, jak również do wejścia do większości miejsc atrakcji kulturowych.
Wyjazdy wszystkich grup będą poprzedzone spotkaniami informacyjnym dla uczniów i rodziców , podczas których zostaną podpisane niezbędne do mobilności dokumenty.
W razie pytań służę pomocą
Pozdrawiam serdecznie
Koordynator projektu
Olena Moroń
27.09.2021
Informuję, że w dniu 29.09.2021 (środa) obędą się warsztaty przygotowujące do wyjazdu na praktyki zawodowe. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach:
1. Grupa- uczniowie z klas 3TOR/TR oraz 4 TOR- godz.: 8.00-9.35
2. Grupa- uczniowie z klas 2TF, 3 TF/5, 3TF/4, 4 TF: godz. 9.40- 11.20
Temat warsztatów: Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i ja.
Szkolenia odbędą się w sali 11.
Obecność obowiązkowa.
Olena Moroń
26.09.2021
Praktyki zawodowe w Niemczech- grupa 2
Informuję, że w dniu 28.09.2021 o godz. 16.00 w sali 9 odbędzie się spotkanie poprzedzające wyjazd uczniów na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach programu Erasmus+
Na spotkaniu zostaną poruszone kwestie związane z wyjazdem, zostaną podpisane zgody oraz szereg dokumentów niezbędnych do realizacji mobilności.
Opiekunowie praktyk :p. Elżbieta Saba oraz p. Krzysztof Smoliński
Obecność Państwa jest obowiązkowa.
Lista uczniów biorących udział w praktykach zawodowych w Niemczech
Termin mobilności : 03.10-16.10.2021
Numer umowy: 2019-1-PL02-KA102-062540 Projekt „Europa Kształci”
Profil: Technik informatyk
lp. Imię i nazwisko
1. Labudda Julia
2. Fornal Wojciech
3. Dysko Mateusz
4. Puścian Igor
5. Urbański Tomasz
6. Supieta Mikołaj
7. Polańczuk Kacper
8. Bednarek Mikołaj
9 Rzeczkowski Wiktor
10. Mozol Dawid
11. Makochon Tymoteusz
12. Gajewski Patryk
13. Joanna Ryczek
14. Polechoński Patryk
15. Rajter Filip
16. Stefek Cezary
Lista rezerwowa
1. Jakuczyn Jerzy
2 Czerwiński Dominik
Pozdrawiam serdecznie
Koordynator projektu
Olena Moroń
9.09.2021
Z przykrością informuje, że na dzień dzisiejszy praktyki zawodowe w Bułgarii w ramach Erasmus+ zostały odwołane.
Nasz bułgarski partner nie jest w stanie zapewnić miejsc praktyk z powodów pandemicznych.
Obecnie nie ma ustalonych nowych terminów praktyk.
O wszelkich zmianach będę informować na bieżąco.
Pozdrawiam
Olena Moroń
2.09.2021
Informuję, że w dniu 03.09.2021 (jutro) odbędą się warsztaty z psychologiem : Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych na 4 i 5 godzinie lekcyjnej w sali 8
oraz warsztaty kulturowe:
Poznajemy kulturę i tradycję Bułgarii na 8 godzinie lekcyjnej
(czekamy na auli).
Warsztaty organizowane są w ramach przygotowania do praktyk zawodowych w Bułgarii w ramach projektu Europa kształci - program Erasmus+
Obecność obowiązkowa.
Życzę owocnego odbioru! :)
Koordynator projektu
Olena Moroń
30.08.2021
Wreszcie się udało! 16-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk wyjechała na praktyki do Niemiec – Vitalis Betreungdgesellschaft Modellprojekte mbH.
Grupą zaopiekują się nasi nauczyciele : p. Elżbieta Saba oraz p. Radosław Sorbian.
Uczniowie odbędą praktyki zawodowe, które potrwają od 30.08-10.09.2021.
Życzymy owocnych zajęć oraz najlepszych wrażeń!
Trzymamy kciuki!:)
GALERIA ZDJĘĆ
24.08.2021
W dniu 23.08.2021 odbyło się spotkanie poprzedzające wyjazd na praktyki zawodowe uczniów klasy 3 TI i 4 TI z uczniami oraz ich rodzicami. W spotkanie wszyscy uczestnicy mobilność , ich rodzice oraz opiekunowie grupy
p. Elżbieta Saba i p. Radosław Sorbian
Koordynator projektu Olena Moroń podsumowała w formie prezentacji multimedialnej działania poprzedzające wyjazd, szkolenia, warsztaty, działania przygotowawcze;
1. Kurs języka angielskiego zawodowego i komunikatywnego (50h)
2. Kurs języka niemieckiego (30h)
3. Warsztaty :” Poznajemy kulturę i tradycję Niemiec.
4. Warsztaty : „Jak pokonać stres w sytuacjach trudnych”
5. Warsztaty : „Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i Ja”
6. Szkolenie BHP oraz procedura wypełniania dzienników zawodowych
Rodzice zostali poinformowani o Ubezpieczeniu uczniów oraz o możliwości indywidualnego ubezpieczenia. Jeszcze raz zostały przedstawione szczegóły dotyczące miejsca praktyk oraz program stażu. Wszyscy zostali zapoznani z restrykcjami związanymi z przestrzeganiem zasad zapobiegających rozprzestrzenieniu się koronawirusa.
Następnie uczniowie podpisali szereg niezbędnych dokumentów. W przypadku osób niepełnoletnich podpisy złożyli również ich rodzice. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem wyjazdu i regulaminem pobytu w miejscu praktyk.
Rodzice podpisali zgodę na wyjazd, otrzymali kartę informacyjną.
Teraz już tylko walizka i dobre nastawienie na owocne praktyki!
Trzymamy kciuki!
GALERIA ZDJĘĆ
Warsztaty 9.06.2021
Warsztatach : „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych ” przygotowujące
uczniów do udziału w praktykach zawodowych w Niemczech w ramach
projektu „Europa kształci”
W dniu 09.06.2021 odbyły się warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w praktykach zawodowych w Niemczech w ramach projektu „Europa kształci”- program Erasmus +
Celem warsztatów jest zniwelowanie stresu związanego z wyjazdem za granice, pokazanie możliwości rozwiązania problemów podczas realizacji projektu, przedstawianie różnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych, trudnych i niespotykanych dotychczas.
Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez szkolnego psychologa p. Kingę Słomkę.
GALERIA ZDJĘĆ
8.06.2021
Dzień dobry!
W bieżącym oraz kolejnym tygodniu odbędą się warsztaty przygotowujące do wyjazdu na praktyki zawodowe uczestników projektu „ Europa kształci” realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Warsztaty są organizowane dla grupy 2- klasa 2 TI/4 oraz 2 TI/5 wyjeżdzającej na praktyki zawodowe do Niemiec.
1. 09.06.2021 o godz. 11.35 w sali 11 szkolenie: „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych” z p. Kinga Słomką (psycholog szkolny)
2. 11.06.2021 (piątek ) o godz. 8.00 w sali 11 odbędą warsztaty kulturowe : Poznajemy kulturę i tradycję Niemiec z p. Marzena Gogol
3. 15.06.2021 o godz. 8.00 w sali 11 warsztaty : „ Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i Ja” prowadzone prze p. Alinę Bacic – Saliszewską (doradza zawodowy)
Lista uczniów biorących udział w ww szkoleniach:
1. Adamów Jakub
2. Bednarek Mikołaj
3. Dyśko Mateusz
4. Fornal Wojciech
5. Gajewski Patryk
6. Labudda Julia
7. Makochon Tymoteusz
8. Mozol Dawid
9. Polańczuk Kacper
10. Puścian Igor
11. Rzeczkowski Wiktor
12. Supieta Mikołaj
13. Urbański Tomasz
14. Ryczek Joanna
15. Polechoński Patryk
16. Rajter Filip
Grupa 1:
17. Blaszka Cezary
18. Płaczkowska Pola
19. Stucki Mateusz
20. Zielonka Jakub
Lista rezerwowa
21. Stefek Cezary
22. Jakuczyn Jerzy
23. Czerwiński Dominik
24. Gołojuch Krystian
Obecność uczestników projektu jest obowiązkowa.
Nauczycielom bardzo dziękuję za wyrozumiałość.
Koordynator projektu
Olena Moroń
31.05.2021
Dzień dobry!
Są wyniki dotyczące rekrutacji do projektu „Europa kształci „ organizowanego w ramach programu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej Erasmus + .
Rekrutacja dotyczyła grupy uczniów z klas technik fotografii i multimediów, którzy w ramach projektu będą uczestniczyć w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Bułgarii we współpracy z naszym partnerem Gateway Bulgaria. Termin mobilności: 24.10-06.11.2021
Projekt realizuje dwutygodniowe praktyki zawodowe za granicą:
Termin może ulec zmianie z powodów pandemicznych.
Główne kryteria dla uczniów ubiegających się o udział w praktykach:
• średnia ocen z przedmiotów zawodowych uzyskana na koniec klasy II (dotyczy obecnych klas III) oraz klasy I (dotyczy obecnych klas II) (max. 6 punktów)
• ocena z języka angielskiego zawodowego z poprzedniego roku
• wynik z testu z języka angielskiego – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• ocena ze sprawowania za poprzedni rok szkolny (max. 6 punktów)
• średnia frekwencja za poprzedni rok szkolny – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• opinia wychowawcy klasy (max. 6 punktów)
• rozmowa kwalifikacyjna( w tym komunikatywność i znajomość języka angielskiego) (max. 6 punkty)
Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie:
Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie:
1. Pyzio Maksymilian - 43,84p
2. Burdyl Martyna - 43,77p
3. Brzezicka Natalia - 43,75p
4. Chancewicz Julia – 42,33p
5. Ramotowska Martyna – 41,54p
6. Jurczak Małgorzata – 41,52p
7. Szternel Oliwia – 41,3p
8. Wera Weronika – 41,27p
9. Kaźmierczak Agata- 40,34p
Lista rezerwowa:
1. Kacper Kania – 39,49p
2. Olesiak Aleksandra- 37,92p
3. Płatek Mateusz – 36,2p
4. Frąckowiak Natalia - 34,41p
5. Koncikowska Oliwia - 34,1p
6. Pasztelan Jakub- 29p
Klasy TOR/TR:
1. Kaszubowski Jakub - 38,2p
2. Trojanowska Hanna- 36,8p
3 Stanisławski Jakub - 36,6p
4. Skrzeczowska Klaudia 33,4p
5. Ratkowska Patrycja 34,3p
6. Sygnowska Wiktoria 33,1p
Lista rezerwowa:
1. Biblis Wiktoria 33,2p
2. Kus Patrycja- 30,2p
3. Muller Klaudia - 29,7p
4. Lublewska Bartosz- 21,1p
Wszystkim osobom zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy zdobywania nowych umiejętności, poszerzania horyzontów, czerpania cennej wiedzy i mnóstwa pozytywnych wrażeń. Oby nic nie pokrzyżowało nam planów!
Wyjazdy na praktyki zostaną poprzedzone przygotowaniami językowymi, pedagogiczno- psychologicznymi, kulturowymi oraz doradztwa zawodowego
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 02.06.2021 o godzinie 9.40 w sali 8. Obecność obowiązkowa. Na spotkanie zapraszam również osoby z klasy 2 TI/5 z listy rezerwowej, które zostały zakwalifikowane na listę uczestników.
Koordynator projektu
Olena Moroń
Szerokoekranowa prezentacja z regulowaną wysokością, obrazkiem w tle i kolorową nakładką. Kliknij dowolny tekst, aby go edytować lub poprawić.
05.05.2021
Drodzy Uczniowie!
Wiadomość z dnia
Informuję, iż dnia 9.05.2021 o godz. 9.40 odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna dla klas TF w ramach rekrutacji do projektu " Europa kształci" realizowanego w ZST w ramach projektu Erasmus+- praktyki zawodowe w Niemczech i Bułgarii. Zaś 18.05 o godz. 9.35 - uczniowie klas TOR oraz TR.
Rozmowa odbędzie w sali numer 8.
Bardzo proszę o zapoznanie się z informacją na stronie ZST w zakładce Projekty dotyczącą zasad realizacji projektu, funkcjonowania programu Erasmus+. Rozmowa między innymi będzie dotyczyła Waszych planów na przyszłość, znajomości języka angielskiego.
Pozytywne nastawienie jest wymagane:)
Bardzo proszę o wyrozumiałość dla uczniów, biorących udział w rekrutacji oraz o usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach.
Pozdrawiam serdecznie
Koordynator projektu
Olena Moroń
07.04.2021
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W naszej szkole NADAL) trwa realizacja projektu pt: "Europa Kształci" finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Projekt jest realizowany w latach 2019-2021 przez Zespól Szkół Technicznych w Słupsku w partnerstwie z ETN Gateway w Bułgarii oraz VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH w Niemczech.
W ramach projektu 88 najlepszych uczniów naszej szkoły kształceni na kierunkach technik fotografii i multimediów, technik organizacji reklamy oraz technik informatyk w kolejnych dwóch latach, wyjadą na 2 tygodniowe praktyki do Bułgarii i Niemiec.
Ze względu na pandemię Covid-19 zaplanowane na 2020-2021 rok wyjazdy pięciu grup z klas technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz technik fotografii i multimediów zostały przełożone na jesień 2021 rok.
We współpracy z naszymi partnerami zostały ustalone nowe terminy zapewniające bezpieczeństwo dla uczestników praktyk.
Obecnie ogłaszamy nabór na praktyki zawodowe, które odbędą się w październiku- listopadzie 2021 ( termin może ulec zmianie ze względu na sytuacje pandemiczną)
1. 9 osób - klasy technik fotografii i multimediów- Bułgaria
2. 6 osób z klas technik organizacji reklamy i klas technik reklamy– miejsce praktyk – Bułgaria
Przypominania nigdy dość!:)
W czasie praktyk uczniowie będą rozwijać umiejętności zawodowe w międzynarodowym środowisku, zdobywać doświadczenie, doskonalić umiejętności językowe, ale też zwiedzać ciekawe miejsca w Sofii i Saksonii oraz poznawać kulturę i zwyczaje kraju.
Projekt jest finansowany ze środków unijnych i uczestnik nie ponosi żadnych kosztów.
Przygotowanie językowe, zawodowe i kulturowe poprzedzi wyjazd naszych uczniów. Każdy uczestnik projektu po odbyciu praktyk otrzyma Świadectwo uczestnictwa w zagranicznej praktyce w ramach programu Erasmus+, Certyfikat Europass , który zapewni uznawalność umiejętności i kwalifikacji na europejskim rynku pracy.
Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, nadawania mu europejskiego wymiaru, wdrażanie nowych metod i narzędzi w szkolnictwie zawodowym, doskonalenie posługiwania się językiem obcym, nabycie przez uczniów natychmiastowej gotowości włączenia się do rynku pracy.
Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do udziału w projekcje potrwa do 30.04.2021. Osoby chętne do udziału w praktykach zawodowych proszę o wypełnienie i podpisanie formularzu zgłoszeniowego oraz odesłanie na adres: olena.moron@drewniak.slupsk.pl
Więcej informacji można zaczerpnąć bezpośrednio u koordynatora projektu lub na stronie ZST w zakładce projektowej : projekt „Europa kształci” : Informacja Dokumenty do pobrania- Formularz zgłoszeniowy + Zgody) lub na stronie projektu: europa.ksztalci@drzewniak.slupsk.pl
Koordynator projektu
Olena Moroń
28.02.2021
10.02.2021
Dzień dobry!
Informuję, że w związku z ograniczeniami z powodu Covid-19 terminy praktyk zawodowych w Bułgarii i Niemczech w ramach projektu współfinansowanego przez program Unii Europejskiej Erasmus+ zostaną przełożone na jesień 2021.
Bułgaria:
1. Grupa (IV TOR i 3 TOR- 16 osób )-26.09-09.10.2021
2. Grupa (IV TF-16 osób)- 10.10-23.10.2021
3. Grupa (III TOR+ II TOR-8 osób)- listopad
Grupa (III TF-16 osób) -listopad
Niemcy:
4. Grupa (IV TI + III TI)- jesień 2021 -termin do uzgodnienia
5. Grupa (II TI ) - jesień 2021- termin do uzgodnienia
Przygotowania do udziału w praktykach nadal trwają. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dodatkowa rekrutacja uczniów chętnych do udziału w praktykach zawodowych.
W razie pytań służę pomocą.
Olena Moroń
13.11.2020
W obecnej sytuacji przygotowania do mobilności trwają w formie on-line.
Niemniej jednak trwają!!!
Oto jak wyglądają nasze przygotowania językowe
28.09.2020
Od października zaczynają się przygotowania do mobilności uczniów- praktyk zawodowych w Niemczech i Bułgarii w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Grupa TI-(klasy 2TID oraz 2TI) :
-zajęcia języka angielskiego z p. Anna Dadurą
-zajęcia języka niemieckiego z p. Marzeną Gogol
Grupa TF/ TOR (klasy 2 i 3 TF, 2 i 3TOR):
- zajęcia języka angielskiego zawodowego z p. Katarzyną Chojnowską
- zajęcia języka angielskiego (komunikatywnego) z p. Kinga Kobzdej- Ptak
Nauczyciele skontaktują się z uczestnikami projektu i wspólnie zostaną ustalone godziny zajęć.
W obecnej sytuacji jest możliwość łączenia tradycyjnego sposobu nauczania z nauczaniem on-line.
W razie pytań służę pomocą
Koordynator projektu
Olena Moroń
28.09.2020
W dniu 30.09.2020 odbędzie się spotkanie organizacyjno- informacyjne dla uczestników projektu "Europa Kształci" realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ według harmonogramu:
1.godz. 9.35 klasa 2 oraz 3 TF
2.godz.9.55 klasa 2 oraz 3 TOR/TR
3.godz. 10.10 klasa 2TID oraz 2 TI
Jesteśmy po rekrutacji, podczas której 48 uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do udziały w projekcie „Europa kształci” w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Projekt realizuje dwutygodniowe praktyki zawodowe za granicą:
• Grupa 2 – 5 osób z klas TOR – praktyki zawodowe w Bułgarii -14.03-27.03.2021
• Grupa 3 – 3 osoby z klas TF –praktyki zawodowe w Bułgarii 14.03-27.03.2021
• Grupa 4 - 16 osób z klas 2TI - praktyki zawodowe w Niemczech 11.04.-24.04.2021
• Grupa 5 - 16 osób z klas 2 i 3TF - praktyki zawodowe w Bułgarii
+ 8 osób z klas 3 i 2 TOR - praktyki zawodowe w Bułgarii 09.05.-22.05.2021
Główne kryteria dla uczniów ubiegających się on udział w praktykach:
• średnia ocen z przedmiotów zawodowych uzyskana na koniec klasy II (dotyczy obecnych klas III) oraz klasy I (dotyczy obecnych klas II) (max. 6 punktów)
• ocena z języka angielskiego zawodowego z poprzedniego roku
• wynik z testu z języka angielskiego – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• ocena ze sprawowania za poprzedni rok szkolny (max. 6 punktów)
• średnia frekwencja za poprzedni rok szkolny – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• opinia wychowawcy klasy (max. 6 punktów)
• rozmowa kwalifikacyjna( w tym komunikatywność i znajomość języka angielskiego)
(max. 6 punkty)
Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Bułgarii/Niemiec
w roku szkolnym 2020/2021
Profil: Technik fotografii i multimediów
1. Stanisławska Weronika 45,14
2. Ludwichowska Karolina 45,14
3. Śpiewak Klaudia 38,74
4. Broś Natalia 38,73
5. Pancek Amelia 38,55
6. Żołnierczyk Oliwia 37,89
7. Hadziewicz Nikola 36,93
8. Potrykus Julia 36,8
9. Suwała Cezary 36,68
10. Szewczyk Amelia 36,4
11. Pałka Noemi 36,12
12 Sawicka Wiktoria 35,72
13. Mikołajczyk Alicja 34,83
14. Zarzycki Filip 34,2
15. Wojtkowska Kinga 33,98
16. Stenke Martyna 33,71
17. Kowalska Paulina 33,69
18. Najmrocka Julia 33,66
19. Sarwa Martyna 33,6
Lista rezerwowa
20. Spocińska Justyna 32,09
21. Sujka Dominik 30,73
22. Pepliński Konrad 30,69
23. Zasada Zofia 30,42
24. Tarasiewicz Martyna 28,9
25. Dziułka Bartosz 25
26. Mikułko Sandra 18,33
Profil: Technik informatyk
1. Labudda Julia 43,29
2. Blaszka Cezary 42,94
3. Fornal Wojciech 42,14
4. Dysko Mateusz 41,44
5. Puścian Igor 41,12
6. Urbański Tomasz 41,12
7. Supieta Mikołaj 40,84
8. Polańczuk Kacper 40,62
9. Adamów Jakub 36,41
10. Bednarek Mikołaj 36,24
11. Rzeczkowski Wiktor 34,76
12. Mozol Dawid 34,75
13. Makochon Tymoteusz 34,71
14. Gajewski Patryk 34,51
15. Stucki Mateusz 34,47
16. Zielonka Jakub 31,3
Lista rezerwowa
17. Stefek Cezary 27,75
18. Czerwiński Dominik 27,65
19. Krystian Gołojuch 25,62
Profil: Technik organizacji reklamy/ Technik reklamy
1. Macinkiewicz Natalia 41,07
2. Mikulska Iwona 40,12
3. Ciesielska Kornelia 39,95
4. Urbanowicz Agata 39,76
5. Żołnierczyk Julia 39,51
6. Falęcka Alicja 39,49
7. Suszczewicz Natalia 38,65
8. Pyśniak Michał 37,84
9. Nowitkiewicz Dawid 36,55
10. Krawczyk Aleksandra 35,26
11. Fila Natalia 34,25
12. Ryż Szymon 34,15
13. Kołodziejska Anna 33,51
Lista rezerwowa
14. Rodziewicz Maria 33,39
15. Miastkowska Julia 33,15
16. Kużdżał Wiktoria 26,06
Wszystkim osobom zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy zdobywania nowych umiejętności, poszerzania horyzontów, czerpania cennej wiedzy i mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Wykorzystajcie szansę, którą otrzymaliście, maksymalnie- na 120%!!!
Koordynator projekty
Olena Moroń
Drodzy Uczniowie!
Ciąg dalszy rekrutacji na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus + projekt "Europa kształci".
Zaczynamy drugi etap. W dniach 23-25.09.2020 odbędą się pisemne testy z języka angielskiego sprawdzające wasze znajomości leksykalno-gramatyczne, jak również zagadnienia związane z językiem angielskim zawodowym .
W dniach 22-24.09.2020 odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna według następującego planu:
22.09.2020:
godz. 9.40 (biblioteka)- rozmowa kwalifikacyjna klasa 3TF oraz 2TI/5
23.09.2020:
1. godz.8.00 (sala 8) klasa 2 TF/5- test pisemny oraz rozmowa kwalifikacyjna
2. godz. 11.35 (sala 8) klasa 2 TF/g- test pisemny + rozmowa kwalifikacyjna
3. godz. 12.25-(sala 8) klasa 2 TID- test pisemny + rozmowa kwalifikacyjna
4. godz. 14.05 (sala 8) klasa 3 TOR + 2 TOR + rozmowa kwalifikacyjna
Osoby nieobecne w dniach 22- 23.09 proszę o zgłoszenie się do mnie 24.09.2020
- jest to ostatni dzień rekrutacji
W razie nieobecności spowodowanej chorobą bądź kwarantanną bardzo proszę o indywidualny kontakt na Librusie lub Teams.
Bardzo proszę o zapoznanie się z informacją o programie Erasmus+ na stronie szkoły w zakładce Projekty.
Powodzenia:)
Grupa | Data wyjazdu | Data powrotu | Miejsce odbywania stażu | Zawód | Liczba uczestników |
---|---|---|---|---|---|
1 | 28.02.2021 | 13.03.2021 | Schkeuditz (Niemcy) | Technik informatyk (klasy 3 i 4) | 16 |
2 | 14.03.2021 | 27.03.2021 | Sofia (Bułgaria) | Technik organizacji reklamy (klasy 3 i 4) | 16 |
3 | 14.03.2021 | 27.03.2021 | Sofia (Bułgaria) | Technik fotografii i multimediów (klasa 4) | 16 |
4 | 11.04.2021 | 24.04.2021 | Schkeuditz (Niemcy) | Technik Informatyk (klasy 2) | 16 |
5 | 09.05.2021 | 22.05.2021 | Sofia (Bułgaria) | Technik fotografii i multimediów | 16 |
5 | 09.05.2021 | 22.05.2021 | Sofia (Bułgaria) | Technik organizacji reklamy | 8 |
Drodzy Uczniowie!
Ze względu na sytuację spowodowaną Covid-19 zaplanowane na 2020 rok wyjazdy na praktyki zawodowe do Niemiec i Bułgarii trzech grup z klas technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz technik fotografii i multimediów w ramach Erasmus+ zostały
przełożone na 2021 rok.
We współpracy z naszymi partnerami zostały ustalone nowe terminy zapewniające bezpieczeństwo dla uczestników praktyk.
1. Grupa 1 (3 TI I 4TI) – Niemcy: 28.02-13.03.2021
2. Grupa 2 ( IV TOR + III TOR) – Bułgaria : 14.03-27.03.2021
3. Grupa 3 ( IV TF) Bułgaria : 14.03-27.03.2021
W razie jakichkolwiek zmian będę informować na bieżącą.
Z poważaniem
Koordynator projektu
Olena Moroń
Drodzy Uczestnicy projektu!
W porozumieniu z organem prowadzącym szkoły decyzją Dyrektora ZST oraz zespołu projektowego, wyjazdy na praktyki zawodowe do Bułgarii w ramach programu Erasmus+ w 2020 roku zostają odwołane i przesunięte na późniejszy termin, o którym uczestnicy projektu będą poinformowani w możliwie najbliższym czasie.
Decyzja jest podyktowana chęcią zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom podczas wyjazdu na praktyki. W obecnej sytuacji, gdy przyrost zachorować na Covid-19 w obu krajach osiąga wysokie liczby przesunięcie wyjazdu wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Nasz bułgarski partner podziela nasze obawy i poinformował, że obecnie może zaistnieć sytuacja, w której nie wszystkie zakłady pracy będą mogli przyjąć stażystów
Pragniemy zapewnić uczestników projektu takie warunki, które umożliwiłyby im skupianie się tylko i wyłącznie na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Decyzja jest ona podyktowana troską o uczestników projektu.
Z poważaniem
Olena Moroń
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
W naszej szkole trwa realizacja projektu pt: "Europa Kształci" finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Projekt jest realizowany w latach 2019-2021 przez Zespól Szkół Technicznych w Słupsku w partnerstwie z ETN Gateway w Bułgarii oraz VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH w Niemczech.
W ramach projektu 88 najlepszych uczniów naszej szkoły kształceni na kierunkach technik fotografii i multimediów, technik organizacji reklamy oraz technik informatyk w kolejnych dwóch latach, wyjadą na 2 tygodniowe praktyki do Bułgarii i Niemiec.
Ze względu na pandemię Covid-19 zaplanowane na 2020 rok wyjazdy trzech grup z klas technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz technik fotografii i multimediów zostały przełożone na 2021 rok.
We współpracy z naszymi partnerami zostały ustalone nowe terminy zapewniające bezpieczeństwo dla uczestników praktyk.
Obecnie ruszyła rekrutacja na praktyki zawodowe dla 2 grup, które odbędą się w marcu- czerwcu 2021 ( termin może ulec zmianie ze względu na sytuacje pandemiczną)
1. 16- osobowa grupa – klasa 2 technik informatyk (na podbudowie gimnazjum)- miejsce praktyk Niemcy
2. 16- osobowa grupa- klasa 3 technik fotografii i multimediów- Bułgaria
+ 8 osób z klasy 3 technik organizacji reklamy – miejsce praktyk – Bułgaria ( tym 4 osoby do grupy z 2019/20)
+ 4 osoby z klas 2 technik reklamy- miejsce praktyk - Bułgaria
W czasie praktyk uczniowie będą rozwijać umiejętności zawodowe w międzynarodowym środowisku, zdobywać doświadczenie, doskonalić umiejętności językowe, ale też zwiedzać ciekawe miejsca w Sofii i Saksonii oraz poznawać kulturę i zwyczaje kraju.
Projekt jest finansowany ze środków unijnych i uczestnik nie ponosi żadnych kosztów.
Przygotowanie językowe, zawodowe i kulturowe poprzedzi wyjazd naszych uczniów. Każdy uczestnik projektu po odbyciu praktyk otrzyma Świadectwo uczestnictwa w zagranicznej praktyce w ramach programu Erasmus+, Certyfikat Europass , który zapewni uznawalność umiejętności i kwalifikacji na europejskim rynku pracy.
Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, nadawania mu europejskiego wymiaru, wdrażanie nowych metod i narzędzi w szkolnictwie zawodowym, doskonalenie posługiwania się językiem obcym, nabycie przez uczniów natychmiastowej gotowości włączenia się do rynku pracy.
Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do udziału w projekcje potrwa do 20.09.2020. Osoby chętne do udziału w praktykach zawodowych proszę o wypełnienie i podpisanie formularzu zgłoszeniowego
Więcej informacji można zaczerpnąć bezpośrednio u koordynatora projektu lub w najbliższym czasie na stronie ZST w zakładce projektowej : projekt „Europa kształci”
Koordynator projektu
Olena Moroń
W porozumieniu z organem prowadzącym szkoły decyzją Dyrektora ZST oraz zespołu projektowego, wyjazd na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach programu Erasmus+ w terminie 30.08-12.09.2020 zostaje odwołany i przesunięty na późniejszy termin, o którym uczestnicy projektu będą poinformowani w możliwie najbliższym czasie.
Decyzja jest podyktowana chęcią zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom podczas wyjazdu na praktyki. W obecnej sytuacji, gdy przyrost zachorować na Covid-19 w Polsce oraz Niemczech osiąga rekordowe liczby przesunięcie wyjazdu wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.
Pragniemy zapewnić uczestników projektu takie warunki, które umożliwiłyby im skupianie się tylko i wyłącznie na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Z poważaniem
Olena Moroń
Na dzień dzisiejszy ówcześnie ustalony termin jest nadal aktualny : 30.08- 12.09.2020.
Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym partnerem z Niemiec, który poczynił dużo przedsięwzięć, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. W tym celu wszyscy uczestnicy projektu, którzy przyjeżdżają do Vitalis są poddawani testom.
Testy można również przeprowadzić w Polsce, ale nie mogą one być starsze niż 48 godzin przed wyjazdem grupy do Niemiec. Koszt takich testów w Niemczech to 60 Euro i jest zapewniony przez naszego partnera.
Firma Vitalis podjęła szereg działań zapewniających bezpieczeństwo swoim uczestnikom i zmniejszających ryzyko zakażenia koronawirusem.
Transport/dojazd uczniów z miejsca zamieszkania do miejsca praktyk będzie zapewniony przez firmę Vitalis. Jeśli uczniowie mieliby dojeżdżać do Lipska do firmy, która podlega pod naszego partnera, to w pracowni uczestnicy projektu będą mieli zajęcia z instruktorem od zajęć praktycznych z firmy Vitalis (nie z zewnętrznej).
Ilość grup przebywających na miejscu jest ograniczona. I jeżeli w miejscu odbywania zajęć praktycznych miałaby być inna grupa to tylko z ich ośrodka, która przeszła już testy.
W związku z wycieczką do Berlina i Drezdna nasz partner zapewnia transport, aby zmniejszyć ryzyko poruszania się komunikacją miejską. Już po dotarciu na miejsce przewodnik odbiera grupę i opiekuje się nią przez cały dzień. Rzecz jasna, że każdy musi na siebie uważać i przestrzegać zasad związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa sobie i nienarażania innych.
Odnośnie wizyty w fabryce BMW na dzień dzisiejszy nie mamy pewności , czy uda nam się dostać do zakładu.
Każdy uczestnik musi we własnym zakresie z pieniążków, które otrzymał od nas, zakupić maseczki i rękawiczki wystarczającą ilość na 14 dni. Ten wymóg jest obowiązkowy.
W załączeniu przesyłam dwa regulaminy obowiązujące na terenie ośrodka. Jeden, który był już wysłany wcześniej i teraz dodatkowo jeszcze drugi tzw. plan higieny i czystości z powodu panującej sytuacji.
Zdajemy sobie sprawę, że Państwo mogą mieć obawy związane z wyjazdem, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju wydarzeń. My ze swojej strony będziemy starać się informować Państwa na bieżąco.
Planowane spotkanie z Państwem odbędzie się przez wyjazdem, prawdopodobnie 28.08, natomiast ostateczny termin zostanie jeszcze potwierdzony.
Służę pomocą.
Z poważaniem
Koordynator projektu
Olena Moroń
Drodzy Uczniowie!
W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną Covid-19 jesteśmy zmuszeni odwołać praktyki zawodowe we wcześniej ustalonych terminach i przełożyć wyjazdy na bardziej bezpieczny okres.
W porozumieniu z naszymi partnerami zostały ustalone nowe terminy:
1. Grupa 1 TI ( Niemcy) 30.08.-12.09.2020
2. Grupa 2 TOR (Bułgaria) 28.09-09.10.2020
3. Grupa 3 TF (Bułgaria) 12.10- 23.10.2020
Życzę wszystkim dużo zdrowia!
W dniu 20.20.2020 odbyło się spotkanie poprzedzające wyjazd na praktyki zawodowe uczniów klasy 2 TI i 3 TI z uczniami oraz ich rodzicami. W spotkanie wszyscy uczestnicy mobilność , ich rodzice oraz opiekunowie grupy p. Elżbieta Saba i p. Radosław Sorbian
Koordynator projektu Olena Moroń podsumowała w formie prezentacji multimedialnej działania poprzedzające wyjazd, szkolenia, warsztaty, działania przygotowawcze;
1. Kurs języka angielskiego zawodowego i komunikatywnego (50h)
2. Kurs języka niemieckiego (30h)
3. Warsztaty :” Poznajemy kulturę i tradycję Niemiec.
4. Warsztaty : „Jak pokonać stres w sytuacjach trudnych”
5. Warsztaty : „Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i Ja”
6. Szkolenie BHP oraz procedura wypełniania dzienników zawodowych
Rodzice zostali poinformowani o Ubezpieczeniu uczniów oraz o możliwości indywidualnego ubezpieczenia. Jeszcze raz zostały przedstawione szczegóły dotyczące miejsca praktyk oraz program stażu.
Następnie uczniowie podpisali szereg niezbędnych dokumentów. W przypadku osób niepełnoletnich podpisy złożyli również ich rodzice. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem wyjazdu i regulaminem pobytu w miejscu praktyk.
Rodzice podpisali zgodę na wyjazd, otrzymali kartę informacyjną.
Teraz już tylko walizka i dobre nastawienie na owocne praktyki!
Trzymamy kciuki!
Warsztaty : „Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i Ja” przeprowadzone w dniu 19.02.2020
I kolejne szkolenie
dla uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach
projektu „Europa kształci” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej program Erasmus+
Kierunek kształcenia: Technik informatyk
Miejsce praktyk: Lipsk, Schkeuditz ( Niemcy)- Vitalis Betreuungsgesellschaft fur Modellprojekte mbH
W dniu 19.02.2020 odbyły się warsztaty pt.; „Wykorzystanie zdobytej podczas praktyk wiedzy i doświadczenia w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej. ECVET i Ja ” dla 16 uczniów z klasy 2 TI i 3 TI prowadzone przez doradcę zawodowego p. Aliną Bacic- Saliszewską. W trakcie szkolenia uczniowie zgłębili swoja wiedzę na temat tego jak mogą wykorzystać swoja wiedze i doświadczenie w planowaniu swojej przyszłej kariery zawodowej. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość poznać zalety funkcjonowania systemu ECVET w Europie i są przekonani ,ze praktyka zawodowa za granica dostarczy im dużo pozytywnych emocji, jak również możliwość uzyskania efektów kształcenia w swoim zawodzie na poziomie europejskim.
Wszyscy uczestnicy warsztatów przystąpili do ankiety.
Z raportu wynika, że 12 uczniów (75%) pytanych uznało treści warsztatów za przydatne i pomocne w planowaniu ścieżki i kariery zawodowej.
Wszystkim odpowiadała forma zajęć . 100% uczestników szkolenia dowiedzieli się nowych informacji na temat ECVET oraz wszyscy uważają, że system ECVET jest pomocny i potrzebny na europejskim rynku pracy
Zadeklarowane na początku zajęć treści według ankietowanych zostały w 100 % osiągnięte.
Ostatnie przygotowania przed mobilnością
Warsztaty kulturowe : „Poznajemy kulturę i tradycję Niemiec”
dla uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach
projektu „Europa kształci” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej program Erasmus+
Kierunek kształcenia: Technik informatyk
Miejsce praktyk: Lipsk, Schkeuditz ( Niemcy)- Vitalis Betreuungsgesellschaft fur Modellprojekte mbH
W dniu 13.02.2020 odbyły się warsztaty kulturowe dla 16 uczniów z klasy 2 TI i 3 TI prowadzone prze p. Annę Sujęcką - magistra historii sztuki.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się dużo informacji na temat niemieckiej historii , kultury i tradycji. Bardziej szczegółowo zostały omówione relacje polsko-saskie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z miejscami wartymi zwiedzania w Berlinie, Dreźnie i Lipsku
Wszyscy uczestnicy warsztatów przystąpili do ankiety.
Z raportu wynika, że 91% pytanych uznało treści warsztatów z przydatne i ciekawe.
Wszyscy ocenili przygotowania prowadzącego jako „bardzo dobre”.
Jednoznaczne z ankiety wynika, że wszyscy uczestnicy dowiedzieli nowych faktów z historii Niemiec. Informację/ zabytki które zostały uznane za najciekawsze to są :Pałac w Dreźnie, kościół sw. Tomasza, Pałac Zwinger, muzeum Porcelany, relacje polsko- saskie, wydarzenia historyczne, wielkość i monumentalność miast.
Prawie wszyscy pytani wymienili miasta Drezden i Lipsk (docelowe miejsce praktyk)
Podsumowując, można powiedzieć, że warsztaty dostarczyły uczniom bezpośredniej wiedzy na temat kultury i tradycji miast saksońskich
Warsztaty przygotowawcze : „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych” przeprowadzone w dniu 13.02.2020
dla uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach
projektu „Europa kształci” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej program Erasmus+
Kierunek kształcenia: Technik informatyk
W dniu 13.02.2020 odbyły się warsztaty pt.; „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych” dla 16 uczniów z klasy 2 TI i 3 TI prowadzone przez p. psycholog Kingę Słomkę.
Uczniowie poznali nowe i przypomnieli dobre znane metody na pokonanie stresu w sytuacjach trudnych. Taka sytuacja może okazać się wyjazd za granicę, pobyt w nowym miejscu, obcowanie z nowymi ludzi i radzenie sobie w sytuacjach dotychczas nieznanych. Wszyscy uczestnicy warsztatów przystąpili do ankiety.
Z raportu wynika, że 100% pytanych uznało treści warsztatów z przydatne i ciekawe.
Wszystkim odpowiadała forma zajęć . Niestety stres związany z wyjazdem na praktyki okazał się nie do pokonania dla 70 % pytanych. Pomimo to uczniowie stwierdzili, że poznali skuteczne metody pokonania stresu, np. głębokie oddychanie, chwila przerwy, sport, pozytywne myślenie, dobra dieta, , kąpiel, zmiana trybu życia.
Według ankiety szkolenie w 100% spełniło oczekiwanie odpytywanych
Drodzy Uczniowie!
Bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Vitalis Gut Wehlitz, który został przekazany przez naszego partnera z Niemiec.
Po zapoznaniu się z Regulaminem wszyscy uczestnicy praktyk w Niemczech są zobowiązani do przestrzegania zawartych w nim zasad oraz podpisania wersji papierowej u koordynatora projektu.
Koordynator Projektu
Olena Moroń
Grupa 1 – technik informatyk:
• 13.02.2020 - warsztaty z psychologiem szkolnym p. Kingą Słomką pt; „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych”
• 13.02.2020 - warsztaty kulturowe (Niemcy) z p. Anna Sujęcką
• 19.02.2020 (godz. 8.00) – warsztaty z doradzą zawodowym p. Aliną Bacic- Saliszewską pt.: Twoja wiedza i doświadczenie w planowaniu ścieżki kariery zawodowej. ECVET i ja.”
• 19.02.2020 - Szkolenie BHP z p. Mariuszem Gorzeniem- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu praktyk za granicą oraz spotkanie z p. Dorotą Kalotą
Grupa 2 – technik organizacji reklamy:
• 05.03.2020 - warsztaty z psychologiem szkolnym p. Kingą Słomką pt; „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych”
• 03.03.2020- warsztaty kulturowe (Niemcy) z p. Anna Sujęcką
• 19.02.2020 (godz. 9.40) – warsztaty z doradzą zawodowym p. Aliną Bacic- Saliszewską pt.: Twoja wiedza i doświadczenie w planowaniu ścieżki kariery zawodowej. ECVET i ja.”
• ……………………. - Szkolenie BHP z p. Mariuszem Gorzeniem- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu praktyk za granicą oraz spotkanie z p. Dorotą Kalotą
Grupa 3 – technik fotografii i multimediów:
• 19.03.2020 (godz. 13.15) warsztaty z psychologiem szkolnym p. Kingą Słomką pt; „Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych”
• 06.03.2020- warsztaty kulturowe (Niemcy) z p. Anna Sujęcką
• 04.03.2020 (godz. 8.00) – warsztaty z doradzą zawodowym
p. Aliną Bacic- Saliszewską pt.: Twoja wiedza i doświadczenie w planowaniu ścieżki kariery zawodowej. ECVET i ja.”
• ……………………. - Szkolenie BHP z p. Mariuszem Gorzeniem - przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu praktyk za granicą oraz spotkanie z p. Dorotą Kalotą
Jesteśmy prawie na mecie przygotowania językowego dla beneficjentów projektu „Europa kształci”. Ale przed nami przygotowania kulturowe, psychologiczne, zawodowe oraz pedagogiczne .
1. Warsztaty z psychologiem szkolnym p. Kingą Słomką pt.; „Jak radzić sobie ze stresem
w sytuacjach trudnych”, które umożliwią uczestnikom wyjazdu poznanie technik i metod radzenia sobie ze stresem, tęsknotą oraz jak przełamać obawy związane z wyjazdem za granice -
po 2 godziny dla każdej grupy
.
2. Warsztaty z doradcą zawodowym p. Aliną Bacic- Saliszewską pt.: Twoja wiedza i doświadczenie w planowaniu ścieżki kariery zawodowej. ECVET i ja.” Mające na celu uświadomienie uczestnikom, jakie faktycznie możliwości daje im udział w projekcie oraz rola ECVET na współczesnym europejskim rynku pracy - 2-godzinowe spotkania dla każdej grupy
3. Warsztaty kulturowe z p. Anna Sujecką na temat krajów do których uczniowie wyjeżdżają w trakcie mobilności. Warsztaty kulturowe na temat Niemiec dla grupy 1 - TI oraz dla grupy 2 i 3 (TOR ora TF) na temat Bułgarii. W trakcie warsztatów uczniowie poznają ciekawostki kulturowe ww. państw, dowiedzą się o miejsca historycznych i wartych zobaczenia. Z pewnością wiedza uzyskana pod czas tych zająć ułatwi funkcjonowanie praktykantów w obcym kraju.
4. Szkolenie BHP z p. Mariuszem Gorzeniem - przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu praktyk za granicą.
5. Informacja na temat poprawnego wypełnienie dzienników praktyk zawodowych
z p. Dorotą Kalotą
W trakcie realizacji projektu „ Europa kształci „ jego uczestnicy będą mogli rozpocząć swoją przygodę z Europass.
Wszyscy uczniowie biorący udział w mobilności edukacyjnej sporządzili swoje CV, które zostały udostępnione na europejskiej platformie CV Library. Oprócz tego pod czujnym okiem swoich lektorów p. A. Dadury, p. K. Chojnowskiej oraz p. K. Kobzdej-Ptak napisali list motywacyjny dołączony do CV - fotorelacja.
Kolejnym krokiem będzie otrzymanie dokumentu Europass Mobilność po pomyślnie ukończonych praktykach zawodowych w zagranicznych firmach i placówkach szkoleniowych
Europass służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw UE równych szans w przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego w sposób zrozumiały nie tylko w kraju ojczystym, ale w całej Europie. Europass ustanowiony został decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z 15 grudnia 2004.
Europass to zestaw dokumentów umożliwiających obywatelom Unii Europejskiej lepsze prezentowanie kwalifikacji zawodowych i kompetencji na obszarze całej Europy. Europass funkcjonuje również w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w krajach kandydujących do UE.
W SKŁAD EUROPASS WCHODZĄ:
• Europass – Suplement do Dyplomu
• Europass – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe
DO CZEGO SŁUŻY EUROPASS
• do przygotowania kompletnego portfolio dokumentów związanych z karierą zawodową,
• w celu udokumentowania kwalifikacji zdobytych w różnej formie (kształcenie formalne, szkolenia, staże i praktyki zagraniczne),
• do samooceny i prezentacji kompetencji językowych,
• przy poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą,
• przy wyjeździe na staż lub praktykę,
• w przypadku kontynuacji nauki za granicą,
• przy przekwalifikowaniu się.
Od października 2019 roku ruszyły przygotowania językowe uczniów biorących udział
w projekcie” Europa kształci”.
Każda grupa ma możliwość podszkolić swoje umiejętności językowe w ramach przygotowania do mobilności , do udziału w praktykach zawodowych.
Grupa 1 –uczniowie klas technik informatyk uczestniczą w kursie Język angielski zawodowy
i komunikatywny (50h) prowadzonym przez p. Annę Dadurę. Teraz nasi informatycy bez problemy obsługują sprzęt komputerowy w języku angielskim. Korzystają z e-booków On Screen zakupionych w ramach projektu - fotorelacja.
Ale język angielski to za mało dla tej ambitnej grupy, która wyjeżdża na praktyki zawodowe do Niemiec, Vitalis Betreuungsgeselschaft fur Modellprojekte mbH. Z panią Marzeną Gogol uczniowie tej grupy szlifują język niemiecki - kurs 30 godzinowy . Uczniowie doskonalą swoje umiejętności poprzez naukę , ale odrobinę zabawy tez nie zabraknie - fotorelacja.
Grupa 2 – uczniowie klas technik organizacji reklamy już w marcu wyruszają na praktyki zawodowe w samo serce słonecznej Bułgarii - do Sofii. Językiem komunikatywnym będzie język angielski. A więc kurs 50 - godzinny język angielski zawodowy z p. Katarzyną Chojnowską oraz
30 - godzinny z p. Dorotą Aslan zapewni im swobodę poruszania się i funkcjonowania w międzynarodowym środowisku. Uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę , ale i pewność siebie. Nauka języka z wykorzystaniem nowej technologii przychodzi łatwiej i jest skuteczniejsza. Wiadomo do nauki trzeba nieraz zagonić każdego, ale nie w tym przypadku. Uczniowie wykorzystują każdą wolną chwilę i twierdzą ,że poprze udział w kursie będzie im łatwiej nie tylko pod czas praktyk , ale i na maturze! - fotorelacja.
Grupa 3 – technik fotografii i multimediów -też nie odstaje w tyle. Pod koniec marca ruszą do Bułgarii. Przygotowania językowe trwają już od października. Są to dwa kursy językowe:
50 - godzinowy kurs języka angielskiego zawodowego oraz 30 - godzinowy język angielski komunikatywny z p. Kinga Kobzdej-Ptak. Podobno ta grupa nawet we śnie mówi po angielsku Więc bez problemu poradzą sobie w środowisku fotograficznym w Sofii, gdzie językiem komunikatywnym został przyjęty język angielski. Uczestnicy kursu poznają i doskonalą słownictwo zawodowe, ale również próbują przełamać bariery językowe odgrywając scenki
w formie dialogu na lotnisku, w mieści, w sklepie, przy obsłudze
klienta - fotorelacja.
REGULAMIN KONKURSU NA LOGO PROJEKTU ERASMUS+
„Europa kształci”
Organizator Konkursu: Zespół Szkół Technicznych w Słupsk
Cel Konkursu: Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) projektu „Europa kształci” .
Logo musi odzwierciedlać tematykę projektu związaną z praktykami zawodowymi uczniów naszej szkoły kształcących się w kierunkach: technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz technik fotografii i multimediów oraz zawierać flagi krajów partnerskich współpracujących w projekcie.
Główne cele projektu:
• doskonalenie kształcenia zawodowego
• nadanie kształceniu zawodowemu europejskiego wymiaru
• wdrażanie nowych metod i narzędzi
• rozwijanie umiejętności zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy
• rozwijanie umiejętności językowych, zwłaszcza w zakresie użycia języka obcego zawodowego
• rozwijanie świadomości kulturowej
• rozwijanie kompetencji miękkich
• zwiększenie pewności siebie uczestników, a w rezultacie swobodne poruszanie się na rynku pracy
• wzbogacenie oferty szkoły i podniesienie jej prestiżu w środowisku lokalnym
Kraje partnerskie: Bułgaria, Niemcy, Polska
Logo wykorzystywane będzie przez koordynatora projektu do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
Konkurs trwa od 09.12.2019-10.01.2020
Regulamin Konkursu
1. Konkurs skierowany jest do uczniów ZST w Słupsku
2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest stworzenie logo projektu za pomocą technik komputerowych.
3. Jeden uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt.
4. Każdy z uczestników konkursu zobowiązuje się do wykonania pracy samodzielnie i potwierdzi własnoręcznie oryginalność swojego pomysłu.
5. Wszyscy chętni proszeni są o składanie prac w wersji elektronicznej na adres projektu: europa.ksztalci@drzewniak.slupsk.pl w formacie .pdf
6. Wyłonione w drodze konkursu logo staje się własnością Organizatora, który może je w dowolny sposób wykorzystywać dla celów promocyjnych projektu.
7. Prace muszą być złożone w wyznaczonym terminie trwania konkursu
8. Kryteria brane pod uwagę podczas oceny prac to:
a) spełnienie wymogów określonych regulaminem
b) tematyka logo związana z projektem
c) kreatywność, oryginalność
d) estetyka
9. Przedstawione w konkursie prace oceniać będzie Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli wchodzących w skład grupy projektowej.
11. Zwycięski projekt powinien być dostarczony w formatach:
a) EPS (CMYK i achromatyczny)
b) JPG (RGB i achromatyczny)
c) PNG
d) PDF (wersja kolorystyczna i achromatyczna)
e) pliki źródłowe, informację o użytych kolorach, czcionkach
f) pliki wektorowe, otwarte z możliwością samodzielnej edycji
11. Prace nie spełniające wymagań, o których mowa w niniejszym regulaminie lub dostarczone po wyznaczonym terminie, nie będą podlegały ocenie przez Komisję Konkursową.
12. W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Drodzy Uczniowie!
Informacja dotyczy grup wyjeżdżających na praktyki do Bułgarii. Na Wasze skrzynki mailowe został wysłany CV Model (Załącznik). Identyczny Model CV dostaniecie na zajęciach językowych w formie papierowej. Bardzo proszę o wypełnienie formularzy w formie papierowej i koniecznie mailowej.
Proszę o dokładne i szczegółowe wypełnienie CV, gdyż na podstawie treści zawartych w nim, wpisanych umiejętności , wyszczególnionych programów, którymi potraficie się posługiwać , zostaniecie przydzieleni do firm goszczących w Sofii na praktyki zawodowe. Proszę o nieprzepisywanie treści od siebie nawzajem. Wasz Model CV zostanie załączony na platformie naszego partnera projektowego ETN Bułgaria Gateway- Big Bang . (www.etnbb.com)
Załącznik należy podpisać swoim imieniem i nazwiskiem, następnie udostępnić nauczycielom prowadzącym zajęcia językowe na nośnik pamięci (pendrive).
Koordynator projektu
Olena Moroń
Od października ruszyło przygotowanie językowe w ramach projektu „Europa kształci”.
Uczniowie zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego , a klasy TI dodatkowo w zajęciach z języka niemieckiego.
Wszyscy poznają nowe słownictwo, pogłębiają swoja wiedzę, poszerzają horyzonty , nabierają więcej wiary w swoje możliwości i pewności siebie!
Informacja dotycząca terminów zajęć językowych przygotowujących do mobilności uczniów:
Grupa TI : zajęcia z języka angielskiego(zawodowego) poniedziałek godz.9.35 sala 15
Grupa TOR: zajęcia z języka angielskiego(zawodowego) wtorek godz. 14.50-16.30 sala 12
Grupa TF : zajęcia z języka angielskiego(zawodowego) środa godz. 8.50-10.25 sala 8/biblioteka
Grupa TOR: zajęcia z języka angielskiego (komunikatywnego) piątek godz.14.05-15.40 sala 8
Grupa TI : zajęcia z języka niemieckiego (zawodowego) czwartek –godzina oraz sala zostanie doprecyzowana z p. M.Gogol
Good luck und Zufriedenheit mit den Unterrichtstunden!
Olena Moroń
Od października bieżącego roku rozpoczęły się przygotowania językowe w ramach projektu "Europa kształci współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej- program Erasmus+
W klasach TI:
- zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez p. Annę Dadurę
- zajęcia z języka niemieckiego prowadzone przez p. Marzenę Gogol
W klasach TOR:
- zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez p. Katarzynę Chojnowską oraz p. Dorotę Aslan
W klasach TF:
- zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez p. Kingę Kobzdej- Ptak
Powodzenia😊
Zgodnie z informacją na stronie szkoły i w Regulaminie projektu w poniedziałek 30.09.2019 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów zakwalifikowanych do projektu "Europa kształci" realizowanego i współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+
Rodziców klasy 2TI i 3 TI zapraszam na godzinę 16.45 sala 11
Rodziców klasy 3 TOR, 4 TOR oraz 3 TF- godzina 17.15 sala 11
Bardzo proszę o zaopatrzenie się w długopis i posiadanie danych dziecka (pesel, numer dowodu i data ważności).
Wszelkie informacje dotyczące przebiegu rekrutacji oraz projektu znajdują się na stronie szkoły.
Lista zakwalifikowanych jest również dostępna w gablotce szkolnej.
Spotkania dla uczniów odbędą się w najbliższy czwartek 03.10.2019 o godzinie 10.35 sala 11
Gratuluję najlepszym!
Koordynator projektu
Olena Moroń
Jesteśmy po rekrutacji, podczas której 48 uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do udziały
w projekcie „Europa kształci” w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Projekt realizuje dwutygodniowe praktyki zawodowe za granicą:
• Grupa 1 (klasy TI)- praktyki zawodowe w Niemczech 01.03. - 14.03.2020
• Grupa 2 (klasy TOR)- praktyki zawodowe w Bułgarii 15.03. - 28.03.2020
• Grupa 3 (klasa TF)-praktyki zawodowe w Bułgarii 29.03 - 11.04.2020
Główne kryteria dla uczniów ubiegających się on udział w praktykach:
• średnia ocen z przedmiotów zawodowych uzyskana na koniec klasy II (dotyczy obecnych klas III) oraz klasy I (dotyczy obecnych klas II) (max. 6 punktów)
• ocena ze sprawowania za poprzedni rok szkolny (max. 6 punktów)
• średnia frekwencja za poprzedni rok szkolny – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• opinia wychowawcy klasy (max. 6 punktów)
• wynik z testu z języka angielskiego – wynik procentowy pomnożony przez 0,1 (max. 10 punktów)
• rozmowa kwalifikacyjna (w komunikatywność i znajomość języka angielskiego)tym (max. 6 punkty)
Wszystkim osobom zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy zdobywania nowych umiejętności, poszerzania horyzontów, czerpania cennej wiedzy i mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Wykorzystajcie szansę, którą otrzymaliście, maksymalnie - na 120%!!!
Koordynator projektu
Olena Moroń
Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Bułgarii w roku szkolnym 2019/2020
Profil: Technik fotografii i multimediów
1. Rybak Oliwia
2. Zieliński Kacper
3. Wabik Natalia - rezygnacja (19.09.2020)
4. Bronka Daria
5. Kutniowska Monika
6. Kłeczek Klaudia
7. Jakubowski Arkadiusz
8. Stanisławska Klaudia
9. Dziuba Piotr
10. Radziwon Natalia
11. Żołnierczyk Krzysztof - rezygnacja (19.09.2020)
12. Witos Aleksandra
13. Kwoka Paulina
14. Lemańczyk Paweł - rezygnacja (19.09.2020)
15. Plich Aleksandra
16. Nowak Ilona
Lista rezerwowa:
1. Sorbian Sandra - rezygnacja
2. Weronika Sasin - rezygnacja
3. Walczak Julia - rezygnacja
Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Bułgarii w roku szkolnym 2019/2020
Profil: Technik organizacji reklamy
1.Wyskocka Magdalena
2. Apanowicz Kinga
3. Szreder Maciej
4. Muraszko Agnieszka
5. Piątek Sebastian
6. Aslan Emina
7. Demidok Karolina - rezygnacja (26.04.2020)
8. Kowalska Julia
9. Okrój Wiktoria - rezygnacja (18.09.2020)
10. Wyrostkiewicz Mikołaj - rezygnacja (26.04.2020)
11. Prostak Aleksandra - rezygnacja (18.10.2019)
12. Makowska Aleksandra
13.Lewiński Dominik - rezygnacja (26.04.2020)
14. Lemańska Karolina - rezygnacja (26.04.2020)
15. Guber Paweł
16. Jakub Koss - rezygnacja (18.10.2019)
Lista rezerwowa:
1. Marzenta Milena
2. Chaładus Ilona
3. Sołsnia Emilia
4. Toczek Klaudiusz
5. Nowicka Oliwia
6. Lindstedt Anna
7. Melchert Miłosz
Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Niemiec w roku szkolnym 2019/2020
Profil: Technik informatyk
1. Dąbrowski Michał
2. Marszałek Mateusz
3. Koniczuk Filip
4. Tomaszewicz Kacper
5. Masłowski Maksymilian
6. Teodorowicz Bartłomiej
7. Iwańca Jakub
8. Ambros Bartosz
9. Kamieniecki Konrad
10. Rutkowski Krzysztof
11. Fijałkowski Piotr
12. Lewandowski Wiktor
13. Leśniak Mateusz
14. Czechowska Joanna
15. Dębowska Kornelia - rezygnacja
16. Dudek Wiktoria - rezygnacja
Lista rezerwowa:
1. Karasinski Kamil
2. Prokopiak Tomsz
3. Bojaroć Michał
4. Lewandowski Jakub
5. Bieńkowski Maciej
6. Bury Dawid
W dniach 23-24.09.2019 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla uczniów ubiegających się o możliwość uczestniczenia w praktykach zawodowych w Bułgarii i Niemczech w ramach projektu "Europa kształci"- Erasmus+.
Klasa 3TF - poniedziałek godz. 8.00 (sala 8)
Klasa 2TI i 3TI wtorek godz. 10.35 (4 i 5 godzina lekcyjna - sala 8) + 2 TI (część) poniedziałek- g.8.50 (sala 10)
Klasa 3 TOR -poniedziałek g. 12.25-14.00 sala 11
Trzymamy za wszystkich kciuki:)
W dniu 20.09.2019 odbędzie się test z języka angielskiego w ramach rekrutacji do projektu.
Klasa 3 TOR - godz. 8.00 sala 12 (p. K.Chojnowska)
Klasa 3 TI i 2 TI - godz. 10.35 sala 11 (p. A.Dadura)
Klasa 3 TF - godz. 12.45 sala 14 (p. K. Kobzdej-Ptak)
Życzymy powodzenia!:)
Rozpoczęliśmy rekrutację na praktyki zagraniczne w Bułgarii dla grup technik fotografii i technik organizacji reklamy (klasy 3 i 2 TF i TOR) oraz dla grupy technik informatyk (klasy 3 i 2 TI)
- Przyjmowanie wniosków aplikacyjnych – do 19.09.2019
- Test pisemny z języka angielskiego - 20.09.2019
- Rozmowa kwalifikacyjna z elementami języka angielskiego – 23-24.09.2019
- Ogłoszenie listy Uczestników wraz z listą rezerwową – 26.09.2019
- Spotkanie organizacyjno-informacyjne z rodzicami i uczniami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie - 30.09.2019
- Podpisanie dokumentacji - 30.09.2019
Grupa 1
Technik informatyk (Niemcy):
1. Elżbieta Saba
2. Radosław Sorbian
Grupa 2
Technik organizacji reklamy (Bułgaria)
1. Katarzyna Chojnowska
2. Katarzyna Tomasik
Grupa 3
Technik fotografii i multimediów
1. Kinga Kobzdej-Ptak
2. Adam Mroczek
Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Europa kształci”. Projekt jest współfinansowany w ramach programu
Unii Europejską „Erasmus+” Akcja KA1 - Mobilność edukacyjna, KA102 - Mobilność osób uczących się i kadry
w ramach kształcenia zawodowego.
Beneficjantami projektu w roku szkolnym 2019/2020 są:
- uczniowie III klasy Technikum Nr 3 Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku kształcący się w zawodzie technik fotografii i multimediów, uczniowie klasy III oraz II technik organizacji reklamy i technik informatyk.
W przypadku nie wyłonienia kandydatów z powyższych klas, nabór zostanie uzupełniony przez uczniów innych klas danego profilu.
Od 10.09.2020 r. trwa rekrutacja na dwutygodniowe praktyki zagraniczne w Bułgarii i w Niemczech, w ramach programu Erasmus+ „Europa kształci”.
Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą miały sfinansowany:
• przejazd do Bułgarii lub Niemiec,
• ubezpieczenie na czas pobytu i podróży,
• wyżywienie,
• zakwaterowanie,
• udział w praktykach zawodowych w firmach zagranicznych
• kursy doskonalące znajomość języka angielskiego – wszystkie grupy
• kurs języka niemieckiego (grupa IT)
• program kulturalny w postaci wycieczek.
W toku postępowania rekrutacyjnego w 2019 roku wyłonionych zostanie łącznie 48 uczniów,
z następującym podziałem:
• praktyki w Niemczech - grupa technik informatyk w terminie 01.03.2020 - 14.03.2020 roku - 16 uczniów
• praktyka w Bułgarii - grupa technik organizacji reklamy w termin: 15.03.2020 - 28.03.2020 roku - 16 uczniów
• praktyka w Bułgarii - grupa technik fotografii i multimediów w termin: 29.03.2020 - 11.04.2020 roku - 16 uczniów
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające poniższe wymagania:
• są uczniami Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku,
• uzyskali pozytywne oceny z przedmiotów zawodowych, języków obcych oraz z zachowania,
• wykazują zainteresowanie zawodem w danej branży,
• cechuje ich nienaganne zachowanie w bieżącym roku szkolnym oraz w poprzedzającym rekrutację
W ramach projektu zakwalifikowana podczas rekrutacji młodzież wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe.
Informacji o projekcie udziela koordynator projektu p. Olena Moroń.
Zapraszamy do udziału!
Dokumenty do pobrania w Informacje dla ucznia.
- zajęcia z języka angielskiego zawodowego (50 godzin)
- zajęcia z języka niemieckiego zawodowego -grupa IT (30 godzin)
- zajęcia z języka angielskiego komunikatywnego- grupy TF oraz TOR (30 godzin)
- przygotowanie kulturowe (2godziny)
- zajęcia z psychologiem szkolnym (4 godziny)
- zajęcia z BHP (4 godziny)
- zajęcia z nauczycielem przedmiotów zawodowych /kierownikiem kształcenia praktycznego(2 godziny)
Dodatkowo, podczas każdej mobilności uczestnicy projektu będą brali udział w programie kulturowym, obejmującym zwiedzanie i wycieczki krajoznawcze.
Więcej informacji można uzyskać u koordynatora projektu p. Oleny Moroń oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Designed with
HTML Maker