Spotkanie dla nauczycieli - beneficjentw projektu.
18.11.2016
Grupa 20 nauczycieli naszej szkoły - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans" uczestniczyła w dniu 9 listopada 2016r. w spotkaniu informacyjno-organizacyjnym, przygotowanym i prowadzonym przez koordynatora - panią Elżbietę Sabę. Nauczyciele poznali cele, założenia i przewidywane efekty projektu oraz harmonogram działań projektowych, w ktrych będą uczestniczyć w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy. Zostali także zapoznani ze składem osobowym Zespołu projektowego. Ponadto pani Saba przekazała zebranym podstawowe informacje o programie Erasmus+, w ramach ktrego projekt jest wspłfinansowany, oraz o szkole partnerskiej Offene Schule Kln. Treści omawiane na spotkaniu zostały przedstawione w postaci prezentacji multimedialnych oraz ulotek umieszczonych na tablicach w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ponadto "Pakiet materiałw informacyjno-promocyjnych" dotyczących projektu.

Więcej informacji na temat spotkania tutaj.
Wycieczka do Łodzi
15.11.2016
W dniach 9 - 10 listopada 2016 r. uczniowie Drzewniaka uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Plastycy, technicy przemysłu mody, organizacji reklamy, obuwnictwa i fototechnicy pod opieką nauczycieli: Doroty Kaloty, Natalii Buki, Anny Dadury i Adama Mroczka, w czasie pobytu spacerowali słynną ulicą Piotrkowską, odwiedzili Centralne Muzeum Włkiennictwa, Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną, Akademię Sztuk Pięknych, mogli też buszować po sklepach Manufakury oraz Fashion City Ptak w Rzgowie.
"Praktyki w dobrym stylu"
14.11.2016
Z ogromną radością informujemy, że z początkiem listopada Zespł Szkł Technicznych w Słupsku rozpoczął realizację projektu "PRAKTYKI W DOBRYM STYLU" realizowanego ze środkw Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe KA 1 - Mobilność osb uczących się i pracownikw , Mobilność osb uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.
W ramach projektu wspłfinansowanego przez Unię Europejską uczniowie naszej szkoły odbędą w latach 2017 - 2018 praktyki zawodowe na terenie Hiszpanii i Niemiec.
W najbliższych dniach rozpocznie się proces rekrutacji beneficjentw projektu z klas : III TOS, III TFD, II TI. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i kontakt z koordynatorem projektu. Więcej informacji tutaj

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Projekt "Szkoła rwnych szans" rozpoczęty !
10.11.2016
W dniu 1 listopada 2016r. w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu "Szkoła rwnych szans", wspłfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Pierwszym działaniem projektowym było spotkanie informacyjno-organizacyjne dla uczniw - beneficjentw projektu i ich rodzicw, ktre odbyło się w dniu 3 listopada w bibliotece szkolnej. Spotkanie prowadziła koordynator projektu - pani Elżbieta Saba.
Uczniowie i ich rodzice zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o programie Erasmus+ i o projekcie "Szkoła rwnych szans". Szczegłowo omwiono cele, założenia i oczekiwane rezultaty projektu oraz prawa i obowiązki uczestnika określone w Regulaminie uczestnictwa w projekcie. Przedstawiono rwnież osoby odpowiedzialne za realizację projektu, harmonogram działań projektowych oraz szkołę partnerską - OSK Offene Schule Kln gGmbh. Beneficjenci i ich rodzice podpisali także dokumenty warunkujące udział w projekcie. Więcej informacji na temat spotkania tutaj
Koncert z okazji Dnia Niepodległości
09.11.2016
11 listopada każdy Polak na swj sposb obchodzi Święto Niepodległości. Jedni idą w Marszu Niepodległości, inni - po prostu korzystają z wolnego, by spędzić czas z rodziną. W ZST w Słupsku organizujemy niekonwencjonalny koncert młodych - Drogi do wolności.
Jedna z lepiej rozpoznawalnych, radosnych i najważniejszych rocznic w historii naszego kraju przypada na listopad, miesiąc, ktry - patrząc na aurę - skłania raczej do zadumy i refleksji. W Zespole Szkł Technicznych w Słupsku świętujmy tę szczęśliwą dla Polski datę ze śpiewem na ustach, manifestując poprzez koncert Drogi do wolności, koncert pieśni poświęconych wolności, miłości, nadziei, nieugiętości by pamięć o tych, ktrzy przed laty walczyli o Niepodległą nie przemijała, ale też zachęcamy i motywujemy do godnej postawy w obronie ojczyzny, poszanowania uniwersalnych wartości i właściwych postaw obywatelskich.
W koncercie, ktry przygotowali uczniowie z prof. Aleksandrą Adler, zostaną zaprezentowane zarwno pieśni patriotyczne (J.Kaczmarskiego, J.Wjcickiego), jak i utwory rockowe, ballady z repertuaru takich artystw i zespołw jak: J. Radek, A. Wyszkoni i P. Cugowski, Bracia, G. Turnau, Kobranocka, Hey, Perfect, Chłopcy z Placu Broni, Sztywny Pal Azji, Mr. Zoob.
Koncert dopełnią strofy poezji przygotowane przez uczennice pod kierunkiem prof. Aliny Widejko.

Koncert odbędzie się 10 listopada w auli szkoły o godz. 10.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.


Wielkie otwarcie instalacji w Galerii Słupsk
09.11.2016
Dnia 4 listopada 2016 w Galerii Słupsk przy ul. Tuwima odbyło się wydarzenie prezentujące słupszczanom instalacje stworzone przez uczniw Liceum Plastycznego Drzewniak w ramach projektu Shakespeare czy Szekspir realizowanego we wspłpracy z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku. Instalacje stworzyli uczniowie wraz z nauczycielami Katarzyną Tomasiak, Kingą Zaborowską i Piotrem Igorem Salatą we wspłpracy z teatralnym scenografem Grzegorzem Sujeckim.


Plener fotograficzny we Władysławowie
07.11.2016
W dniach 20-24 października br. uczniowie klasy IV TF Zespołu Szkł Technicznych w Słupsku wzięli udział w plenerze fotograficznym zorganizowanym w ramach wspłpracy międzyszkolnej z uczniami klasy maturalnej Zespołu Szkł Chemicznych z Bydgoszczy o profilu fototechnik.
Konkurs fotograficzny "Obudź swoje EKO"
04.11.2016
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Obudź swoje EKO". Konkurs skierowany jest do uczniw szkł gimnazjalnych. Więcej informacji w Regulaminie konkursu do pobrania

Karta zgłosznia do konkursu Obudź swoje EKO


Podsumowanie projektu
04.11.2016
W dniach 19.09-24.09.2016 r. młodzież naszej szkoły wraz z grupą uczniw z Litwy brała aktywny udział w projekcie Obudź swoje EKO sfinansowanym przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.
Projekt ma celu promowania edukacji ekologicznej i budowy dialogu międzykulturowego. W ramach projektu uczniowie pod opieką naszych nauczycieli brali udział w warsztatach edukacyjnych:

Warsztaty dotyczące tworzenia reklamy
Warsztaty fotograficzne
Warsztaty recyclingowe
Warsztaty kulinarne (wypieki chleba na zakwasie, pieczenie pizzy i przyrządzenie deserw
Lekcjach proekologicznych w Oczyszczalni Ściekw i w Stacji Ujęcia Wody.

W pierwszym dniu realizacji projektu młodzież spotkała się z władzami miasta, z Prezydentem Miasta Słupsk p. Robertem Biedroniem, podziwiała nasze miasto z wieży widokowej.
Spędzaniu wolnego czasu sprzyjało wsplne śpiewanie utworw muzycznych w języku polskim , litewskim i angielskim pod czujnym uchem DJ p. Krzysztofa Smolińskiego. A sportowa rywalizacje zapewniła rozrywka na kręglach. Młodzież miała możliwość podziwiać piękne widoki morskie w Ustce oraz uczestniczyć w codziennych grach integracyjnych przygotowanych przez obie strony projektu. Dobrej zabawie sprzyjały tradycyjne przekąski polskie i litewskie.
Zwieńczenie projektu było stworzenie wystawy fotograficzne pt. "Obudź swoje EKO", ktra odbyła się 23.09.2016 r. przy ul. Wojska Polskiego ( na deptaku) oraz druga część wystawy została zaprezentowana w 24.09.2016 r. Zespole Szkł Technicznych. W tym dniu grupa litewska po długich pożegnaniach wyjechała do domu, twierdząc, że jedyną wadą projektu jest fakt, że muszą wracać do domu tak szybko. A więc- dziękujemy za zaangażowanie, nieprzespane nocy, negocjacje, niezgody i kompromisy, nowe znajomości, nowe przeżycia , uśmiechy i czekamy na następną wizytę oraz kolejne doświadczenie!
Nasi uczniowie kręcą film.
02.11.2016
Uczniowie z kłka telewizyjno filmowego, pod opieką nauczyciela, Adam Mroczka, realizują film instruktażowy o zasadach bezpieczeństwa dla wspłpracującej z naszą szkołą firmy Tritec. Zdjęcia z planu zdjęciowego wykonali: Ewa Borowińska, Milena Janulis, Jan Godek.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014