Moje stypendium
25.05.2018
Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! W bazie serwisu mojestypendium.pl czeka ponad 9000 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!
Fundacja Dobra Sieć od 9 lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych, staży oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, osób utalentowanych artystycznie lub sportowo.
Szczególnie w okresie wakacyjnym pojawia się wiele bardzo atrakcyjnych ofert stypendialnych dla studentów, uczniów oraz młodych naukowców.
W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:
• Bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów
• Artykuły o stypendiach i grantach
• Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów
• Wskazówki, jak starać się o stypendia
• Listę organizatorów programów stypendialnych
• Badania rynku stypendialnego
• Porady dla instytucji przyznających stypendia.
Praktyki zawodowe informatyków.
24.05.2018
Od 14 do 25 maja 2018r. grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk odbywa staż zawodowy w Niemczech, w ramach projektu" Praktyki w dobrym stylu".
Uczniowie przemieszczają się codziennie na praktyki ze Schkeuditz do Lipska. W wolnym czasie korzystają z atrakcji i uczestniczą w wycieczkach m.in do Drezna i Berlina oraz integrują się z młodzieżą z innych krajów europejskich. Beneficjenci projektu pod opieką nauczycieli p. Aleksandry Adler i p. Anetty Bengier, rozwijają swoje umiejętności zawodowe, osobiste oraz zwiedzają i poznają kulturę Niemiec.
Wyjazd na staż poprzedzony był przygotowaniem uczniów nie tylko pod względem językowym, ale również kulturowym i pedagogicznym. Zdobyte doświadczenie zawodowe podczas dwutygodniowego stażu zostanie potwierdzone certyfikatami i dokumentem Europass- Mobilność. Zagraniczny pobyt uczniów finansowany jest ze środków unijnych, w ramach programu Erasmus+.
Poprzez realizację projektu "Praktyki w dobrym stylu", Zespół Szkół Technicznych w Słupsku jest szkołą nowoczesną, a jej dumą są uczniowie, którzy zdobywają doświadczenia zawodowe za granicą, zwiększając swoją szansę na zatrudnienie również na europejskim rynku pracy. To już trzeci i ostatni wyjazd uczniów w tym roku szkolnym na praktyki w ramach realizowanego projektu.
Przebywającym na stażu życzymy niezapomnianych wrażeń.

Opiekun projektu: Beata Jeż
Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
24.05.2018
16 maja 2018r. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się obchody Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Miejski park stał się miejscem manifestowania tolerancji i radości z życia. Celem obchodów było pokazanie braku zgody na dyskryminację osób niepełnosprawnych oraz zwrócenie uwagi na bariery, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Organizatorzy wraz z wieloma wspierającymi instytucjami i organizacjami przygotowali mnóstwo atrakcji. Jak co roku, nie zabrakło również naszych uczniów, którzy wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Uczennice z kl. I TOM wykonywały artystyczne malowanie twarzy czyli bodypainting, a fototechnicy z kl. I uwiecznili na zdjęciach uczestników tej imprezy.

Beata Jeż
Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru.
24.05.2018
W latach 2016-2021 Zespół Szkół Technicznych w Słupsku realizuje projekt pod nazwą „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – modernizacja i wyposażenie trzech ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w Słupsku”. Wsparciem zostały objęte trzy szkoły ponadgimnazjalne (oprócz ZST: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) prowadzące kształcenie w ramach branż kluczowych, tj. ICT i elektronika, transport, logistyka i motoryzacja oraz sektor kreatywny. Przedsięwzięcie obejmuje doposażenie ww. szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne, prace inwestycyjne (adaptacja i modernizacja sal dydaktycznych) oraz kształcenie ustawiczne.
W Zespole Szkół Technicznych w ramach prac inwestycyjnych przeprowadzono drobne prace remontowe dwóch pracowni reklamy. W wyniku realizacji projektu doposażone zostaną pracownie kształcenia zawodowego: 4 sale dydaktyczne dla kształcenia Technika Organizacji Reklamy oraz jedna pracownia Stylizacji Odzieży. W pracowniach tych kształcić się będzie młodzież w sektorze kreatywnym w zawodach: technik organizacji reklamy oraz technik technologii odzieży. Koszt wyposażenia dla ZST wyniesie 1 168 755,00 zł.
Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4 Kształcenie zawodowe, działanie 4.1. Infrastruktura ponadgimnazjalna szkół zawodowych. Całkowity koszt projektu 6 426 610 zł, w tym wartość dofinansowania 5 462 618,47 zł.
Oferta pracy
23.05.2018III Wiosenny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Drzewniaka
22.05.2018
18 maja w naszej szkole obył się III Wiosenny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Drzewniaka dla dziewcząt szkół gimnazjalnych .Impreza odbyła się w ramach Majówki z Drzewniakiem. Wystartowało 5 zespołów (60 zawodniczek), a ostateczna kolejność drużyn to:

- I miejsce - Gimnazjum z Barcina
- II miejsce - Gimnazjum z Dębnicy Kaszubskiej
- III miejsce - Gimnazjum nr 2 ze Słupska
- IV miejsce - Gimnazjum z Dębnicy Kaszubskiej
- V miejsce - Gimnazjum nr4 ze Słupska

Turniej dostarczył dużo sportowych emocji. Ostatecznie puchar odjechał do Barcina (podobnie jak w zeszłym roku), ale wszystkie drużyny otrzymały piłki, a zawodniczki upominki. Gratulacje i do zobaczenia za rok !!!
Majówka z Drzewniakiem
22.05.2018
Dnia 18 maja odbyła się w naszej szkole Majówka z Drzewniakiem. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i podstawowych miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, ale także miło spędzić ten czas w naszej szkole. Zdjęcia wykonali Patrycja Taras oraz Maciej Szadziński
Noc w Ratuszu
22.05.2018
W dniu 19 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Nocy w Ratuszu. Zaprezentowaliśmy tam możliwości iPadów, a dokładniej grafiki 4D. Dominik Strzebicki wystawił również swoje "tajemnicze" zdjęcia. Zainteresowanie było dosyć duże, szczególnie u młodszej części odwiedzających.
maraTON SZTUKI vol.2
15.05.2018
Przedsatwiamy film z maraTONU Sztuki, który odbył się w naszej szkole 28 kwietnia 2018 roku.
III Wiosenny Turniej Siatkówki dziewcząt
14.05.2018
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i kibicowania w III Wiosennym Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Drzewniaka dla dziewcząt z gimnazjów, który odbędzie się w hali sportowej naszej szkoły w ramach Majówki z Drzewniakiem. Turniej odbędzie się 18 maja - start gier od godziny 9 00.
Zapraszamy do udziału drużyny gimnazjalne. Organizator - ZST Drzewniak - przewidział dla uczestniczek i drużyn atrakcyjne nagrody. Udział potwierdziły gimnazja z Dębnicy Kaszubskiej, Barcina, Korzybia, Damnicy oraz Gimnazjum nr 2 ze Słupska. Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji !!!
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014