Szkoła pracajesteśmy gotowi!
14.12.2016
W związku z realizacją przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku projektu "Szkoła pracajesteśmy gotowi!" w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniw i absolwentw szkł zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwj 2014-2020 wspłfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, umieszczamy informację na naszej stronie internetowej, tak aby młodzież mogła wziąć udział w rekrutacji do projektu. Formularz zgłoszeniowy oraz cały regulamin rekrutacji jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ckpslupsk.pl
Trening interpersonalny
12.12.2016
W dniu 8 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły - beneficjenci projektu "Szkoła rwnych szans" uczestniczyli w dwugodzinnym Treningu interpersonalnym i twrczości, prowadzonym przez panią Marzenę Pietruk-Żytkowską. Celem zajęć było wzmacnianie integracji grupy, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz wspomaganie rozwoju osobistego i społecznego uczniw. Trening prowadzony był w oparciu o ćwiczenia indywidualne i zabawy grupowe, bazujące na metodzie uczenia się przez doświadczenie. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach.
Warsztaty filmowe
12.12.2016
W dniu 7 grudnia 2016 r. rozpoczął się cykl warsztatw filmowych dla uczniw naszej szkoły - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans" Celem warsztatw jest nabycie umiejętności nagrywania i montowania materiału filmowego, a rezultatem końcowym ma być film prezentujący grupę projektową. Zajęcia są prowadzone przez pana Adama Mroczka. Na pierwszym spotkaniu uczniowie poznali podstawowe pojęcia filmowe oraz nauczyli się obsługiwać kamerę cyfrową. Nakręcili także krtkie materiały filmowe, ktre będą montować na dalszych zajęciach. Spotkanie w dniu 9 grudnia poświęcone było nauce montażu fotografii i plikw wideo w programie Windows Mowie Maker.
Międzynarodowe spotkanie projektowe
09.12.2016
W dniach 4-6 grudnia 2016 r. w ramach projektu "Szkoła rwnych szans" odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe, w ktrym uczestniczyły przedstawicielki szkoły partnerskiej z Niemiec - pani Martina Salchow i pani Dagmar Hausmann. Spotkanie miało na celu stworzenie podstaw do wzajemnej wspłpracy oraz omwienie kwestii związanych z zarządzaniem projektem oraz organizacją działań projektowych, w tym w szczeglności z przygotowaniem wymian grup uczniw. Panie Salchow i Hausmann zwiedziły także naszą szkołę, spotkały się z uczestnikami projektu, zapoznały ze specyfiką pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz materiałami do zajęć rewalidacyjnych, a także hospitowały lekcje w klasie III fi. Ważnym dla promocji projektu było rwnież spotkanie w Ratuszu z panią Anną Sadlak - dyrektorem Wydziału Edukacji. Ponadto nauczycielki z Offene Schule Kln poznały warunki odbywania zajęć praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego. Oczywiście w programie spotkania znalazło się także zwiedzanie Słupska i Ustki. Wrażenia gości były bardzo pozytywne, a samo spotkanie efektywne i zapewniające dobrą wspłpracę przy realizacji projektu.


Gala Wolontariatu
09.12.2016
Piąty grudnia to Święto Wolontariuszy i w tym właśnie dniu odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Nasi wolontariusze zostali docenieni za swoją pracę, otrzymali podziękowania oraz dyplomy za podjęte działania w ubiegłym roku. Wyrżnione osoby to: Strzelbicki Dominik, Gierszyńska Magdalena, Patrycja Wijatkowska, Tomasz Derda, Krzysztof Ochnik, Paulina Mosakowska, Sylwia Kozieł, Magda Bilska, Klaudia Hulecka, Maron Izabela, Roksana Kleban, Celina Derda, Damian Zdziech, Norbert Bańka, Milena Janulis.
Magda Gierszyńska oraz Dominik Strzelbicki otrzymali Certyfikat Młodzieżowego Lidera Wolontariatu oraz talon o wartości 100 zł na realizacje inicjatywy lokalnej- napisali projekt w ramach akcji Aktywni Razem- wolontariat w środowisku lokalnym. Za otrzymane pieniądze zakupią obroże dla zwierząt ze słupskiego schroniska.

Gratulujemy wszystkim wolontariuszom!!!
Życzymy kolejnych sukcesw i motywacji do dalszej pracy.
Warsztaty "Podstawy e-Twinningu" dla nauczycieli
05.12.2016
W dniu 28 listopada 2016 r. grupa nauczycieli naszej szkoły - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans" uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach "Podstawy e-Twinningu", prowadzonych przez pana Radosława Sorbiana.
e-Twinning to platforma umożliwiająca wspłpracę pomiędzy pracownikami szkł z rżnych krajw europejskich przy realizacji wsplnych projektw.
W czasie warsztatw nauczyciele zarejestrowali się w programie e-Twinning, a następnie zapoznali z e-Twinningowymi narzędziami internetowymi, tj. z Desktopem czyli Pulpitem nauczyciela - prywatną przestrzenią pracy zarejestrowanego użytkownika oraz z TwinSpace, czyli przestrzenią do realizacji projektu.
Nauczyciele wykorzystają e-Twinning do wzajemnej komunikacji ze szkołą partnerską Offene Schule Kln w czasie realizacji projektu "Szkoła rwnych szans", do wymiany doświadczeń z nauczycielami z Kolonii, a także do dzielenia się wypracowanymi w projekcie materiałami. Będą mogli rwnież uczestniczyć w szkoleniach online organizowanych na e-Twinning i tym samym podnosić swoje kompetencje zawodowe.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
29.11.2016
W dniach od 14 do 20 listopada 2016 roku odbywał się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. To oglnoświatowa inicjatywa, ktra ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśrd młodzieży. W ramach tegorocznej, dziewiątej edycji ŚTP na całym świecie odbywały się spotkania i wydarzenia skierowane do młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.
Koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ktra dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osb, ktre zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.
Szkolny Klub Przedsiębiorczości po raz trzeci wziął aktywny udział w tym przedsięwzięciu.
Dnia 15 listopada uczniowie klasy III TFD wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami banku PeKaO SA, podczas ktrego pracownicy banku przedstawili tajniki kredytw i pożyczki.
W czwartek 17 listopada uczennice klasy IV TF - Anna Klasa i Karolina Bruh-Dzielińska poprowadziły lekcję przedsiębiorczości dla sześciolatkw w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Miejskim nr 32 Tęczowa Dolina w Słupsku. Lekcja poświęcona była Historii pieniądza a sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach.
Uczniowie klasy II TI wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ZUS w Słupsku, podczas ktrych Pani Beata Smolińska i Pani Iwona Batruch omwiły najważniejsze zadania ZUS, przedstawiły strukturę organizacyjną ZUS oraz zaprezentowały ABC płatnika składek i rozwiały wszelkie wątpliwości prowadzenia działalności gospodarczej.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZST zorganizowała Pani Jolanta Suchańska opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.
Drzewniak wymiata ;))
23.11.2016
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniw naszej szkoły. W dniu 17 listopada 2016 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku powołano jury konkursu plastycznego "NIE dla handlu ludźmi" na plakat i hasło w składzie: Beata Zgodzińska-Wojciechowska, Agnieszka Pienkos, Grzegorz Szczepłocki.

Jury, po wnikliwej ocenie wszystkich nadesłanych prac, postanowiło przyznać:
3. miejsce - Ewelinie Fabiańczyk
2. miejsce - Dominikowi Strzelbickiemu
1. miejsce - Oliwii Abryckiej


Jury postanowiło ponadto zakwalifikować na wystawę prace następujących autorw: Jan Godek, Karolina Koba, Aleksandra Skowrońska, Alicja Gilla, Katarzyna Baran, podkreślając wysoki poziom wszystkich nadesłanych prac. Specjalne słowa podziękowania skierowano do opiekunw merytorycznych autorw zwycięskich i wyrżnionych prac: Piotra Igora Salaty, Kingi Zaborowskiej i Katarzyny Tomasiak.
Wręczenie nagrd odbędzie się w sali kina REJS w poniedziałek, 21 listopada 2016, o godz. 13.00 podczas konferencji zamykającej projekt STOP dla handlu ludźmi - świadomość najlepszą formą zapobiegania. Podczas spotkania oprcz wręczenia nagrd została zaplanowana debata z udziałem zaproszonych gości oraz pokazy filmw społecznych.

Nagrodzone i wyrżnione prace będzie można podziwiać w holu kina REJS podczas trwania festiwalu MIEJSCE KOBIET, do 27 listopada 2016. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu: Stowarzyszenie Triny Papisten, kino REJS Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku

http://www.emcek.pl/index.php/kino_rejs/konkursy_filmowe/nie_dla_handlu_ludzmi
Warsztaty "e-Twinning bez tajemnic"
23.11.2016
W dniu 17 listopada 2016 r. grupa uczniw z klasy II sfh i I TOM - uczestnikw projektu "Szkoła rwnych szans" wzięła udział w warsztatach "e-Twinning bez tajemnic". Warsztaty trwały 2 godziny lekcyjne i prowadzone były przez nauczyciela informatyki - pana Radosława Sorbiana. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z narzędziami platformy e-Twinning, dzięki ktrym będą mogli nawiązać kontakty i komunikować się z rwieśnikami z niemieckiej szkoły partnerskiej Offene Schule Kln. Pozwoli to na lepsze poznanie się obu grup i ich wsplną pracę nad projektem przed wymianami, ktre odbędą się w kwietniu 2017 r. w Słupsku i we wrześniu 2017r. w Kolonii w Niemczech. Dzięki korzystaniu z e-Twinningu uczniowie rozwiną także swoją świadomość i ekspresję kulturalną oraz umiejętność posługiwania się językiem obcym w praktyce, a także udoskonalą kompetencje z zakresu TIK, a więc Technologii Informatyczno-Komunikacyjnych. Życzymy dużo satysfakcji z korzystania z e-Twinning !
Spotkanie dyskusyjne
18.11.2016
W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie dyskusyjne na temat "Korzyści i koszty członkostwa Polski w Unii Europejskiej", zorganizowane przez Szkolny Klub Europejski pod kierunkiem pani Elżbiety Saby i pani Doroty Aslan. Uczestniczyli w nim oprcz członkw SKE "Korniki" także uczniowie z Zespołu Szkł Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku z opiekunem panią Lidią Mielniczuk. Spotkanie rozpoczęła krtka zabawa integracyjna, a następnie prezentacja działalności naszego Klubu na przestrzeni lat 2002-2016. Punktem wyjścia do dyskusji była "gadająca ściana", na ktrej umieściliśmy naszym zdaniem najważniejsze plusy i minusy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Mimo deklarowanego przez niektre osoby eurosceptycyzmu okazało się jednoznacznie, że dostrzegamy więcej korzyści niż kosztw bycia w Unii. Bardzo ważne są dla nas aspekty gospodarcze, tj. finansowanie inwestycji publicznych z funduszy europejskich, napływ inwestycji zagranicznych, wzrost gospodarczy, a także rozwj edukacji i technologii, możliwość swobodnego podrżowania, osiedlania się i podejmowania pracy w rżnych państwach unijnych. Na zakończenie spotkania odbyła się rywalizacja drużynowa, polegająca na rozwiązaniu quizu sprawdzającego naszą znajomość obiektw architektury typowych dla krajw europejskich.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014