PIKNIK Z ERASMUSEM+
09.10.2018
Realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w latach 2016-2018 projekt „Praktyki w dobrym stylu” dobiega końca - nadszedł więc czas podsumowań. Doskonałą okazją będzie Dzień Edukacji Narodowej oraz ogłoszone przez FRSE na 12-13 października Erasmus Days. 12 października na terenie ZST w Słupsku zostanie zorganizowany PIKNIK z ERASMUSEM+.
Uczestnicy praktyk podzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z udziału w projekcie, zostaną również zaprezentowane osiągnięte w czasie realizacji mobilności cele oraz korzyści, jakie dla 120 beneficjentów oraz szkoły przyniosły praktyki zagraniczne realizowane na terenie Hiszpanii i Niemiec. W czasie pikniku nie zabraknie też czegoś dla ciała.
Wspomnienia ze słonecznej Andaluzji i równie pięknej Saksonii wzmocnią: rozgrzana na grillu kiełbaska i gorąca zupa oraz słodkości wprost z piekarni.
Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania!

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Wykłakd Liceum Plastyczne
05.10.2018
Uczniowie naszego Plastyka biorą udział w szeregu wykładów na temat sztuki współczesnej, tym razem tematem zaproponowanym przez kuratora - pana Romana Lewandowskiego były ,,Strategie sztuki - w moim Obcy. Spotkania i konfrontacje Inności w sztukach wizualnych świata ponowoczesnego." - Galeria Kameralna w Słupsku.
Dzień Sybiraka 2018
04.10.2018
W związku z przypadającą 79. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę i Dniem Sybiraka 14 września br. w naszej szkole odbyła się okolicznościowa lekcja historii dla całej społeczności szkolnej. Specjalnym gośćmi byli Sybiracy: p. Jerzy Lisiecki, prezes Zarządu Oddziału w Słupsku oraz p.p.: Maria Sałata, Albina Sycz, Wiktoria Bicimirska i Józef Wróblewski.
Lekcję rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu polskiego i Hymnu Sybiraków. Następnie p. profesor Lilianna Lipnicka przedstawiła okoliczności i skutki agresji sowieckiej na Polskę. Widzowie mogli poznać dramatyczne losy Polaków deportowanych w głąb ZSRR oglądając prezentacje filmowe - poruszające wspomnienia świadków -Sybiraków oraz wysłuchać pięknych pieśni w swej treści i formie nawiązujących do cierpienia, tęsknoty i woli życia.


więcej >> >

Ogłoszenie o zamówieniu
26.09.2018
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie kursów.
Ogłoszenie o przeprowadzeniu kursów
Formularz do ogłoszenia


Gdański Salon Maturzystów 2018
24.09.2018
Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Plastycznego pod opieką nauczycieli: Doroty Nagórskiej, Jolanty Suchańskiej, Hanny Puppel, Sławomira Góry i Adam Mroczka, 17 września 2018 roku brali udział w „Salonie Maturzystów” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zapoznali się tam m.in. z ofertą edukacyjną uczelni wyższych i szkół pomaturalnych oraz dzięki ekspertom z OKE w Gdańsku przypomnieli sobie procedury przebiegu egzaminów maturalnych.
Stypendium szkolne -zmiana kryterium.
24.09.2018
Od 1 października 2018r. ulega zmianie wysokość dochodu uprawniającego do otrzymania stypendium szkolnego. Dochód na 1 członka rodziny zgodnie z kryterium nie może przekroczyć 528 zł. netto, dotąd było 514 zł. netto (do dochodu nie wlicza się świadczenia 500+).

Wniosek należy wypełnić do 28 września 2018r. i złożyć u pedagoga szkolnego włącznie z dokumentami o dochodach za sierpień 2018r. (dotyczy uczniów mieszkających w Słupsku). W przypadku, gdy uczeń mieszka w innej gminie, tam właśnie może pobrać i złożyć wniosek o stypendium.

Pedagog szkolny


V Targi Stolarskie
19.09.2018
W dniu 14 września br. w Słupsku przy ul. Zielonej, gdzie mieści się skład drewna firmy FIMAL odbyły się V Targi Stolarskie. W targach wzięła udział młodzież z naszej szkoły. Uczniowie klasy III TD przedstawili pokaz frezowania drewna – wykonywali napisy przy użyciu ręcznej frezarki. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Targi odwiedzili również uczniowie klas I i II Si – stolarz oraz I, II, III i IV TD – technik technologii drewna. Uczniowie brali udział w konkursach organizowanych przez gospodarza targów, gdzie zdobywali cenne nagrody. Wszyscy doskonale się bawili. Poniżej fotogaleria z targów.

Drzewniak z "Kamerą i piórem"
12.09.2018
Od września do grudnia kino REJS realizuje projekt „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości m.in. uczniowie naszego Liceum Plastycznego i słupskich szkół obejrzą pięć wybranych filmów na kopiach zrekonstruowanych cyfrowo.

Na inaugurację cyklu został zaproszony czołowy znawca twórczości Andrzeja Wajdy, prof. Krzysztof Kornacki, który wygłosił wykład przed filmem „Popiół i diament”. Całość, wystawa i cykl pokazów, została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przed kinem młodzież obejrzała wystawę plenerową Od „Pokolenia” do „Powidoków” - ANDRZEJ WAJDA 40/90. Pomysł na wystawę pojawił się w 2016 roku, w którym reżyser skończył dziewięćdziesiąt lat i zrealizował swój czterdziesty film. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od "Pokolenia”, debiutu z 1954 roku, aż do "Powidoków", najnowszego filmu mistrza o Władysławie Strzemińskim. Na planszach oprócz fotosów, opisów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów.

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami, przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także CRF, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Artykuł w GP24
WYPRAWKA SZKOLNA 2018
06.09.2018
Dofinansowanie do zakupu podręczników, w roku szkolnym 2018/2019 mogą otrzymać uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną: uczniowie słabowidzący, uczniowie niesłyszący, uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, uczniowie z niepełnosprawnością sprzężoną, w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawnością wyżej wymienioną.

Druk wniosku można odebrać u pedagoga szkolnego.

Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia wydanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną (nie dołączamy danych na temat dochodów rodziny), do dn. 14.09.2018r.

Dowodem zakupu podręczników jest:
- faktura VAT wystawiona imiennie na rodzica/prawnego opiekuna,
- paragon
- lub oświadczenie o zakupie podręczników (w tym przypadku należy podać informację o rozliczeniu wydatków).

W/ w dowody zakupu przedstawiamy przy odbiorze dofinansowania (w księgowości), do końca października.


<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014