ERASMUS DAYS
14.10.2018
Obchody dni Erasmusa zbiegły się w naszej szkole z podsumowaniem kończącego się projektu „Praktyki w dobrym stylu”. Realizowany w latach 2016-2018 projekt pozwolił 120 uczniom odbyć praktyki zawodowe poza granicami kraju, z czego 80-ciu uczniów wyjechało do Hiszpanii, a 40-tu do Niemiec, by tam podnosić swoje kompetencje zawodowe, społeczne i językowe.

Podsumowania, wrażenia, wymiana doświadczeń oraz wspomnienia towarzyszyły zorganizowanemu w dniu 12 października piknikowi. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Uczestnicy po raz kolejny przeżywali chwile spędzone na praktykach, ale też przy smakowitych potrawach serwowanych przez kucharzy, mogli wymienić wiele cennych uwag na temat realizowanych zadań projektowych.

Wystawa fotografii i pokazy filmów dokumentujących pobyty poszczególnych grup mobilnościowych towarzyszyły piknikowi, dzięki czemu beneficjenci projektu po raz kolejny mieli możliwość wrócić do Hiszpanii i Niemiec, a goście pełniej zrozumieć istotę wyjazdów w ramach Erasmusa.

Jeden projekt się zakończył, ale zapewne nie ostatni…


PIKNIK Z ERASMUSEM+
09.10.2018
Realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w latach 2016-2018 projekt „Praktyki w dobrym stylu” dobiega końca - nadszedł więc czas podsumowań. Doskonałą okazją będzie Dzień Edukacji Narodowej oraz ogłoszone przez FRSE na 12-13 października Erasmus Days. 12 października na terenie ZST w Słupsku zostanie zorganizowany PIKNIK z ERASMUSEM+.
Uczestnicy praktyk podzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z udziału w projekcie, zostaną również zaprezentowane osiągnięte w czasie realizacji mobilności cele oraz korzyści, jakie dla 120 beneficjentów oraz szkoły przyniosły praktyki zagraniczne realizowane na terenie Hiszpanii i Niemiec. W czasie pikniku nie zabraknie też czegoś dla ciała.
Wspomnienia ze słonecznej Andaluzji i równie pięknej Saksonii wzmocnią: rozgrzana na grillu kiełbaska i gorąca zupa oraz słodkości wprost z piekarni.
Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania!

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Wykłakd Liceum Plastyczne
05.10.2018
Uczniowie naszego Plastyka biorą udział w szeregu wykładów na temat sztuki współczesnej, tym razem tematem zaproponowanym przez kuratora - pana Romana Lewandowskiego były ,,Strategie sztuki - w moim Obcy. Spotkania i konfrontacje Inności w sztukach wizualnych świata ponowoczesnego." - Galeria Kameralna w Słupsku.
Dzień Sybiraka 2018
04.10.2018
W związku z przypadającą 79. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę i Dniem Sybiraka 14 września br. w naszej szkole odbyła się okolicznościowa lekcja historii dla całej społeczności szkolnej. Specjalnym gośćmi byli Sybiracy: p. Jerzy Lisiecki, prezes Zarządu Oddziału w Słupsku oraz p.p.: Maria Sałata, Albina Sycz, Wiktoria Bicimirska i Józef Wróblewski.
Lekcję rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu polskiego i Hymnu Sybiraków. Następnie p. profesor Lilianna Lipnicka przedstawiła okoliczności i skutki agresji sowieckiej na Polskę. Widzowie mogli poznać dramatyczne losy Polaków deportowanych w głąb ZSRR oglądając prezentacje filmowe - poruszające wspomnienia świadków -Sybiraków oraz wysłuchać pięknych pieśni w swej treści i formie nawiązujących do cierpienia, tęsknoty i woli życia.


więcej >> >

Ogłoszenie o zamówieniu
26.09.2018
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie kursów.
Ogłoszenie o przeprowadzeniu kursów
Formularz do ogłoszenia


Gdański Salon Maturzystów 2018
24.09.2018
Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Plastycznego pod opieką nauczycieli: Doroty Nagórskiej, Jolanty Suchańskiej, Hanny Puppel, Sławomira Góry i Adam Mroczka, 17 września 2018 roku brali udział w „Salonie Maturzystów” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zapoznali się tam m.in. z ofertą edukacyjną uczelni wyższych i szkół pomaturalnych oraz dzięki ekspertom z OKE w Gdańsku przypomnieli sobie procedury przebiegu egzaminów maturalnych.
Stypendium szkolne -zmiana kryterium.
24.09.2018
Od 1 października 2018r. ulega zmianie wysokość dochodu uprawniającego do otrzymania stypendium szkolnego. Dochód na 1 członka rodziny zgodnie z kryterium nie może przekroczyć 528 zł. netto, dotąd było 514 zł. netto (do dochodu nie wlicza się świadczenia 500+).

Wniosek należy wypełnić do 28 września 2018r. i złożyć u pedagoga szkolnego włącznie z dokumentami o dochodach za sierpień 2018r. (dotyczy uczniów mieszkających w Słupsku). W przypadku, gdy uczeń mieszka w innej gminie, tam właśnie może pobrać i złożyć wniosek o stypendium.

Pedagog szkolny


V Targi Stolarskie
19.09.2018
W dniu 14 września br. w Słupsku przy ul. Zielonej, gdzie mieści się skład drewna firmy FIMAL odbyły się V Targi Stolarskie. W targach wzięła udział młodzież z naszej szkoły. Uczniowie klasy III TD przedstawili pokaz frezowania drewna – wykonywali napisy przy użyciu ręcznej frezarki. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Targi odwiedzili również uczniowie klas I i II Si – stolarz oraz I, II, III i IV TD – technik technologii drewna. Uczniowie brali udział w konkursach organizowanych przez gospodarza targów, gdzie zdobywali cenne nagrody. Wszyscy doskonale się bawili. Poniżej fotogaleria z targów.

Drzewniak z "Kamerą i piórem"
12.09.2018
Od września do grudnia kino REJS realizuje projekt „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości m.in. uczniowie naszego Liceum Plastycznego i słupskich szkół obejrzą pięć wybranych filmów na kopiach zrekonstruowanych cyfrowo.

Na inaugurację cyklu został zaproszony czołowy znawca twórczości Andrzeja Wajdy, prof. Krzysztof Kornacki, który wygłosił wykład przed filmem „Popiół i diament”. Całość, wystawa i cykl pokazów, została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przed kinem młodzież obejrzała wystawę plenerową Od „Pokolenia” do „Powidoków” - ANDRZEJ WAJDA 40/90. Pomysł na wystawę pojawił się w 2016 roku, w którym reżyser skończył dziewięćdziesiąt lat i zrealizował swój czterdziesty film. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od "Pokolenia”, debiutu z 1954 roku, aż do "Powidoków", najnowszego filmu mistrza o Władysławie Strzemińskim. Na planszach oprócz fotosów, opisów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów.

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami, przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także CRF, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Artykuł w GP24
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014