Projekty w Drzewniaku
22.03.2017
Film prezentujący projekty, ktre były realizowane w naszej szkole, a dotyczą przeważnie wymiany młodzieży oraz praktyk zawodowych za granicą.
Festiwal Drzewniaka 2017
22.03.2017
W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce Bicie Rekordu Polski Największa Mapa Polityczna Świata (4,70 m x 6,50 m).
Osobą zgłaszającą rekord była Pani Grażyna Zienkiewicz - dyrektor Zespołu Szkł Technicznych w Słupsku. Natomiast niezależnym świadkiem, w prbie ustanowienia rekordu Polski, w kategorii Przyroda, była Pani Bogna Winiarczyk - zastępczyni dyrektorki Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Uczestnikami tego wydarzenia byli: Pan Robert Biedroń Prezydent Miasta Słupska, Pani Beata Chrzanowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku, Pani Anna Sadlak Dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słuspku; uczniowie słupskich szkł; nauczyciele; mieszkańcy miasta. Drzewniak jest miejscem otwartym dla wszystkich, każdy zainteresowany będzie mgł podziwiać największą mapę świata, ktra jest umieszczona na jednej ze ścian szkolnej biblioteki. Wybr miejsca Bicia Rekordu Polski Największa Mapa Polityczna Świata nie był przypadkowy. Nasza szkoła już symbolicznie wyznaczyła miejsca na tej mapie. Zespł Szkł Technicznych w Słupsku jest bowiem liderem w pozyskiwaniu środkw unijnych w celu poszerzania kompetencji uczniw, ktrzy odbywają staże zagraniczne, m.in. w Niemczech, Hiszpanii.
W tym dniu młodzież gimnazjw mogła zobaczyć rwnież Szkolne Studio Telewizyjne, wykonać zdjęcie w profesjonalnym atelier fotograficznym, poznać tajniki drukarek 3D, wziąć udział w lekcji informatyki z wykorzystaniem iPadw Apple, odwiedzić pracownie plastyczne, technologii drewna, stylizacji odzieży i reklamy.
fot. Patryk LeśniewskiFilmowa relacja z wydarzenia:
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej - Bułgaria
22.03.2017
Właśnie zostały rozstrzygnięte wyniki II etapu konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej, w ktrym klasy II zaprezentowały nam Bułgarię. W pierwszym dniu rozgrywek uwagę naszą przykuły piękne dekoracje auli szkolnej, przystrojonej w wielkie słońca, kwiaty i flagi tego europejskiego kraju. Poznaliśmy nazwy przedmiotw szkolnych w języku bułgarskim dzięki tabliczkom umieszczonym na drzwiach do sal lekcyjnych. Co więcej, lekcje matematyki w sali 10 stały się jeszcze przyjemniejsze niż zwykle za sprawą kolorowych fotografii, ręcznie robionych łańcuchw, i ławek przystrojonych w malutkie, chorągiewki wykonane samodzielnie przez uczniw klasy 2 TI. W kolejnych dniach rywalizacji, po naszej szkole przechadzali się chłopcy i dziewczęta ubrani w ludowe stroje, a do uszu naszych dochodziły dźwięki tradycyjnych bułgarskich pieśni. Potrawy kuchni bułgarskiej zostały docenione nie tylko przez jury konkursu, ale także przez całą społeczność szkolną, ktra coraz śmielej i coraz częściej ustawiała się w kolejce, aby skosztować smacznych specjałw: kokosowego ciasta Caprise, sałatki szopskiej, kebabczetw wołowych, ciasta z serem typu feta zwanego Banicą, czy mielonych kotletw Kjufte. Na zakończenie bułgarskiego tygodnia, klasy II wzięły udział w teście wiedzy o kulturze i tradycjach tego kraju. Po podliczeniu punktw z wszystkich kategorii, jury wyłoniło zwycięzcę, ktrym została klasa 2 TI.
Przed nami jeszcze ostatni etap konkursu, w ktrym klasy III przeniosą nas do pięknej Grecji - kraju starożytnych bogw i herosw.
Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej - Irlandia
22.03.2017
W dniach 06 - 10. 03 odbyła się pierwsza część Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, w ktrej uczniowie klas I przybliżyli nam tradycję i kulturę Irlandii.
W tym czasie aula naszej szkoły została udekorowana barwami flagi irlandzkiej, a z głośnikw popłynął dźwięk tradycyjnej irlandzkiej muzyki. Mieliśmy także okazję do skosztowania specjałw kuchni irlandzkiej, między innymi chleba herbacianego, ciasteczek imbirowych, podpłomykw, chlebka sodowego, oraz kuleczek serowych. Pragnienie można było ugasić Fantą, oczywiście w kolorze zielonym. W ostatnim dniu tej części konkursu, reprezentanci klas I sprawdzali swoją wiedzę w teście wiedzy o Irlandii. Jury, w skład ktrego wchodzili uczniowie naszej szkoły oraz opiekunki KE, najwięcej punktw przyznało klasie 1 TOM.
To jednak nie koniec rozgrywek. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tydzień, w ktrym klasy II zaprezentują nam kolejny kraj - słoneczną Bułgarię.
Pierwszy Dzień Wiosny
16.03.2017
Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistw, aby pierwszy dzień wiosny spędzili w Drzewniaku. Moc atrakcji gwarantowana.
Praktyki zawodowe w Hiszpanii.
16.03.2017
Uczniowie z klasy III, kształcący się w zawodach technik organizacji reklamy i technik technologii odzieży w dniach od 06 do 17 marca 2017 r. uczestniczą w dwutygodniowych praktykach zagranicznych w ramach projektu "Praktyki w dobrym stylu".
Dzięki programowi Erasmus+, rozwijają nie tylko swoje umiejętności zawodowe, ale też poznają uroki Andaluzji.
Granada, w ktrej odbywają praktyki, przywitała uczniw deszczem, by w krtkim czasie oczarować ich słońcem i pięknymi uliczkami, kryjącymi wiele urokliwych kafejek, restauracji i kramikw z miejscowymi specjałami. Place, mosty i wzgrza pozwalają poznawać panoramę miasta w rżnych odsłonach. Oczywiście największe wrażenie zrobiła Alhambra ze swoimi ogrodami, ktrej majestat gruje nad miastem.
W czasie wycieczki do Kordoby, uczestnicy projektu zwiedzili Alcazar de los Reyes Cristianos, synagogę la Juderia oraz najsłynniejszy meczet Mezqita-Catedral. W Sewilli - stolicy Andaluzji, mogli podziwiać Plaza de Espaa, Monumento a Cristobal Colon, Real Alcazar de Sevilla, Torre del Oro oraz największą gotycką katedrę na świecie z grobowcem Krzysztofa Kolumba i obrazem mistrza pędzla Murillo - Catedral de Sevilla.

Wrażeń cała masa i żal, że tylko dwa tygodnie w Hiszpanii.
Targi Pracy
14.03.2017
Mamy przyjemność zaprosić Pracodawcw do udziału w Targach pracy, organizowanych przez Zespł Szkł Technicznych w Słupsku, ktre odbędą się 30 marca 2017 r. w godz. 12.00 - 14.00 przy ul. K. Szymanowskiego 5.

Udział w Targach umożliwi Państwu pozyskanie do pracy absolwentw naszej szkoły, oraz na budowanie bazy danych potencjalnych kandydatw kandydatw. Zapraszając serdecznie do udziału w imprezie, oczekujemy na potwierdzenie uczestnictwa do 15 marca br. Potwierdzenia należy przekazać telefonicznie Tomasz Kadylak tel. 660-850-557 lub mailowo tomasz.kadylak@drzewniak.slupsk.pl

Udział w Targach będzie całkowicie bezpłatny.

Z poważaniem
Grażyna Zienkiewicz
Dyrektor
Ostatnie pożegnanie
09.03.2017Hola Espaa!
06.03.2017
Hiszpania jest krajem bardzo zrżnicowanym pod względem kultury, tradycji i języka.
Corrida, La Tomatina, Flamenco, Alhambra to pojęcia, ktre każdy zna, ale nie każdy ma możliwość poznania ich bliżej będąc w Hiszpanii.
Uczniowie ZST w Słupsku uczestniczący w stażach zagranicznych w ramach Erasmusa+, realizując projekt "Praktyki w dobrym stylu", przygotowują się do wyjazdu do Andaluzji, prowincji wchodzącej w skład państwa hiszpańskiego. Ich wyjazd poprzedzony został spotkaniem informacyjnym z panią kustosz Anną Sujecką, ktra w sposb wyjątkowo barwny omwiła i zilustrowała najważniejsze miasta tegoż regionu, ich zabytki, obyczaje miejscowej ludności, kulturę, zwyczaje i tradycję.
Z właściwą sobie swadą przybliżyła uczniom ten daleki, ale już niedługo tak bliski kraj,
w ktrym spędzą nadchodzące dwa tygodnie praktyk.

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli ZST - "Szkoła rwnych szans"
05.03.2017
W dniu 28 lutego 2017 r. grupa nauczycieli naszej szkoły - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans" - uczestniczyła w czterogodzinnych warsztatach na temat "Metoda projektu edukacyjnego w kształceniu integracyjnym". Zajęcia poprowadziła pani Agata Pietkiewicz - prelegent z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.
Warsztaty umożliwiły nauczycielom ugruntowanie wiedzy o projekcie edukacyjnym, etapach jego przeprowadzania oraz sporządzaniu wymaganej dokumentacji. Ważnym rezultatem warsztatw było pozyskanie wskazwek, jak pracować metodą projektu w grupach integracyjnych, jak motywować uczniw do wykonywania zadań projektowych oraz jak dostosować zadania do rodzaju niepełnosprawności członkw grupy projektowej. Uczestnicy mieli także czas na wymianę doświadczeń z realizacji prac projektowych w ramach projektu edukacyjnego "Naturalne i odzyskane zasoby", ktrego rezultaty zostaną publicznie przedstawione w czasie krtkoterminowej wymiany grup uczniw w kwietniu bieżącego roku.
W czasie warsztatw każdy z beneficjentw oraz pani prelegent otrzymali pakiet materiałw promocyjnych projektu, składający się z długopisu, teczki oraz notesu.
Udział w warsztatach został potwierdzony Zaświadczeniami, ktre nauczyciele otrzymali z rąk pani Elżbiety Saby - koordynator projektu.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014