Cyberprzemoc
05.12.2018
W dniach 4 i 5 grudnia br. odbyły się zajęcia dla uczniów klas pierwszych i drugich z prawnikami Centrum Pomocy Terapeutyczno-Prawnej „Interion” z Sopotu. Tematem zajęć była cyberprzemoc i jej aspekty prawne oraz odpowiedzialność osób niepełnoletnich i pełnoletnich w świetle przepisów prawa.

Natomiast uczniowie klas maturalnych w dniu 11 grudnia br. uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku. Prowadzący zapoznali uczniów z kryteriami przyjęć do wojska, warunkami służby wojskowej oraz możliwością kontynuowania nauki na uczelniach wojskowych.

Pedagodzy szkolni
Tydzień Konstytucyjny w Drzewniaku
03.12.2018
ZST w Słupsku po raz kolejny uczestniczył w projekcie „Tydzień Konstytucyjny” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach tej akcji słupscy prawnicy przeprowadzili lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorzy w przystępny i interesujący sposób pokazali, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniach mogli uzyskać wiedzę, nie tylko z zakresu ogólnie rozumianego prawa konstytucyjnego i jego przełożenia na nasze życie, ale też odpowiedzi na nurtujące ich pytania, także dotyczące zasad prawnych obowiązujących w szkole.
W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi. 

Szkolny organizator Tygodnia Konstytucyjnego Aleksandra Adler
Spotkania z mediatorem
29.11.2018
W listopadzie i w grudniu br., w naszej szkole, dla uczniów klas I odbyły się warsztaty pod tytułem „ Mediacja, rozwiązujemy konflikty bez przemocy”, które przybliżyły ideę mediacji rówieśniczych oraz zasady efektywnej komunikacji. Warsztaty prowadziła p. Grażyna Brochocka – mediator z Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Słupsku. Zajęcia realizowane były w ramach programu profilaktycznego, dzięki temu uczniowie już wiedzą dlaczego warto mediować i czym różni się mediacja od negocjacji.
Koncert "Kolory wolności"
29.11.2018
Drzewniak świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował szereg imprez upamiętniających to ważne dla nas wydarzenie. Jednym z nich jest przygotowywany koncert "Kolory wolności", do którego trwają próby widoczne na zdjęciach.
W piątek, 30 listopada, na auli szkoły odbędzie się premiera koncertu, w czasie którego zabrzmią utwory wielu znanych zespołów i wykonawców, których twórczość pozwoli publiczności przejść drogą wolności w sposób metaforyczny i mamy nadzieję sentymentalny.

Zapraszamy na piątkowy koncert - Aleksandra Adler z Chórem Okazjonalnym
Power Tower 2018 Tradycja i Nowoczesność
26.11.2018
W dniu 23 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie Piotr Fijałkowski, Grzegorz Bednarz oraz Jakub Herb – wszyscy uczniowie klasy drugiej technik informatyk – wzięli udział w konkursie modelarskim Power Tower 2018 Tradycja i Nowoczesność. Organizatorem było Inżynierskie Koło Studenckie IKS działające przy Zakładzie Konstrukcji Metalowych Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej.

Konkurs składał się z dwóch cześć – tradycyjnej oraz nowoczesnej i polegał na stworzeniu modelu wieży zgodnie z wymaganiami organizatorów. Polegały one na zaprojektowaniu modelu wieży przestrzennej o zadanej wysokości, przekroju, kształcie i formie umożliwiającej wydruk bez podpór (bez supportów). Wieże, które stworzyli uczniowie oraz studenci zostały następnie poddane badaniu wytrzymałościowemu.

Nasi uczniowie brali udział w części konkursu nowoczesnego (z wykorzystaniem drukarek 3D). Ostatecznie udało im się zająć 4 miejsce (trzy pierwsze zajęły uczelnie techniczne), a wykonana przez nich konstrukcja wytrzymała nacisk 1245 N. Mamy nadzieje, że zebrane doświadczenia zaowocują w następnych edycjach konkursu.
Wystawa "RAZ się żyje"
26.11.2018
W dniu 22.11.2018 r. w ZST została zaprezentowana wystawa fotograficzna pt. „RAZ się żyje", przygotowana przez uczniów klasy II TF pod czujnym okiem wychowawcy Pani Oleny Moroń. Warto nadmienić, że jest to inicjatorski projekt uczniów przygotowany, stworzony i zaprezentowany przez nich samych. Celem wystawy jest skłanianie ku refleksji nad naszym trybem życia, przedstawianie zalet i zagrożeń wynikających ze spożywania różnorakich produktów , wykonywania różnych czynności oraz czerpania korzyści z rzeczy, które mamy na co dzień. Nie jesteśmy doskonali, nie zawsze mamy rację.
Nie zawsze mamy czas na zdrowe śniadanie, często ulegamy pokusie i pozwalamy sobie na słabość. W pęd ku szczęściu wpisane są porażki i zawody. Dążymy do piękna , a dbanie o sprawne ciało może prowadzić do samopotępienia i poczucia winy. Z czasem odkrywamy, że granica pomiędzy tym , co nam służy, a tym, co szkodzi jest bardzo płynna. Nie doceniamy tego, co jest wokół nas, nie zauważamy tego , co nam sprzyja, a co nas truje. A przecież... RAZ się żyje…

Uczniowie klasy II TF wraz z wychowawcą p. Olena Moroń
Akademia Filmowa Multikina
20.11.2018
Od października grupa 60 uczniów naszej szkoły ( klasy II TOR, II TF i III TOR ) przystąpiła do projektu realizowanego we współpracy z Multikinem w Słupsku - Akademia Filmowa Multikina. W ramach akademii uczniowie zobaczą 4 seanse, które poprzedzone będą prelekcją związaną z problematyką poruszaną w filmie.

W październiku młodzież obejrzała film pt. Lawa. Opowieść o Dziadach. W listopadzie będzie to Dywizjon 303, w grudniu- Zimna wojna, a w styczniu- Cicha noc. Seanse w ramach AFM odbywają się raz w miesiącu. Wszystkich, którzy chcą przystąpić do akademii zapraszam w II semestrze. Bilet na 4 seanse kosztuje tylko 37 zł.
Inicjatorka AFM w ZST - Małgorzata Krzywińska-Koniczuk


Warsztaty w Instytucie Wzornictwa
20.11.2018
17 listopada 2018 r. młodzież kształcąca się w zawodzie Technik Organizacji Reklamy odbyła warsztaty w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Warsztaty te odbyły się w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku” realizowanego w naszej szkole.

Młodzież szkoliła się z projektowania cyfrowego z mgr Aleksandrą Gołdyn-Witkowską i przeszła przyspieszony kurs introligatorstwa z prof. Moniką Zawierowską - Łozińską. Powstały własnoręcznie wykonane notesy – INDEKSY. Tematyka obejmowała budowę notesu, szycie składu, projekt okładki, zdobienia oraz montaż całego wyrobu.

Po twórczej pracy wszyscy zostali oprowadzeni przez dr Monikę Madej po pracowniach Instytutu, gdzie mogli porozmawiać z kadrą Wzornictwa i zobaczyć studentów realizujących swoje projekty. Dowiedzieli się również jakie kierunki kształcenia proponuje Instytut.
Dziękujemy za ciekawe warsztaty i ciepłe przywitanie! Opiekunki wyjazdu: Kinga Zaborowska i Katarzyna Tomasiak
Koncert „Dla Niepodległej”
19.11.2018
Dnia 15 listopada 2018 w naszej szkole miało miejsce kolejne przedsięwzięcie w ramach obchodów 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie pod kierunkiem pani profesor Lilianny Lipnickiej zorganizowali wyjątkowy koncert – po raz pierwszy większość utworów muzycznych śpiewali wykonawcy z publicznością. W repertuarze śpiewano najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, wojenne, ale i współczesne, opowiadające o walce, odwadze, sile i życiu Polaków, w imię Ojczyzny. Poszczególne części koncertu oddzielone były znakomitymi krótkimi filmami obrazującymi przełomowe wydarzenia w walce Polaków o niepodległość i suwerenność. Była to wspaniała lekcja historii, pełna wzruszeń, dumy i radości, z daru, którym jest Niepodległość i Wolność.
Mieliśmy tego dnia zaszczyt gościć w naszej szkole również niezwykłych gości- Sybiraków, którzy świętowali razem z nami. Uczniowie występujący na scenie oraz niektórzy z widowni tego dnia również podjęli inicjatywę i przebrali się w stroje z lat dwudziestych i trzydziestych XX w.
Za zaangażowanie, przebrani uczniowie otrzymali słodkie co-nieco od pani profesor Lipnickiej. Również miłym akcentem były zaśpiewane życzenia „100 lat” dla 2 uczennic, które urodziły się 11 listopada i które otrzymały z rąk Pani Izabeli Mroczkowskiej – Bujak, wicedyrektor słodkie prezenty. Pani wicedyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie koncertu oraz publiczności z duże w nim zaangażowanie.
Nie obyło się bez bisu!
Kolejnych stuleci Ci życzymy, kochana Polsko!
W koncercie wystąpili: klasa ITF – chór i soliści: Klaudia Śpiewak, Zuzanna Wiczkowska, Bartosz Dziułka, Krzysztof Kempiński, Cezary Suwała, uczennice z klasy II TF: Daria Bronka, Sandra Sorbian i Natalia Wabik oraz Filip Koniczuk i Hubert Jóźwiak z klasy II TI. Nagłośnienie: Michał Bojarojć oraz Kacper Tomaszewicz; teksty karaoke: Kinga Wilkoszewska i Konrad Pepliński z klasy I TF.
Serwis fotograficzny: Edyta Łunkiewicz z I TF oraz Alicja Częścik, Patrycja Taras i Maciej Szadziński z III TF.
Swiatła, scenografia: grupa uczniów pod kierunkiem panów profesorów: Mariusza Gorzenia i Adama Mroczka.
Okolicznościową gazetkę wykonali uczniowie klasy III TOM.

Autorka teksu: Weronika Kozak, klasa III TF
Tydzień Konstytucyjny
19.11.2018
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w projekcie „Tydzień Konstytucyjny” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Nadchodząca edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19 – 25 listopada 2018 roku. Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje prof. Ewa Łętowska i prof. Marcin Matczak.

W ramach akcji prawnicy przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i dotyczy szkół i instytucji, które zostały do niego zgłoszone.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorom zależy na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

W nadchodzącym tygodniu w warsztatach będą uczestniczyć uczniowie klas I, II i IV TOR.
Szkolny organizator tygodnia Aleksandra Adler


<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014