Dzień Edukacj Narodowej
18.10.2018
Zdjęcia z uroczystości wykonała Edyta Łunkiewicz z klasy ITf.
Drzewniak w Białym Spichlerzu
17.10.2018
11 października mieliśmy okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem Biały Spichlerz przy ul. Szarych Szeregów 12, w którym niedawno zakończyły się prace budowlane i w którym wkrótce powstaną nowe ekspozycje muzealne.

Ratowanie dwóch zabytkowych spichlerzy nad rzeką Słupią jest olbrzymim i skomplikowanym przedsięwzięciem, z którym mierzą się słupscy muzealnicy. Mieszkańcy miasta z niecierpliwością obserwują postęp prac przy pierwszym z rewitalizowanych budynków – pochodzącym z czasów napoleońskich Białym Spichlerzu, gdzie swój nowy dom znajdzie m.in. największa na świecie kolekcja prac Witkacego, bogate zbiory sztuki współczesnej oraz pamiątki po osadnikach przybyłych do Słupska po 1945 roku i w późniejszym okresie odradzania się miasta.

To była jedyna okazja, aby zobaczyć różnicę pomiędzy niedawnym stanem budynku, który jeszcze parę lat temu niszczał nieużytkowany i jego obecnym wyglądem oraz piękną architekturę obiektu uzupełnioną o wizję uznanych słupskich architektów. A już w przyszłym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć efekt końcowy – wnętrza wypełnione bogatymi zbiorami MPŚ w nowym otoczeniu i aranżacji. Nasi uczniowie dostali zadanie by wykonać 5 fotografii wnętrza budynku… wkrótce pokażemy najlepsze !
PGA 2018
17.10.2018
W dniu 13 października odbył się coroczny wyjazd na targi gier PGA do Poznania. Trochę mniejsza grupa uczniów , niż w latach ubiegłych miała możliwość przenieść się na chwilę do innego "wymiaru" i poczuć się jak bohaterowie z gier. Mamy nadzieję, że wyjazd był udany, a wrażenia na długo pozostaną w Waszej pamięci. Za rok również jedziemy.
Przykłady dobrych praktyk „Praktyki w dobrym stylu”
15.10.2018
12 października 2018 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbyło się seminarium poświęcone wymianie doświadczeń pt. „Erasmus+ Przykłady dobrych praktyk”. Po raz kolejny w tego typu seminarium uczestniczyły przedstawicielki ZST
w Słupsku.

Głównym celem seminarium było podzielenie się doświadczeniem i osiągniętymi rezultatami, które prezentowali przedstawiciele wielu szkół i jednostek organizacyjnych z województwa pomorskiego realizujących projekty unijne. „Praktyki w dobrym stylu” przedstawiła koordynator Aleksandra Adler, wspierała ją opiekun projektu Beata Jeż.

Prezentacja była o tyle ważna, ze dokonano już analizy efektów i podsumowania projektu, co mogło być interesujące dla innych prelegentów, chcących wykorzystać nasze doświadczenie do realizacji własnych działań, nie tylko mobilnościowych.
W czasie wystąpienia na bieżąco omawiane były nurtujące przedstawicieli innych szkół pytania czy uwagi. Udało się nie tylko przybliżyć idee i cele naszego projektu, ale też rozwiać wiele wątpliwości co do możliwości realizacji tak dużego przedsięwzięcia, którego rozmach i organizacja bardzo zaimponowały zebranym.
ERASMUS DAYS
14.10.2018
Obchody dni Erasmusa zbiegły się w naszej szkole z podsumowaniem kończącego się projektu „Praktyki w dobrym stylu”. Realizowany w latach 2016-2018 projekt pozwolił 120 uczniom odbyć praktyki zawodowe poza granicami kraju, z czego 80-ciu uczniów wyjechało do Hiszpanii, a 40-tu do Niemiec, by tam podnosić swoje kompetencje zawodowe, społeczne i językowe.

Podsumowania, wrażenia, wymiana doświadczeń oraz wspomnienia towarzyszyły zorganizowanemu w dniu 12 października piknikowi. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Uczestnicy po raz kolejny przeżywali chwile spędzone na praktykach, ale też przy smakowitych potrawach serwowanych przez kucharzy, mogli wymienić wiele cennych uwag na temat realizowanych zadań projektowych.

Wystawa fotografii i pokazy filmów dokumentujących pobyty poszczególnych grup mobilnościowych towarzyszyły piknikowi, dzięki czemu beneficjenci projektu po raz kolejny mieli możliwość wrócić do Hiszpanii i Niemiec, a goście pełniej zrozumieć istotę wyjazdów w ramach Erasmusa.

Jeden projekt się zakończył, ale zapewne nie ostatni…


PIKNIK Z ERASMUSEM+
09.10.2018
Realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w latach 2016-2018 projekt „Praktyki w dobrym stylu” dobiega końca - nadszedł więc czas podsumowań. Doskonałą okazją będzie Dzień Edukacji Narodowej oraz ogłoszone przez FRSE na 12-13 października Erasmus Days. 12 października na terenie ZST w Słupsku zostanie zorganizowany PIKNIK z ERASMUSEM+.
Uczestnicy praktyk podzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z udziału w projekcie, zostaną również zaprezentowane osiągnięte w czasie realizacji mobilności cele oraz korzyści, jakie dla 120 beneficjentów oraz szkoły przyniosły praktyki zagraniczne realizowane na terenie Hiszpanii i Niemiec. W czasie pikniku nie zabraknie też czegoś dla ciała.
Wspomnienia ze słonecznej Andaluzji i równie pięknej Saksonii wzmocnią: rozgrzana na grillu kiełbaska i gorąca zupa oraz słodkości wprost z piekarni.
Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania!

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Wykłakd Liceum Plastyczne
05.10.2018
Uczniowie naszego Plastyka biorą udział w szeregu wykładów na temat sztuki współczesnej, tym razem tematem zaproponowanym przez kuratora - pana Romana Lewandowskiego były ,,Strategie sztuki - w moim Obcy. Spotkania i konfrontacje Inności w sztukach wizualnych świata ponowoczesnego." - Galeria Kameralna w Słupsku.
Dzień Sybiraka 2018
04.10.2018
W związku z przypadającą 79. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę i Dniem Sybiraka 14 września br. w naszej szkole odbyła się okolicznościowa lekcja historii dla całej społeczności szkolnej. Specjalnym gośćmi byli Sybiracy: p. Jerzy Lisiecki, prezes Zarządu Oddziału w Słupsku oraz p.p.: Maria Sałata, Albina Sycz, Wiktoria Bicimirska i Józef Wróblewski.
Lekcję rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu polskiego i Hymnu Sybiraków. Następnie p. profesor Lilianna Lipnicka przedstawiła okoliczności i skutki agresji sowieckiej na Polskę. Widzowie mogli poznać dramatyczne losy Polaków deportowanych w głąb ZSRR oglądając prezentacje filmowe - poruszające wspomnienia świadków -Sybiraków oraz wysłuchać pięknych pieśni w swej treści i formie nawiązujących do cierpienia, tęsknoty i woli życia.


więcej >> >

Ogłoszenie o zamówieniu
26.09.2018
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie kursów.
Ogłoszenie o przeprowadzeniu kursów
Formularz do ogłoszenia


Gdański Salon Maturzystów 2018
24.09.2018
Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Plastycznego pod opieką nauczycieli: Doroty Nagórskiej, Jolanty Suchańskiej, Hanny Puppel, Sławomira Góry i Adam Mroczka, 17 września 2018 roku brali udział w „Salonie Maturzystów” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zapoznali się tam m.in. z ofertą edukacyjną uczelni wyższych i szkół pomaturalnych oraz dzięki ekspertom z OKE w Gdańsku przypomnieli sobie procedury przebiegu egzaminów maturalnych.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014