Jasełka 2018
23.12.2018
W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez ks. Mariusza Rzędziana wraz z uczniami klasy 1 TF i wychowawcą prof. Lilianną Lipnicką. Podczas ponad godzinnego występu mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne, które wprowadziły nas w magiczny czas świąt. Była to również doskonała okazja, aby wręczyć podziękowania dla naszych szkolnych wolontariuszy za ich ciężą i codzienną pracę dla potrzebujących.


Foto: Kacper Zieliński klasa 2Tf.


Foto: Piotr Dziuba klasa 2 Tf.


Datek na Hospicjum Miłosierdzia Bożego
19.12.2018
Samorząd Uczniowski pragnie z radością poinformować wszystkich, że dzięki waszemu zaangażowaniu w przygotowanie prac na kiermasz zorganizowany 11 grudnia 2018 zebraliśmy 281 zł, które zostały przekazane na Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Wszystkim uczniom i nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na was na wiosnę, przy okazji kiermaszu wielkanocnego.

Dziękujemy, Opiekunowie SU
Certyfikat „POMORSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM”
18.12.2018
W dniu 30 października 2018 r. w szkole odbyła się po raz pierwszy akcja „II Pomorska Komórkomania” Fundacji DKMS. Celem było aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku: udało nam się zarejestrować ich 24.

W związku z powyższym Zespół Szkół Technicznych w Słupsku otrzymał Certyfikat „POMORSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM”. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 grudnia 2018 r w Gdynii, w Parku Technologiczno-Naukowym. W uroczystości wzięły udział p. Izabela Mroczkowska-Bujak wicedyrektor szkoły, p. Joanna Gałązka – pedagog i koordynator akcji oraz Oliwia Abrycka z kl. IV LP – przedstawiciel uczniów i wolontariuszka DKMS. Byliśmy jedną z pięciu szkół ze Słupska, która wzięła udział w akcji i otrzymała certyfikat.

Dziękuję wolontariuszom za wzorowe przeprowadzenie akcji i wszystkim tym, którzy się zarejestrowali a tym samym przyczynili się do otrzymania Certyfikatu.
Joanna Gałązka
Świąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych
17.12.2018
17 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w Słupsku. Zaprezentowali oni swoje prace wykonane własnoręcznie. Zarówno dla nich, jak i dla nas, te spotkania są bardzo ważne. Pokazali nam, czym zajmują się na co dzień i co daje im radość. Ludzie mniej sprawni potrzebują wsparcia drugiego człowieka a terapeuci, wspaniale potrafią zaktywizować swoich podopiecznych do wykorzystania własnej inwencji twórczej.

Dziękujemy za świąteczny klimat i kiermasz, który był okazją nie tylko do zaprezentowania prac podopiecznych placówki, ale również pokazania jak ważna społecznie jest praca z osobami niepełnosprawnymi. Dochód ze sprzedaży rękodzieła przeznaczony zostanie na wydatki związane z integracją społeczną uczestników.
Przyroda Powiatu w obiektywie
13.12.2018
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Rozenbangier z klasy 1 Tf, zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Starostę Słupskiego, pt. "Przyroda Powiatu w obiektywie - edycja 2018". Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Koncert w Urzędzie Miejskim
12.12.2018
Dnia 29 listopada 2018 r. młodzież naszej szkoły zaprezentowała słupskiemu środowisku kombatantów i Sybiraków koncert „Dla niepodległej” z okazji 100.lecia Odzyskania Niepodległości.
Uczestników powitali p. Marek Goliński, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Słupska oraz p. Jerzy Lisiecki, Prezes Zarządu Związku Sybiraków w Słupsku, który był inicjatorem tego przedsięwzięcia. Obaj Panowie, po zakończeniu, skierowali pod adresem naszej młodzieży oraz p. profesor Lilianny Lipnickiej wiele ciepłych słów uznania za przepiękne wykonanie wielu utworów, za pomysł wspólnego śpiewania, za stroje oraz za treści przekazane w trakcie koncertu. O tym, że koncert bardzo się podobał świadczyły również trzy bisy oraz wiele słów gratulacji i podziękowań od osób zaproszonych - kombatantów i Sybiraków.

Serwis fotograficzny:
Edyta Łunkiewicz, Konrad Pepliński z kl. ITF
Mediacje rówieśnicze.
12.12.2018
„Mediacja – przeciwdziała agresji- rozwiązujemy spory bez przemocy”. Pod takim hasłem w Polskim Centrum Mediacji oddział w Słupsku, od 09 października do 10 grudnia br. prowadzone były warsztaty szkoleniowe dla przyszłych mediatorów, w ramach programu finansowanego przez UM w Słupsku.

Uczestnikami projektu mediacji rówieśniczych byli: Klaudia Śpiewak, Dominika Wolska, Zuzanna Wiczkowska, Michał Pyśniak - uczniowie klas I, opiekunem grupy: pedagog szkolny p. Beata Jeż.

Podczas uroczystego zakończenia programu, które odbyło się w II LO w Słupsku, w dniu 11.12.2018 r. uczniowie otrzymali zaświadczenia ukończenia szkolenia dla mediatorów mediacji rówieśniczych. Podczas podsumowania uczestnicy musieli przedstawić w formie plakatu, jak rozumieją ideę mediacji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Kampania białej wstążki.
10.12.2018
W dniu 10 grudnia 2018 r. nasza szkoła przyłączyła się do udziału w kampanii pt. „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Tego dnia noszenie białej wstążki przypiętej do piersi było oznaką sprzeciwu wobec wszelkich zachowań przemocy stosowanych przez mężczyzn. Przemoc dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Chodzi o to, by zapobiegać przemocy w każdej formie i pokazywać innym, że nie ma przyzwolenia z naszej strony na jakiekolwiek jej przejawy.
Profilaktyka przede wszystkim - „Zawsze trzeźwo patrzę na świat”.
06.12.2018
Pod takim hasłem cyklicznie w listopadzie i w grudniu br. odbywały się w naszej szkole, dla uczniów klas I i II, spotkania ze strażnikiem miejskim p. Agnieszką Majewską.

Lekcje związane z działaniami profilaktycznymi miały na celu zwrócić uwagę na cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci oraz na problem dotyczący używania alkoholu. Spotkanie z panią strażnik było dla wszystkich naprawdę dobrą lekcją efektywnej profilaktyki. Prowadząca zajęcia zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania alkoholu. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanego tematu młodzież miała możliwość założenia alkogogli - specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu ( imitowały stan nietrzeźwości 0,8 – 1,5 promila). Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni w życiu być rozważni, gdyż od nich zależy ich przyszłość i zdrowie.

Beata Jeż- pedagog szkolny.
Koncert „Kolory Wolności”
06.12.2018
Nasza szkoła świętując 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowała szereg imprez upamiętniających to ważne dla nas wydarzenie.
 
Jednym z nich był koncert "Kolory Wolności”, który zamknął obchody stulecia niepodległości.
Młodzież klas I Tor, II Tor, III Tor i IV Tdo oraz soliści tworzący „Chór okazjonalny” pod kierownictwem prof. Aleksandry Adler przygotowali na tę okazję utwory takich artystów jak:
Obywatel G.C., Jacek Kaczmarski, Jacek Wójcicki, Natalia Kukulska, Grzegorz Turnau oraz zespołów Hey, Chłopcy z Placu Broni, Czerwone Gitary, Perfect, Bracia, Kobranocka, Golden Life, Mr Zoob, Sztywny Pal Azji, Poparzeni Kawa Trzy.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014