Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+
05.03.2019
Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.
Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.
Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:
[EDUKACJA SZKOLNA]
• krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
• wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
• wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
• wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).
Lub
[MŁODZIEŻ]
• Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)
zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:
Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+
Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież
NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:
8 marca 2019, Kraków
11 marca 2019, Warszawa
1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)
8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)
Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:
• jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne,
• jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne,
• jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
• w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać,
• jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków,
• jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org
Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.
Studniówka 2019
05.03.2019Projekcja "Green book"-a
05.03.2019
Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas 2TF, 3TF, 3TOM, 3LPD wraz z opiekunami p. Anną Dadurą, p. Marzeną Gogol, p. Oleną Moroń i p. Anettą Bengier uczestniczyli w projekcji filmu "Green book" w kinie Rejs.
Na tegorocznej gali rozdania Oskarów film ten został nagrodzony w trzech kategoriach: najlepszy film, scenariusz oraz aktor drugoplanowy. Film zdobył również 5 statuetek w Złotych Globach i został uznany za najlepszy film.
„Green Book” hipnotyzuje wspaniałym aktorstwem. Mahershala Ali i Viggo Mortensen stworzyli jedne ze swoich najlepszych ról. To bez wątpienia komediodramat doskonały. Trudne tematy, takie jak ksenofobia, dyskryminacja i rasizm nakłaniają widzów do wielu przemyśleń.
Opiekun grupy - Anetta Bengier


Wycieczka do teatru muzycznego
05.03.2019
30 stycznia 2019 roku uczniowie klas 3 TF, 3 TOM, 3 LPD oraz 2 TF z opiekunami p. Anettą Bengier, p. Anną Dadurą, p. Marzeną Gogol, p. Oleną Moroń pojechali na wycieczkę do Gdyni. Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w grze miejskiej przygotowanej przez nauczycieli, mieli tym samym okazję lepiej poznać miasto, jego zabytki i ciekawe miejsca. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje miejsc, które odwiedzili, za co też otrzymali oceny lub punkty z zachowania.
Kolejnym punktem wycieczki był Teatr Muzyczny im.Danuty Baduszkowej, gdzie uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć musical pt."Wiedźmin".
Pierwszy musical na postawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego! Teatr Muzyczny w Gdyni uzyskał zgodę najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy na realizację musicalu opartego na jego twórczości. Spektakl powstał na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”.
Zarówno bezpieczna podróż autokarem,pogoda, jak i wspaniała atmosfera podczas wycieczki dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.
BACKSTAGE
24.02.2019
pastisz w Drzewniaku
...uff to był pracowity dzień
spójrzcie...twórczo :)
fot. Alina Częścik, Maciek Szadziński, Patrycja Taras, Weronika Kozak, Kinga Zaborowska
PASTISZ W DRZEWNIAKU
24.02.2019
Nauka przez zabawę najbardziej zapada w pamięć, dlatego wróciliśmy do fotograficznej interpretacji dzieł malarskich. W styczniu gościliśmy w naszej szkole m.in. młodzież, która jest zainteresowana wyborem Liceum Plastycznego i Fototechnika w Zespole Szkół Technicznych. Tym razem „wzięliśmy pod lupę” takie dzieła jak: Hamlet Polski Jacka Malczewskiego, Les Noces de Pierette Pabla Picassa, Wiosnę Sandra Botticelliego oraz Ostatnią wieczerzę Leonarda da Vinci.
Od nas wszystkich zadanie wymagało wiele cierpliwości i zaangażowania. W charakteryzacji pomógł nam zaprzyjaźniony Nowy Teatr ze Słupska, udostępniając wspaniałe kostiumy.


Zdjęcia zostaną wykorzystane do wydania kalendarza na 2020 rok.
Kontynuacja zabawy już podczas najbliższego, trzeciego maraTONu SZTUKI 24h, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.


Sukces w debacie
31.01.2019
Miło nam poinformować o wielkim sukcesie naszych uczniów! Drużyna w składzie: Błażej Jaremek (kapitan), Weronika Kozak, Patrycja Łątkowska, Dominik Strzelbicki, Marcel Starzecki oraz Michał Dąbrowski w dniu 31 stycznia 2019 uczestniczyła w międzyszkolnej debacie przygotowanej przez ZSMiL na temat Should homework be banned? Po dwugodzinnych, burzliwych dyskusjach i bardzo rzeczowej wymianie argumentów reprezentanci naszej szkoły zajęli zaszczytne II miejsce. Nie da się ukryć, że kompetencje językowe zaprezentowane przez naszych uczniów i umiejętności prowadzenia zrównoważonego dialogu, przedstawianie argumentów i kontrargumentów oraz duch walki są godne podziwu. Mamy nadzieję, że jest to pierwsza z wielu debat, w których nasi uczniowie będą mogli godnie reprezentować naszą szkołę.
Opiekunki drużyny, Olena Moroń i Anna Dadura
Odwiedziny w szkole
31.01.2019
Dnia 24 stycznia 2019 r. gościliśmy w Zespole Szkół Technicznych uczniów ze Szkoły Podstawowej we Włynkówku oraz chętnych do Liceum Plastycznego z innych placówek. Łącznie odwiedziło naszą szkołę 40 osób. Młodzież uczestniczyła w zorganizowanych warsztatach promujących wybrane zawody.
Technik organizacji reklamy przybliżał w jaki sposób projektować plakat jako przedmiot sztuki użytkowej. Uczniowie dowiedzieli się co wpływa na jego czytelność. Prostota, minimalizm, spójność, krój pisma, grafika – to pojęcia, które stały się bliższe po tych warsztatach.
Technik informatyk zaprezentował uczniom możliwości druku 3D. Młodzież miała również okazję przetestować działanie nowych iPadów, które lada dzień będą wykorzystywane przez wszystkie klasy w szkole do pomocy podczas zajęć na różnych przedmiotach.
Technik przemysłu mody przeprowadził warsztaty z szycia poduszek do igieł z kolorowego filcu, stylizacji ubioru na manekinach oraz doboru biżuterii i dodatków krawieckich. Nasi goście poznali również tajniki wykonania biżuterii ze skóry.
Technik technologii drewna i stolarz zaprezentował zawód przez pokaz zasad projektowania wyrobów meblowych o konstrukcjach skrzyniowej i szkieletowej z zastosowaniem i wykorzystaniem programu AUTO CAD i tablicy interaktywnej. Następnie zaprezentowano dwa stanowiska montażowe na których pokazano proces technologiczny składania szafek z wykorzystaniem elementów, narzędzi i elektronarzędzi oraz oprzyrządowania. Również pokazano fragment obróbki maszynowej za pomocą frezarki górnowrzecionowej wykonując gniazda w drzwiczkach do szafek na zawiasy puszkowe oraz proste frezowanie na elementach z tarcicy sosnowej.
Wszyscy zaproszeni goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach mając możliwość zapoznać się z atrakcyjnymi zawodami, jakie oferuje nasza szkoła. Liceum Plastyczne wraz z fototechnikiem przygotowało fotograficzne pastisze dzieł malarskich. Był to wstęp do trzeciego maraTONu SZTUKI 24h, który odbędzie się w maju. Przyszli plastycy wraz z naszymi uczniami przebierali się w stroje wypożyczone z Nowego Teatru w Słupsku i pozowali do zdjęć naśladując takie dzieła jak „Wiosna” Sandro Botticelliego czy „Les Noces de Pierrette” - Pabla Picassa. Dużym wyzwaniem okazała się także „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Działania te zwieńczy wydanie kalendarza z wykonanymi zdjęciami.
Fot. Piotr Dziuba klasa 2Tf
Oszacowanie zamówienia
29.01.2019<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014