Koncert w Urzędzie Miejskim
12.12.2018
Dnia 29 listopada 2018 r. młodzież naszej szkoły zaprezentowała słupskiemu środowisku kombatantów i Sybiraków koncert „Dla niepodległej” z okazji 100.lecia Odzyskania Niepodległości.
Uczestników powitali p. Marek Goliński, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Słupska oraz p. Jerzy Lisiecki, Prezes Zarządu Związku Sybiraków w Słupsku, który był inicjatorem tego przedsięwzięcia. Obaj Panowie, po zakończeniu, skierowali pod adresem naszej młodzieży oraz p. profesor Lilianny Lipnickiej wiele ciepłych słów uznania za przepiękne wykonanie wielu utworów, za pomysł wspólnego śpiewania, za stroje oraz za treści przekazane w trakcie koncertu. O tym, że koncert bardzo się podobał świadczyły również trzy bisy oraz wiele słów gratulacji i podziękowań od osób zaproszonych - kombatantów i Sybiraków.

Serwis fotograficzny:
Edyta Łunkiewicz, Konrad Pepliński z kl. ITF
Mediacje rówieśnicze.
12.12.2018
„Mediacja – przeciwdziała agresji- rozwiązujemy spory bez przemocy”. Pod takim hasłem w Polskim Centrum Mediacji oddział w Słupsku, od 09 października do 10 grudnia br. prowadzone były warsztaty szkoleniowe dla przyszłych mediatorów, w ramach programu finansowanego przez UM w Słupsku.

Uczestnikami projektu mediacji rówieśniczych byli: Klaudia Śpiewak, Dominika Wolska, Zuzanna Wiczkowska, Michał Pyśniak - uczniowie klas I, opiekunem grupy: pedagog szkolny p. Beata Jeż.

Podczas uroczystego zakończenia programu, które odbyło się w II LO w Słupsku, w dniu 11.12.2018 r. uczniowie otrzymali zaświadczenia ukończenia szkolenia dla mediatorów mediacji rówieśniczych. Podczas podsumowania uczestnicy musieli przedstawić w formie plakatu, jak rozumieją ideę mediacji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Kampania białej wstążki.
10.12.2018
W dniu 10 grudnia 2018 r. nasza szkoła przyłączyła się do udziału w kampanii pt. „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Tego dnia noszenie białej wstążki przypiętej do piersi było oznaką sprzeciwu wobec wszelkich zachowań przemocy stosowanych przez mężczyzn. Przemoc dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Chodzi o to, by zapobiegać przemocy w każdej formie i pokazywać innym, że nie ma przyzwolenia z naszej strony na jakiekolwiek jej przejawy.
Profilaktyka przede wszystkim - „Zawsze trzeźwo patrzę na świat”.
06.12.2018
Pod takim hasłem cyklicznie w listopadzie i w grudniu br. odbywały się w naszej szkole, dla uczniów klas I i II, spotkania ze strażnikiem miejskim p. Agnieszką Majewską.

Lekcje związane z działaniami profilaktycznymi miały na celu zwrócić uwagę na cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci oraz na problem dotyczący używania alkoholu. Spotkanie z panią strażnik było dla wszystkich naprawdę dobrą lekcją efektywnej profilaktyki. Prowadząca zajęcia zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania alkoholu. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanego tematu młodzież miała możliwość założenia alkogogli - specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu ( imitowały stan nietrzeźwości 0,8 – 1,5 promila). Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni w życiu być rozważni, gdyż od nich zależy ich przyszłość i zdrowie.

Beata Jeż- pedagog szkolny.
Koncert „Kolory Wolności”
06.12.2018
Nasza szkoła świętując 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowała szereg imprez upamiętniających to ważne dla nas wydarzenie.
 
Jednym z nich był koncert "Kolory Wolności”, który zamknął obchody stulecia niepodległości.
Młodzież klas I Tor, II Tor, III Tor i IV Tdo oraz soliści tworzący „Chór okazjonalny” pod kierownictwem prof. Aleksandry Adler przygotowali na tę okazję utwory takich artystów jak:
Obywatel G.C., Jacek Kaczmarski, Jacek Wójcicki, Natalia Kukulska, Grzegorz Turnau oraz zespołów Hey, Chłopcy z Placu Broni, Czerwone Gitary, Perfect, Bracia, Kobranocka, Golden Life, Mr Zoob, Sztywny Pal Azji, Poparzeni Kawa Trzy.
Cyberprzemoc
05.12.2018
W dniach 4 i 5 grudnia br. odbyły się zajęcia dla uczniów klas pierwszych i drugich z prawnikami Centrum Pomocy Terapeutyczno-Prawnej „Interion” z Sopotu. Tematem zajęć była cyberprzemoc i jej aspekty prawne oraz odpowiedzialność osób niepełnoletnich i pełnoletnich w świetle przepisów prawa.

Natomiast uczniowie klas maturalnych w dniu 11 grudnia br. uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku. Prowadzący zapoznali uczniów z kryteriami przyjęć do wojska, warunkami służby wojskowej oraz możliwością kontynuowania nauki na uczelniach wojskowych.

Pedagodzy szkolni
Tydzień Konstytucyjny w Drzewniaku
03.12.2018
ZST w Słupsku po raz kolejny uczestniczył w projekcie „Tydzień Konstytucyjny” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach tej akcji słupscy prawnicy przeprowadzili lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorzy w przystępny i interesujący sposób pokazali, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniach mogli uzyskać wiedzę, nie tylko z zakresu ogólnie rozumianego prawa konstytucyjnego i jego przełożenia na nasze życie, ale też odpowiedzi na nurtujące ich pytania, także dotyczące zasad prawnych obowiązujących w szkole.
W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi. 

Szkolny organizator Tygodnia Konstytucyjnego Aleksandra Adler
Spotkania z mediatorem
29.11.2018
W listopadzie i w grudniu br., w naszej szkole, dla uczniów klas I odbyły się warsztaty pod tytułem „ Mediacja, rozwiązujemy konflikty bez przemocy”, które przybliżyły ideę mediacji rówieśniczych oraz zasady efektywnej komunikacji. Warsztaty prowadziła p. Grażyna Brochocka – mediator z Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Słupsku. Zajęcia realizowane były w ramach programu profilaktycznego, dzięki temu uczniowie już wiedzą dlaczego warto mediować i czym różni się mediacja od negocjacji.
Koncert "Kolory wolności"
29.11.2018
Drzewniak świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował szereg imprez upamiętniających to ważne dla nas wydarzenie. Jednym z nich jest przygotowywany koncert "Kolory wolności", do którego trwają próby widoczne na zdjęciach.
W piątek, 30 listopada, na auli szkoły odbędzie się premiera koncertu, w czasie którego zabrzmią utwory wielu znanych zespołów i wykonawców, których twórczość pozwoli publiczności przejść drogą wolności w sposób metaforyczny i mamy nadzieję sentymentalny.

Zapraszamy na piątkowy koncert - Aleksandra Adler z Chórem Okazjonalnym
Power Tower 2018 Tradycja i Nowoczesność
26.11.2018
W dniu 23 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie Piotr Fijałkowski, Grzegorz Bednarz oraz Jakub Herb – wszyscy uczniowie klasy drugiej technik informatyk – wzięli udział w konkursie modelarskim Power Tower 2018 Tradycja i Nowoczesność. Organizatorem było Inżynierskie Koło Studenckie IKS działające przy Zakładzie Konstrukcji Metalowych Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej.

Konkurs składał się z dwóch cześć – tradycyjnej oraz nowoczesnej i polegał na stworzeniu modelu wieży zgodnie z wymaganiami organizatorów. Polegały one na zaprojektowaniu modelu wieży przestrzennej o zadanej wysokości, przekroju, kształcie i formie umożliwiającej wydruk bez podpór (bez supportów). Wieże, które stworzyli uczniowie oraz studenci zostały następnie poddane badaniu wytrzymałościowemu.

Nasi uczniowie brali udział w części konkursu nowoczesnego (z wykorzystaniem drukarek 3D). Ostatecznie udało im się zająć 4 miejsce (trzy pierwsze zajęły uczelnie techniczne), a wykonana przez nich konstrukcja wytrzymała nacisk 1245 N. Mamy nadzieje, że zebrane doświadczenia zaowocują w następnych edycjach konkursu.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014