70-lecie szkoły
03.11.2017
Głos Pomorza opublikował artykuł dotyczący uroczystości, które odbędą się w naszej szkole w dniu 24 listopada.
Słowa na ulicy
03.11.2017
Wniosek Słupskiego Ośrodka Kultury pt. "U mnie słowo droższe od pieniędzy" został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany będzie w ramach programu "Promocja czytelnictwa" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy Promocji Kultury. Przy wsparciu środków Miasta Słupsk jako wkład własny.

Działania edukacyjne i artystyczne projektu będą służyły promowaniu czytelnictwa a przede wszystkim literatury polskiej. Chcemy tworzyć modę na czytanie, na noszenie książki 
w plecaku i wyjmowanie jej w wolnych chwilach zamiast telefonu. Będziemy zamieniać słowo pisane na słowo mówione lub na znak materialnie istniejący w przestrzeni.
więcej >> >

Turniej FIFA 2017
25.10.2017
W dniu 21 października w naszej szkole odbył się I turniej w FIFE 2017, współorganizowany przez Game Center w Słupsku. Ponad 30 zawodników przez 5 godzin rozgrywało swoje mecze na 4 konsolach PS4. Dla osób, które odpadły w pierwszej rundzie zorganizowany został dodatkowy. W turnieju głównym pierwsze miejsce zajął Sebastian Brunka, drugie Michał Góralski a trzecie Cyran Arkadiusz. W turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zajął Pietrasiński Adam, drugie Zieliński Krystian a trzecie Maciej Gołojuch. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia. Podziękowania również dla Jacka Bartyzel za oprawę muzyczną. Zdjęcia wykonał Piotr Dziuba z klasy 1tf.
Michał Rusinek w naszej szkole
23.10.2017
W środę 18 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem - Michałem Rusinkiem – pisarzem, tłumaczem, wybitnym literaturoznawcą, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a obecnie prezesem Fundacji Imienia Noblistki. Zdjęcia wykonał Jan Godek z klasy 3TF.
Dzień Nauczyciela 2017
23.10.2017
Dnia 13 października 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. POdczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Grażyna Zienkiewicz uhonorowała nauczycieli nagrodami dyrektora szkoły, a uczniowie wręczyli "Drzazgi" nauczycielom w poszczególnych kategoriach. Zdjęcia wykonał Piotr Dziuba z klasy 1TF.
Wycieczka na PGA
21.10.2017
W dniach 7 i października uczniowie klas informatycznych (i nie tylko) wybrali się na targi gier do Poznania. Była to dobra okazja do zobaczenia co jest "na topie" jeżeli chodzi o dziedzinie gier komputerowych i nie tylko. Była to również dobra okazja do tego, aby uczniowie naszej szkoły poznali się z innej strony i spędzili razem z sobą trochę czasu. Za rok 13-14 października znowu zjawimy się w Poznaniu na kolejnej edycji PGA.
Projekt "Szkoła równych szans" - wymiana w Kolonii
09.10.2017
Grupa uczniów z klas III sfh i II TF - beneficjentów projektu "Szkoła równych szans" - uczestniczyła w dniach 25 - 30 września 2017r. w krótkoterminowej wymianie w Kolonii, gdzie wspólnie z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej OSK Offene Schule Koln realizowała projekt "Zdrowa żywność - od produkcji do konsumpcji". Opiekę nad grupą uczniowską sprawowali: pani Anetta Bengier, pan Marcin Masłowski i pani Magdalena Czyżewska.

W trakcie wymiany uczniowie pracowali w czterech grupach roboczych. Jedna z grup dokonywała zakupów zgodnie z ustalonym wspólnie jadłospisem, zwracając przy tym uwagę na regionalne, sezonowe i uprawiane ekologicznie produkty. Dwie grupy przygotowywały dwudaniową kolację, a czwarta grupa pracowała nad dwujęzyczną książką kucharską, zawierającą zaproponowane przez uczestników przepisy kulinarne oraz zdjęcia przyrządzonych potraw.
Efekty prac zostały zaprezentowane w postaci uroczystego poczęstunku przygotowanego przez uczestników wymiany, połączonego z pokazem "Eko-Książki kucharskiej".
W czasie wymiany uczniowie zwiedzili także ekologiczne gospodarstwo rolne Gertrudenhof w Hürth, Muzeum Czekolady oraz ogród zoologiczny w Kolonii. Program wymiany obejmował ponadto zwiedzanie Kolonii oraz spotkanie z lokalnymi władzami w Bezirksrathaus Rodenkirchen.

Dzięki udziałowi w wymianie uczniowie mieli możliwość poznania kultury kraju sąsiedzkiego oraz rozwinięcia umiejętności posługiwania się językami obcymi (głównie niemieckim). Kolejną korzyścią wyniesioną z pobytu w Kolonii jest wzrost kompetencji kluczowych, praktycznych umiejętności życiowych oraz umiejętności informatycznych i fotograficznych uczniów.
Fot. Anna Milewczyk
Wystawa "VIA"
03.10.2017
W Galerii OT Rondo zaprezentowano kolekcję VLEPVNETU, który stanowił zbiór obiektów gromadzonych przez ponad 14 lat aktywności grupy VIA. Popularyzowała ona w ten sposób sztukę uliczną w Polsce współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. To pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej.
Artykuł na stronie Głosu Pomorza.
Klasycznie w nowy rok szkolny
03.10.2017
Nasi plastycy pracowicie rozpoczęli rok 2017/18. Nawet deszcz nie przeszkodził by powstało malowidło na chodniku przy Filharmonii Sinfonia Baltica. Wspomogliśmy w ten sposób 51 obchody Festiwalu Pianistyki Polskiej.
"Szkoła równych szans" - lekcja "Zdrowa żywność - hit czy mit?"
25.09.2017
W dniu 22 września 2017r. uczniowie z klas III si i II TF - beneficjenci projektu "Szkoła równych szans" uczestniczyli w lekcji na temat "Zdrowa żywność - hit czy mit?", przygotowanej i przeprowadzonej przez panią Beatę Kumorowską.
Celem lekcji było zapoznanie z cechami zdrowej żywności i metodami jej produkcji.
W trakcie lekcji uczniowie analizowali skład "zdrowych" produktów spożywczych, a następnie dowiedzieli się, jakie chemiczne dodatki znajdują się w żywności i jaki negatywny wpływ mają na nasze zdrowie. Prowadząca lekcję zwróciła uwagę na fakt, iż metodą uniknięcia szkodliwych związków jest kupowanie produktów z pewnego źródła lub tych posiadających certyfikaty żywności ekologicznej oraz – co najważniejsze – uważne czytanie etykiet na opakowaniach żywności. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację, dzięki której poznali, które certyfikaty i oznaczenia na opakowaniach artykułów spożywczych są wiarygodne, a które fałszywe.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014