Majówka z Drzewniakiem
11.05.2018Wycieczka do Gdańska i Gdyni
08.05.2018
We wtorek 24.04.2018 roku prawie 40 uczniów klas 2TF ,2 TOM, 1 LP, 3 TF i 4TF wraz z wychowawcami Anettą Bengier i Anną Dadura oraz panią pedagog Beatą Jeż wzięli udział w wycieczce szkolnej do Gdańska oraz Gdyni.
Pierwszym etapem naszej wyprawy było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Zwiedziliśmy wystawę główną, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.
Natomiast wystawa czasowa ukazuje najciekawsze zabytki odnalezione w trakcie pierwszego etapu badań archeologicznych przeprowadzonych na obszarze Pomnika Historii Pole Bitwy na Westerplatte.
Po południu wyruszyliśmy na gdańską Starówkę, gdzie spacerując zwiedziliśmy najciekawsze miejsca, a także zjedliśmy obiad.
O godz. 19 byliśmy już w Gdyni. Teatr Muzyczny jak zwykle zachwycił nas niepowtarzalną atmosferą i wspaniałym musicalem „Gorączka sobotniej nocy”,kultowym obrazem epoki disco i jednym z najważniejszych portretów Ameryki końca lat 70. Dwie godziny świetnej zabawy, przy dźwiękach znanych przebojów wprawiły nas w doskonały humor.
Po północy wróciliśmy do Słupska, pełni wrażeń i nadzieji na następne wyjazdy.
Opiekunowie: Anetta Bengier, Anna Dadura, Beata Jeż
Zakończenie szkoły klas maturalnych
08.05.2018
W dniu 27 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie szkoły klas maturalnych. Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia podczas zdawania egzaminów maturalnych, a także powodzenia w dorosłym życiu.
Kierunki kształcenia w roku 2018/2019
24.04.2018Drugi maraTON SZTUKI 24h w Drzewniaku
24.04.2018
maraTON SZTUKI 24h to pomysł uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku. Przez 24 godziny uczniowie szkół gimnazjalnych, licealnych oraz studenci będą zaangażowani twórczo w różnorodne warsztaty. W tym roku tematem przewodnim maratonu będzie TWORZENIE MURALU. Warsztaty obejmą naukę metod przenoszenia stworzonej kompozycji na ścianę, jak i tworzenia samego projektu. Dodatkowo powstaną zespoły, które będą projektowały mural w Parku Wodnym w Redzikowie. To pouczające doświadczenie, gdyż zespół będzie wielopokoleniowy: gimnazjalista + licealista + student. Najlepszy Team otrzyma atrakcyjne nagrody, a projekt zostanie zrealizowany. Wszystkie warsztaty będą prowadzili nauczyciele ZST. Całość programu zwieńczy całonocna projekcja filmów artystycznych.

W projekcie wezmą udział Gimnazja ze Słupska i okolic oraz studenci Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Partnerem w tym działaniu będzie Łukasz Gągała – twórca wielu murali, Grzegorz Sujecki – kierownik sekcji scenicznej w Nowym Teatrze w Słupsku oraz Piotr Stramski - wykładowca Instytutu Wzornictwa Politechniki Kosalińskiej.
maraTON SZTUKI 24h odbędzie się 27 kwietnia od godz. 9.00 do 28 kwietnia do godz. 9.00 2018 r. w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Technicznych przy ul. Szymanowskiego 5 w Słupsku.

Uczniowie mają zapewnioną całodobową opiekę pedagogów, nocleg, materiały plastyczne oraz inne atrakcje.
78. rocznica Zbrodni Katyńskiej
23.04.2018
Dnia 13 kwietnia 2018 r., z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyła się wyjątkowa w swym przebiegu lekcja historii, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście: Państwo Barbara i Aleksander Aziukiewiczowie, których ojców zamordowano w Katyniu oraz grupa Sybiraków z p. Barbarą Dolata, wiceprezeską Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Słupsku na czele.

W trakcie lekcji młodzież – gospodarze lekcji przybliżyli okoliczności mordu katyńskiego wykorzystując treści historyczne, okolicznościowe utwory muzyczne i wiersz „ Guziki” oraz wspomnienia w prezentacjach multimedialnych. W podobnej formie przywołali pamięć o dramatycznych i poruszających losach Polaków pod okupacją sowiecką.
Następnie grupa młodzieży - gospodarze lekcji historii, Dyrekcja Szkoły oraz Goście udali się na Skwer Pamięci, gdzie oddali hołd Bohaterom Dębów Pamięci – złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.
Słowa podziękowania do młodzieży oraz p. profesor Lilianny Lipnickiej, organizatorki lekcji, skierowały p. Dyrektor Grażyna Zienkiewicz oraz w imieniu zaproszonych gości p. Barbara Dolata, wiceprezeska Związku Sybiraków.

Ważnym wkładem w obchody tej bardzo ważnej dla Polaków rocznicy był udział naszej młodzieży w uroczystościach miejskich. Tradycyjnie uczennice i uczniowie pod kierunkiem p. Lilianny Lipnickiej przygotowali oprawę artystyczną, młodzież zapaliła 16 zniczy w jej trakcie, wystawiliśmy poczet sztandarowy, a klasy I TI i ILPD była w grupie uczestników uroczystości. Podziękowania dla naszej młodzieży, dyrekcji szkoły, p. Lipnickiej skierowali organizatorzy uroczystości oraz p. Krystyna Danielecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

W przygotowaniu lekcji historii oraz oprawie artystycznej miejskiej uroczystości zaangażowani byli:

Narratorzy: Magdalena Izdebska i Patrycja Taras
recytacja: Aleksandra Zagórska

śpiew: Daria Bronka, Sandra Sorbian, Natalia Wabik, Aleksandra Plich i Grzegorz Bednarz oraz Kinga Apanowicz, Paulina Kawczyńska, Julia Kowalska,Aleksandra Makowska, Klaudia Stanisławska, Adam Cieszyński, Sebastian Dudkowski, Krystian Doległo, Jakub Herb, Filip Koniczuk, Paweł Lemańczyk,Oskar Maciejak, Gracjan Piotrowski, Tymoteusz Stefaniak, Waldemar Wiewiórkowski, Olaf Wyrostkiewicz, Miłosz Zych.

Nagłośnienie i prezentacje multimedialne: Michał Bojarojć i Kacper Tomaszewicz przy wsparciu p. profesora Krzysztofa Smolińskiego

Elementy scenografii: Natalia Kowalska, Jan Godek i Dominik Strzelbicki przy wsparciu p. profesora Radosława Sorbiana

Opieka nad Skwerem Pamięci: Renata Kropielnicka, Marta Jaromij, Bartłomiej Herb, Ewelina Fabiańczyk, Anna Równicka

Serwis fotograficzny: Paulina Mossakowska i Piotr Dziuba
Półfinał wojewódzki w siatkówkę chłopców
23.04.2018
Młodzież z DRZEWNIAKA po raz kolejny w Hiszpanii.
19.04.2018
Zespół Szkół Technicznych w Słupsku, popularny Drzewniak, od kilku lat skutecznie realizuje praktyki zawodowe uczniów w ramach unijnego programu ERASMUS+.

W 2016 roku szkoła po raz kolejny wygrała konkurs na realizację mobilności, a projekt „Praktyki w dobrym stylu” napisany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, pozwolił na realizację dwutygodniowych praktyk w Hiszpanii i Niemczech dla 120 uczniów, uczących się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik technologii drewna, technik technologii odzieży, fototechnik i technik informatyk.

W marcu i kwietniu 2017r. czterdziestu uczniów uczestniczyło w praktykach zawodowych w andaluzyjskiej Granadzie. Młodzież mogła w sposób praktyczny poszerzyć umiejętności w zakresie reklamy, stolarstwa, mody czy fotografii. Poza pracą był też czas na poznawanie języka i zwiedzanie przepięknej Hiszpanii, urzekającej kolorem i słońcem Kordoby i Sewilli. Niewątpliwie symbol Granady Alhambra pozostanie na zawsze w pamięci uczestników praktyk. Andaluzja to część Hiszpanii, w której uczniowie Drzewniaka odbywają praktyki. Słońce, fiesta, flamenco, plaża, siesta, gazpacho, sherry, południowy temperament, niezliczone zabytki, pozostałości po starożytnych i nowożytnych cywilizacjach, to wszystko trzeba zwiedzić i poznać przynajmniej raz w życiu - taką możliwość przez uczestnictwo w projekcie otrzymali beneficjenci Erasmusa+.

W maju ubiegłego roku kolejnych dwudziestu uczniów wyjechało na praktyki, tym razem do saksońskiego Lipska. Informatycy mieli możliwość praktycznego poznawania zawodu w mieście Bacha, a przy okazji zwiedzili przepiękne Drezno i wielokulturowy Berlin.
10 marca 2018r. kolejna dwudziestoosobowa grupa wyjechała do Hiszpanii. Tym razem miejscem docelowym były praktyki uczniów w firmach fotograficznych i domach mody w Kordobie. Starannie dobrane firmy hiszpańskie pozwoliły uczniom poznać nie tylko praktyczne aspekty zawodu, ale też zasady pracy, jej organizację i specyfikę, co stanowi dodatkowe doświadczenie i bodziec do szukania swojego miejsca w przyszłym życiu zawodowym.
Istotnym elementem mobilności zawodowej uczniów jest konieczność posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim w Hiszpanii oraz niemieckim w Niemczech, do czego młodzież została przygotowana w poprzedzających wyjazd kursach językowych.
7 kwietnia 2018r. do hiszpańskiej Malagi wyjechała grupa dwudziestu uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy i technik technologii drewna.
W maju natomiast informatycy pojadą do niemieckiego Schkeuditz.
Zdobywane w trakcie „Praktyk w dobrym stylu” doświadczenie zawodowe uczniów słupskiego ZST, potwierdzone certyfikatami uznawanymi w całej Unii Europejskiej, pozwala znaleźć pracę w przyszłości, nie tylko w kraju ale również poza jego granicami.
Te doświadczenia wpływają na samoocenę, kreatywność, odpowiedzialność uczniów i ich samodzielność. Zwiększają także poczucie wspólnoty europejskiej i tolerancji wobec odmiennych tradycji i kultur.
Koordynator projektu: Aleksandra Adler, opiekun projektu: Beata Jeż


FIlm z wyjazdu do Hiszpanii
19.04.2018
„Praktyki w dobrym stylu" projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku odbywają staże zawodowe w Hiszpanii.
III Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy "JA"
11.04.2018
PRZYPOMINAMY - POKAŻCIE SWOJE JA !

Termin przesyłania prac do 31 maja 2018 r.

NAGRODY CZEKAJĄ :)

Regulamin konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego "JA"
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014