BACKSTAGE
24.02.2019
pastisz w Drzewniaku
...uff to był pracowity dzień
spójrzcie...twórczo :)
fot. Alina Częścik, Maciek Szadziński, Patrycja Taras, Weronika Kozak, Kinga Zaborowska
PASTISZ W DRZEWNIAKU
24.02.2019
Nauka przez zabawę najbardziej zapada w pamięć, dlatego wróciliśmy do fotograficznej interpretacji dzieł malarskich. W styczniu gościliśmy w naszej szkole m.in. młodzież, która jest zainteresowana wyborem Liceum Plastycznego i Fototechnika w Zespole Szkół Technicznych. Tym razem „wzięliśmy pod lupę” takie dzieła jak: Hamlet Polski Jacka Malczewskiego, Les Noces de Pierette Pabla Picassa, Wiosnę Sandra Botticelliego oraz Ostatnią wieczerzę Leonarda da Vinci.
Od nas wszystkich zadanie wymagało wiele cierpliwości i zaangażowania. W charakteryzacji pomógł nam zaprzyjaźniony Nowy Teatr ze Słupska, udostępniając wspaniałe kostiumy.


Zdjęcia zostaną wykorzystane do wydania kalendarza na 2020 rok.
Kontynuacja zabawy już podczas najbliższego, trzeciego maraTONu SZTUKI 24h, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.


Sukces w debacie
31.01.2019
Miło nam poinformować o wielkim sukcesie naszych uczniów! Drużyna w składzie: Błażej Jaremek (kapitan), Weronika Kozak, Patrycja Łątkowska, Dominik Strzelbicki, Marcel Starzecki oraz Michał Dąbrowski w dniu 31 stycznia 2019 uczestniczyła w międzyszkolnej debacie przygotowanej przez ZSMiL na temat Should homework be banned? Po dwugodzinnych, burzliwych dyskusjach i bardzo rzeczowej wymianie argumentów reprezentanci naszej szkoły zajęli zaszczytne II miejsce. Nie da się ukryć, że kompetencje językowe zaprezentowane przez naszych uczniów i umiejętności prowadzenia zrównoważonego dialogu, przedstawianie argumentów i kontrargumentów oraz duch walki są godne podziwu. Mamy nadzieję, że jest to pierwsza z wielu debat, w których nasi uczniowie będą mogli godnie reprezentować naszą szkołę.
Opiekunki drużyny, Olena Moroń i Anna Dadura
Odwiedziny w szkole
31.01.2019
Dnia 24 stycznia 2019 r. gościliśmy w Zespole Szkół Technicznych uczniów ze Szkoły Podstawowej we Włynkówku oraz chętnych do Liceum Plastycznego z innych placówek. Łącznie odwiedziło naszą szkołę 40 osób. Młodzież uczestniczyła w zorganizowanych warsztatach promujących wybrane zawody.
Technik organizacji reklamy przybliżał w jaki sposób projektować plakat jako przedmiot sztuki użytkowej. Uczniowie dowiedzieli się co wpływa na jego czytelność. Prostota, minimalizm, spójność, krój pisma, grafika – to pojęcia, które stały się bliższe po tych warsztatach.
Technik informatyk zaprezentował uczniom możliwości druku 3D. Młodzież miała również okazję przetestować działanie nowych iPadów, które lada dzień będą wykorzystywane przez wszystkie klasy w szkole do pomocy podczas zajęć na różnych przedmiotach.
Technik przemysłu mody przeprowadził warsztaty z szycia poduszek do igieł z kolorowego filcu, stylizacji ubioru na manekinach oraz doboru biżuterii i dodatków krawieckich. Nasi goście poznali również tajniki wykonania biżuterii ze skóry.
Technik technologii drewna i stolarz zaprezentował zawód przez pokaz zasad projektowania wyrobów meblowych o konstrukcjach skrzyniowej i szkieletowej z zastosowaniem i wykorzystaniem programu AUTO CAD i tablicy interaktywnej. Następnie zaprezentowano dwa stanowiska montażowe na których pokazano proces technologiczny składania szafek z wykorzystaniem elementów, narzędzi i elektronarzędzi oraz oprzyrządowania. Również pokazano fragment obróbki maszynowej za pomocą frezarki górnowrzecionowej wykonując gniazda w drzwiczkach do szafek na zawiasy puszkowe oraz proste frezowanie na elementach z tarcicy sosnowej.
Wszyscy zaproszeni goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach mając możliwość zapoznać się z atrakcyjnymi zawodami, jakie oferuje nasza szkoła. Liceum Plastyczne wraz z fototechnikiem przygotowało fotograficzne pastisze dzieł malarskich. Był to wstęp do trzeciego maraTONu SZTUKI 24h, który odbędzie się w maju. Przyszli plastycy wraz z naszymi uczniami przebierali się w stroje wypożyczone z Nowego Teatru w Słupsku i pozowali do zdjęć naśladując takie dzieła jak „Wiosna” Sandro Botticelliego czy „Les Noces de Pierrette” - Pabla Picassa. Dużym wyzwaniem okazała się także „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Działania te zwieńczy wydanie kalendarza z wykonanymi zdjęciami.
Fot. Piotr Dziuba klasa 2Tf
Oszacowanie zamówienia
29.01.2019Jasełka 2018
23.12.2018
W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez ks. Mariusza Rzędziana wraz z uczniami klasy 1 TF i wychowawcą prof. Lilianną Lipnicką. Podczas ponad godzinnego występu mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne, które wprowadziły nas w magiczny czas świąt. Była to również doskonała okazja, aby wręczyć podziękowania dla naszych szkolnych wolontariuszy za ich ciężą i codzienną pracę dla potrzebujących.


Foto: Kacper Zieliński klasa 2Tf.


Foto: Piotr Dziuba klasa 2 Tf.


Datek na Hospicjum Miłosierdzia Bożego
19.12.2018
Samorząd Uczniowski pragnie z radością poinformować wszystkich, że dzięki waszemu zaangażowaniu w przygotowanie prac na kiermasz zorganizowany 11 grudnia 2018 zebraliśmy 281 zł, które zostały przekazane na Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Wszystkim uczniom i nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na was na wiosnę, przy okazji kiermaszu wielkanocnego.

Dziękujemy, Opiekunowie SU
Certyfikat „POMORSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM”
18.12.2018
W dniu 30 października 2018 r. w szkole odbyła się po raz pierwszy akcja „II Pomorska Komórkomania” Fundacji DKMS. Celem było aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku: udało nam się zarejestrować ich 24.

W związku z powyższym Zespół Szkół Technicznych w Słupsku otrzymał Certyfikat „POMORSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM”. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 grudnia 2018 r w Gdynii, w Parku Technologiczno-Naukowym. W uroczystości wzięły udział p. Izabela Mroczkowska-Bujak wicedyrektor szkoły, p. Joanna Gałązka – pedagog i koordynator akcji oraz Oliwia Abrycka z kl. IV LP – przedstawiciel uczniów i wolontariuszka DKMS. Byliśmy jedną z pięciu szkół ze Słupska, która wzięła udział w akcji i otrzymała certyfikat.

Dziękuję wolontariuszom za wzorowe przeprowadzenie akcji i wszystkim tym, którzy się zarejestrowali a tym samym przyczynili się do otrzymania Certyfikatu.
Joanna Gałązka
Świąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych
17.12.2018
17 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w Słupsku. Zaprezentowali oni swoje prace wykonane własnoręcznie. Zarówno dla nich, jak i dla nas, te spotkania są bardzo ważne. Pokazali nam, czym zajmują się na co dzień i co daje im radość. Ludzie mniej sprawni potrzebują wsparcia drugiego człowieka a terapeuci, wspaniale potrafią zaktywizować swoich podopiecznych do wykorzystania własnej inwencji twórczej.

Dziękujemy za świąteczny klimat i kiermasz, który był okazją nie tylko do zaprezentowania prac podopiecznych placówki, ale również pokazania jak ważna społecznie jest praca z osobami niepełnosprawnymi. Dochód ze sprzedaży rękodzieła przeznaczony zostanie na wydatki związane z integracją społeczną uczestników.
Przyroda Powiatu w obiektywie
13.12.2018
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Rozenbangier z klasy 1 Tf, zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Starostę Słupskiego, pt. "Przyroda Powiatu w obiektywie - edycja 2018". Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014