Portret polsko-litewskiW dniach 22, 23.06.2015 r. odbyła się wizyta przygotowawcza do wrześniowych warsztatów zatytułowanych „Portret polsko-litewski”, które zostały sfinansowane ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.
20 wrześniu 2015 r. będziemy gościli dwunastu obywateli Litwy na warsztatach plastyczno-fotograficznych, które mają pogłębić więzi międzynarodowe i dialog międzykulturowy. Wezmą w nich udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku oraz uczniowie Szkoły Średniej im. Szymona Konarskiego w Wilnie. W czerwcu dwuosobowa delegacja została zaproszona do Ratusza, gdzie odbyło się spotkanie z Prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, Panią Wiceprezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką i Panią Dyrektor Wydziału Edukacji Anną Sadlak. Mieliśmy okazję zwiedzić Ratusz. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Pomorza Środkowego, która miała na celu upowszechnienie prac Witkacego i jego twórczości. Prace mistrza będą miały wpływ na kształt warsztatów plastycznych. Są dla nas punktem wyjścia- inspiracją do dalszych działań uczniów. Spotkaliśmy się z przyjaciółmi Wilna i Grodna w siedzibie NOT, gdzie Pani Wiceprezes Krystyna Popiel przybliżyła nam historię podróży między krajami.
Potem zwiedziliśmy Ustkę, spacerowaliśmy po molo podziwiając nadmorskie krajobrazy. Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury. Dobra atmosfera, przyjemna zabawa pozwoliły nam dopiąć plan pracy na ostatni guzik. Jesteśmy gotowi na przyjęcie tak sympatycznych gości, którzy będą już 20 września 2015. Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty przygotowawczej.
W piatek 27 marca 2015 roku zostały ogłoszone przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji wyniki konkursu projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Nasz pomysł uzyskał akceptację komisji konkursowej i otrzymał dofinansowanie, dzięki któremu we wrześniu 2015 roku będziemy mogli przeprowadzić międzynarodowe warsztaty plastyczno-fotograficzne, których głównym celem będzie promowanie polsko-litewskiego dialogu międzykulturowego.
To już kolejny, po projektach dotyczacych praktyk zawodowych w Niemczech i Hiszpanii, międzynarodowy wniosek, który uzyskał akceptację ekspertów i co za tym idzie wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły, dajac uczniom możliwość realizacji swoich pasji i pomysłów również w wymiarze europejskim. Pomysłodawczynia projektu i jego koordynatorka jest p. Anna Drojman.Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014