Archiwum 2013-2014


Nadmorski rajd pieszy

W sobotę 28 września grupa uczniów z klas III TF,II TI , I TDO i III TOR wybrała się na rajd pieszy pięknym, jesiennym brzegiem Bałtyku. Maszerowaliśmy plażą z Ustki do Orzechowa, tam wdrapaliśmy się po 222 stopniach na wieżę widokową, a potem powędrowaliśmy ścieżką przyrodniczą po Wydmie Orzechowskiej umocnionej platformami i podestami. Zakończyliśmy rajd ogniskiem, a potem dłuuuugim marszem leśnymi wydmami do Ustki . Zmęczeni ale pełni wrażeń i mocno "dotlenieni" wróciliśmy do Słupska. Zdjęcia z rajdu wykonała Monika Sarach z kl.III TF

I TOR - budujemy camera obscura

W ramach zajęć z przedmiotu "pracownia rejestracji obrazu" klasa I technik organizacji reklamy budowała urządzenie będące protoplastą aparatu fotograficznego. I bez względu na zastosowane materiały i jakoŚĆ wykonania udało się! Było trochę zabawy i śmiechu a przy tym każdy mógł na własne oczy przekonał się jaki obraz uzyskujemy w aparacie.

Wymiana młodzieży

Zespół Szkół Technicznych w Słupsku w lipcu bieżącego roku 8 raz uczestniczył w międzynarodowej wymianie młodzieży opartej na porozumieniu trójstronnym miast Słupsk - Flensburg - Carlisle. W tym roku 10-osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych pod opieką dwóch opiekunów Katarzyny Chojnowskiej i Kingi Kobzdej-Ptak wyjechała do Anglii gdzie jak co roku uczestniczyła w warsztatach. Wyjazd miał miejsce w dniach 22–27 lipca 2013. Warsztaty odbyły się w Carlisle i wzięła w nich udział także młodzież z Anglii oraz z Niemiec.

V miejsce naszych biegaczy.

W dniu 1.10.2013 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W lasku Północnym na dystansie 10x1000m reprezentacja naszej szkoły w składzie: Grzybek Mateusz 4Tf, Olszewski Damian, Damian Kamil, Wnuczyński Sebastian 3Td, Karnacewicz Dawid, Subocz Szymon 2Ti, Kępa Kamil 2Td, Gul Jakub 1Ti, Jasicki Sławomir 1Td, Zajkowski Dawid 1Si zajęła ostatecznie V miejsce. Opiekunem reprezentacji jest prof. Daniel Kot.Gratulacje!

Festyn "Lider zdrowego życia"

27 września 2013r. w naszej szkole odbył się festyn profilaktyczny pod hasłem "Lider zdrowego życia". Podczas tej imprezy dla uczniów klas I przygotowano kilka atrakcji mających na celu integrację i promowanie zdrowego stylu życia. W trakcie festynu uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt. "Szanuj życie". Koncert został przygotowany przez pana Sławomira Pyrko bluesmana, animatora kultury i propagatora zdrowego stylu życia. Nasz gość spotkał się z młodzieżą, aby pogłębić jej wiedzę na temat skutków działania substancji odurzających oraz propagować życie bez nałogów.
Artysta w opowieściach przeplatanych utworami muzycznymi, podzielił się ze słuchaczami wiadomościami o historii bluesa oraz spostrzeżeniami na temat narkotyków, alkoholu i dopalaczy. Przestrzegał przed stosowaniem używek i podkreślał, jakie są tego konsekwencje.
Po występie muzycznym, wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie, które w ramach integracji klas I pozostanie cenną pamiątką. Każdy z uczestników miał okazję poczęstować się ciastem przygotowanym przez uczniów z klas I oraz usiąść przy biesiadnym stole, aby spędzić miło czas wśród nowych kolegów i koleżanek. Dodatkową atrakcją był grill. Gorące kiełbaski wszystkim bardzo smakowały.
Całą imprezę przygotowały p. Joanna Gałązka, p. Beata Jeż, p. Marzena Pietruk-Żytkowska.

II edycja Słupskich Niedźwiedzi Edukacji

Podczas gali kończącej II edycję konkursu Niedźwiedzi Słupskiej Edukacji poznaliśmy nazwiska najlepszych słupskich nauczycieli w roku szkolnym 2012/13. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu dla najlepszych słupskich nauczycieli "Niedźwiedzie Słupskiej Edukacji" są członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Słupska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w ubiegłym roku. Dzisiaj poznaliśmy nazwiska pedagogów nagrodzonych w drugiej edycji imprezy. Rozpoczynając galę wręczania nagród Maciej Kobyliński Prezydent Słupska wyraził podziw dla słupskich nauczycieli za ich zaangażowanie w kształcenie młodzieży i wysoki poziom wiedzy. Mówił również, że wiele odwagi od nauczycieli wymaga start w konkursie, w którym są oni oceniani przez swoich uczniów.
Natomiast Damian Rosiak Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Słupska dziękował nauczycielom za codzienny trud wykonywania swojej pracy.
Rozstrzygnięcie oparte było na ocenie formularzy zgłoszeniowych. W aplikacjach uczestnicy wpisywali swoje osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym (konkursy, olimpiady, organizowane akcje, projekty, osiągnięcia pozaszkolne, nagrody i wyróżnienia).
Bardzo miło nam poinformować, że Niedźwiedzia Sportu zdobyła Katarzyna Koch-Gadowska, natomiast nagrodę specjalną za wyróżniającą się aktywność na rzecz słupskiej młodzieży otrzymał Zespół Szkół Technicznych. Nagrodę w postaci czeku na 2000 zł z rąk Prezydenta Macieja Kobylińskiego odebrał dyrektor szkoły.
<

I Charytatywny Bieg Na Rzecz Bezdomnych Zwierząt

W sobotnie popołudnie 12 października na stadionie 650-lecia i w Lasku Północnym, młodzież naszej szkoły startowała w I Charytatywnym Biegu na Rzecz Bezdomnych Zwierząt. Uczniowie klas IV Ti, III TF, I TOR i III TDO wraz z nauczycielami Katarzyną Koch-Gadowską, Dorotą Nagórską, Jolantą Suchańską i Marcinem Świdczakiem wystartowali w biegu przełajowym na 4000 metrów i pokonali go, mimo że dystans nie należał do najlżejszych. Imprezę zorganizowało słupskie schronisko dla bezdomnych zwierząt, a wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią Marzeną Pietruk-Żytkowską pomagali przy jej organizacji. Każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem, a pieniądze zebrane z zakupu symbolicznych cegiełek przeznaczone zostały na rzecz schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział. Zdjęcia wykonała Kinga Szymerowska z kl.III TF, która ten dystans również pokonała!

Dzień Papieki w naszej szkole.

W dniu 16 października odbył się w naszej szkole apel z okazji wyboru na Stolicę Piotrową naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II. To szczególny dzień dla każdego z nas. Dzień radości i zadumy, wdzięczności za tak Wielkiego Polaka. W apelu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali życie i nauczanie Jana Pawła II.

Konkurs "Pod Strzechą"

Klasa 1 TDS wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Pod Strzechą", dotyczącym twórczości Witkacego. Praca naszych uczniów została zauważona przez jurorów i otrzymała wyróżnienie.

Halowa piłka nożna

W dniu 23.10.2013 w ZSMiL w Słupsku (Mechanik), odbyły się zawody sportowe - halowa piłka nożna w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Grzybek Mateusz, Subocz Szymon, Ueck Adrian, Szostakiewicz Piotr, Kępa Kamil, Syrnyk Michał, Dudkowski Konrad, Szepielewicz Sebastian, Majdański Błażej, Wróblewski Mateusz, Kamiński Patryk zajęła ostatecznie 2-mce. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane a wyniki ważyły się do samego końca: ZST-ZSMiL (Mechanik) 1-2, ZST-ZSL Warcino 5-0, ZST-IVLO 2-1. Opiekunem drużyny jest prof. Daniel Kot. Serdeczne gratulacje.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 paĽdziernika w szkole, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z samorządu szkolnego przygotowali apel. Jak co roku, nauczycielom wręczane zostały "Drzazgi", a o to zwycięzcy w kategoriach : "Nauczyciel z największym poczuciem humoru" - P. Małgorzata Krzywińska-Koniczuk, "Nauczyciel najbardziej elegancki (TOP MODEL) - P. Elżbieta Saba, "Nauczyciel najbardziej wymagający" - P. Lilianna Lipnicka, oraz "SUPER DRZAZGA" - P. Lilianna Lipnicka. Po raz pierwszy, w tym roku została przyznana nagroda w kategorii "Najbardziej sympatyczny niepedagogiczny pracownik szkoły" - P. Mieczysława Królik. Odbył się także konkurs pod tytułem " Znam swojego Nauczyciela", zwyciężyli uczniowie z kl. 3TF. Podczas uroczystości było wiele nowości, tak jak wyróżnienie z grona Nauczycieli Drzewniaka "Króla lub Królowej cytatów" - królową została Pani Rita Sobe. Dzień ten był pełen humoru i śmiechu, na pewno zostanie mile wspominany w naszej szkole.

Uczymy się zawodu za granicą

W dniach od 7 do 25 paĽdziernika grupa 15 uczniów klasy 2 Ti miała możliwość odbycia praktyk zawodowych w miejscowości Leipzig (Lipsk) w Niemczech w ramach programu LEONARDO DA VINCI (praktyki zawodowe i staże dla osób uczących się). Przez trzy tygodnie mieliśmy możliwość poznać najnowsze technologie dotyczące tworzenia okablowania strukturalnego dla sieci rozległych, administrowania systemem Windows 7 oraz tworzenia sieci ethernetowych. Poza nauką, była to również okazja do tego, aby pozwiedzać takie miasta jak Lepzig, Berlin, Drezno. Cały ten wyjazd był dobrą okazją do tego, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz zobaczyć jak żyją ludzie za sąsiednią granicą.

Dzień przedsiębiorczościFilm "Pomorscy osadnicy"

Poniżej znajduje się film, w realizację, którego włączyli się uczniowie naszej szkoły: Paulina Kolman, Piotr Laskowski i Michał Sawicki pod opieką pani Liliany Lipnickiej.Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym chłopców

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do udziału w Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym, które odbędą się w dniu 19.11.2013 (wtorek). Zgłoszenia u nauczycieli wychowania fizycznego. Najlepszych trzech zawodników będzie reprezentowało szkołę w międzyszkolnych zawodach SOM. W imieniu Szkolnego Klubu Sportowego - zapraszam Daniel Kot.

Nocny rajd pieszy

8 listopada, w sobotnie popołudnie grupa uczniów z klas II TI, III TI i III TF wraz z opiekunami panią Dorotą Nagórską, Katarzyną Koch-Gadowską i Jolantą Suchańską wyruszyła trasą pieszej, nocnej wędrówki Laskiem Południowym. Przy świetle księżyca oraz oczywiście latarek udało się nam nie zabłądzić, nie pogubić i nie poprzewracać w ciemnych, leśnych ostępach. Zakończyliśmy rajd ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i w dobrych humorach wróciliśmy do Słupska. Zdjęcia z rajdu wykonała Agnieszka Peyer z klasy III TF

Halloween

Przebierańcy i dynie opanowały szkołę ostatniego dnia paĽdziernika. W czasie Halloween zorganizowano konkurs na najładniejszą dynię (wygrała III TF), najlepiej przebraną klasę (I TF), nauczyciela (Pan Janusz Wroński) i ucznia (Kamila Rużyło z II TF). Poniżej etiuda filmowa przygotowana przez Paulinę Zagórską i Kornela Wypyszewskiego z II TF oraz galeria zdjęć autorstwa Pana Rafała Szamockiego.Pociąg do kultury

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "Pociąg do kultury", zorganizowanym przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku. Celem konkursu jest m.in. wyłonienie najbardziej "kulturalnej" szkoły poprzez uczestnictwo poszczególnych uczniów, grup, klas w spotkaniach, wystawach i warsztatach BGSW. Więcej informacji udzielają nauczyciele fotografii.
Na zdjęciach klasa IV TF na wycieczce do Baszty Czarownic i Galerii Kameralnej, gdzie obejrzeli wystawę "Rybie oko 7".

Konkurs recytatorski z języka niemieckiego

W dniu 02.12.2013 uczennice naszej szkoły Wiktoria Marszałek(IITF), Klaudia Tatarzycka(ITF) oraz Dominika Trzaskoma(IITF) wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i ¦piewu w Języku Niemieckim. Uczestniczki były świetnie przygotowane i zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, co dostrzeżone zostało przez jury. Klaudia Tatarzycka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiersz. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Uczennice przygotowane zostały do konkursu przez Panie: Anettę Bengier oraz Marzenę Gogol.
II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach

Dnia 10.12.2013 r o godz. 12.00 w naszej szkole odbył się I etap - eliminacje szkolne - II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W eliminacjach wzięło udział 21 uczniów: 5 uczniów z klasy IV TI i 16 uczniów z klasy III TI. Do eliminacji okręgowych zostanie zakwalifikowanych około 600 najlepszych uczniów. Wyniki eliminacji szkolnych organizator opublikuje na stronie internetowej olimpiady do dnia 20.12.2013r. Opiekunem grupy jest Pani Jolanta Suchańska. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Zdjęcia z przebiegu I etapu wykonała Aniela Pater, uczennica klasy 2 fi.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Od 3 do 11 grudnia 2013 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania dla uczniów, które miały na celu przybliżenie problemów zdrowotnych osób niepełnosprawnych i chorych na stwardnienie rozsiane (skrót SM). SM może mieć charakter rzutowo-remisyjny, czyli zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Uczniowie obejrzeli film dokumentalny portretujący osoby chore na stwardnienie rozsiane, pt.: „Trzeba iść dalej”, którego twórcą jest p. Adam Mroczek – operator obrazu, filmowiec, nauczyciel fotografii w naszej szkole. Film jest osobistą refleksją na temat SM, ponieważ autor dokumentu sam od ponad 20 lat zmaga się z tą chorobą. Podczas spotkania młodzież miała okazję do refleksji na temat jak radzić sobie z trudną sytuacją, chorobą i innymi przeciwnościami losu.

Gala Wolontariatu

W dniu 12 grudnia 2013 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, razem z opiekunem panią Dorotą Kalotą, uczestniczyli w "Wieczorze kuglarskim" przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Podczas uroczystości gorące podziękowania otrzymał nasz Klub i najaktywniejsi wolontariusze za ich poświęcenie dla innych.Mikołajki w szkole


Autorami zdjęć są Arkadiusz Szewczyk i Rafał Wiśniewski z klasy IV TF i Paulina Zagórska z II TF.

Mediacje rówieśnicze

Uczniowie naszej szkoły Ernest Sadowski i Wojciech Wiczkowski z kl. III TI wraz z pedagogiem p. Beatą Jeż, wzięli udział w realizacji projektu pt. "Mediacje - efektywnym sposobem przeciwdziałania agresji wśród młodzieży". Organizatorem projektu było Polskie Centrum Mediacji Oddział w Słupsku.
9 grudnia w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej odbyły się warsztaty podsumowujące 24 godzinne szkolenie dla mediatorów rówieśniczych, podczas których młodzież uczyła się prowadzić rozmowy mające doprowadzić do zażegnania albo złagodzenia konfliktu pomiędzy stronami. Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali Certyfikaty Mediatorów Mediacji Rówieśniczych. Gratulujemy.

Jasełka


Autorami zdjęć są Arkadiusz Szewczyk i Rafał Wiśniewski.

WOŚP 2014

Z orkiestrowym pozdrowieniem "Sie ma" ósmego stycznia rozpoczął się nasz szkolny finał Wielkiej Orkiestry ¦wiątecznej Pomocy. Imprezę brawurowo Poprowadzili: Marta Zientarska oraz Arkadiusz Szewczyk. Jak i u Jurka Owsiaka, tak i u nas podstawowym elementem było "granie wielkiej orkiestry". Dla nas zagrał zespól Qltura oraz zaśpiewały Kornelia Fedorczyk Cabrera, Karolina Bruh-Dzielińska i Karolina Koba. Koncert uatrakcyjnił również Adrian Grzymkowski przedstawiając sprytne popisy żonglerskie. Jednak nie mniej istotnym elementem tego wydarzenia były licytacje, dzięki którym możemy wesprzeć szczytne cele fundacji. Uczniowie i nauczyciele licytowali drewniane serduszka, stylizację roku 2014 w wykonaniu szkolnych stylistów pod kierunkiem Pani prof. Natalii Buki, bony "na niepytanie", oryginalne worki sportowe WO¦P oraz sesje zdjęciowe, które będą wykonane w najbliższym czasie przez Pana prof. Janusza Wrońskiego. Atmosfera była naprawdę gorąca. Szczególnie zażarcie licytowane były stylizacje 2014, które można było podziwiać na zakończenie imprezy, a obecnie na załączonych zdjęciach. Łącznie zebraliśmy kwotę 598,38 zł . Impreza przygotowana została przez Panie Marzenę Gogol oraz Dorotę Kalotę wspierane dzielnie przez Szkolny Klub Wolontariusza Panaceum.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, udział i rekordowe licytacje. Autorem zdjęć jest Mateusz Grzybek z klasy IV TF.

Dbam o zdrowie - III miejsce

Miło nam poinformować, że Patryk Laskowski z klasy II TF zdobył 3 miejsce w konkursie fotograficznym "Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Słupsku wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku. Jest to jego pierwsza nagroda w konkursie ale jak sam mówi to dopiero początek zbierania laurów. Trzymamy za słowo i czekamy na następne sukcesy. Więcej o konkursie na stronie Urzędu Powiatowego http://www.powiat.slupsk.pl/redir,index?wiecej=2051&wiecej_news=1Konkurs kolęd

Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku szkolny zespół wokalny zainaugurował konkurs kolęd. Dla zespołu był to debiut i zarazem doping do promowania śpiewu kolęd wśród dzieci i młodzieży.

Studniówka 2014

Dnia 7 lutego odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa studniówkowa. W tym roku 4 klasy technikum wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawiły się w progach restauracji Aureus. Zabawa trwała do białego rana i z opinii uczestniczących osób, była bardzo udana. Wszystkim maturzystom życzymy zdanej matury i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Zdjęcia wykonał prof. Rafał Szamocki

English Love Song Contest

Już jutro z okazji walentynek odbędzie się 5 edycja English Love Song Contest. Wszystkich, którzy lubią posłuchać pięknie wykonanych miłosnych utworów przez uczniów naszej szkoły - zapraszamy.

Walentynki

W dniu 14.02.2014 w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu piosenki anglojęzycznej o tematyce miłosnej English Love Song Contest - The Voice of Drzewniak. O tytuł najpiękniejszego głosu Drzewnika walczyło 6 wykonawców: Marcin Wójcik (kl. IV TOR) wraz z zespołem w piosence "Ain't got you", Karolina Koba ( ITOR) w piosence "Stand by me", Mateusz Szłapke ( kl ITOR) z piosenką "Impossible", Dominika Aleksandrowicz IV TF w piosence "Beneath your beautiful", Kornelia Fedorczuk III TF z "Love never fails" oraz występ grupowy klasy ITOR. Jury w jakże burzliwych obradach musiało wydać werdykt. Do ostatniej chwili zdania jurorów były podzielone. Ostatecznie, I miejsce zostało przyznane Marcinowi Wójcik, II miejsce ex æquo zajęły Dominika Aleksandrowicz i Kornelia Fedorczuk, III miejsce wywalczył Mateusz Szłapke. Klasa ITOR wraz z Karoliną Koba dostała szczególne wyróżnienie za aktywne zaangażowanie w konkursie. Występ Mateusza S. zasłużył na bis publiczności. Klasa II TF przygotowała Walentynowy reportaż na temat miłości, a dziewczyny z klasy II TDS, I TDS oraz II TOR zaprezentowały ekspresowy pokaz mody Walentynkowej. Tradycyjnie konkurs zakończyła piosenka Bobbiego MC Ferrin "Don't worry, be happy". W roli prowadzących zadebiutowali Aleksandra Dybowska oraz Kamil Niaz. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwały p. Olena Moroń oraz p. Kinga Kobzdej- Ptak. Zdjęcia wykonał Rafał Wiśniewski.

IV Festiwal Drzewniaka

Z ogromną radością zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami do udziału w IV Festiwalu Drzewniaka - "Powitaj z nami wiosnę", który odbędzie się w piątek 21 marca, w godz. 9.00 - 13.00.
W auli szkoły odbędą się pokazy mody, występy artystyczne, projekcje filmów przygotowanych przez uczniów. W pracowniach będzie można wziąć udział w warsztatach fotograficznych, stylizacji odzieży, reklamowych, informatycznych oraz drzewnych. Gimnazjaliści będą mieli okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia i ofertą edukacyjną szkoły na rok szkol. 2014/2015.
Na sali gimnastycznej prócz pokazów sztuk walki MMA, fitnessu i cheerleaderek będzie okazja do spotkania z piłkarzem, reprezentantem Polski - uczestnikiem M¦ 2002 Panem Pawłem Kryszałowiczem.
Mamy nadzieję, że spotkanie z Zespołem Szkół Technicznych przybliży młodzieży działalność naszej szkoły, jak również pomoże dokonać wyboru dalszej drogi kształcenia zakończonej sukcesem.

Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Słupska

5 marca w słupskim ratuszu odbyło się spotkanie na którym zostały wręczone Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Słupska dla najlepszych słupskich sportowców za wybitne osiągnięcia. W tym roku liczniej nagrodzeni zostali lekkoatleci, bokserzy i piłkarki ręczne. W gronie tym znalazła się uczennica naszej szkoły, bokserka - Natalia Łykus reprezentująca Słupski Klub Bokserski "Czarni". Serdecznie gratulujemy i życzymy więcej sukcesów sportowych.

Otwarcie pracowni stylizacji

W dniu 07.03.2014 w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku w obecności p. Prezydenta Edwarda Zdzieborskiego, przedstawicieli Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, Radnych oraz słupskich pracodawców odbyło się otwarcie nowoczesnej Pracowni Stylizacji Odzieży. Wyposażenie tej pracowni było możliwe dzięki realizacji projektu finansowanego z POKL działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego pt. „Zaprojektuj swoją przyszłość” .
W pracowni tej będą się kształcić przyszli technicy technologii odzieży oraz krawcy. Utworzenie klas kształcących w zawodach uwarunkowana jest zapotrzebowaniem pracodawców lokalnego rynku pracy.

Wizyta u pracodawcy

W dniu 14 marca 2014 roku odbyła się wycieczka zawodowa do Zakładu A.J. Fabryka Mebli, Spółka z o.o. w Redzikowie. Udział wzięły klasy kształcące się w zawodzie: stolarz i technik technologii drewna.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z asortymentem produktów oraz wielkością produkcji i modernizacją bazy technicznej przedsiębiorstwa. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o nowoczesny park maszynowy w procesie produkcyjnym oraz cały proces technologiczny na montażu przy wykonywaniu różnych wyrobów meblowych o konstrukcjach skrzyniowej i szkieletowej. Ponadto uczniowie mieli okazję w krótkim czasie nabyć wiedzę i umiejętności związane z obsługą i programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
A.J. Fabryka Mebli to renomowany producent mebli biurowych z długoletnią tradycją, zdobywca licznych nagród, wyróżnień i certyfikatów jakości. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku meblarskim, a produkowane meble prezentują światowy poziom. Bezkonkurencyjna oferta obejmuje różne meble wyróżniające się wysokimi parametrami jakościowymi oraz użytkowymi. Oferują spójne stylistycznie kolekcje, pozwalające w nieograniczony sposób konstruować stanowisko pracy, dopasowane do potrzeb użytkowników.
Z Zakładem A.J. nasza szkoła współpracuje od lat w zakresie praktyk zawodowych. Wizyta ta umożliwiła uczniom zapoznanie się z ofertą przyszłego pracodawcy.
Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.


XIV Międzynarodowy Konkurs Stolarski

W dniach 13 i 14 marca 2014 roku odbył się XIV Międzynarodowy Konkurs Stolarski. Po raz kolejny odnieśliśmy w Szczecinie sukces, zajmując II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali:
- Michał Lange II Si,
- Maciej Kowalski III Si,
- Mateusz Lipiński II Td/s,
- Paweł Pągowski III Td.
Gratulujemy uzdolnionym laureatom.

IV Festiwal Drzewniaka - relacja filmowa

Sukces naszego poety.

Uczeń klasy IV Tor Marcin Wójcik zdobył pierwsze miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim zorganizowanym przez ZSMiL w Słupsku.
Chociaż Marcin pisze od pięciu lat, po raz pierwszy stanął w szranki z innymi "poetami". Tym bardziej, więc cieszy pełnia zwycięstwa. Jury, składające się z pisarzy i poetów (m.in. Daniel Odija) było zachwycone dojrzałością pisarską, wrażliwością i tzw. lekkością pióra laureata.
Marcinie, gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy twórczej.

74. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniu 15 kwietnia 2014 r. społeczność naszej szkoły obchodziła 74. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W pierwszej części uroczystości młodzież, nauczyciele i Goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą Bohaterów Dębów Pamięci: kapitana WP Aleksandra Aziukiewicza, podinspektora PP Wacława Gocławskiego i aspiranta PP Józefa Grefki. Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli fragmenty filmów dokumentalnych obrazujących historię Zbrodni Katyńskiej oraz wspomnienia Sybiraków oraz wysłuchali utworów muzycznych w koncercie „Katyń. Pamiętamy!”, nawiązujących w swej treści do historii losów Polaków i ukazujących takie wartości, jak: walka, wolność, prawda, pamięć, przemijanie, szacunek i miłość do Ojczyzny. Część ta wzbudziła u widzów wiele wzruszeń i emocji, a u niektórych nawet łzy.

|Za pamięć, za piękne treści , za chwile wzruszeń, wykonawcom i p. profesor Liliannie Lipnickiej, podziękował p. Jerzy Lisiecki, prezes Związku Sybiraków oraz p. Izabela Mroczkowska – Bujak, wicedyrektor szkoły.

W uroczystości wzięli udział potomkowie Bohaterów Dębów Pamięci: p. Janina Grefka oraz p. Aleksander Aziukiewicz z małżonką , grupa Sybiraków z p. Jerzym Lisieckim, prezesem Związku Sybiraków w Słupsku na czele oraz ks. Jan Giriatowicz – proboszcz Parafii p.w. ¦w. Jacka w Słupsku.

Warto wspomnieć fakt, że młodzież występująca w Koncercie Pamięci przedstawiła jego fragmenty podczas Miejskiej Uroczystości Obchodów Rocznicy Zbrodni Katyńskiej pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Komunalnym.

W koncercie wystąpili:
Prowadzenie (i chór): Ewa Borowińska i Adrian Akin

Gitara i śpiew: Mateusz Mielewczyk i Tomasz Chaciński

¦piew solo: Bartosz Iwaniak, Aleksandra Bogucka, Kornelia Fedorczyk – Cabrera, Karolina Koba, Karolina Bruh – Dzielińska, Przemysław Maciukiewicz

Chór: Karolina Barabasz, Agnieszka Sokołowska, Magdalena Krupa, Julia Gunsz, Karolina Lehman, Roksana Przyborowska, Agata Konecka, Roksana Szewc, Michalina Michniewicz, Natalia Rejt , Krystyna Antonina Borodziuk, Wojciech Wiczkowski, Łukasz Jurczak, Patryk Gałka, Karolina Krajewska, Aleksandra Dehmel, Ernest Sadowski, Michał Bęben

Recytacje: Angelika Kołtun i Aleksandra Furmańczyk

Nagłośnienie: p. profesor Smoliński i Dawid Gamułka

Prezentacje multimedialne: Paweł Kubisiak i Przemysław Łaziński

Scenografia, p. profesor Mariusz Gorzeń z uczniami, oświetlenie: p. profesor Adam Mroczek

Serwis fotograficzny: Kornel Wypyszewski i Adrianna Smolińska

Wystawa okolicznościowa: Joanna Petrusiewicz, Sara Jarząb

Scenariusz i przygotowanie uroczystości: pani profesor Lilianna Lipnicka

III miejsce w XI edycji konkursu ekologicznego "Teraz woda"

20 marca 2014 roku zespół w składzie: Ewa Borowińska, Karolina Bruh-Dzielińska, Anna Klasa oraz Daria Samsel- uczennice klasy I TF reprezentował naszą szkołę w XI edycji konkursu "Teraz woda" organizowanym przez "Wodociągi Słupsk" Sp.z o.o. oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Tematem przewodnim konkursu było "Woda i inne komponenty środowiska, jako układ naczyń połączonych." Konkurs składał się z czterech zadań: pracy badawczej zgodnej z tematem przewodnim konkursu, prezentacji pracy badawczej, plakatu tematycznego oraz quizu ekologicznego. Uczennice poświęciły swoją pracę wszechobecnemu hałasowi, jego Ľródłom, wpływie na organizmy żywe oraz zdrowie ludzkie. Za zdobycie III miejsca dziewczyny otrzymały nagrody w postaci tabletów, książek oraz drobnych gadżetów, opiekun grupy Beata Kumorowska aparat fotograficzny a szkoła mikroskop z możliwością podłączenia do komputera.
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach i olimpiadach :-))

Wysokie miejsca w indywidualnych biegach przełajowych

W kwietniu w Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się indywidualne biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze 20-to osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły wysokie IV i III miejsca. Na dystansie 900 m startowały następujące uczennice: Zientarska Marta, Straszak Alicja, Łykus Natalia, Zielińska Daria, Dybowska Marta, Sołśnia Lucyna, Szymerowska Kinga, Spera Daria, Susłow Julia, Lewandowska Diana i zajęły IV miejsce. Chłopcy w składzie: Grzybek Mateusz, Karnacewicz Dawid, Kępa Kamil, Olszewski Damian, Wnuczyński Sebastian, Krugły Przemek, Gołasz Michał, Gul Jakub, Dutkowski Konrad, Ueck Adrian - zajęli III miejsce. Serdeczne gratulacje dla wszystkich biegających!

Zakończenie szkoły klas maturalnych

W dniu 25 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. W tym dniu pożegnaliśmy absolwentów czterech klas technikum: organizacji reklamy, informatyka, technologii drewna oraz po raz pierwszy fototechnika. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Pan Bogdam Musznicki, wręczył świadectwa z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia w dorosłym życiu oraz połamania pióra na maturze, która zaczyna się 5 maja.

Zdjęcia z zakończenia widziane oczyma pana prof. Janusza Wrońskiego.


Zakończenie widziane aparatem Adrianny Smolińskiej.

Wyjście do Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego

Dnia 26 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych i drugich, którzy uczą się języka rosyjskiego po raz pierwszy odwiedzili Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego. Na początku zwiedzili Centrum oraz zapoznali się z jego historią i prowadzoną przez nie działalnością. Następnie uczestniczyli w zajęciach z cyklu "Poznajemy Moskwę". Obejrzeli prezentację multimedialną połączoną z prelekcją o rosyjskiej stolicy. Całość przeplatana była fragmentami filmu dokumentalnego.
Opiekunem grupy była p. Anetta Bengier

Sukces naszej uczennicy.

Miło nam poinformować, że uczennica Dominika Suchanowska z klasy II Tf zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt. "Witkacy i ja".

III miejsce naszych piłkarzy

W maju na boisku "ORLIK" przy ul. Krzywoustego odbyły się eliminacje i finały gier w piłkę nożną chłopców w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział 16 drużyn ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku.Nasza drużyna zajęła bardzo wysokie III m-ce, grając w składzie: Grzybek Mateusz 4TF, Subocz Szymon 2TI, Ueck Adrian 2TI, Szepielewicz Sebastian 2TI, Kępa Kamil 2TD, Syrnyk Michał 2TD, Dudkowski Konrad 2 TD, Wróblewski Mateusz 3TI, Zdeb Grzegorz 3TI.

W eliminacjach nasza drużyna pewnie wygrała wszystkie swoje mecze: ZST-SMS 3-0, ZST-ILO 4-1, ZST-ZSPnr1 6-2. Finał A stał na bardzo wysokim poziomie i każda drużyna miała szansę na zwycięstwo. Ostateczne wyniki naszej drużyny i końcowa klasyfikacja: ZST-IVLO 2-1, ZST-ZSB 0-1, ZST-ZSMIL 1-2.

1.ZSMiL 9pkt
2ZSB 6pkt
3ZST 3pkt
4IVLO 0pkt

Opiekunem naszej reprezentacji jest Daniel Kot. Serdeczne gratulacje.Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

23 maja 2014r. obchodziliśmy XIV Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Słupsku organizowano Marsz Godności, uczestnicy przeszli głównymi ulicami miasta, kierując się do Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie odbył się piknik integracyjny. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był pokaz mody wiosennej przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Technicznych pod kierunkiem p. Natalii Buki. Stroje na pokaz przygotowali uczniowie z klasy I i II Technikum Stylizacji Odzieży. Uczniowie naszej szkoły w oryginalnych strojach wzbudzili ogromne zainteresowanie. Na szczególne uznanie zasługuje ich kreatywność, którą rozwijają podczas lekcji śledząc najnowsze trendy światowych projektantów. Występ był okazją do zaprezentowania przez młodzież ich umiejętności projektowania i wykonywania odzieży oraz właściwego doboru dodatków.
W ramach pikniku uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z organizacjami i instytucjami działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Wspólne występy, rozgrywki sportowe oraz konkursy sprzyjały integracji z osobami niepełnosprawnymi. W naszej szkole są uczniowie niepełnosprawni, razem uczymy się tolerancji i otwartości oraz pokonujemy wspólnie trudności, tak aby zapewnić wszystkich dobry start w pracy zawodowej.

Zrobili zdjęcia seniorom

W dniu 14.05.2014 r. Telewizja Słupsk zamieściła artykuł na swojej stronie internetowej o uczniach z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku.

Artykuł pt.: „Zrobią zdjęcia seniorom”.

„To wyjątkowy pomysł i projekt. Młodzi fotografowie z „drzewniaka” przez kilka dni spotykają się z seniorami z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, aby zrobić im zdjęcia. Fotografie będą zaprezentowane na specjalnej wystawie.
Kilkunastu miłośników fotografii podjęło się trudnego zadania, czyli przygotowania zbiorowego porteru seniorów. Młodzież od kilku dni spotyka się z przedstawicielami starszego pokolenia. Aby zrobić dobre zdjęcia obie strony muszą dobrze poznać się. - Akcja potrwa kilka dni. Młodzież lepiej pozna seniorów, a seniorzy młodzież. Wówczas te prace będą bardziej wiarygodne – mówi nauczyciel Adam Mroczek.
Pomysł przypadł do gustu młodzieży i seniorom. Oba pokolenia od siebie mogą wiele nauczyć się. Sesje fotograficzne i spotkania seniorów z młodzieżą potrwają kilka dni. Ich efektem ma być zbiór fotografii, który ma stworzyć wystawę.
Wernisaż wystawy zaplanowany jest na pierwszego paĽdziernika. Wówczas obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora”. Cieszy nas, że podoba się innym nasza praca na rzecz osób starszych i integracja ze środowiskiem lokalnym. Przekonaliśmy się również, że sztuka fotografowania łączy pokolenia.

Wycieczki do fabryki Porta w Bolszewie.

Uczniowie klasy III technikum organizacji reklamy Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku w dniu 27 maja 2014 roku w ramach unijnego projektu "POMORSKIE - dobry kurs na edukację - Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy" uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej połączonej z poznaniem zasad funkcjonowania dużej, prężnie rozwijającej się firmy w oparciu o dobrze rozumiany marketing i przyjętą strategię reklamową. Uczniom towarzyszyli prof. Jarosław Grochała i prof. Rafał Szamocki. Nad całością czuwała prof. Aleksandra Adler.
Firmą, którą młodzież odwiedziła to Porta KMI Poland Spółka z o. o. Spółka komandytowa Polska w miejscowości Bolszewo.

W czasie pobytu uczniów w firmie odbyło się spotkanie z Szefem Marketingu p. Arturem Pęksykiem, który omówił:
1. zagadnienia przyjętej przez PORTĘ strategii reklamowej,
2. realizowane działania reklamowe,
3. kampanie reklamowe firmy,
4. analizę rynku i konkurencji,
5. wdrażanie nowych technologii,
6. badania skuteczności i efektywności podejmowanych działań.
Następnie odbyła się wycieczka w grupach po wydziałach produkcyjnych firmy z technologami i kierownikiem produkcji.
Po przerwie kawowej odbyła się rozmowa z Szefową Działu HR
p. Aleksandrą Ługowską, która zapoznała uczniów z funkcjonowaniem firmy, jego strukturą i kulturą organizacyjną, a także prowadzoną polityką zatrudnienia i szkolenia pracowników firmy.
Pobyt młodzieży zakończyło wręczenie drobnych gadżetów. Pożegnała nas w imieniu firmy p. Mirosława Regosz Specjalista ds. kadr i płac.
Uczniowie dzięki temu wyjazdowi poznali nie tylko zagadnienia fachowe wzbogacające ich wiedzę zawodową, ale także poznali możliwości atrakcyjnego zafunkcjonowania na rynku pracy, także poza miejscem zamieszkania.


I miejsce w konkursie Fotogeniczny Słupsk

W konkursie fotograficznym "Fotogeniczny Słupsk" udział wzięło 28 uczniów słupskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury pod przewodnictwem Pani Janiny Widzisz-Szebiotko (Studio Fotografii Artystycznej SUPER-FOTO) wyłoniło zwycięzców. W kategorii SŁUPSKI RATUSZ I miejsce zajęła Karolina Koba z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku. Opiekunem uczennicy jest Aleksandra Adler. Serdecznie gratulujemy!"

Praktyki zawodowe w Niemczech i Hiszpanii

Przez kolejne dwa lata uczniowie naszej szkoły będą odbywać praktyki zawodowe poza granicami kraju. 2 czerwca 2014 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu „Mobilność edukacyjna” - „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” w programie Erasmus+. Zgłoszone przez naszą szkołę projekty otrzymały bardzo wysokie oceny, dzięki temu nasi uczniowie przez kolejne dwa lata będą się uczyć w Niemczech i Hiszpanii. Projekty te to:

Informatyka bez granic – dzięki któremu w 2015 i 2016 łącznie 40 uczniów technikum informatycznego odbędzie praktyki na terenie Centrum Szkolenia i Doradztwa Zawodowego "Robotron" w Lipsku (Niemcy). Wyjazd na staże będzie poprzedzony przygotowaniem kulturowym, językowym i pedagogicznym uczestników realizowanym na terenie szkoły, a oprócz stażu w Niemczech będzie czekało na nich wiele atrakcji: wycieczki do Lipska, Berlina, muzea, zoo, zajęcia sportowe i spotkania integracyjne z młodzieżą z całej Europy. Udział w projekcie jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego łączny koszt to: 68 324,00 Euro.Poszerzamy horyzonty na stażach w Hiszpanii – dzięki niemu będziemy mogli organizować dwutygodniowe staże zawodowych w Hiszpanii dla uczniów. W roku 2014/2015 i 2015/2016 zostaną zorganizowane 4 edycje wyjazdów dla 20-osobowych grup stażystów, łącznie w projekcie weĽmie udział 80 uczniów oraz 8 opiekunów (2 osoby towarzyszące dla każdej grupy). Do udziału w projekcie zostaną zaproszeni uczniowie kształcący się w zawodach: technik technologii odzieży, technik organizacji reklamy, technik technologii drewna oraz fototechnik. Również w tym projekcie uczniowie mają zagwarantowane wsparcie i przygotowanie do wyjazdu oraz cały szereg atrakcji podczas pobytu w Hiszpanii. Ostateczny termin dofinansowania tego projektu to grudzień 2014 roku.


Autorką obu projektów jest pani Anna Drojman.

Warsztaty filmowe w Poznaniu

Kamila Rużyło i Adrianna Smolińska są uczennicami II klasy Fototechnika. Oprócz fotografii pasjonują się filmem. W miniony weekend brały udział w warsztatach filmowych w Poznaniu. Udział w zajęciach to nagroda za przejście pierwszego etapu konkursu w ramach Festiwalu Filmów Młodzieżowych –18. Przy okazji zwiedziły miasto i zaliczyły dwa fotograficzne wernisaże.
fot. Krzysztof Tomasik

Zawarcie porozumienia z Politechniką Koszalińską

Dnia 10 czerwca Zespół Szkół Technicznych w Słupsku zawarł porozumienie dotyczące współpracy z Politechniką Koszalińską - Instytutem Wzornictwa. Opieką naukową zostaną objęte wszystkie kierunki kształcenia na poziomie technikum tj. technik stylizacji odzieży, technik meblarstwa, fototechnik, technik organizacji reklamy i technik informatyk.
Współpraca dotyczyć będzie szeroko rozumianej promocji najnowszych kierunków designerskich, wymiany doświadczeń. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych korzystać będzie z nowoczesnych pracowni, uczestniczyć w wybranych wykładach, warsztatach i plenerach artystycznych oraz odbywać praktyki zawodowe. Wspólnie realizowane będą projekty i konkursy.
Nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych uzyskają dostęp do innowacyjnej bazy techno-dydaktycznej, będą mogli wymieniać spostrzeżenia i uwagi z nauczycielami akademickimi dotyczące metod i form pracy związanych z praktyczną jak i teoretyczną nauką zawodu.
Absolwenci ZST po zapoznaniu się ze specyfiką kształcenia Politechniki Koszalińskiej, będą mogli kontynuować naukę na wybranych kierunkach tej uczelni.
Porozumienie między Zespołem Szkół Technicznych a Politechniką Koszalińską zostało zawarte w celu podniesienia jakości kształcenia zawodowego i promocji zawodów deficytowych na rynku pracy.

Zakończenie szkoły klas ZSZ

Dnia 13 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy 3 si Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie tej klasy kształcili się w dwóch zawodach: stolarz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. ¦wiadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen 4,80 uzyskał Krystian Trubiej. Uczeń Mateusz Rybak i Maciej Kowalski otrzymali nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie oraz średnią ocen 4,5. Wojciech Kozak otrzymał nagrodę za stuprocentową frekwencję, dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Adrian WoĽniak otrzymał nagrodę w postaci wkrętarki za wyróżniającą postawę podczas zajęć praktycznych w CKP Słupsk. Uczniowie Krystian Trubiej i Przemysław Krugły otrzymali również dyplomy za osiągnięcia sportowe.
W uroczystości zakończenia roku szkolnego uczestniczyła Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz opiekunowie zajęć praktycznych CKP w Słupsku.
Wychowawcą klasy była p. Anetta Bengier.

XII Bałtycki Festiwal Nauki

W ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki, czworo naszych uczniów wzięło udział w dwóch konkursach organizowanych w Sopocie przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Miło jest nam poinformować, że:
- Wojciech Wiczkowski z klasy 3TI zajął 6 miejsce ex aequo w konkursie "Przedsiębiorczość bez tajemnic", w którym uczestniczyło około 60 osób;
W konkursie "Informatyka i Intersieć", w którym uczestniczyło około 50 osób nasi przedstawiciele z klasy 2TI zajęli:
- Dawid Gamułka 8 miejsce,
- Sebastian Czyplis 13 miejsce ex aequo,
- Marcin Chudzik 14 miejsce ex aequo ;
Opiekunem uczniów był Krzysztof Tybulewicz.

Zakończenie roku szkolnego.

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Była to dobra okazja, aby nagrodzić najlepszych uczniów w kończącym się już roku szkolnym.
Najlepsi w Drzewniaku !!!
Stypendystka Prezesa Rady Ministrów uczennica klasy I TF Anna Klasa średnia 5,62
Stypendyści Dyrektora Szkoły:
Anna Klasa - uczennica klasy I TF średnia 5,62;
Roksana Reca - uczennica klasy ITOR, średnia 5,10;
Monika Stemplewska - uczennica klasy ITOR, średnia 4,95;
Agata Michoń - uczennica klasy ITDS, średnia 4,78;
Klaudia Tatarynowicz - uczennica klasy II TDS, średnia 4,85;
Klara Iwanisik - uczennica klasy IITF, średnia 4,82;
Angelika Kołtun - uczennica klasy IITF, średnia 4,76;
Wiktoria Marszałek - uczennica klasy IITF, średnia 4,75;
Patryk Myszkowski - uczeń klasy IITI, średnia 4,76;
Tomasz Poniewierski - uczeń klasy IITOR, średnia 4,88;
Julia Gunsz - uczennica klasy IIITDO, średnia 4,91;
Adam Herdzik - uczeń klasy IIITDO, średnia 4,91;
Agata Konecka - uczennica klasy IIITDO, średnia 4,87;
Karolina Lehmann - uczennica klasy IIITDO, średnia 4,83;
Roksana Dejer - uczennica klasy IIITF, średnia 4,76;
Sylwia Hajdukiewicz - uczennica klasy IIITF, średnia 4,76;
Dawid Mączka - uczeń klasy IIfi, średnia 4,79;
Aniela Pater - uczennica klasy IIfi, średnia 4,79;
Stypendium Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce otrzymują także tegoroczni absolwenci:
Damian Rosiak, Przemysław Goral, Mateusz Grzybek, Patrycja Kułak, Aleksandra Zielonka.
Stypendium Dyrektora Szkoły za osiągnięcia sportowe otrzymują następujący uczniowie:
Roksana Dejer - uczennica klasy IIITF;
Aleksandra Dybowska - uczennica klasy IITOR;
Marta Dybowska - uczennica klasy ITF;
Alicja Straszak - uczennica klasy IITF;
Daria Spera - uczennica klasy ITOR;
Piotr Sadowski - uczennica klasy IITOR;
Marta Zientarska -uczennica klasy IVTOR;
Patrycja Kara - uczennica klasy IVTOR;
Mateusz Grzybek - uczeń klasy IVTF;
Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Najlepsza klasa w szkole

Podczas zakończenia roku szkolnego ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą klasę w Zespole Szkół Technicznych. Tytuł ten przypadł klasie I Tf, której wychowawcą jest prof. Janusz Wroński. Serdecznie gratulujemy !Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014