Archiwum 2013-2014


Ślubowanie sportowców

W piątek 20 września, w naszej hali sportowej odbyła się uroczystość inauguracji roku sportowego 2014/2014. Najlepsi sportowcy szkoły: Dybowska Ola, Straszak Alicja, Sołśnia Lucyna, Jankowska Karolina oraz Mateusz Grzybek, Olszewski Damian, Syrnek Michał i Grzymkowski Adrian złożyli ślubowanie w obecności Dyrekcji, Pocztu Sztandarowego Szkoły, nauczycieli i uczniów klas pierwszych. Ponieważ ślubowanie to zobowiązuje do godnej sportowej postawy i walki o sukcesy, uczniowie ci po uroczystości szkolnej uczestniczyli również w inauguracyjnej defiladzie i sztafetach olimpijskich na stadionie 650-lecia, osiągając pierwsze sukcesy - chłopcy III, a dziewczęta IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych dobrych wyników w sportowej rywalizacji w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży!!

Najlepsi w zawodzie

Dnia 17 września 2013 roku w Urzędzie Miasta Słupska w obecności pana Edwarda Zdzieborskiego –zastępcy Prezydenta Miasta Słupska, pana Bogdana Musznickiego – Dyrektora Szkoły oraz rodziców nasi uczniowie - ,,NAJLEPSI w ZAWODZIE”:
1) Michał Lange – uczeń kl. 2si w zawodzie stolarz Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Słupsku,
2) Mateusz Lipiński – uczeń kl. 2 Td w zawodzie technik technologii drewna Technikum nr 3 w Słupsku,
3) Paweł Pągowski – uczeń kl. 3 Td w zawodzie technik technologii drewna Technikum nr 3 w Słupsku
otrzymali stypendia z rąk pani Małgorzaty Gapys – przedstawiciela Fabryki Mebli AJ. Wysokość stypendium to 1000 zł (jeden tysiąc złotych). Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

XXIII Światowy Dzień Sybiraka

W związku z 74. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, w naszej szkole odbyła się uroczystość, przypominająca i utrwalająca w zbiorowej pamięci Polaków to dramatyczne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Na Skwerze Pamięci, przy Dębach Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, spotkali się przedstawiciele społeczności szkolnej : p. Bogdan Musznicki – dyrektor szkoły, p. Grażyna Zienkiewicz – wicedyrektor szkoły, nauczyciele i młodzież, by uczcić pamięć ofiar agresji i polityki okupanta sowieckiego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie uczestnicy wysłuchali wystąpienia pani profesor Lilianny Lipnickiej, która przedstawiła w zarysie okoliczności, przebieg i skutki napaści, uczniom klas pierwszych przybliżyła sylwetki Bohaterów Dębów Pamięci. Potem przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze, a wszyscy chwilą ciszy uczcili pamięć ofiar polityki stalinowskiej – żołnierzy i Sybiraków. Uroczystość ta odbyła się 16 września br.


Dnia 17 września br. 14. osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z panią profesor Lilianną Lipnicką uczestniczyła w obchodach Dnia Sybiraka, zorganizowanym przez Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Młodzież wzięła udział we mszy św., apelu poległych, poświęceniu pomnika „Niedźwiedzia Wojtka”, okolicznościowym koncercie. Ponadto zwiedzili Centrum oglądając, z ogromnym zainteresowaniem, obiekty związane z losami Sybiraków oraz inne. Uczniowie mieli również możliwość bezpośredniego spotkania z bohaterami współczesnej historii – bohaterami Sierpnia 1980 r. : byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą i panią Henryką Krzywonos, którzy byli gośćmi Dnia Sybiraka w Szymbarku. Wyrażamy ogromną wdzięczność i podziękowanie Zarządowi Oddziału Sybiraków w Słupsku za zaproszenie do wspólnego wyjazdu na Dzień Sybiraka w Szymbarku - udział we wzruszającej i edukacyjnej wycieczce. Fotografie:
Skwer Pamięci – Michał Wierzbicki
CEPR Szymbark – Piotr Laskowski

Koncert Bęsia

W ramach ewangelizacji miasta Słupska odbyło się w naszej szkole spotkanie z raperem chrześcijańskim Łukaszem Bęsiem. Gość mówił o swoim nawróceniu i drodze do Boga, które przeżył na Festiwalu Młodych w Medjugorje. Artysta zaprosił młodzież na swój koncert w hali słupskiej ciepłowni "Sydkraft". Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała świadectwa i z aplauzem przyjęła gościa i jego świadectwo.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pan Bogdan Musznicki powitał uczniów klas pierwszych oraz uczniów, którzy do szkoły wrócili po wakacjach. Wszystkim pracownikom i uczniom życzymy owocnego roku szkolnego 2012/2013.

„Młodzież na tropach historii. Realizacja filmu „Pomorscy osadnicy”.

Dnia 24 czerwca 2013 roku młodzież i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w premierze filmu „Pomorscy osadnicy”, który powstał w trakcie realizacji projektu edukacyjnego „Młodzież na tropach historii”. Projekt ten to inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, która zaproponowała naszej szkole udział w tym przedsięwzięciu. I tak za sprawą pani profesor Lilianny Lipnickiej do projektu zostali zaproszeni uczniowie: Piotr Laskowski i Michał Sawicki z klasy I TF oraz Paula Kolman z III TOR. Uczniowie ci - pod okiem fachowców - uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznawali tajniki warsztatu filmowca, przygotowywali scenariusze wywiadów, poznawali historię lokalnej społeczności, poszukiwali bohaterów filmu. Efektem końcowym projektu jest 45.minutowy film, którego bohaterami są: Helena Klinger, Henryka Jurałowicz-Kurzydło, Jerzy Mojsiuk, Jan Redmerski, Julian Wyraz.

Jedziemy na praktyki zawodowe do Niemiec

W ramach programu Uczymy się zawodu za granicą 15 uczniów technikum informatycznego pojedzie w przyszłym roku szkolnym na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec. Cały projekt jest sfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Leonardo da Vinci, który promuje mobilność uczniów na europejskim rynku pracy oferując bezpłatną naukę zawodu. Staż będzie trwał od 7 do 26 października 2013 roku, a poprzedzi go kurs języka niemieckiego i warsztaty przygotowawcze w szkole. W Niemczech uczniowie będą uczyć się zawodu w firmach o charakterze informatycznym oraz wypoczywać i zwiedzać, między innymi Lipsk, Drezno, a także pojadą na dwudniową wycieczkę do Berlina. W czasie wolnym młodzież weźmie udział w wieczorach filmowych i karaoke, dyskotekach, zajęciach sportowych (tenis, bilard, dart, piłka siatkowa, nożna).

Zaprojektuj swoja przyszłość

Zaprojektuj swoja przyszłość to tytuł projektu napisanego przez nauczycieli naszej szkoły, który został bardzo wysoko oceniony (druga pozycja na liście rankingowej) w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Dzięki temu, w ramach środków, pochodzących Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Unia Europejska przeznacza na rozwój szkolnictwa zawodowego w Polsce, naszej szkole udało się pozyskać ponad 250 tys. zł na wdrożenie projektu przeznaczonego dla uczniów technikum technologii odzieży. Głównym założeniem projektu jest wdrożenie rozwojowego programu Stylista odzieży. W tym celu w szkole powstanie jedna z najnowocześniejszych pracowni do projektowania i stylizacji wyposażona w 9 stanowisk komputerowych z najnowocześniejszym oprogramowaniem do projektowania ubrań i kreowania wizerunku, 5 profesjonalnymi maszynami do szycia oraz kompleksowym wyposażeniem w przybory i materiały krawieckie (stoły, manekiny, przemysłowe żelazka, deski) oraz biblioteczkę zawodową. Projekt zakłada współpracę z pracodawcami i instytucjami rynku pracy, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego zawodowego, zajęcia wyrównawcze oraz warsztaty z doradcą zawodowym, a jego głównym celem jest kompleksowa i trwała zmiana jakości nauczania przyszłych projektantów i stylistów odzieży. Rekrutacja uczniów do klasy pierwszej technikum stylizacji odzieży trwa nadal, więc wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014