Archiwum 2007-2008


Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

Wreszcie wakacje. Tak większość uczniów odetchnęło 20 czerwca. W ten właśnie dzień o godzinie 9.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego. Wszystkim naszym uczniom życzymy dużo słońca oraz pełnych wrażeń wakacyjnych wyjazdów. Miłym , choć trochę smutnym akcentem zakończenia było podziękowanie za wieloletnią pracę w naszej szkole profesorom Ryszardowi Kasprowiczowi oraz Kazimierzowi Kallaurowi, którzy odchodzą z naszej szkoły na zasłużoną emeryturę. Życzymy im wszystkiego najlepszego. A uczniowie: do zobaczenia 1 września, na rozpoczęciu roku szkolnego 2008/2009. Zdjęcia z wręczenia nagród można zobaczyć tutaj.

Zakończenie szkoły przez klasę zawodową

Dnia 19 czerwca odbyło się zakończenie szkoły przez klasę III zawodówki. Podczas uroczystości dyrektor szkoły oraz przedstawiciel Centrum Kształcenia Praktycznego nagrodzili najlepszych uczniów. W nagrodę za bardzo dobre wyniki podczas zajęć praktycznych, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Życzymy im wszystkiego najlepszego i samych sukcesów, szczególnie podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zdjęcia z zakończenia można zobaczyć tutaj.

8 wspaniałych

Posumowanie etapu powiatowego XIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych" odbyło się 26 maja br. w słupskim ratuszu. W uroczystości uczestniczyli: Maciej Kobyliński, prezydent Słupska, Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski, oraz Romuald Machaliński, przewodniczący Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Słupsku. Wśród nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem znalazła się nasza uczennica Katarzyna Gutowska z klasy II Lps. W nagrodę za swoją postawę Kasia dostała również 3-dniową wycieczkę do Międzyzdrojów, wyspy Wolin oraz okolic Szczecina. Gratulujemy. Zdjęcia z wręczenia nagród można zobaczyć tutaj.

Zawody lekkoatletyczne

15 i 20 maja na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół średnich (II rzut ligi lekkoatletycznej - 15 maja i indywidualna lekkoatletyka - 20 maja). W poszczególnych konkurencjach wystartowało w sumie 40 uczniów naszej szkoły (dziewczęta i chłopcy). Wyróżnili się w następujących konkurencjach:

- Sztafeta 4x100 m chłopców - II miejsce
D. Uzar, M. Tatar, P. Lewenstam, M. Dobrucki

- Sztafeta 4x400 m chłopców - II miejsce
D. Uzar, P. Stasiak, M. Makuch, T. Wojdasiewicz
- Sztafeta 4x100 m dziewcząt - IV miejsce
B. Ciecieląg, K. Hliwska, J. Jachimowska, K. Antczak

- bieg na 400 m
II miejsce - Darek Uzar,
III miejsce - Ola Górska

- bieg na 800 m
II miejsce - Iza Miklasińska
IV miejsce - Gosia Drewicz.

- bieg na 100 m
III miejsce - Maciek Dobrucki
IV miejsce - Piotr Lewenstam

- pchnięcie kulą
II miejsce - Kamil Kamiński.





Matura 2008

Od 5 maja w naszej szkole 156 absolwentów zdawać będzie maturę pisemną z języka polskiego, języka obcego i wybranych przedmiotów oraz maturę ustną z języka obcego. Naszym maturzystom życzymy samych dobrych odpowiedzi. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.

Dnia 25 kwietnia naukę w naszej szkole zakończyło 158 maturzystów z klas liceum ogólnokształcącego, profilowanego i technikum, które już 5 maja rozpoczną egzamin maturalny. Podczas uroczystości wręczenia świadectw usłyszeć można było wiele gorących życzeń zarówno dla nauczycieli jak i samych uczniów. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy "Połamania Pióra". Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.

Wiosenne biegi przełajowe

Dnia 10 kwietnia w Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe na dystansie 1000 m. W zawodach wzięły udział uczennice klas I i mimo fatalnych warunków pogodowych (deszcz i błoto) zajęły bardzo wysokie miejsca:
II miejsce - Małgorzata Drewicz - klasa I LA,
III miejsce - Aleksandra Górska - klasa I LA,
IV miejsce - Izabela Miklasińska - klasa I LA.
Natomiast chłopcy w biegu na 3000 m zajęli odpowiednio:
III miejsce - Dariusz Uzar - klasa II LC
IX miejsce - Stenka Bartosz - klasa II a
X miejsce - Piszko Jarosław - klasa I TI
XI miejsce - Maciej Dobrucki - klasa I TI.
Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy. Foto relację z biegów można zobaczyć tutaj.

65 rocznica odkrycia Zbrodni Katyńskiej

W piątek 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Uczniowie pod kierunkiem Pani Liliany Lipnickiej przygotowali apel, który nam wszystkim miał przypomnieć i uświadomić, co w 1940 roku przeżywali polscy oficerowie oraz ich rodziny. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Próbny egzamin zawodowy.

W dniu 11 marca w naszej szkole nauczyciele przedmiotów zawodowych przeprowadzili kolejną próbę egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Egzamin przeprowadzony był w IV klasie technikum technologii drewna. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Walentynki 2008

W czwartek 14 lutego odbył się w naszej szkole apel z okazji Walentynek. Młodzież na apelu bawiła się bardzo dobrze szczególnie podczas występu naszego szkolnego zespołu, który zaśpiewał przebój zespołu Feel - "Jest już ciemno". Zdjęcia z zabawy można zobaczyć tutaj.

Studniówka 2008

Dnia 12 stycznia odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa studniówkowa. Uczniowie, którzy w tym roku zdawać będa maturę bawili się tego wieczoru na auli szkoły podstawowej nr 8. Impreza była nie zwykle udana. Aby zobaczyć zdjęcia z tej imprezy kliknij tutaj.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia na stronie Głosu Pomorza.

Jasełka 2007

Aby upamiętnić narodziny Jezusa 21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka pt. "Korzenie". Aktorzy wcielili się w krewnych świadków tego przełomowego wydarzenia. Zostali oni zaproszeni do studia, by nam to przypomnieć. Dzięki temu jeszcze raz przenieśliśmy się na chwilę w czasy, w których narodził się Zbawiciel. Pokazało nam to, że najważniejsze nie są dowody na wydarzenia lecz istotna jest wiara w Chrystusa. Podczas przedstawienia nie zabrakło nam atmosfery świątecznej, chwl wzruszeń i radości.
Zdjęcia z jasełek można zobaczyć tutaj.

"Dobre Wybory"

W naszej szkole odbył się koncert profilaktyki i uzależnień pt. "Dobre Wybory" zespołu Piotra Świergalskiego i Wojtka Backiela. Ten koncert to rodzaj motywacji do podejmowania dobrych wyborów, jednocześnie wprowadzający w prostą, czystą, wolną od narkotyków, alkoholu i innych używek drogę na całe życie. Zjawisko narkomanii i alkoholizmu, niestety dotyczy coraz większej grupy młodych ludzi. Nadmiar obowiązków zawodowych rodziców powoduje, że wchodzący w życie mają coraz więcej trudności z dokonywaniem odpowiednich i dojrzałych wyborów. Często pozostawieni są sami sobie i narażeni na konfrontację z otaczającym ich środowiskiem, np: w kwestii nadużywania alkoholu i narkomanii. Przedstawienie artystyczne "Dobre Wybory" to przede wszystkim skojarzenie elementów wykładu ze swobodną artystyczną narracją i muzyczną prezentacją. Należałoby wspomnieć, iż koncert spotkał się z ogromną aprobatą młodzieży.
Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków - przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Saba i pani Joanny Dalmer miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat języków europejskich oraz propagowanie idei uczenia się języków obcych.
Europejski Dzień Języków - przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Saba i pani Joanny Dalmer miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat języków europejskich oraz propagowanie idei uczenia się języków obcych.
W obchody tego dnia włączyły się przede wszystkim klasy I i II liceumogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Każda klas pierwszych przygotowała i zaprezentowała informacje dotyczące dwóch wybranych języków europejskich, podając zasięg występowania danego języka, liczbę jego użytkowników, ciekawostki dotyczące tego języka oraz przykładowe zwroty, wyrazy, idiomy itp.
Informacje zapisane na kolorowych arkuszach papieru, mających formę listków, zostały następnie zawieszone na "Drzewku Językowym", które przez cały tydzień zdobiło aulę szkolną i przypominało o bogactwie językowym naszego kontynentu. Reprezentanci klas drugich brali natomiast udział w konkursie na "Politologię Drzewniaka". Konkurs miał charakter quizu, sprawdzającego wiedzę uczniów na temat języków europejskich, a także znajomość zapożyczeń oraz przysłów i idiomów angielskich i niemieckich. Najlepsza okazała się klasa II LOC. W przerwach pomiędzy kolejnymi konkurencjami młodzież oglądała spoty Reklamowe w języku niemieckim, a na zakończenie uroczystości uczestnicy wymiany z Carlise opowiedzieli o swoich wrażeniach i zaprezentowali zdjęcia i film z pobytu w Anglii. W ciągu całego dnia można było także odwiedzać "Kawiarenkę Językową", gdzie uczniowie mogli obejrzeć foldery reklamowe informujące o szkołach i księgarniach językowych działających w Słupsku, przeczytać broszurki o możliwościach studiowania za granicą oraz zapoznać się z katalogami wydawnictw językowych.
Europejski charakter uroczystości podkreślały elementy scenografii, rozmieszczone w auli i na korytarzach szkoły: logo Europejskiego Dnia Języków, plakat propagujące obchody i ideę tego Dnia, motta sławnych postaci ze świata literatury, filozofii i polityki na temat roli języków obcych w naszym życiu. Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

Wymiana młodzieży Carlisle 2007

W dniach 31 lipca do 13 sierpnia 15 uczniów naszej szkoły wraz z p. Katarzyną Chojnowską i Anną Zaczek uczestniczyło w Polska-Angielsko-Niemieckiej wymianie młodzieży. Braliśmy udział w warsztatach tanecznych, filmowych, fotograficznych oraz uczyliśmy się gry na instrumentach perkusyjnych. W wolnych chwilach zwiedzaiśmy Edynburg, Krainę jezior, spędziliśmy również dzień w Alton Towers -największym w Anglii parku rozrywki. Weekend spędzilśmy z angielskimi rodzinami. Byliśmy bardzo zajęci!! Za rok jedziemy do Flensburga! Oto niektóre zdjęcia z wyjazdu. Kliknij tutaj.


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014