Sukces uczennicy Liceum Plastycznego!
18.04.2017
Na VII Oglnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży pt. "PODWRKO Bajkowe podwrko", ktry został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku - wpłynęło łącznie 1841 prac: 89 ze słupskich placwek oświatowych oraz 1752 z placwek innych miast.
Wśrd Laureatw konkursu znalazła się także uczennica naszej szkoły: JULIA BRYŁA z Liceum Plastycznego działającego w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!!! Kinga Zaborowska, Katarzyna Tomasiak
Foto Sukces Eweliny!
18.04.2017
Foto Day został zorganizowany przez spłkę Wodociągi Słupsk oraz "Głos Pomorza" z okazji Światowego Dnia Wody. Była to głwnie impreza dla amatorw fotografii, ale przyszli rwnież słupszczanie, ktrzy chcieli zobaczyć jeden z najważniejszych miejskich obiektw infrastrukturalnych oraz zaznajomić się z jego działaniem. Został ogłoszony konkurs na najlepsze zdjęcie. W wyniku głosowania internautw pierwsza nagroda w postaci vouchera na zabieg kosmetyczny w hotelowym SPA Grand Lubicz trafiła do Eweliny Fabiańczyk, ktra jest uczennicą drugiej klasy Fototechnika naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!!! Kinga Zaborowska, Katarzyna Tomasiak
Festiwal Drzewniaka na sportowo
12.04.2017
Na przywitanie wiosny i dla ożywienia ciała i umysłu oraz z okazji kolejnego Festiwalu Drzewniaka w naszej szkole obyły się Sportowe Mistrzostwa. Startowało w nich 11 klas.
W rywalizacji halowej piłki nożnej klasyfikacja wyglądała następująco:
- I miejsce - kl.II TD
- II miejsce - kl.III Ti
- III miejsce - kl.III Si
- IV miejsce - kl.I Ti
- V miejsce - kl.II Si
- VI miejsce - kl.IV TDS
W konkurencji rzutw do kosza za 3 punkty odpowiednie miejsca zajęli:
- I miejsce - Szostakiewicz Adrian - kl.IV TD (12 rzutw)
- II miejsce - Kukliz Krzysztof - kl.II TDO (8 rzutw)
- III miejsce Soboń Daniel kl.III Si i Mościbrodzki Cezary kl.II TDO - po 4 rzut celne w czasie 1 minuty.

W konkurencji rzutw osobistych:
- I miejsce - Szostakiewicz Adrian - kl.IV TD
- II miejsce - Mościbrodzki Cezary - kl.II TDO
W konkurencji trjbj siłowy(podciąganie, wyciskanie, pompki):
- I miejsce - Wodziński Jacek - kl.II Si
- II miejsce - Giedrojć Jakub - kl.III Si
- III miejsce - Ryśnik Sławomir - kl.III Si

Gorące gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestnikw oraz gimnazjalistw ,ktrzy dołączyli się do wielu konkurencji.


Ogromny sukces Drzewniaka w Szczecinie.
10.04.2017
Dnia 3 kwietnia 2017 roku odbył się XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOLARSKI w Szczecinie. Po raz kolejny odnieśliśmy sukces. I miejsce zajął Patryk Stenka IV TD technik technologii drewna. Międzynarodowa komisja konkursowa doceniając wiedzę i umiejętności naszych uczniw przyznała naszej szkole w ocenie indywidualnej zaszczytne miejsca: Mateusz Rudnik I TD V miejsce, Damian Zdziech II TD - X miejsce i Patryk Brach II si - XII miejsce. Gratulujemy sukcesu !!!
Wycieczka do Ratusza
04.04.2017
W dniu 4.04.2017 r. uczniowie klasy 1 TF wraz z wychowawcą p. Anettą Bengier zwiedzili słupski Ratusz. Przewodnikiem grupy w trakcie zwiedzania była pani Magda Jasińska z Centrum Informacji Turystycznej, ktra opowiedziała historię powstania Ratusza, ciekawostki związane z tym miejscem oraz pokazała nam zakamarki, ktre nie są dostępne na co dzień dla zwiedzających.
Weszliśmy rwnież na wieżę ratuszową, z ktrej można było podziwiać panoramę Słupska.
Ogromna niespodzianka spotkała nas jednak ze strony Prezydenta Miasta pana Roberta Biedronia, ktry przyjął nas osobiście w swoim gabinecie, aby porozmawiać zarwno o historii Miasta, jak i codziennych sprawach młodzieży, ich zainteresowaniach, działaniach kulturalno-społecznych. Także Wiceprezydent Miasta pani Krystyna Danilecka opowiedziała nam o gabinecie, w ktrym pracuje i poświęciła czas na rozmowę z uczniami.
Oba spotkania przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze, a uczniowie z pewnością zapamiętają tę wizytę na długo. Anetta Bengier - wychowawca klasy 1TF.
Konkurs wiedzy o Traktatach Rzymskich
04.04.2017
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Julia Sawecka z klasy 2 LPS, zakwalifikowała się do II etapu konkursu wiedzy o Traktatach Rzymskich, ktry odbędzie się 27.04.2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Gdańsku. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 108 osb z 16 szkł wojewdztwa pomorskiego. Do II etapu zakwalifikowało się 19 osb.
Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesw.


Praktyki zagraniczne kształcą!
04.04.2017
Beneficjenci projektu realizowanego przez Zespł Szkł Technicznych w Słupsku uczestniczący w stażach w ramach "Praktyk w dobrym stylu" kształcący się w klasie trzeciej technik organizacji reklamy i technik technologii odzieży realizowali mobilności w Hiszpanii w dniach 03-18 marca 2017 roku. Opiekę merytoryczną i wychowawczą sprawowały prof. Aleksandra Adler - koordynator projektu oraz Kinga Kobzdej-Ptak.

Praktyki oraz program towarzyszący dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, a ich efekty znalazły odzwierciedlenie w filmie podsumowującym pobyt. Autorami zdjęć są uczniowie klasy 3 technikum organizacji reklamy, a montaż jest autorstwa Kornela Stachury z tejże klasy.
Wideokonferencja "Model edukacji włączającej w Polsce"
03.04.2017
W dniu 31 marca 2017 r. grupa nauczycieli naszej szkoły - beneficjenci projektu "Szkoła rwnych szans" - uczestniczyła w wideokonferencji na temat "Model edukacji włączającej w Polsce". Drugą lokalizację stanowiła szkoła partnerska OSK Offene Schule Koln w Kolonii. Celem konferencji było zapoznanie nauczycieli z Niemiec z polskim modelem edukacji włączającej oraz stworzenie możliwości do zadawania pytań i dyskusji. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszej szkole i mimo małych problemw technicznych można je uznać za owocne i udane.
Lekcja "Segregacja to nie wariacja" - projekt "Szkoła rwnych szans"
03.04.2017
W dniu 31 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły - beneficjenci projektu "Szkoła rwnych szans" uczestniczyli w lekcji ekologicznej na temat "Segregacja to nie wariacja". Lekcję przygotowała i przeprowadziła pani Laryssa Kumorowska. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krtką prezentację na temat segregowania odpadw, a potem sami musieli posegregować przykładowe odpady do odpowiednich pojemnikw. Na zakończenie rozwiązali quiz sprawdzający wiedzę na temat odpadw i ich selektywnego zbierania.
"Praktyki w dobrym stylu" w Hiszpanii
29.03.2017
Udział w programie ERASMUS+ zapewnił uczniom ZST w Słupsku możliwości kształcenia praktycznego poza granicami naszego kraju. Projekt "Praktyki w dobrym stylu" pozwala beneficjentom rozwijać swoje umiejętności zawodowe w Hiszpanii i Niemczech.
Już druga grupa uczniw ZST w Słupsku zdobywa szlify zawodowe w Hiszpanii. 25 marca żegnaliśmy uczniw klasy trzeciej technik technologii drewna i fototechnik. Dziś uczestnicy praktyk dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu przesyłając krtkie filmiki prezentujące piękne widoki Granady. Ich powrt planowany jest na 8 kwietnia.
Koordynator projektu
Aleksandra AdlerFilmy z kolejnych dni pobytu w Hiszpanii.Następny dzień praktyk w Hiszpanii.Zwiedzanie Hiszpanii oraz praktyki.Sobotę młodzież spędziła aktywnie uczestnicząc w wycieczce do CordobyNiedzielę młodzież odbywająca staż w ramach projektu "Praktyki w dobrym stylu" spędziła aktywnie w Sewilli.Praktyki w dobrym stylu to nie tylko spacery, zwiedzanie i dobra zabawa, ale i praca.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014