Młodzież z DRZEWNIAKA po raz kolejny w Hiszpanii.
19.04.2018
Zespół Szkół Technicznych w Słupsku, popularny Drzewniak, od kilku lat skutecznie realizuje praktyki zawodowe uczniów w ramach unijnego programu ERASMUS+.

W 2016 roku szkoła po raz kolejny wygrała konkurs na realizację mobilności, a projekt „Praktyki w dobrym stylu” napisany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, pozwolił na realizację dwutygodniowych praktyk w Hiszpanii i Niemczech dla 120 uczniów, uczących się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik technologii drewna, technik technologii odzieży, fototechnik i technik informatyk.

W marcu i kwietniu 2017r. czterdziestu uczniów uczestniczyło w praktykach zawodowych w andaluzyjskiej Granadzie. Młodzież mogła w sposób praktyczny poszerzyć umiejętności w zakresie reklamy, stolarstwa, mody czy fotografii. Poza pracą był też czas na poznawanie języka i zwiedzanie przepięknej Hiszpanii, urzekającej kolorem i słońcem Kordoby i Sewilli. Niewątpliwie symbol Granady Alhambra pozostanie na zawsze w pamięci uczestników praktyk. Andaluzja to część Hiszpanii, w której uczniowie Drzewniaka odbywają praktyki. Słońce, fiesta, flamenco, plaża, siesta, gazpacho, sherry, południowy temperament, niezliczone zabytki, pozostałości po starożytnych i nowożytnych cywilizacjach, to wszystko trzeba zwiedzić i poznać przynajmniej raz w życiu - taką możliwość przez uczestnictwo w projekcie otrzymali beneficjenci Erasmusa+.

W maju ubiegłego roku kolejnych dwudziestu uczniów wyjechało na praktyki, tym razem do saksońskiego Lipska. Informatycy mieli możliwość praktycznego poznawania zawodu w mieście Bacha, a przy okazji zwiedzili przepiękne Drezno i wielokulturowy Berlin.
10 marca 2018r. kolejna dwudziestoosobowa grupa wyjechała do Hiszpanii. Tym razem miejscem docelowym były praktyki uczniów w firmach fotograficznych i domach mody w Kordobie. Starannie dobrane firmy hiszpańskie pozwoliły uczniom poznać nie tylko praktyczne aspekty zawodu, ale też zasady pracy, jej organizację i specyfikę, co stanowi dodatkowe doświadczenie i bodziec do szukania swojego miejsca w przyszłym życiu zawodowym.
Istotnym elementem mobilności zawodowej uczniów jest konieczność posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim w Hiszpanii oraz niemieckim w Niemczech, do czego młodzież została przygotowana w poprzedzających wyjazd kursach językowych.
7 kwietnia 2018r. do hiszpańskiej Malagi wyjechała grupa dwudziestu uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy i technik technologii drewna.
W maju natomiast informatycy pojadą do niemieckiego Schkeuditz.
Zdobywane w trakcie „Praktyk w dobrym stylu” doświadczenie zawodowe uczniów słupskiego ZST, potwierdzone certyfikatami uznawanymi w całej Unii Europejskiej, pozwala znaleźć pracę w przyszłości, nie tylko w kraju ale również poza jego granicami.
Te doświadczenia wpływają na samoocenę, kreatywność, odpowiedzialność uczniów i ich samodzielność. Zwiększają także poczucie wspólnoty europejskiej i tolerancji wobec odmiennych tradycji i kultur.
Koordynator projektu: Aleksandra Adler, opiekun projektu: Beata Jeż


FIlm z wyjazdu do Hiszpanii
19.04.2018
„Praktyki w dobrym stylu" projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku odbywają staże zawodowe w Hiszpanii.
III Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy "JA"
11.04.2018
PRZYPOMINAMY - POKAŻCIE SWOJE JA !

Termin przesyłania prac do 31 maja 2018 r.

NAGRODY CZEKAJĄ :)

Regulamin konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego "JA"
Kształcenie z tradycjami
09.04.2018Klasa Tf z wizytą w Głosie Pomorza
09.04.2018Finał A w siatkówce chłopców
28.03.2018
Szczegółowe informacje wkrótce.

Zdjęcia z 21 marca - pierwszy dzień zawodów.Zdjęcia z 26 marca - drugi dzień zawodów.Zdjęcia wykonał Piotr Dziuba z klasy 1 Tf.


Cieszą nas kolejne sukcesy naszych uczniów!
27.03.2018
Weronika Kozak - uczennica klasy 2TF zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „Zołotaja strofa”
zorganizowanym 22. marca 2018 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną im.M.Dąbrowskiej oraz Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku. Weronika zaprezentowała wiersz Michaiła Lermontowa „I skuczno i grustno”.
W konkursie uczestniczyło 37 uczniów z wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjów oraz ponadgimnazjalnych. Tym bardziej jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły i sukces Weroniki, która bardzo sumiennie przygotowała się do konkursu. Gratulacje i życzenia kolejnych sukscesów!
Anetta Bengier- opiekun konkursu
Dyplom za udział w konkursie
26.03.2018Witkacy i ja
24.03.2018
SĄ WYRÓŻNIENI !
Z przyjemnością informujemy, że X Ogólnopolskim Konkursie plastyczno – fotograficznym „Witkacy i ja” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku – nasze uczennice KAROLINA SENDECKA z Liceum Plastycznego oraz ALEKSANDRA GRALA z Technikum Organizacji Reklamy uzyskały zaszczytne wyróżnienia w kategorii fotograficznej.
Na konkurs wpłynęło ogółem 643 prace z 46 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski: w tym 403 prace plastyczne i 240 fotografii.
Dziewczyny dzielnie pracowały pod okiem Katarzyny Tomasiak i Kingi Zaborowskiej.
LAUREATKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Protokół komisji konkursowej

Galeria prac naszych uczennic:
Targi Edukacyjne w Kobylnicy
22.03.2018
W dniu 21 marca odbyły się w Kobylnicy Powiatowe Targi Edukacyjne. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć naszej szkoły. Zdjęcia wykonał Piotr Dziuba z klasy 1 Tf.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014