Wyprawka szkolna 2017
06.09.2017
Dofinansowanie do zakupu podręczników, w roku szkolnym 2017/2018 mogą otrzymać uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną: uczniowie  słabowidzący, uczniowie niesłyszący, uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, uczniowie z niepełnosprawnością sprzężoną, w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawnością wyżej wymienioną. Druk wniosku można odebrać u pedagoga szkolnego.

Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia wydanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną (nie dołączamy danych na temat dochodów rodziny).

Dowodem zakupu podręczników jest:
- faktura VAT wystawiona imiennie na rodzica/prawnego opiekuna,
- paragon
- lub oświadczenie o zakupie podręczników ( w tym przypadku należy podać informację o rozliczeniu wydatków w ramach omawianego programu).

Dowodu zakupionych podręczników nie składamy wraz z wnioskiem. Przedstawiamy go przy odbiorze dofinansowania (w księgowości), do końca października.Uroczyste otwarcie muralu w SP nr 1.
21.06.2017
Informacje na gorąco ! Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie muralu w Szkole Podstawowej nr 1. Autorami projektu muralu była Karolina Sendecka, Natalia Bartkowiak i Oliwia Gumowska. Uczennice Liceum Plastycznego zostały zainspirowane twórczością patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Śpiewy, tańce, tort, kawa i nasz nowy mural. Znawczyni literatury Pani Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka dokonała oficjalnego przecięcia wstęgi.
Po sąsiedzku, jak w domu.
Porozumienie z Aerklubem Słupskim
21.06.2017
Nasza szkoła we współpracy z ZSMiL w Słupsku podpisała porozumienie o współpracy ze Aeroklubem Słupskim mieszczącym się w Krępie Słupskiej. Poniżej treść porozumienia. Aby powiększyć kliknij na obraz:
Podziękowanie
21.06.2017SzkolnyKonkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej
21.06.2017
W dniu 14 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku odbyła się ostatnia już część szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej.
Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii Europy i jej dziedzictwa kulturowego, rozwijanie wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, kształtowanie poczucia europejskiej jedności przez propagowanie wiedzy o Europie.
W tej części konkursu uczniowie klas III zaprezentowali kulturę Grecji, jej muzykę, strój oraz tradycyjne potrawy. Wśród tradycyjnych dań prym wiodła sałatka grecka z dodatkiem sera feta oraz świeżych warzyw. Greckim zapachom i smakom nie oparli się nawet nasi nauczyciele, którzy z wielką przyjemnością kosztowali przygotowanych przez naszych uczniów specjałów. Tradycyjnie, konkurs zakończył się rozwiązaniem przez uczniów testu wiedzy o Grecji, składającego się z 15 pytań zamkniętych. Wśród klas III najwięcej punktów ze wszystkich konkurencji uzyskała klasa III TDF.
Po podliczeniu punktów z wszystkich trzech części konkursu, jury ogłosi zwycięzcę całego konkursu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs również będzie się cieszył dużym zainteresowaniem i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wideokonferencja "Model edukacji włączającej w Niemczech"
21.06.2017
W dniu 13 czerwca 2017 r. grupa nauczycieli naszej szkoły - beneficjentów projektu "Szkoła równych szans" - uczestniczyła w wideokonferencji na temat "Model edukacji włączającej w Niemczech". Drugą lokalizację stanowiła szkoła partnerska OSK Offene Schule Koln w Kolonii. Celem konferencji było zapoznanie polskich nauczycieli z modelem edukacji włączającej w Niemczech, ze szczególnym uwzględnieniem kraju związkowego Nadrenia Północna - Westfalia. Nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań dotyczących procesu kształcenia w niemieckich szkołach integracyjnych oraz organizacji nauczania w inkluzyjnej szkole, jaką jest OSK Offene Schule Koln.

Było to drugie tego typu wydarzenie w naszej szkole i podobnie jak pierwsze przyniosło w rezultacie poszerzenie horyzontów edukacyjnych uczestniczącej kadry pedagogicznej.
Dzień Mieszkańca w Redzikowie
14.06.2017
10 czerwca 2017 r. w godz. 13.00 – 18.00 młodzież Liceum Plastycznego wspierała działania organizatorów na Dniu Mieszkańca Gminy Słupsk w Redzikowie koło Parku Wodnego. Byliśmy odpowiedzialni za sprawne przeprowadzenie konkursu plastycznego dla najmłodszych. Inspirowaliśmy i aktywizowaliśmy sporą grupę osób. Powstały ciekawe prace ukazujące piękno świata podwodnego. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody. Malowaliśmy również twarze maluszków. Zgranie i dobre humory 16 osób zaangażowanych z naszej szkoły sprawiły, że zarażaliśmy pozytywną energią wszystkich dookoła.
Staże zawodowe
12.06.2017
Od 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach projektu realizowane będą kursy i staże zawodowe dla uczniów, laboratoria w wyższych uczelniach oraz studia podyplomowe i kursy dla nauczycieli. W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik organizacji reklamy, technik przemysłu mody oraz technik obuwnik.

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w projekcie. Więcej informacji można zasięgnąć u Pana prof. Tomasza Kadylak lub pod adresem e-mail: tomasz.kadylak[at]drzewniak.slupsk.pl

Regulamin rekrutacji
Regulamin stażu technik organizacji reklamy
Regulamin stażu technik przemysłu mody
Gala wręczenia nagród
09.06.2017
Dnia 2 czerwca 2017 r. odbyła się Gala wręczenia nagród Laureatom II Ogólnopolskiego konkursu plastyczno – fotograficzno – filmowego "JA" oraz podsumowanie maraTONu SZTUKI 24h. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń. W auli Zespołu Szkół Technicznych zebrali się goście, laureaci konkursu, uczestnicy maratonu wraz z opiekunami oraz uczniowie i nauczyciele szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Anna Sadlak – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku, Danuta Sroka – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, Edyta Wolska – Dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Jolanta Krawczykiewicz – Dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, Violetta Wójcik – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska – Młodzieżowe Centrum Kultury, Mirosława Mazurkiewicz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 19 „Słupskiego Chłopczyka” ze Słupska, Grzegorz Sujecki – charakteryzator Nowego Teatru ze Słupska oraz Michał Giedrojć – artysta fotograf. Galę rozpoczął majestatyczny głos Oliwii Abryckiej (uczennicy II klasy LP), która przedstawiła wierszem ideę konkursu wprowadzając w nastrój wszystkich obecnych.
więcej >> >

<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014