Michał Rusinek w naszej szkole
23.10.2017
W środę 18 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem - Michałem Rusinkiem – pisarzem, tłumaczem, wybitnym literaturoznawcą, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a obecnie prezesem Fundacji Imienia Noblistki. Zdjęcia wykonał Jan Godek z klasy 3TF.
Dzień Nauczyciela 2017
23.10.2017
Dnia 13 października 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. POdczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Grażyna Zienkiewicz uhonorowała nauczycieli nagrodami dyrektora szkoły, a uczniowie wręczyli "Drzazgi" nauczycielom w poszczególnych kategoriach. Zdjęcia wykonał Piotr Dziuba z klasy 1TF.
Wycieczka na PGA
21.10.2017
W dniach 7 i października uczniowie klas informatycznych (i nie tylko) wybrali się na targi gier do Poznania. Była to dobra okazja do zobaczenia co jest "na topie" jeżeli chodzi o dziedzinie gier komputerowych i nie tylko. Była to również dobra okazja do tego, aby uczniowie naszej szkoły poznali się z innej strony i spędzili razem z sobą trochę czasu. Za rok 13-14 października znowu zjawimy się w Poznaniu na kolejnej edycji PGA.
Projekt "Szkoła równych szans" - wymiana w Kolonii
09.10.2017
Grupa uczniów z klas III sfh i II TF - beneficjentów projektu "Szkoła równych szans" - uczestniczyła w dniach 25 - 30 września 2017r. w krótkoterminowej wymianie w Kolonii, gdzie wspólnie z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej OSK Offene Schule Koln realizowała projekt "Zdrowa żywność - od produkcji do konsumpcji". Opiekę nad grupą uczniowską sprawowali: pani Anetta Bengier, pan Marcin Masłowski i pani Magdalena Czyżewska.

W trakcie wymiany uczniowie pracowali w czterech grupach roboczych. Jedna z grup dokonywała zakupów zgodnie z ustalonym wspólnie jadłospisem, zwracając przy tym uwagę na regionalne, sezonowe i uprawiane ekologicznie produkty. Dwie grupy przygotowywały dwudaniową kolację, a czwarta grupa pracowała nad dwujęzyczną książką kucharską, zawierającą zaproponowane przez uczestników przepisy kulinarne oraz zdjęcia przyrządzonych potraw.
Efekty prac zostały zaprezentowane w postaci uroczystego poczęstunku przygotowanego przez uczestników wymiany, połączonego z pokazem "Eko-Książki kucharskiej".
W czasie wymiany uczniowie zwiedzili także ekologiczne gospodarstwo rolne Gertrudenhof w Hürth, Muzeum Czekolady oraz ogród zoologiczny w Kolonii. Program wymiany obejmował ponadto zwiedzanie Kolonii oraz spotkanie z lokalnymi władzami w Bezirksrathaus Rodenkirchen.

Dzięki udziałowi w wymianie uczniowie mieli możliwość poznania kultury kraju sąsiedzkiego oraz rozwinięcia umiejętności posługiwania się językami obcymi (głównie niemieckim). Kolejną korzyścią wyniesioną z pobytu w Kolonii jest wzrost kompetencji kluczowych, praktycznych umiejętności życiowych oraz umiejętności informatycznych i fotograficznych uczniów.
Fot. Anna Milewczyk
Wystawa "VIA"
03.10.2017
W Galerii OT Rondo zaprezentowano kolekcję VLEPVNETU, który stanowił zbiór obiektów gromadzonych przez ponad 14 lat aktywności grupy VIA. Popularyzowała ona w ten sposób sztukę uliczną w Polsce współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. To pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej.
Artykuł na stronie Głosu Pomorza.
Klasycznie w nowy rok szkolny
03.10.2017
Nasi plastycy pracowicie rozpoczęli rok 2017/18. Nawet deszcz nie przeszkodził by powstało malowidło na chodniku przy Filharmonii Sinfonia Baltica. Wspomogliśmy w ten sposób 51 obchody Festiwalu Pianistyki Polskiej.
"Szkoła równych szans" - lekcja "Zdrowa żywność - hit czy mit?"
25.09.2017
W dniu 22 września 2017r. uczniowie z klas III si i II TF - beneficjenci projektu "Szkoła równych szans" uczestniczyli w lekcji na temat "Zdrowa żywność - hit czy mit?", przygotowanej i przeprowadzonej przez panią Beatę Kumorowską.
Celem lekcji było zapoznanie z cechami zdrowej żywności i metodami jej produkcji.
W trakcie lekcji uczniowie analizowali skład "zdrowych" produktów spożywczych, a następnie dowiedzieli się, jakie chemiczne dodatki znajdują się w żywności i jaki negatywny wpływ mają na nasze zdrowie. Prowadząca lekcję zwróciła uwagę na fakt, iż metodą uniknięcia szkodliwych związków jest kupowanie produktów z pewnego źródła lub tych posiadających certyfikaty żywności ekologicznej oraz – co najważniejsze – uważne czytanie etykiet na opakowaniach żywności. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację, dzięki której poznali, które certyfikaty i oznaczenia na opakowaniach artykułów spożywczych są wiarygodne, a które fałszywe.
Światowy Dzień Sybiraka 2017 r.
25.09.2017
… Zbierz w sercu swoim całą moc
By pamięć o nich nie odeszła w noc…


Z okazji Dnia Sybiraka młodzież naszej szkoły uczestniczyła w licznych przedsięwzięciach okolicznościowych. Uczniowie klas pierwszych poznawali losy Sybiraków podczas lekcji historii przeprowadzonych przez p. profesor Lilianna Lipnicką, w miejscu ważnym dla społeczności naszej szkoły – Skwerze Pamięci.
Ponad 20. osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich, wspólnie ze słupskim Sybirakami, uczestniczyła w XIV Światowym Dniu Sybiraka w Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku. Młodzież miała możliwość zwiedzić dom Sybiraka, replikę baraku z łagru, wagony którymi deportowano Polaków na Syberię do Kazachstanu, a także inne obiekty obrazujące historię Kaszubów. Uczniowie wzięli udział w oficjalnej uroczystości Światowego Dnia Sybiraka, m.in. w Apelu Pamięci, Mszy św.,koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Cappelli Gedanensis.
18 września grupa uczniów z p. profesor Lilianną Lipnicką uczestniczyła w miejskiej uroczystości Dnia Sybiraka w kinie Rejs w Słupsku, podczas którego wysłuchali okolicznościowych wystąpień: p. Jerzego Lisieckiego, Prezesa Zarządu Związku Sybiraków w Słupsku, p. Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Słupska oraz p. Beaty Chrzanowskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku. Następnie wysłuchali pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Wojskowego Zespołu Wokalnego „WIARUSY” im. ppłk lek. Stanisława Szarmacha oraz obejrzeli spektakl obrazujący losy Sybiraków w wykonaniu grupy teatralnej uczniów, przygotowanych przez p. Jolantę Arciszewską. Na zakończenie uroczystości uczestnicy obejrzeli dokument historyczny.
Pomoc dla osób poszkodowanych w nawałnicy burzowej.
23.09.2017
W dniach 13-19 września prowadziliśmy w naszej szkole akcję, której celem była zbiórka pieniędzy dla osób poszkodowanych w nawałnicy burzowej. Burza o ogromnej sile niszczącej przeszła przez Pomorze w połowie sierpnia i spowodowała ogromne straty.
Baaaardzo, baaardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli nasi wolontariusze zebrali 400 zł, które 21go września przesłaliśmy na konto Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży Rytala i okolic- „Naszym Dzieciom” (KRS: 0000306310) z dopiskiem „Nawałnica”.
Cieszymy się, że można na Was liczyć i jeszcze raz ...
WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

Kolejny rok z Inst.Ling i kolejne 10000 słówek do przodu!
21.09.2017
Od września 2015 roku uczniowie naszej szkoły korzystają z aplikacji w ramach Programu Insta.Ling dla Szkół - szybka nauka słówek. W roku szkolnym 2016/17 do VI Etapu przystąpiło 1486 nauczycieli z całej Polski. Ponad 100 nauczycieli wypracowało Certyfikat dla Szkoły i Nauczyciela za swoją rzetelną i systematyczną prac oraz w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa. W naszej szkole z danej aplikacji korzysta około 180 uczniów i to właśnie ich wytrwałej pracy oraz determinacji nauczycieli języków obcych zawdzięczamy nasz Certyfikat.
Program Insta.Ling dla Szkół daje nauczycielowi, uczniom i rodzicom bezpłatny dostęp do Insta.Ling w ramach programu szkolnego.
Nawet ponad 1000 nowych słówek w ciągu roku, co w przełożeniu na 10 grup z naszej szkoły daje 10 000 wyrazów, które uczniowie przyswajają i wykorzystują na lekcjach języków obcych , na egzaminach maturalnych i w życiu codziennym!
Insta.Ling nie tylko rozwija i wzbogaca nasze słownictwo, lecz uczy systematyczności, wytrwałości, dodaje pewności siebie w rozmowie z obcokrajowcami. Widzisz, słyszysz, piszesz, pamiętasz, używasz!
Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych, nieśmiałych i pragnących podnieść swój poziom języka angielskiego i niemieckiego do aktywnego i systematycznego korzystania z aplikacji Insta.Ling.
Warto – bo jak nie my to kto, i jak nie teraz to kiedy?! 😊
Szkolny koordynator programu
Olena Moroń<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014