WOŚP 2018
11.01.2018
Serdecznie dziękujemy za udział w szkolnej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!! Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu zebraliśmy 2139,39 zł.
Zebrane w tym roku środki przeznaczone zostaną na sprzęt dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wsparli nasze działania na rzecz WOŚP.

Dziękujemy bardzo prowadzącym: Aleksandrze Grali, Dominikowi Strzelbickiemu i Krystianowi Jarosiewiczowi oraz Dagmarze Bogdan, która dla nas zaśpiewała. Za pomoc w organizacji dziękujemy Sarze Borowskiej i Darii Dworak. Za świetne zdjęcia podziękowania dla Pauliny Mosakowskiej. Za nagłośnienie i pomoc techniczną dziękujemy Albertowi Engel i Hubertowi Lubasińskiemu. Za poświęcony czas i inwencję własną dziękujemy Państwu Izabeli i Andrzejowi Gierszyńskim, którzy bardzo aktywnie włączyli się do akcji i przygotowali pyszne i zdrowe soki.

Oczywiście serdecznie dziękujemy darczyńcom:

1. Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Edukacja- Zdane Prawko.
2. Pani Monice Gębczyńskiej z Centrum Informacji Turystycznej.
3. Prezesowi Aquaparku Redzikowo- Panu Romanowi Wójcikowi
4. Pani manager MK Bowling w CH Jantar.
5. Magdzie Gierszyńskiej i rodzicom
6. Kierownikowi CKP Markowi Książkowi
7. Pani manager Czarnych Słupsk
8. Wszystkim osobom, które w ubiegłym roku przynosiły baterie (za nie otrzymaliśmy gadżety sportowe).

Pozdrawiamy
Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza
Olena Moroń i Marzena Gogol
Wesolych Świąt
24.12.2017Anja Rubik w Drzewniaku - making off
21.12.2017
Wizyta dziennikarzy TVN-u oraz Anji Rubik w naszej szkole. Zdjęcia i montaż - Magdalena BilskaPoniżej zdjęcia wykonane przez Janka Godka.
Sukces w konkursie zorganizowanym przez punkt Europe Direct!
21.12.2017
Pragniemy poinformować, że Daria Dworak - uczennica klasy II TOR, została zwyciężczynią konkursu plastycznego „Traktaty rzymskie – 60 lat historii Unii Europejskiej” w kategorii wiekowej "szkoła ponadgimnazjalna" zorganizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Słupsk z okazji obchodów 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich. Zwyciężczyni konkursu otrzymała tablet.
Drugie miejsce zajęła Aleksandra Grala z kl. II TOR, trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio: Nikola Stępień - kl. III TOR i Szymon Sztobnicki - kl. III TOR.
Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni bogatymi upominkami od organizatora konkursu. Nagrody wręczył laureatom koordynator słupskiego Punktu Europe Direct Pan Jacek Adler. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem Pani Aleksandry Adler. Prace uczestników konkursu możemy zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku (na I piętrze przy czytelni). Zapraszamy do jej obejrzenia. Informacja o laureatach znajduje się również na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Słupsk.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Drzewniak jest EKO
20.12.2017
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia MIKOŁAJA WYROSTKIEWICZA (2 TOR), który zdobył zaszczytne III miejsce w konkursie ekologicznym PGK w Słupsku. Mikołaj przedstawił piękną fotografię natury. Opiekę artystyczną nad pracą sprawowały Kinga Zaborowska i Katarzyna Tomasiak. Serdecznie gratulujemy!
Europejska Gra Szkolna
18.12.2017
W dniu 13 grudnia 2017r. odbyła się Europejska Gra Szkolna, zorganizowana przez Szkolny Klub Europejski pod kierunkiem pani Elżbiety Saby. W Grze wzięły udział klasy I i II technikum oraz liceum plastycznego. Zadaniem uczestników było poruszanie się pomiędzy pięcioma punktami kontrolnymi rozmieszczonymi na terenie szkoły oraz wykonanie następujących po sobie zadań dotyczących Unii Europejskiej. Należało wykazać się znajomością flag i zarysów granic krajów unijnych oraz kalendarium rozszerzenia Unii, odpowiedzieć na pytania otwarte dotyczące integracji europejskiej oraz zaśpiewać kolędę "Cicha noc" w języku angielskim lub niemieckim. Ponieważ klasy I TOM i I TI oraz II TF i II TI otrzymały równą liczbę punktów, konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Uczniowie musieli rozpoznać, w językach jakich krajów sformułowane są podane zdania oraz podać stolicę tych państw. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła klasa ITF, drugie - I TI, a trzecie - II TI. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w Grze, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
70 lecie Drzewniaka
12.12.2017
24 listopada Zespół Szkół Technicznych obchodził Jubileusz 70- lecia . W tak wyjątkowym dniu Szkołę odwiedziło blisko 400 gości. Zespół Szkół Technicznych otrzymał wiele pięknych życzeń i ciepłych słów. Uroczystości odbyły się w auli szkolnej, a następnie absolwenci mogli obejrzeć stare kroniki szkolne i wystawę zdjęć przygotowaną specjalnie na obchody 70- lecia na sali gimnastycznej. Tam też czekał na gości poczęstunek i wspaniały tort. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i ogromnych emocji. Wszystkim, którzy w tak uroczystym dniu dla Drzewniaka byli z nami serdecznie dziękujemy!

Album zdjęć z uroczystości część 1:


Album zdjęć z uroczystości część 2:


Pod tym linkiem można obejrzeć i pobrać wszystkie zdjęcia z obchodów 70-lecia Drzewniaka


POLACY KRESOWYM STRACEŃCOM – zbiórka Bożonarodzeniowa
08.12.2017
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. (Papież Jan Paweł II)

Społeczność naszej szkoły (dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy administracji) uczestniczyła w społecznej zbiórce darów na terenie Polski prowadzonej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK.
Za zebrane pieniądze w wysokości 2.002,35 zł zostały zakupione artykuły spożywcze i słodycze, które zostały zapakowane w paczki i przekazane organizatorowi zbiórki dnia 6 grudnia 2017 r.
Świąteczne paczki trafią do potrzebujących kombatantów Armii Krajowej, którzy żyją w wielu miejscach dzisiejszej Litwy i Białorusi, bo tam się urodzili, tam są ich korzenie, a którzy młodzieńcze lata poświęcili walce o niepodległość Polski. Większość z nich była w sowieckiej niewoli w łagrach syberyjskich.
Szczególnie zaangażowane osoby w akcji:
uczennice i uczniowie: Marta Kulesza, Agnieszka Suchta, Weronika Gołębiewska, Hanna Muller, Julia Daczkowska, Aleksandra Plich, Nikola Solak, Patrycja Taras, Damian Purzycki, Dawid Wirkus, Fryderyk Stec, Piotr Pluta oraz panie profesorki: Marzena Gogol, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza i Lilianna Lipnicka, koordynatorka szkolna akcji.
Film 70-lat Pasji
08.12.2017
Najnowszy film o naszej szkole. Premiera odbyła się w czasie uroczystości z okazji jubileuszu 70 - lecia szkoły, 24 listopada 2017 r.
Liceum Plastyczne na tropie Italii
08.12.2017
,,Podróże są najlepszym bodźcem twórczości”.
Juliusz Weber


Liceum Plastyczne przy ZST w Słupsku
na tropie malowniczej Italii
…czyli 9 dni w słońcu
W dniach 13-21 listopada 2017 r. młodzież z Liceum Plastycznego przy ZST w Słupsku i Gimnazjum nr 2 wyruszyli w niesamowitą podróż do Włoch. W czasie podróży zatrzymaliśmy się w morawskim Brnie, które urzekło nas przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia oraz nocnym życiem. Podczas blisko dwutygodniowego pobytu uczniowie odwiedzili Padwę, Florencję, Rzym, Rawennę i Wenecję. W tym czasie podziwiali zabytki starożytne, bizantyjskie, średniowieczne a także renesansowe i barokowe, będące fundamentem sztuki całej Europy.
Włochy to kraj typowo turystyczny. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich jego zalet, które tak skutecznie od wielu lat przyciągają ogromne rzesze podróżujących. Są krajem po brzegi wypełnionym różnorodnymi zabytkami, a każde z miast zachwyca niespotykanym pięknem. Zwiedziliśmy najważniejsze z nich:

14.11 – PADWA
Kaplica Scrovegnich, Bazylika św. Antoniego, Pomnik konny Gattamelaty

15.11 – FLORENCJA
Bazylika San Lorenzo, Kaplice Medyceuszy, Biblioteka Laurenziana, Bazylika św. Wawrzyńca

16.11 – RZYM
Bazylika Santa Maria In Cosmedin, Forum Boarium, Świątynia Portunusa i Herkulesa, Kościół Il Gesù, Plac Kapitoliński, Muzea Kapitolińskie, Forum Romanum, Forum Trajana, Koloseum, Kościół San Pietro In Vincoli, Kościół Santa Maria Maggiore

17.11 – RZYM
Muzea Watykańskie, Bazylika św. Piotra, Mauzoleum Hadriana, Most Anioła, Piazza Navona, Kościół Sant Agnese, Kościół Sant’ignazio Di Loyola, Kościół San Luigi dei Francesi, Panteon, Fontanna di Trevi

18.11 – RZYM
Awentyn, Bazylika Santa Sabina, Piranesi, Katakumby św. Kaliksta, Bazylika
św. Jana na Lateranie, Santa Maria Della Vittoria, Schody Hiszpańskie

19.11 – RAWENNA
Kościół San Vitale, Mauzoleum Galli Placydii, Baptysterium Arian, Kościół
San Aplinare Nuolo

20.11 – WENECJA
Murano, Burano, Pałac Dożów, Bazylika Santa Maria della Salute, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Most Rialto, Ca’ d’Oro Złoty dom, Pomnik konny Colleoniego
Program wyjazdu skupiał się głównie na pogłębianiu wiedzy w zakresie historii sztuki. Ponieważ wycieczki szkolne zawsze stanowiły ważny element realizacji programu, zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego, uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach historii sztuki w szkole, ale też poznać formy aktywnego wypoczynku.
„Podróże kształcą” – to powiedzenie doskonale oddaje walory edukacyjne wycieczek szkolnych, a operatywna wiedza jest podstawą kształtowania wartości społecznych, przekonań, poglądów oraz umożliwia formułowanie i przestrzeganie określonych kryteriów oceny zjawisk, faktów, procesów kulturowych, technicznych, przyrodniczych, społecznych uczniów. Wysoką wartością tej wycieczki była praktyczna i spostrzeżeniowa konfrontacja z rzeczywistością, co pomogło uczestnikom w zrozumieniu danych treści nauczania i ich przyswojenia.
Tego typu projekty edukacyjne wzmacniają potencjał uczniów i rozwijają ich ciekawość, co stanowi podstawę dalszego poznawania i rozumienia otaczającego ich świata.

Ciao Italia
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014