Hola Espaa!
06.03.2017
Hiszpania jest krajem bardzo zrżnicowanym pod względem kultury, tradycji i języka.
Corrida, La Tomatina, Flamenco, Alhambra to pojęcia, ktre każdy zna, ale nie każdy ma możliwość poznania ich bliżej będąc w Hiszpanii.
Uczniowie ZST w Słupsku uczestniczący w stażach zagranicznych w ramach Erasmusa+, realizując projekt "Praktyki w dobrym stylu", przygotowują się do wyjazdu do Andaluzji, prowincji wchodzącej w skład państwa hiszpańskiego. Ich wyjazd poprzedzony został spotkaniem informacyjnym z panią kustosz Anną Sujecką, ktra w sposb wyjątkowo barwny omwiła i zilustrowała najważniejsze miasta tegoż regionu, ich zabytki, obyczaje miejscowej ludności, kulturę, zwyczaje i tradycję.
Z właściwą sobie swadą przybliżyła uczniom ten daleki, ale już niedługo tak bliski kraj,
w ktrym spędzą nadchodzące dwa tygodnie praktyk.

Koordynator projektu
Aleksandra Adler
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli ZST - "Szkoła rwnych szans"
05.03.2017
W dniu 28 lutego 2017 r. grupa nauczycieli naszej szkoły - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans" - uczestniczyła w czterogodzinnych warsztatach na temat "Metoda projektu edukacyjnego w kształceniu integracyjnym". Zajęcia poprowadziła pani Agata Pietkiewicz - prelegent z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.
Warsztaty umożliwiły nauczycielom ugruntowanie wiedzy o projekcie edukacyjnym, etapach jego przeprowadzania oraz sporządzaniu wymaganej dokumentacji. Ważnym rezultatem warsztatw było pozyskanie wskazwek, jak pracować metodą projektu w grupach integracyjnych, jak motywować uczniw do wykonywania zadań projektowych oraz jak dostosować zadania do rodzaju niepełnosprawności członkw grupy projektowej. Uczestnicy mieli także czas na wymianę doświadczeń z realizacji prac projektowych w ramach projektu edukacyjnego "Naturalne i odzyskane zasoby", ktrego rezultaty zostaną publicznie przedstawione w czasie krtkoterminowej wymiany grup uczniw w kwietniu bieżącego roku.
W czasie warsztatw każdy z beneficjentw oraz pani prelegent otrzymali pakiet materiałw promocyjnych projektu, składający się z długopisu, teczki oraz notesu.
Udział w warsztatach został potwierdzony Zaświadczeniami, ktre nauczyciele otrzymali z rąk pani Elżbiety Saby - koordynator projektu.
TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE
02.03.2017
W dniu 27 lutego 2017 r. uczniowie Zespołu Szkł Technicznych w Słupsku wzięli udział w akcji "Twoja krew - Moje życie". Uczniowie klas IV Tf, IV Ts, IV Tor, III Tf/d, III Ti oraz III To/s oddali w sumie ok. 10 litrw krwi. Nasza szkoła bierze udział w akcji już od kilku lat i tym samym wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Kolejny raz będziemy oddawać krew 24 kwietnia 2017 r.
W tym roku szkolnym otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. Szczeglne podziękowania za to wyrżnienie należą się wszystkim uczniom, ktrzy do tej pory uczestniczyli w organizowanych akcjach.
Pedagog szkolny - Joanna Gałązka
Warsztaty Jak radzić sobie ze stresem.
27.02.2017
Warsztaty pt.: "Jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach trudnych".

16 i 21 lutego 2017 r. odbyły się warsztaty dla uczniw, ktrzy biorą udział w projekcie "Praktyki w dobrym stylu", w ramach programu Erasmus+ .
W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie wzięli udział w dyskusji z pedagogiem p. Beatą Jeż na temat sposobw radzenia sobie ze stresem. Poznali wybrane metody i techniki relaksacyjne takie jak wizualizacja, czy ćwiczenia oddechowe, ktre nie są skomplikowane i z powodzeniem można je wykorzystywać na co dzień.
Uczestnicy zajęć z kl. III TOS i kl. III TFD zdobyli umiejętności i wiedzę na temat jak radzić sobie z emocjami związanymi z wyjazdem i pobytem na praktykach zawodowych w Hiszpanii.
Na dwutygodniowe praktyki do Hiszpanii wyjeżdżają już w marcu! Życzymy im samych pozytywnych wrażeń.
Opiekun projektu: Beata Jeż
Spotkanie z doradcą zawodowym
27.02.2017
"Wiedza i doświadczenie w planowaniu ścieżki kariery zawodowej" - spotkanie z doradcą zawodowym w ramach realizacji projektu - "Praktyki w dobrym stylu".

W dniu 3 lutego 2017r. odbyły się warsztaty dla uczniw kl. III, kształcących się w zawodach: technik technologii drewna, fototechnik, technik organizacji reklamy i technik technologii odzieży. Warsztaty poprowadziła pani Alina Bacic-Saliszewska - doradca zawodowy. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość uzyskania informacji dotyczących wykorzystania kwalifikacji zdobytych podczas praktyki do planowania ścieżki kariery zawodowej. Uczniowie rozmawiali na temat znaczenia i rangi otrzymanych certyfikatw i dokumentw szkolnych, po zakończeniu praktyki zawodowej w Hiszpanii.
Opiekun projektu: Beata Jeż
Film "Szkoła rwnych szans"
24.02.2017
Rezultatem warsztatw filmowych dla uczniw - beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans"- jest film nakręcony przez uczestnikw zajęć pod kierunkiem pana Adama Mroczka. Film prezentuje grupę projektową. Zapraszamy do jego obejrzenia !
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła
21.02.2017
Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w Oglnopolskim Konkursie Projekt z klasą organizowany przez wydawnictwo Nowa Era. W tym roku cztery nauczycielki z naszej szkoły wysłały swoje projekty, na ktre można było oddawać głosy. Dzięki pracy i zaangażowaniu naszych nauczycielek szkoła otrzymała Certyfikat Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2017.
Uroczysta premiera filmu projektowego "Szkoła rwnych szans"
17.02.2017
W dniu 14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy nie tylko Walentynki. Był to też bardzo ważny dzień dla Beneficjentw projektu "Szkoła rwnych szans". W ramach szkolnej uroczystości English Love Song Contest miała miejsca premiera filmu nakręconego przez członkw grupy projektowej w czasie warsztatw filmowych. Film bardzo się podobał widowni i zebrał gromkie brawa. Autorzy filmu otrzymali z rąk pani koordynator Elżbiety Saby Zaświadczenia udziału w warsztatach.
Warsztaty komiksowe
17.02.2017
15 lutego 2017 r. w Liceum Plastycznym w Zespole Szkł Technicznych w Słupsku rozpoczęły się Warsztaty tworzenia komiksu. Prowadzący Daniel Odija znany pisarz i scenarzysta oraz Wojciech Stefaniec nietuzinkowy autor komiksw wprowadzili uczniw w arkana komiksw. Kolejne spotkania odbędą się 22 lutego i 1 marca br. w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wkrtce nasi plastycy stworzą dzieło godne Marvela.


5 edycja English Love Song Contest
16.02.2017
Zwycięzca 5 edycji English Love Song Contest - Krystian Jarosiewicz. Świetny pomysł, świetna realizacja, dużo poczucia humoru. Łatwo pomylić z oryginałem. Serdecznie gratulujemy.
<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nast�pne >>

Content Management Powered by CuteNews


Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014