Archiwum 2008-2009


Wycieczka dydaktyczna do Swołowa

W dniu 30 kwietnia 2009 roku grupa młodzieży z klasy II LO B uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Swołowa, której celem było zwiedzanie zagrody Albrechta. Wycieczka ta była jedna z wielu z przedsięwzięć realizowanych w ciągu roku szkolnego w ramach innowacji pedagogicznej „Słupsk – historyczne, kulturowe i religijne czynniki przemian w strukturze ludnościowej. Dorobek cywilizacyjny mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkałych w Słupsku i okolicach i jego wpływ na współczesny obraz miasta i regionu”. Młodzież zapoznała się z historią wsi Swołowo, czynnikami zmian demograficznymi, zbiorami i planami działalności Zagrody Albrechta.
Informujemy, że Zagroda jest częścią Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Placówka istnieje krótka, ale już może poszczycić się bardzo ciekawymi zbiorami i dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że wśród odwiedzających to bardzo ciekawe miejsce znajdą się również inni uczniowie naszej szkoły, ich bliscy i znajomi, bo warto znać historię „Małej ojczyzny”.
Uczestnikom wycieczki dziękujemy bardzo za udział w wycieczce i mamy nadzieję, że wykorzystają zdobyta tamże wiedzę w przyszłości, promując nasz region.
Opiekunki wycieczki i realizatorki innowacji:
Lilianna Lipnicka i Bogna Winiarczyk Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć tutaj.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
Od nienawiści strzeż mnie, Boże!


To słowa jednej ze zwrotek finałowej piosenki – modlitwy, zaprezentowanej podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, jaka odbyła się w naszej szkole w dniu 15 kwietnia br. Młodzież usłyszała o okolicznościach zbrodni katyńskiej i losach Polaków zesłanych na nieludzką ziemię. Historyczny komentarz uzupełniły wiersze: Zbigniewa Herberta, Mariana Jonkajtysa i księdza Józefa Buczmy, obejrzała również prezentacje multimedialne - fragmenty filmów dokumentalnych – wspomnień, slajdy obrazujące warunki podróżowania, życia i pracy Polaków – zesłańców. W programie uroczystości znalazły się również pieśni – ballady tematycznie nawiązujące do wydarzeń związanych z przeszłością i piosenki – będące przesłaniem do młodego, współczesnego pokolenia.
Zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj.

Sukces w "Kręgu"

W styczniu 2009 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRˇG”. Wyniki tego konkursu zostały ogłoszone dopiero w kwietniu. Laureatką I miejsca w województwie pomorskim w kategorii testu jest uczennica klasy II Lps Karolina Matyjaszczyk. Z pozostałych uczestników na poziomie szkoły I miejsce zajęła uczennica klasy I Lc Natalia Osiak. Opiekunem dziewcząt była pani Aleksandra Adler. Gratulujemy.

III miejsce w konkursie "Teraz woda"

Dnia 26 marca w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Słupskiej Oczyszczalni Ścieków odbył się finał VI edycji konkursu ekologicznego "Teraz woda" – "Użytkowanie i zanieczyszczenie wód". Organizatorem konkursu były Wodociągi Słupsk oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Startowało 9 zespołów 4-osobowych z 9 szkół (Słupsk, Lębork, Warcino i Miastko). Zespoły musiały wykonać cztery zadania:
1) Pracę badawczą dotyczącą wody i jej zanieczyszczeń
2) Projekt logo wodociągów
3) Prezentacja pracy (15min.)
4) Napisać test sprawdzający wiadomości dotyczących wody, oczyszczania ścieków, funduszu spójności.
Temat naszej pracy- „Fizykochemiczna ocena stanu jakości wody stojącej na przykładzie wybranych stawków w Słupsku” uzyskał największą liczbę punktów. Niestety słabiej nasza drużyna wypadła w teście i ostatecznie zajęła III miejsce. Zespół wystąpił w składzie:
1) Jolanta Wichłacz
2) Karolina Rączka
3) Magdalena Iskat
4) Beata Świsłowska wszystkie uczennice I La.
Opiekunami byli: Beata Kumorowska oraz Ireneusz Tyczyński. I miejsce zdobyło Technikum Leśne Warcino, a II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Dziewczyny nasze w nagrodę dostały 600zł dla szkoły oraz 2-dniową wycieczkę w dniach 27-28.IV.2009 Świnoujście- Peenemunde.

IX Międzynarodowy Konkurs Stolarski

Uczniowie naszej szkoły Radosław Sorbian, Dawid Bielańczuk, Michał Stachowski wszyscy z klasy II A oraz Mateusz Polak z klasy I A uczestniczyli w konkursie stolarskim w dniu 30 marca 2009 roku. W konkursie tym zmierzyli się uczniowie z wielu europejskich szkół zawodowych. Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami stolarskimi, zachwycili komisję swoim profesjonalizmem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyczarowane z drewna

Uczeń Jarosław Kowalczyk z klasy IV T4 wziął udział w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez wydawnictwo Inwestor pt. "Wyczarowane z drewna". W tym roku będzie próbował zaczarować jury swoim "Eko-mikserem". Przedmiot ten całkowicie wykonany jest z drewna. Życzymy powodzenia i zajęcia jak najwyższego miejsca.


Wycieczka do Szymbarka

Dnia 20 marca 2009 roku klasy 2 Ti oraz 1 Ti wybrały się wraz z księdzem Grzegorzem na wycieczkę do Szymbarka. Mimo faktu, iz pogoda nam nie dopisywała, to bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy warunki w jakich byli przetrzymywani Sybiracy, ale największe wrażenie wywarł na nas "Dom do góry nogami". Po wszystkich atrakcjach mogliśmy ogrzać się przy przygotowanym specjalnie dla nas ognisku. Cały wyjazd bardzo nam się podobał i z niecierpliwością czekamy na następny.
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

19 marca w naszej szkole odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej. Na obiekt ten szkoła czekała od 62 lat. Dotychczas zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się w małej sali na II piętrze gmachu szkolnego.
W wyjątkowo uroczystym i widowiskowym otwarciu sali gimnastycznej uczestniczył m.in. prezydent Maciej Kobyliński, wiceprezydent Ryszard Kwiatkowski, dyrektor i wicedyrektorka Wydziału Oświaty, tj. Bogdan Leszczuk i Anna Sadlak oraz dyrektor Wydziału Kultury i Sportu słupskiego magistratu Jerzy Barbarowicz. Prezydent inaugurował uroczystość poprzez symboliczne zapalenie znicza olimpijskiego, przyjął również serdeczne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie w sfinalizowanie budowy. Wśród zaproszonych gości znalazł się także olimpijczyk – Jan Huruk, najwybitniejszy zawodnik w historii polskiego, męskiego maratonu, który w 1980 roku ukończył ówczesne Technikum Przemysłu Drzewnego i tu stawiał swoje pierwsze „sportowe kroki”.
Wszystkie prace trwały ok. 10 miesięcy i pochłonęły blisko 5,5 mln złotych. Budowa była finansowana z budżetu miasta.
Klikając tutaj można zobaczyć zdjęcia z przebiegu uroczystości, których autorem jest uczeń klasy III Tu - Marcin Soboń.

Połowinki 2009

w dniu 20 lutego w naszej szkole odbyły się tradycyjne połowinki klas II liceum, oraz III technikum. Wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie twierdzą zgodnie, że była ona bardzo udana. Można było potańczyć przy dobrej muzyce oraz przekąsić coś smacznego. Kolejna taka impreza już za rok, niestety już nie dla tych klas. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Finał konkursu Intersieć 2009

Sebastian Siewień oto nasz przedstawiciel w wielkim finale „Pomorskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008/2009”. Rozgrywki finałowe odbędą się 6 marca 2009 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ już od sześciu lat promuje młode talenty. Nasza szkoła po raz drugi bierze udział. W poprzedniej edycji nasi uczniowie znaleĽli się w półfinale. Konkurs kierujemy do uczniów szkół średnich i gimnazjalnych, których pasją są zagadnienia informatyczne. Ponieważ zagadnienia konkursowe wychodzą szeroko poza ramy ministerialnego programu nauczania jest to doskonały sposób na naukę samodzielnego zdobywania wiedzy oraz możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży IT.
Obejmuje następujące zagadnienia:
1.Obsługa systemów operacyjnych serii Windows,
2.Możliwości systemów operacyjnych Linux,
3.Wykorzystanie oprogramowania biurowego,
4.Konfiguracje sprzętowe stacji roboczej PC,
5.Możliwości i zagrożenia w wykorzystaniu sieci Internet.

Studniówka 2009

Dnia 30 stycznia odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa studniówkowa. Uczniowie, którzy w tym roku zdawać będa maturę bawili się tego wieczoru na auli szkoły podstawowej nr 10. Impreza była nie zwykle udana. Zdjęcia ze studniówki wkrótce.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia na stronie Głosu Pomorza.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

Nie masz już, nie masz w Polsce żydowskich miasteczek (…)
Znikły resztki ostatnie, żydowskie łachmany,
Krew piaskiem przysypano, ślady uprzątnięto
I wapnem sinym czysto wybielono ściany
Jak po zarazie jakiejś lub na wielkie święto.

(fragment Elegii miasteczek żydowskich Antoniego Słonimskiego z 1947)


Dnia 27 stycznia 2009 r., w naszej szkole tradycyjnie miał miejsce koncert z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu (data nawiązuje do wydarzenia historycznego, jakim było wyzwolenie w 1945 r. obozu zagłady w Auschwitz – Birkenau).
Koncert składał się z 3 części. Pierwsza część poświęcona była historii Żydów polskich, od momentu przybycia na ziemie polskie do II wojny światowej, druga część poświęcona była metodom i formach realizacji polityki III Rzeszy w ramach planu „Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”, zaś trzecia część zawierała przesłanie do młodego pokolenia, jakie wynika z doświadczeń historycznych.
Zdjęcia z tego koncertu można zobaczyć tutaj.

Koncert opierał się na autorskim scenariuszu przygotowanym przez p. Liliannę Lipnicką, którą w przygotowaniach i przebiegu koncertu i Dnia Pamięci wspierała p. Bogna Winiarczyk. Osoby, które wystąpiły w koncercie to: z klasy I LO A – Jakub Mielniczek, Krystian Puzdrakiewicz, z klasy I LO B: Edyta Tołoczko, z klasy I LO C – Natalia Osiak, z klasy I T 4 I – Dawid Dzienisz i Marek Ławniczak, z klasy II LO B- Ewelina Chinczewska, Mateusz Figlarz, Aleksandra Grzegorczyk, Karolina Kłódka, Klaudia Janiczek, Łukasz Łyszyk, Michał Marcula, Aleksandra Muchocka, Agnieszka Nowatka, z II T4 – Paweł Potarzycki, z II T4 I – Paweł Bieżuński, z II LO c – Patrycja Godlewska i Małgorzata Tęcza, z III TU – Łukasz Chęć, z III T4 A – Paweł Dębski i III T4B – Krystian Berkieta i Paweł Urwan. Były tez inne osoby, które uczestniczyły w próbach, niestety choroba nie pozwoliła im wystąpić w samym koncercie. Wszystkim występującym w koncercie bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, odwagę i działanie za rzecz społeczności szkolnej.

Bardzo dziękujemy Panu Musznickiemu -dyrektorowi szkoły oraz grupie nauczycieli za ogromną życzliwość w organizacji Dnia Pamięci. Osobne podziękowania przekazujemy panom profesorom: Krzysztofowi Gałce i Mariuszowi Gorzeniowi, za wielkie zaangażowanie osobiste w przygotowaniu scenografii do koncertu oraz grupie uczniów z klasy III TU za jej zainstalowanie: Wojtkowi Barcikowskiemu, Michałowi Spychała, Marcinowi Soboń i Mateuszowi Bonatowi.

W tym wyjątkowym dniu odbyło się też spotkanie z gościem koncertu, p. Michałem Ruckim – wiceprzewodniczącym Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku, który zapoznał młodzież ze Ľródłami religii Mojżeszowej, najważniejszymi w tradycji żydowskiej świętami, odpowiadał też na zadane przez uczniów ciekawe pytania. Cieszymy się z faktu, że w Dniu Pamięci brali udział zaproszeni goście - nasi Przyjaciele: p. Tadeusz Jednaszewski – prezes i p. Barbara Dolata – wiceprezes Związku Sybiraków Oddział w Słupsku, panie: Beata Chrzanowska i Elżbieta Grzelak z Kuratorium Oświaty w Gdańsku Oddział Zamiejscowy w Słupsku oraz ksiądz prałat Jan Gieriatowicz. Koncert obejrzeli również Rodzice, którzy przybyli w dniu 28 stycznia 2009 r. na semestralne zebrania rodziców, od których usłyszeliśmy słowa podziękowania za cenną inicjatywę, możliwość obejrzenia i chwile wzruszeń. Dziękujemy p. Michałowi Ruckiemu za bardzo miłe słowa, które zawarł w informacji o naszym koncercie na stronie internetowej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej. Przy okazji bardzo polecamy tę stronę wszystkim zainteresowanym historią Żydów na Pomorzu, w tym Słupsku (www.gdansk.jewish.org.pl).
Bardzo dziękujemy również redakcjom: Głosu Pomorza i Telewizji Słupsk za przekazanie lokalnej społeczności informacji o naszych działaniach.

Lilianna Lipnicka i Bogna Winiarczyk

XVII FINAŁ WOŚP - 11. 01. 2009

Po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły, wspierani przez słuchaczy Szkoły Policji, wyruszyli na ulice Słupska aby zbierać pieniądze na realizację programu wczesnego wykrywania raka u dzieci. Puszki z pieniędzmi szybko się zapełniły i po godzinie 16:00 zostały oddane w hali Gryfia.


Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

Próbna matura

Na początku stycznia odbyła się w naszej szkole próbna matura według następującego harmonogramu:
9 stycznia 2009 roku – język polski poziom podstawowy,
12 stycznia 2009 roku – język obcy nowożytny,
13 stycznia 2009 roku – przedmiot wybrany,
14 stycznia 2009 roku – język polski poziom rozszerzony dla chętnych.
Zdjęcia z matury można zobaczyć tutaj.

Finał Warszawskiej Olimpiady Społeczno - Prawnej

W dniach 8 - 9.01.2009 roku w siedzibie organizatora Olimpiady odbył się II Etap Warszawski Europejskiej Olimpiady Społeczno – Prawnej. Tytuł finalisty Etapu Warszawskiego Europejskiej Olimpiady Społeczno - Prawnej otrzymała Daria Bugaj, uczennica klasy III LOB. Tytuł laureata I Etapu Badawczego Europejskiej Olimpiady Społeczno – Prawnej otrzymały: Magdalena Idzińska, uczennica klasy III LOB, Katarzyna Maszkowska, uczennica klasy III LOB. Opiekunem merytorycznym uczniów była Pani Dorota Kalota.

Nagrodzeni za makiety

16 grudnia br. w sali nr 110 Urzędu Miejskiego odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na makietę architektoniczną „Parku Wodnego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku”. Nagrody wręczył prezydent Maciej Kobyliński. Za zajęcie pierwszego miejsca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych: Sebastian Janka, Adrian Kosmella, Mariusz Kownacki otrzymali (każdy) po 500 zł. Uczniowie otrzymali także drobne upominki i listy gratulacyjne od prezydenta Macieja Kobylińskiego. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor szkoły Bogdan Musznicki oraz opiekun uczniów Mariusz Gorzeń.

Mikołajki na wesoło

Dnia 5 grudnia klasa III T4b przygotowała występ mikołajkowy. Każdy kto oglądał ten występ mógł zobaczyć magię świąt z całkiem innej perspektywy. Sądzę, że występ mógł się podobać całej szkole oraz zainspiruje on inne klasy do większej aktywności i włączenie się w życie szkoły. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Rajd w "Nieznane"

18 paĽdziernika klasa I LOa wraz z wychowawcą p. Katarzyną Koch-Gadowską oraz część klas I LOb i II LOa z wychowawczyniami p. Dorotą Nagórską i Kingą Kobzdej-Ptak brała udział w rajdzie w "Nieznane". "Nieznane" okazało się pięknymi okolicami Kępic, Biesowic i jeziora Obłęże, gdzie dotarliśmy pociągiem, a następnie wędrowaliśmy po urokliwych, jesiennych okolicach jeziora, gdzie odbyło się uroczyste ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy krajoznawczej, który drużyna naszej szkoły w składzie: Krystian Puzdrakiewicz, Paulina Ożga, Jakub Mielniczek (klasa I LOa), WYGRAŁA otrzymując w nagrodę albumy opisujące obiekty sakralne okolic Słupska. Zdjęcia z rajdu można zobaczyć tutaj.

Medale Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 14 paĽdziernika odbyła się uroczystość na, której zostały wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej - polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku zostali dostrzeżeni również nauczyciele pracujący w naszej szkole. Odznaczeniami zostali uhonorowani: pani Elżbieta Kryńska, pani Liliana Lipnicka oraz pan Mariusz Gorzeń.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej sukcesów.

Dzień Edukacji Narodowej

13 paĽdziernika w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas apelu dyrektor szkoły Bogdan Musznicki wręczył nagrody dyrektora szkoły dla pracowników pedagogicznych jak i niepedagogicznych. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymały: pani Katarzyna Chojnowska, pani Kinga Kobzdej-Ptak, pani Marzena Gogol, pani Małgorzata Krzywińska-Koniczuk, pani Rita Sobe, pani Beata Kumorowska, pani Bogna Winiarczyk, pani Dorota Kalota, pani Anetta Bengier, pani Anna Drojman oraz wszyscy pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły.

Uczniowie przeprowadzili również ankietę, w której wybierali nauczycieli w kategoriach: super nauczyciel, najbardziej wymagający nauczyciel i najbardziej wyrozumiały. Super nauczycielem został pan Daniel Kot, najbardziej wymagającym pani Dorota Nagórska a najbardziej wyrozumiałym pani Rozalia Kasprowicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dużo sukcesów w roku szkolnym 2008/2009. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj.

Dzień Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków odbyły się w dniu 26 września 2008r. Zostały przygotowane przez panie Elżbietę Saba i Olenę Moroń oraz Szkolny Klub Europejski. Miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat różnorodności językowej naszego kontynentu oraz propagowanie idei uczenia się języków obcych przez całe życie. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj.

Grzegorz laureatem konkursu

17 września odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Słupsku uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Twoja Krew uratowała życie", któego organizatorem były: ERGO HESTIA o/Słupsk, Szkoła Policji w Słupsku, PCK w Słupsku i Centrum Innowacji Obywatelskich w Słupsku. Jednym z laureatów został uczeń naszej szkoły Grzegorz Gołębiewski z klasy 2 Ti. Najlepsze prace zostały zaprezentowane w kalendarzu na 2009 rok.

Rajd pieszy

13 września w sobotę klasa I LO"A" wraz z wychowawcą Katarzyną Koch-Gadowską i profesorem Jackiem Rosiakiem uczestniczyłą w XV Zlocie Szlakami Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Był to rajd pieszy szlakiem leśnym Dębnica Kaszubska - Krzynia - Leśny Dwór - Dębnica Kaszubska. Zakończył się on pieczeniem kiełbasek przy uroczystym ognisku nad brzegiem Słupi. Z rajdu wróciliśmy nieco zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń. Zdjęcia z rajdu można zobaczyć tutaj.

Musimy wiedzieć, musimy mówić, musimy pamiętać!

Pod takim hasłem przebiegał program artystyczny, skierowany do uczestników uroczystości z okazji 80. rocznicy powstania i 20. rocznicy reaktywowania Związku Sybiraków, a przygotowany i zaprezentowany przez grupę młodzieży naszej szkoły w Nowym Teatrze w Słupsku. Koncert miał miejsce 13 września 2008 roku. Był on darem młodego pokolenia dla pokolenia, które przeżyło nieludzką ziemię - Golgotę Wschodu, pokłonem wobec setek tysięcy Polaków, których deportowano w głąb b. Związku Radzieckiego w czasie i po II wojnie światowej, a którym nie dane było wrócić do Ojczyzny. Koncert był kolejnym przejawem współpracy z Oddziałem Związku Sybiraków w Słupsku. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj.

Na scenie wystąpili następujący uczniowie:
Dziewczęta: Ewelina Chinczewska, Aleksandra Dominiak, Arleta Ziółkowska, Karolina Litwin, Patrycja Grzegorzak, Katarzyna Maszkowska, Ilona Jurek, Oliwia Musztafa, Daria Bugaj i absolwentka – Katarzyna Chmielewska; Chłopcy: Paweł Dębski, Krystian Berkieta, Łukasz Tarasiuk, Mateusz Tatar, Michał Marcula, Mateusz Figlarz, Łukasz Łyszyk, Remigiusz Nowak, Radosław Kowalski, Paweł Urwan. Slajdy podczas koncertu prezentowali uczniowie: Piotr Lewenstam i Stanisław Kątnik.
Obsługa techniczna koncertu (zainstalowanie, wystawy, przygotowanie sceny, zainstalowanie elementów scenograficznych): Mateusz Bonat, Tadeusz Wojdasiewicz, Wojciech Bownik.
Nagłośnienie na próbach w szkole: Łukasz Chęć i Maciej Tatkowski.

Scenariusz programu napisała i przygotowała młodzież p. prof. Lilianna Lipnicka, we współpracy z p. prof. Aliną Widejko.

Uczestnicy koncertu, po jego zakończeni, przekazali wiele ciepłych słów pod adresem młodzieży i Pana Dyrektora naszej szkoły, dziękowali za chwile wzruszeń, za to, że w naszej szkole dba się o pamięć historyczną, kształtuje się w młodym pokoleniu postawy szacunku dla przeszłych pokoleń, uczy się prawdy o Zbrodni Katyńskiej i losach Sybiraków.

Bardzo dziękuję uczniom za troskę o kształt artystyczny i pomoc techniczną w przygotowaniu i zaprezentowaniu tego koncertu! Jestem z Was dumna! Współpraca z Wami to wielka przyjemność!
Bardzo dziękuję p. prof. Alinie Widejko, panom profesorom: Krzysztofowi Gałce (oprawa plastyczna) i Krzysztofowi Smolińskiemu (obróbka techniczna slajdów).
Dziękuję innym nauczycielom za życzliwość, a p. Elżbiecie Kryńskiej i Bognie Winiarczyk za udział w koncercie. Bardzo dziękuję dyrektorowi panu Bogdanowi Musznickiemu za stworzenie warunków do pracy grupy, za życzliwość i ciepłe słowa, motywujące wszystkich do pracy!

Dziękuję, w imieniu własnym i młodzieży, za spotkanie po koncercie i skierowane do nas mile słowa! Liliana LipnickaProjekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014