Archiwum 2006-2007


Konkurs Młode Talenty - EUROTALENT 2007

11 maja 2007 r., w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Andersa 34 w Koszalinie uroczyście zainaugurowano XXXIX Pomorskie Dni Techniki. Podczas piątkowej uroczystości wręczono nagrody w konkursie EUROTALENT 2007. II miejsce przypadło naszemu uczniowi Arturowi Sędłakowi. Opiekunem nagrodzonego był pan mgr inż. Tomasz Witkowski. Oprócz nagrodzonego i jego opiekuna w uroczystości wręczenia nagród wzieli udział: Z-ca Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Słupsku Pani mgr inż. Anna Sadlak, Starszy Wizytator Kuratorium w Gdańsku Pani mgr inż. Beata Chrzanowska, dyrektor ZSOiT w Słupsku Pan mgr inż. Andrzej Bonat.

Matura 2007

Od dnia 4 maja rozpoczęły się matury. Pierwszy dzień to obowiazkowy egzamin z języka polskiego. Matury w naszej szkole zakończa się 18 maja egzaminem z fizyki. Wszystkim zdajacym życzymy jak najlepszych not na egzaminach.

Zakończenie szkoły klas maturalnych.

W dniu 27 kwietnia naukę w naszej szkole zakończyły klasy maturalne, które podczas długiego weekendu - 4 maja rozpoczną egzamin maturalny. Podczas uroczystości wręczenia świadectw usłyszeć można było wiele gorących życzeń zarówno dla nauczycieli jak i samych uczniów, Wszystkim tegotoczym maturzystom życzymy "Połamania Pióra".

Edward Lutczyn w naszej szkole.

20 kwietnia 2007 roku, w ramach XIV Słupskiej Wiosny Literackiej, naszą szkołę odwiedził niezwykły artysta. Naszym gościem był Edward Lutczyn - znany rysownik satyryczny, autor wielu ilustracji książkowych, znaków graficznych, pocztówek, plakatów, okładek płyt oraz projektów scenograficznych. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy rysownika oraz dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o jego życiu prywatnym. W trakcie spotkania artysta na naszych oczach wykonał kilka prac. W zachwycie obserwowaliśmy, jak zwinnymi ruchami flamastra powstają piękne, pełne humoru rysunki.Przygotowanie wymiany międzynarodowej - Carlise 2007

W najbliższe wakacje w ramach projektu opatego na trójstronnym porozumieniu miast Słuspk-Flensberg-Carlise dojdzie do wymiany młodzieży w angielskij miejscowości Carlise. Projekt ten ma na celu propagowanie idei Unii Europejskiej, pogłębianie wiedzy młodzieży na temat krajów należących do Unii i stworzenie uczestnikom odpowiednich warunków umożliwiających pokonanie istniejących pomiędzy nimi barier językowych czy kulturowych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze spotkania organizacyjnego jakie odbyło się w Anglii.

Mamy brąz !

W dniach 22-23 marca 2007 w LO w Ustce rozegrany został finał Koszykówki dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodniczki naszej drużyny rozegrały 3 trudne mecze, z których jeden zakończyły swoim zwycięstwem (ZSEiO). Dało to naszej drużynie III miejsce w tegorocznych rozgrywkach w Słupsku. Wyróżniającą się zawodniczką naszej drużyny była IWONA JóŹWIK z klasy III LoA. Opiekunem naszych "brązek" jest Katarzyna Koch-Gadowska. Finał poprzedzony był eliminacjami, w których nasze dziewczęta pokonały ZSP nr 2 (28:13) i V LO (40:5). Gratulujemy!
Drużyna grała w składzie: I. Jóźwik, A Łukasiak, K. Nintza, A. Bieńczak (wszystkie III La), M. Mrówczyńska, K. Kaniowska, K. Dziadak, N. Kowalczyk, S. Chudzińska (z klasy II La), M. Domarus (III Lb), A. Szocik (I Lb), S. Strugała (I Lc).

Próbny egzamin zawodowy

Dnia 6 lutego odbył się w naszej szkole próbny egzamin zawodowy - część praktyczna dla klasy IV T4 - technik technologii drewna. Uczniowie dostali do rozwiązania arkusz z zadaniem, w którym należało wykonać szafkę łazienkową.

Połowinki klas II

Dnia 02.02.2007 w naszej szkole odbyły się Połowinki. W imprezie udział wzięli uczniowie klas II LoA, II LoB, II LoC, II Lps, II Lpz i III T4 oraz wychowacy klas i dyrekcja. Uczniowie wspaniale bawili się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Dla uczniów przygotowany był poczęstunek. Mamy nadzieję, że połowinki skłonią uczniów do refleksji, że za nimi już 1,5 roku nauki w Drzewniaku, a w perspektywie kolejne miesiące przygtowań do matury.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2007 roku w naszej szkle odbyła się licytacja i występy zespołów tanecznych z okazji 15 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania były serduszka zrobione z drewna przez panią Katarzynę Chojnowską. Orkiestrę można było wesprzeć również licytując plastikowe kosze oraz różne inne rzeczy. W sumie na w 15 fiale w naszej szkole zebrano 675,32 zł.

Studniówka 2007

Dnia 6 stycznia odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa studniówkowa. Uczniowie, którzy w tym roku zdawać będą maturę bawili się tego wieczoru na auli szkoły podstawowej nr 8. Impreza była nie zwykle udana.

Występ zespołu i chóru z Mińska

W środę przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole wystąpił gościnnie zespół taneczny "REWIU" z Mińska. Zespół istnieje przy teatrze muzycznym w Mińsku. Składa się z dzieci i młodzieży. Do Polski przyjechał na zaproszenie ks. Jerzego Wyrzykowskiego, proboszcza z Duninowa, a koncert w naszej szkole odbył się na zaproszenie dyrektora Andrzeja Bonata i ks. Andrzeja Saguna.
Podczas tygodniowego pobytu w Polsce zespół dał klikla występów między innymi w Teatrze Nowym w Słupsku. Występ był bardzo udany i młodzi przyjaciele z Białorusi przysporzyli nam wiele radosnych chwil.


Gala wolontariatu

W dniu 16 grudnia 2006 roku wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza "Panaceum" uczestniczyli w uroczystej Gali Wolontariatu połączonej z Festiwalem Inicjatyw Wolontarystycznych, które odbyły się w Teatrze Impresaryjnym w Słupsku przy ulicy Jana Pawła II. Festiwal był okazją do przedstawienia, w formie prezentacji multimedialnej, działalności prowadzonej przez naszych wolontariuszy. Publicznie zostało uhonorowanych kilkunastu uczniów, którzy swoją pracą i oddaniem zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Ogromna radość spotkała Mariusza Przyborowskiego, który został laureatem regionalnej edycji konkursu "Wolontariat w środowisku lokalnym", będącego częścią ogólnopolskiego konkursu "Barwy Wolontariatu".


III miejsce w Słupsku.

W dniu 24 listopada 2006 roku w Liceum Ogólnokształcšcym w Ustce rozegrał się finał piłki ręcznej dziewczšt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Po ciężkich bojach (jedno zwycięstwo z ZSO nr 3 i dwie porażki z LO nr 1 i LO Ustka), ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły zajęły III miejsce w Słupsku. Finał miejski poprzedzony był eliminacjami w których szkoła nasza zajęła I miejsce pokonujšc ZSLiO Warcino oraz ZSP nr1. Opiekunem drużyny szczypiornistek jest pani Katarzyna Koch-Gadowska.
Drużyna grała w składzie:
S.Chudzińska (II La), A.Łukasiak, I.Jóżwik (III La), K.Kaniowska, K.Dziadak, K.Strzelczyk, W.Żwidzińska (II La), S.Strugała, O.Sierputowska, K.Antczak (I Lc), N.Terefnko (III Lpg)

Spotkanie świąteczne.

Na zaproszenie dyrekcji naszej szkoły oraz organizatorki spotkania nauczycielki języka niemieckiego, Anny Panasiuk, przybył do naszej szkoły gość z Niemiec Wolfgang Siwik, (Land: Baden-Württemberg), architekt niemiecki, aby osobiście spotkać się z młodzieżą klas uczących się języka niemieckiego na rozszerzonym poziomie. Tematykę spotkania stanowiły tradycje i obyczaje towarzyszące przygotowaniom do świat Bożego Narodzenia w Niemczech, ze szczególnym uwzględnieniem tradycyjnych jarmarków, w tym przypadku najsłynniejszego w Niemczech i Europie, Jarmarku "Der Christkindlesmarkt Nürnberg" w Norymberdze. 

Prelekcji gościa towarzyszył pokaz filmowy, który zobrazował i przybliżył uczestnikom spotkania swoisty charakter przedświątecznych zwyczajów w mało znanej u nas formie "Weihnachtsmarkt" , tu na reprezentatywnym przykładzie "Christkindlesmarkt".
Nieodłącznym elementem poznawania kultury w szerokim tego słowa znaczeniu jest oczywiście również strona kulinarna. "Smakowitym" akcentem zgłębiania tradycji i zwyczajów była degustacji maślanej strucli migdałowej, a inne tradycyjne wypieki świąteczne m.in. pierniki z Jarmarku w Norymberdze, otrzymali uczniowie na pamiątkę spotkania w formie małego upominku od naszego gościa z Niemiec. Każdy mógł otrzymać przy tym przepis na wypiek tradycyjnych pierników norymberdzkich, do samodzielnego sporządzenia przed świętami.
W spotkaniu uczestniczyła prasa w osobie dziennikarki z "Dziennika Bałtyckiego", która przygotowała relację, zdjęcia oraz wywiady z uczniami, uczestnikami spotkania.
Uczniom klas uczących się języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym taka forma "lekcji", podczas której w bezpośrednim kontakcie z gościem z Niemiec otrzymują wiedzę kulturoznawczą z "pierwszej ręki" bardzo przypadła do gustu i już zastanawiają się nad kontynuacją tego typu spotkań z okazji kolejnych świąt, świąt Wielkanocnych.

Niemen NON STOP

Uczennica naszej szkoły Katarzyna Chmielewska (klasa 2 Lb) została finalistką konkursu NIEMEN NON STOP, którego finałowy koncert odbył się 21 listopada w Słupskim Teatrze.
Ideą festiwalu jest ożywienie mitu artysty wśród szerokiej publiczności obejmującej kilka pokoleń Polaków oraz promocja 40-letniej twórczości Niemena - szczególnie wśród środowisk młodzieżowych do których adresowany jest Konkurs Piosenki scen@niemena , będący częścią festiwalu. Kasia zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym wzięło udział tylko 10 najleoszych uczestników. W loży artystów-jurorów zasiedły wybitne indywidualności polskiej sceny muzycznej: Tomasz Jaśkiewicz (eks-Akwarele, Niemen Enigmatic), Zbigniew Hołdys i Stanisław Sojka. Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!


Dzień Papieski

Dnia 15 października w całej Polsce obchodziliśmy "Dzień Papieski". Ideą tego dnia jest przypomnienie życia i nauczania Jana Pawła II. 20 października, w piątek, w naszej szkole odbyła się debata młodych pt. "Jan Paweł II - nauczyciel i przyjaciel młodych". Przedstawiciele uczniów dyskutowali nad fragmentami wypowiedzi Papieża ze Światowych Dni Młodzieży. Tematem debaty była: przyjaźń, miłość i świadectwo wiary. Prowadzący uczeń podsumowując wszystkie wypowiedzi podkreślił iż młodzież jest przyszłością Kościoła i świata. Od nich także dużo zależy budowanie w świecie tzw. "cywilizacji miłości".

Dzień Nauczyciela

Słowami Konfucjusza: "Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych", prezydent Maciej Kobyliński przywitał nauczycieli przybyłych do słupskiego ratusza 13 października 2006 roku w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Prezydent podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej jest wspaniałą okazją, aby złożyć nauczycielom wyrazy uszanowania i uznania za trudną i odpowiedzialną pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, na rzecz polskiej edukacji.
W czasie uroczystego spotkania zasłużonym pedagogom wręczono: Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Nagrody Kuratora Oświaty, Nagrody Prezydenta Miasta Słupska, Złote Odznaki Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Srebrne Odznaki Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
W trakcie uroczystości wręczono także tytuły "Nauczyciela Roku". Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali Dorota Michałowska - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6, Marzena Śmigielska - nauczycielka fizyki w Gimnazjum nr 5 oraz Katarzyna Koch-Gadowska - nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Tytuł "Nauczyciela Roku" ma szczególną wartość ponieważ przyznawany jest przez uczniów.
W naszej szkole wyróżnieniami w tym roku zostali nagrodzeni:
Medal Komisji Edukacji Narodowej - pani dyrektor Grażyna Zienkiewicz
Nauczyciel Roku - pani Katarzyna Koch-Gadowska
Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - pan dyrektor Andrzej Bonat, pani Katarzyna Koch-Gadowska, pani Liliana Lipnicka, pani Elżbieta Saba
Nagroda Dyrektora Szkoły - pani Rita Sobe, pani Elżbieta Piastowska, pani Katarzyna Chojnowska, pani Grażyna Zienkiewicz, pani Anna Czšstka, pani Izabela Mroczkowska-Bujak, pan Andrzej Pepliński, pan Radosław Sorbian, pan Krzysztof Smoliński.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Europejski Dzień Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków - 26.09.2006 r - odbył się konkurs na plakat zatytuowany "Warto uczyć się języków obcych, ponieważ ...". Uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich liceum ogólnokształcącego i profilowanego przygotowali 9 plakatów, promujących naukę języków obcych. Komisja w składzie: p. Rita Sobe p. Wojciech Kosobucki p. Joanna Dalmer wybrała plakat uczenic klasy 3 La: Małgorzaty Lublewskiej, Anny Cieślik i Wioletty Lamparskiej jako najbardziej oddający istotę tematu. Nagrody w postaci długopisów, zakładek i książek w języku angielskim wręczyła p. Joanna Dalmer. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni za aktywność na rzecz szkoły. W szczególny sposób organizator konkursu p. Joanna Dalmer podziękowała uczniom klasy 2T4, którzy przygotowali postać gwardzisty brytyjskiego, którego możemy podziwiać na holu przy wejściu do szkoły. Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w to wydarzenie dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok. Poniżej przedstawiamy pracę, która zajęła I miejsce.

Nauczyciel roku 2005/2006

Dokonano wyboru "Nauczyciela Roku 2006". Konkurs przeprowadziła komisja konkursowa powołana przez dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Słupsku. Nauczyciela roku wybierano dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym kapituła konkursowa analizowała zgłoszone kandydatury i przyznawała punkty za osiągnięcia uczniów, współpracę ze środowiskiem i doskonalenie zawodowe. W drugim etapie przedstawiciele poszczególnych szkół dokonywali prezentacji kandydatów. Po podliczeniu głosów okazało się, że wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Koch-Gadowska. Serdecznie gratulujemy.Projekt pn."E-administracja, E-szkoła - wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku."
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Copyright by ZST 2004-2014